Автор Тема: Левитация  (Прочетена 21154 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Левитация???
« Отговор #30 -: Август 01, 2008, 18:05:03 pm »
Шаолински монаси са демонстрирали пред хора как могат да бутнат един човек без да го докосват.Няма лошо да демонстрираш и левитация,а и освен кухост на тялото и натрупване на вътрешна енергия се учиш и на пълна концентрация и изолиране от външните влияния.


« Последна редакция: Септември 06, 2008, 20:36:04 pm от aviana »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Левитация???
« Отговор #31 -: Август 01, 2008, 21:52:12 pm »
Бреи значи имаш огромно количество енергия в себе си да не правиш някакви практики  :D.Относно шаолинските монаси това се казва безконтактен бой дори съм писал субтитри във vbox7 на клипче по тази тема,може да го гледаш.Но за да постигнеш такова нещо се иска усилени тренировки.От друга страна пък съм гледал клипче на един такъв майстор как събаря в един салон всичките си ученици,но по късно го канят на бой с обикновен боец при което нищо не можа да направи и боеца му счупи зъбите  :D.Та като четох коментарите един каза
че това действа само на тези които вярват в това и си самовнушават.Още има и как прилагат тази техника в спецназ на руската армия,но вече се отклонявам много от темата. 8)

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Левитация???
« Отговор #32 -: Август 01, 2008, 22:53:27 pm »

И заради тази случка се замислих за левитацията(че може би е развиване на кухост и голяма вътрешна енергия)Аз не казвам,че имам двете като постоянно чувство защото аз самата съм непостоянна(над което също работя усилено)

Надявам се,че съм успяла да ти обясня нещата и си разбрал-ако не ми пак здраве да е ;) :D А и стана неочаквано и не съм и помисляла,че може да стане така :)

« Последна редакция: Септември 06, 2008, 20:39:03 pm от aviana »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Левитация???
« Отговор #33 -: Август 02, 2008, 03:16:46 am »
Разбрах те все още не ми е станала куха главата  ;D  :).Много интересна случка и аз в момента работя над вътрешната енергия(ци).Успех

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Левитация???
« Отговор #34 -: Август 02, 2008, 03:57:20 am »
Благодаря :) И не мисля, че си кух, а мисля, че не успявам да обясня правилно това, което чувствам, заради което все се обяснявам и заради което написах, надявам се да си ме разбрал(не, че си тъп),на мен ми липсва достатъчно богатият речник :P да мога логически да обясня правилно нещата така, че да се разбират.

Работиш с ци-по какъв начин(какво тренираш)Любопитно ми е :)?
« Последна редакция: Август 24, 2008, 15:07:23 pm от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Левитация???
« Отговор #35 -: Август 02, 2008, 10:37:32 am »
Авиана - вземи си програма за емотикони  :P Наистина когато се пише текст е много трудно да се разбере винаги  какви чувства се влагат в него и много често се получават недоразумения. Точно в  този момент на помощ идват емотиконите и чрез тях можеш да изразиш почти всички емоции  :D



Неактивен vegan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Относно: Левитация???
« Отговор #36 -: Август 03, 2008, 01:18:13 am »
Не се притеснявай аз се пошегувах, явно ти не си ме разбрала, щото аз те рабрах, че е шега  :D. Ами почнах да тренирам Ци Гун-желязната ризница на Мантак Чиа. Имам книгата, ама ми е много сложно с тея енергии. Ти по каква система тренираш?
« Последна редакция: Август 24, 2008, 15:08:14 pm от Mirotvorec »

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Левитация???
« Отговор #37 -: Август 03, 2008, 15:34:12 pm »
Аа, за шегата схванах, ама ми загря реотана след като изключих компютъра, а и ми се спеше ;)

« Последна редакция: Септември 05, 2008, 22:27:50 pm от aviana »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

buden

  • Гост
Относно: Левитация???
« Отговор #38 -: Август 03, 2008, 20:08:31 pm »
Пиша с извиение, че не проследих цялата тема за левитацията. Обаче виждайки я реших да споделя, на какво попаднах в една книга.
На скоро прочетох "Не започвайте революцията без мен" /"Don't start the revolution without me" - Jesse Ventura/ на Джеси Вентура, вече бивш политик. В една от главите споменава как на скоро се е срещал с Мохамед Али - един от неговите герои в младежките му години. Имали са разговор на дълго и на широко, обърща внимание на библиотеката му и му прави впечатление, как Касиус Клей /другото име на боксьора/ държи на удобно място Корана и Библията една до друга. Споменава колко много набожен е бившия боксьор. И най-интересното, към края на срещата Мохамед Али демонстрира левитация пред бившия политик.
 

topteglo

  • Гост
Относно: Левитация???
« Отговор #39 -: Август 20, 2008, 23:04:06 pm »
Тепърва ще има да се изумяваме на това което можем да постигнем чрез силата на мисълта. При хипноза се случват доста необичайни неща- несъм гледал за левитация, но има смайващи опити. При един от опитите хипнотизирания вижда през човек застал пред него-все едно не е там.
За левитацията- има едни улични илюзионисти- Дейвид Блейн и Крис Ейнджъл. Те демонстрират левитация на улицата сред хората.
 


Доколко са достоверни кадрите- незнам.
Мисля си че магйосниците преди векове много са използвали именно тези природни дарби като левитация,дематериализиране и материализиране. Все пак не са имали специално подготвени сцени при представленията си в дворците на царете. А и ако някой се издъни и царя разкрие измамата ,може да обезглави магиосника измамник.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Левитация
« Отговор #40 -: Август 21, 2008, 01:45:45 am »
Това разбира се не е истинска левитация на клиповете, дори ако си малко по-упорит можеш да откриеш как се прави с подръчни средства :)

Няма да видите истинска левитация заснета на лента :)

Неактивен soulmethod

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
    • www.method.bg
Относно: Левитация
« Отговор #41 -: Септември 25, 2008, 23:54:04 pm »
Намерете си книгата на Раймон Реан - Парапсихология, там има много прост метод за постигане на левитация,който от опит ви споделям,че е ефективен.
Колкото до ЦИ, Ерик Стивън Юдлав - Даоистка Йога и Ци Гун ще ви свърши много добра работа като въведение в практиката на ДАО
"Сред хората,били те млади или стари, няма такива,които да не са болни и разликата помежду им е само

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Левитация
« Отговор #42 -: Септември 25, 2009, 16:15:29 pm »

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re:Левитация
« Отговор #43 -: Януари 07, 2010, 22:13:09 pm »
Ето нещо, което на мен ми помогна много:

Визуално Упражнение 1

1. Стъпка
Заредете физическото си тяло с енергия.

2. Стъпка
Визуализирайте как спиритуалното ви тяло стои пред физическото.

3. Стъпка
След това визуализирайте как вашата енергия осветява спиритуалното ви тяло.

4. Стъпка
Сега фокусирайте съзнанието си над това как вашето спиритуално тяло се отделя от земята.

5. Стъпка
Щом тялото ви е във въздуха се концентрирайте да го запазите в това състояние 3 минути. Не е нужно да отброявате точно минутите. Толкова колкото можете и желаете.

6. Стъпка
Сега визуализирайте как краката ви отново стъпват на земята.

7. Стъпка
Направете стъпки 4 до 6 няколко пъти, след което отворете очи.

Правете тази визуализация минимум два пъти на ден.


Визуално Упражнение 2

1. Стъпка
Намерете комфортно място и се отпуснете. Вдишвайте и издишвайте и си представете как с всяко издишване изхвърляте напрежението от тялото си и мислите от главата си. Правете това докато стигнете до момента, в който не мислите за нищо и се чувствате напълно релаксиран.

2. Стъпка
Визуализирайте, че се намирате в красива гора с дървета и растителен живот навсякаде около вас.

3. Стъпка
Сега искам да се разходите из тази гора, която създадохте.

4. Стъпка
След известно време пред вашият поглед се открива малка полянка обградена от високи дървета.

5. Стъпка
Сега визуализирайте как вашата енергия се оформя в едно визуално тяло от светлина.

6. Стъпка
Представете си и УСЕТЕТЕ как визуалното ви тяло се отделя от земята и се извисява до върха на дърветата около вас. Задръжте тялото си там известно време. Много е важно да усетите чувството на безтегловност!!!

7. Стъпка
Сега протегнете ръка и откъснете едно листо от върха на най-близкото до вас дърво. След това си представете как слизате надолу докато краката ви стъпят на земята.

8. Стъпка
Сега поставете листото на земята и го изпълнете с енергията от първата, четвъртата и шестата си чакра.

9. Стъпка
Листото постепенно започва да се издига. Задръжте го известно време над земята и се опитайте да усетите енергията около него.

10. Стъпка
Сега върнете с мисълта си листото обратно на земята.

11. Стъпка
Сега седнете на земята в поза лотус и визуализирайте как една по-една чакрите ви се изпълват с енергия. Дишайте бавно и отчетливо. Когато се почуствате готов, отворете очи.

Това упражнение трябва да се повтаря минимум 2 пъти на ден. Опитайте се да разминавате 1. и 2. упражнение, а не ди ги правите едно след друго  ;)

Когато сте усвоили тези 2 упражнения ще напиша следващите   ;)
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 22:18:52 pm от Admin »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Левитация
« Отговор #44 -: Януари 07, 2010, 22:53:58 pm »
Здравейте.Интересна тема.Прочетох за какво става въпрос,и в главата ми заседна едно притеснения.Разбрах че при левитация човек се издига.Няма ли опастност да се издигне твърде високо като балон пълен с хелий.И ако има как може да се задържи на безопастна височина.И има ли вероятност вместо да се издигне да хване в някоя друга посока.Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27