Автор Тема: Левитация  (Прочетена 21169 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Отг: Левитация???
« Отговор #15 -: Юли 08, 2006, 12:21:27 pm »
Я кажете нещо и за тези 4 метровите скоци - аз съм ги виждал, но само в матрицата и в стари китайски кунг-фу филми...  :D
Ако може да отворите отделна тема, или ако вече съществува такава - да ме насочите.
Предварително Ви благодаря!
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Левитация???
« Отговор #16 -: Юли 08, 2006, 13:31:22 pm »
Какво мога да кажа още? Филмът беше документален, за индийските йоги, та между другото споменаха и за способността на някои да левитират.
Най-напред ги дадоха как медитират, след това започнаха да се придвижват, подскачайки, върху едни много дебели дюшеци. На мен ми се струва, че и тези дюшеци подпомагаха височината и дължината на скоковете им. И след като "загряха" по този начин, започнаха вече един по един да показват кой колко високо и далече може да отскочи. Слагаха им и препятствия, примерно около метър високи, над които прелитаха. И това е, друго не помня(беше преди доста години).
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Левитация???
« Отговор #17 -: Юли 09, 2006, 15:54:48 pm »
"Подскачащите" ученици на Махариши Махеш Йоги
Ако е подскачане, всеки прилично трениран би могъл да го направи. Но това не съм виждал.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Левитация???
« Отговор #18 -: Юли 10, 2006, 13:10:05 pm »
Левитацията не е подскачане - при нея издигането се случва от статично положение...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Левитация???
« Отговор #19 -: Юли 10, 2006, 14:55:41 pm »
Така си го мислех и аз, ама не съм виждал някой да го прави.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен rPaguHaP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 177
Отг: Левитация???
« Отговор #20 -: Юли 12, 2006, 01:02:46 am »
Онез монаси от Шао Лин нали са някви нинджи - те трябва да могат, макат че сигурно йогите ги водят в това отношение  :P
"Всеки от нас е една градина, а градинарят в нея е нашата воля" Уилям Шекспир

Дъвиан

  • Гост
Отг: Левитация???
« Отговор #21 -: Юли 12, 2006, 01:51:02 am »
Хаха - да! Но да не забравяме, че май става дума за левитация на по няколко метра примерно и за известно време, а не за една дълго пътешествие с тялото из световните континенти :PИначе доста хора биха ги видели да си летят свободно и да махат за поздрав.

dessislava

  • Гост
За левитацията
« Отговор #22 -: Юли 28, 2006, 11:41:01 am »
Може ли някой да ми разкаже малко повече за левитацията и евентуално да ми препоръча книги по темата

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: За левитацията
« Отговор #23 -: Юли 28, 2006, 12:47:51 pm »
PSI-Агенти - Ернст Мекелбург.

Когато имам време ще попрепиша това-онова оттам за левитацията ;)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Левитация???
« Отговор #24 -: Август 01, 2006, 15:15:03 pm »
Левитацията или аеробацията е документирана в много случаи. Има над 70 описани свидетелства на левитация и билокация на светци. За книга - в "Разбулената изида" на Блаватска пише доста неща. Може да се види и това:

http://www.padrepio.catholicwebservices.com/BULGARO/Levi.htm
http://www.padrepio.catholicwebservices.com/BULGARO/Biloc.htm

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Левитация???
« Отговор #25 -: Август 03, 2006, 23:43:42 pm »
Занимаващите се с бойни изкуства имат понятие от принципите.
При концентрация в низходящия енергиен поток се постига непоклатимост и пробивност.
При възходящия маневреност, в редки случаи - левитация.
Първото съм го постигнал, за второто има още малко време. :)
Айкидо. ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Левитация???
« Отговор #26 -: Август 04, 2006, 01:51:22 am »
Когато успееш искаме снимки! :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Отг: За левитацията
« Отговор #27 -: Декември 29, 2006, 18:58:57 pm »
PSI-Агенти - Ернст Мекелбург.

Когато имам време ще попрепиша това-онова оттам за левитацията ;)
Май ще е по-лесно да увладеем първо "духовната " левитация   :D

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Левитация???
« Отговор #28 -: Януари 02, 2007, 13:08:40 pm »
Много е важно при такива "чудеса" да не се подхожда повърхностно, както подхожда например "съвременната" медицина към болестта: атакува и подтиска симптомите, без да се интересува от корена, причината на болестта... По същия начин, има риск човек да си постави за цел да овладее левитация - просто му се иска да полети на човека... Такъв човек, гарантирам, НЯМА ДА ПОСТИГНЕ никаква левитация. Причината е, че левитацията, както и други подобни необясними с нормалната логика явления, не са цел, а само съпътстващи "странични ефекти" от едно достигнато духовно ниво. Именно това духовно ниво трябва да бъде цел, и дори - още по-дълбоко - добродетелите, които такова ниво дава... Повечето левитатори дори не осъзнават какво се е случило с тях първите няколко пъти, защото цялото им съзнание е заето, погълнато напълно в стремежа за духовно пречистване и издигане... За такива хора издигането на физическото тяло над земята би било само едно външно, малозначително явление и те ще го подминат със скромност и благодарност. Такова настроение е необходимо, а не стремеж към придобиването на "чудеса".
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

EVP

  • Гост
Левитация
« Отговор #29 -: Май 08, 2007, 10:19:38 am »
И аз от доста време чета и се интересувам за левитацията. Подкрепям това мнение, че всяка снимка или всеки клип са монтажи. В Интернет може да се срещнат много снимки, които да показват как човек се издига, но едва ли биха били реални. Човек достигнал това ниво на духовно развитие вече отдавна се е осъзнал, че една снимка и известността няма да го направи по-велик. Мисля, че това е първото нещо, от което трябва да се започне - да не мислим за това, че след успехът ще ходим и ще се фукаме, че летим, ще си правим снимки и ще качваме в Интерен с цел "ВИжте ме - летя!" и прочие.

Ами, какво стана с частите за левитация? =)
« Последна редакция: Май 08, 2007, 10:28:19 am от EVP »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27