Автор Тема: Далечно Виждане (Remote Viewing)  (Прочетена 63206 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #30 -: Декември 31, 2006, 00:13:12 am »
ssass,
и при мен е подобно. Не го правя волево и прехвърлянето на спомена е затруднено.
Скоро ме посъветваха да опитам на рождения си ден. За целта трябва да се изолирам за 12-24 часа.
Който може и иска нека опита и да сподели.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #31 -: Декември 31, 2006, 02:54:07 am »
Рождения ми ден е доста далече, но може и да пробвам. Въпросът е в това, че не съм толкова сигурен дали е правилно да го практикувам, а и не знам какви ще са последствията.
Съмнявам се, защото определено има нещо, което ме спира. Дали си е някакъв мой вътрешен механизъм или външен не знам.Последният път бяха два черни вълка със синя аура, които буквално се нахвърлиха от двете ми страни да гризат гушата ми.Тогава беше почти волево, т.е усетих го, че започва и просто се оставих.И наистина все едно излезах от тялото си или почнах да излизам.
Днеска направо изтръпнах като прочетох за някакви етерни тела, които били сини.И там за методите,където в единия случай е само съзнанието, а в другия  - гореспоменатия вид тяло. При втория случай определено ме спират, а в първия случй май се измъквам, но спомените не са толкова ярки и предполагам контрола е по-малък.С две думи ходиш където трябва, а не където искаш.

И тва за вибрациите в ония форум ме заинтригува, щото и тях ги усещам и то доста силно.специално първият път, тялото ми буквално се тресеше и няма да ви казвам какъв страх ме обхвана.Сега кат се случат не им обръщам толкова вномание, но като че ли са по-слаби от преди.Тях въобще не ги знам за какво служат.
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #32 -: Декември 31, 2006, 03:06:31 am »
Сега се сетих и още един случай от по-скоро, тогава май сам се уплаших и се върнах в тялото си от някакви фигури, които идват към мен.Интересното е, че първо се направих, че се "прибирам" и като видях, че все пак си идват, тогава приключих процеса. Определено първата фигура ми носеше нещо като лист хартия, бяха изключително грозни, като мумифицирани в бели тоги.После определено ме хвана яд, че само защото са грозни, реших че са зли и се уплаших.Не мислех, че съм такъв човек. Първоначално се вгледах в тях и определено ми харесаха, докато не им видях лицата ясно.
« Последна редакция: Декември 31, 2006, 03:11:06 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #33 -: Декември 31, 2006, 03:25:30 am »
Аз бих заключил, че това не е точно Remote Viewing. :(
Но се самонаблюдавай, внимавай но не се страхувай.
Малко са онези, които реално могат да ти навредят в описаното състояние.
В него най-опасния за тебе си самия ти. :)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #34 -: Декември 31, 2006, 03:43:58 am »
И аз съм на това мнение. Преди си мислех, че е просто подранило сънуване и  е по-вероятно да е така.В смисъл по-някъкъв начин да съм постигнал осъзнатото сънуване, макарче при него мисълта просто почва да се лее, а самия сън, освен че по-всяко време мога да отворя очи и да го прекъсна,не е нищо особено като преживяване.Но определено има различни прежиявания, за които може би правя грешката да смятам, че са от един и същи тип. А иначе, с оглед на психичното си здраве, гледам да ги приемам като обикновено сънуване и мисля това да си остане така, поне докато не намера по-категорични доказателства за обратното.
« Последна редакция: Декември 31, 2006, 03:50:14 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #35 -: Декември 31, 2006, 03:46:48 am »
ssass, това, което описваш е излизане извън тялото, remote viewing-а не е излизане извън тялото :)

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #36 -: Декември 31, 2006, 04:17:01 am »
Възможно е,Хор. Лично на мен, обаче не ми се струва читава работа, щото първите пъти буквално все едно ме прикоткваше нещо и определено не можех да го достигна,докато съм концетриран върху него.Което може би означава, че трябва да съм неосъзнат и от там да не разбирам какво става.Тва е и основаната пречка да не мога да ги правя тея неща волево.Та в началото,си беше обикновено унасяне за сън, докато в един момент, в състоянието, дето хем съм буден, хем не съвсем, започнах да чувам как някой пее или говори, но не му разбирах какво.В момента в който се опитам да се концентрирам и да разбера, гласа изчезваше.И не беше само глас, по някой път цели хорове, които пееха.И всеки път като се концетрирам за да ги разбера те изчезваха, а определено някакво диво любопитство и захлас ме караше да искам, освен да ги чувам, да ги разбирам.По-късно разбрах, че не е нужно да ги разбирам, а просто  да им се наслаждавам и така, докато съвсем не се унеса и почнат последващите процеси. По плашещото е, че това  ми изглеждаи  като призоваване или магия, че ми правят.
« Последна редакция: Декември 31, 2006, 04:19:28 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #37 -: Декември 31, 2006, 04:35:42 am »
Пеене и хорове?
Много ми напомня на М-band. Определението на Робърт Монро за област от астрала, полето където са неосъзнатите мисловни излъчвания на хората.
Когато се концентрираш обикновено се мобилизираш и променяш собствената си четота. Тогава е нормално да изчезнат.
Като се сетя за това място брррр. Неприятно си е. Но не е опасно. Поне докато не се увлечеш по този хаос.
При далечното виждане, така както се е слуцвало при мен, напълно осъзнаваш състоянието си. Дори има моменти когато можеш да виждаш със затворени очи около себе си. А това е изключително забавно. :)
Само не се вълнуваи защото изчезва на момента.
При дистанционното виждане трябва да си само наблюдател. Започнеш ли да анализираш на момента, вече няма как да раличиш реалното от въобръзеното или вероятно очакваното от теб.
Затова в секретните програми участват "наблюдател" и "оператор". Оператора насочва и подпомага наблюдателя, които само предава коректно видяното. Анализа се прави после, след излизане от състоянието.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #38 -: Декември 31, 2006, 04:40:00 am »
Аз не веднъж съм казвал, че колкото съм скептик, толкова и признавам съществувнето на подобни работи.
Някои хора от родата ми и техни познати доста вярват в тея неща и имат не малко познати в сферата на врачуването и дори познават лично и са приятели с някои от тея, дето са легенди или са били легенди в тая сфера.Та дори някои от тях са ми орисвали и баели като съм бил малък.Аз лично не помня ,но са ми разказвали.Някои от тях имаха доста гаден и продължителен край, което за мен означава, че тези работи наистина не идват от добро.
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #39 -: Декември 31, 2006, 04:58:40 am »
Понеже мисля, че не е на хубаво, избягвам да чета книги на тея теми.Мисля си, че колкото повече знам, толкова повече ще имам желанието да ги практикувам тея работи.И съм прав, щото днеска след като четах у другия форум, веднага реших да пробвам дали е същото.  Първият път, все едно някой почна да ми обяснява разни работи, като пред мен се виеше някакъв лист с разни надписи разделени на абзаци, не виждах ясно какво пише.Единственото, което ясно разбрах

Те (това или някои) го правят за забавление или(и)  разврат. 

втория път като се опитах, усетих  вибрации, но нищо повече.

« Последна редакция: Декември 31, 2006, 05:21:30 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #40 -: Декември 31, 2006, 05:18:24 am »
"Имащи гаден и продължителен край" познавам и аз.
Те най-често са го правили за забавлениe.
Пропускайки липсата на знание и разбиране, хората се саморазрушават.
Но най-фаталното е когато не знаят и не се стремят да узнаят действителните природни закони.
Единият е равновесието.
Пропуска се и един от най-елементарните:
"Когато не знаеш, говори истината"
Защото когато излъжеш, и го правиш съзнателно, в съществото ти се образуват много мощни сили на напрежение. Те рано или късно избиват под ралични заболявания, били те физически или психически.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #41 -: Декември 31, 2006, 05:23:47 am »
Жоро, не мога да твърдя, че това се отнася за излизането, щото от целия разказ успях да разбера само това. именно в тоя момент се опитах  да се концентрирам върху надписите и се събудих.Нито мога да твърдя, че не е плод на самовнушение и предразсъдъци от подсъзнанието.Ако трябва да бъда честен, приемам по-скоро тълкуванията от психологията.

А колкото за починалите ми роднини, мисля че крайните несгоди са свързани с врачуването. Въпреки това, силно се надявам да им е било простено и на оня свят да са при Бога.Щото, ако не са Му били мили, нямало е да ги накаже.Поне така пише в Библията.
« Последна редакция: Декември 31, 2006, 05:27:39 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #42 -: Декември 31, 2006, 05:49:19 am »
Там са. Ако се вярва на Писанието, няма нищо извън Бог, всичко е в него и от него.
Няма и наказание, има следствия от определени действия.
Определението "наказание" е въведено с добри намерения от незнаещите за да насочат принудително други незнаещи по верния според тях път.
Но, всеки по пътя си.

Наказанието, заплахата и принудата е за тези, които не са се научили докато край тях е имало Истински учители и наставници. Затова е допуснато сега да се учат по трудния път - от грешките, своите и на ближните.
И аз съм от тях. :)

P.S.
В Айкидо истинския учител никога не показва грешни практики. - Принцип!
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #43 -: Декември 31, 2006, 06:07:55 am »
Така би трябвало да е във всяко учение!
Аз съм тренирал тайклондо и въпреки малкото време, което издържах, ми останаха доста полезни качества.Търпението  и самоконтрола, за съжаление не и смирението и дисциплината.На тях сега се уча.

Преди малко реших да се зачета и в другите теми и в разказите на другите откривам доста съвпадения с моите емоции и преживявание.Надявам се само това да не е някаква масова психоза, щото тогава нещата стават много сериозни в лоша посока.
« Последна редакция: Декември 31, 2006, 06:10:46 am от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #44 -: Януари 02, 2007, 16:32:46 pm »
ХОЛОГРАФЕН МОДЕЛ НА РЕАЛНОСТТА

Появиха се нови модели на така наречената реалност, свързани с remote viewing технологиите и другите пси-феномени. Брус Кети: "Да направим една груба аналогия между физическата екзистенция и филмовата лента. Всеки фрагмент статична картина, всеки кадър прилича на единична пулсация на физическата екзистенция. Разделението между отделните фрагменти представлява рамката на анти-материята. Когато я гледаме като цялостна лента, всеки кадър изглежда и е статична картина. Статиката обаче, както и движението са илюзии.  Всички кадри могат да бъдат възприемани заедно като минало, настояще и бъдеще. Самият филм създава илюзията за движение и време. Разделението между отделните кадри не се регистрира от сетивата поради честотата или скоростта на прожекцията върху филмовия екран. Но ако забавим тази скорост на прожектиране, можем да променим скоростта и времето на действие на "филма". През 70-те се появява Теория на Съзнанието на стандфордския невролог Карл Прибрам и световно известния квантов физик от Лондонският университет Дейвид Боум, бившо протеже на Айнщайн. Според тях вселената сама по себе си е структурирана като холограма - т.е. вид образ, изображение, визия, създадена най-малкото частично от Съзнанието. Както посочва Майкъл Талбот в своята "Холографна Вселена" - те предлагат Друг поглед към света. Мозъкът математически конструира обективната реалност чрез интерпретиране или тълкуване на честотите, които са в основата си проекции от друго измерение, от един по-дълбок ред на съществуване, който е отвъд времето и пространството. Мозъкът е холограма, прегърната, обвита, обхваната от Холографна Вселена. Този модел показва и взаимо-свързаността между така наречения физичен и метафизичен свят, той демонстира как различните не-физични феномени и състояния на съзнанието, проникването в световния информационен код, пътешествията извън тялото и близките до смъртта опитности могат да съществуват заедно и да проникват и взаимодействат едни с други. Дори предсказването на бъдещето се обяснява с този модел, с други думи: бъдещето е холограма, която е достатъчно плътна за нас, за да я възприемем, но която е и достатъчно податлива и мека за промяна. Инго Суон определя бъдещето като "кристализиращи възможности". Във връзка с описанието на Морхаус за достъпа до четвъртото измерение чрез remote viewing, късният Итцхак Бентов, автор на "Дивото Махало", обяснява връзката нормално - разширено съзнание като постоянен on-off процес, в който времето прекарано в нашата солидна реалност /която е опозиция на други реалности/ е като настройване на честотите на съзнанието.

ДРУГИ МОДЕЛИ ЗА СВРЪХСЕТИВНА ПЕРЦЕПЦИЯ

Дефиницията на Морхаус за remote viewing напомня санскритския термин siddhis, или Сили като ясновидство, телепатия, дори изваждане, сгъстяване на материя от етера. Христианите наричат тези сили "даровете на Светия Дух" - духовната щедрост на Бога. "…някои мислят, че преподавам черна магия или някакво черно изкуство. Не мога да отрека,…и тук има тъмна страна, но нима в новия милениум не ни очакват мрачни чудеса. Ще бъдем изправяни непрекъснато пред трудни решения. Ако знаехте, че хората с вас са добри, нямаше ли да искате и те да бъдат войни на бога, за да служите заедно? И не бихте ли искали да бъдат въоражени с тези могъщи сили?" Ясновидство, телепатия и далечно виждане - думи, които описват възприятията на Различните. Най-трудното за съзнанието е да развие тези способности, спомняйки си. Въпрос на научаване и практикуване е да се интерпретират данните, които му представя подсъзнанието. Пътувайки в пространствено-времевия континуум подсъзнанието оставя след всяко свое изследване сурови, необработени данни, данни, които още не са били анализирани. То търси диалог, но диалогът трябва да започне от съзнанието. Трябва да се научим как да живеем с този тих, малък глас отвътре в нас самите и как да го разбираме правилно. Дали това е гласът на Бог? Или гласът на Светия Дух? Или гласът на Същността ни? Трябва да се научим как да го интерпретираме и как да говорим неговия език, този език е важен, не името …Има съзнания, които не го допускат. Християните наричат такова недопускащо духа съзнание - Телесен Ум, Съзнание на Плътта - рационално и логично, лишено от интуицията на духа.

ИЗЛИЗАНЕ ИЗВЪН ТЯЛОТО И REMOTE VIEWING ТЕХНОЛОГИИТЕ

Морхаус: "наистина се правят двойни експерименти, което е отбелязано в протоколите. Това са т.н. OOBE remote viewing - далечно виждане плюс излизане от физическото тяло. Remote viewing е само отваряне на каналите, докато излизането е отделяне на духовното тяло от физическото. Такова отделяне не е елемент от далечното виждане, но може да се осъществи, ако това е необходимо". Откъсването духовно-физическо тяло е "болезнено" и опасно. Оставяте физическото си тяло отворено. Така създавате възможност за посещение или дори инвазия от всеки, който желае да скочи в него, понеже духът е излязъл. Няма го. Тук не говорим за нива на съзнанието. Говорим за духовно отделяне. Духът се рее наоколо и не е под контрол. Като балон и топъл вятър. Ще отиде накъдето вятърът го отнесе, а само бог знае от какво е съставен този вятър. Именно духовното тяло е отговорно за кармата и всички деструктивни сбъдвания са резултат от не-контролирането на Духа. В далечното виждане физическото тяло никога не се изоставя. Винаги има контакт. Тялото предава физиологичните знаци на това, което "изследващото" съзнание изживява в зоната на целта. Съзнанието разузнава...

ПОНЯТИЕ ЗА ПРОЕКЦИЯ НА СЪЗНАНИЕТО В ЗОНАТА НА ЦЕЛТА

Нарича се биолокация. Сгънато пространство, сгънато време и пространство. То е като да привлечеш към себе си събитието без да си стигнал до него "в реално време", просто се гмурваш в него. Това е всеприсъствие, когато преминавате или се движите в пространствено-времевия континуум. Вие сте навсякъде в едно и също време, в един момент. А единственият начин да бъдете навсякъде в едно и също време е това навсякъде да е където сте вие. Вие сте това навсякъде. Най-добрата аналогия на сгънатото пространство - акордеон, който се сгъва от само себе си, докато вие не се движите. Като страниците на книга, на една Енциклопедия на Живота. Има планове, които са разделени, но и които са свързани от корицата на книгата. Корицата е подсъзнанието.

РЕАЛНОСТТА (ВРЕМЕТО) ХАПЯТ

Миналото е относително заключено, а бъдещето е горящ остров, който се променя постоянно. Може ли миналото да бъде променено така, че да засегне и промени бъдещето? Морхаус, "Пси-боец": "Ако се връщате назад, за да видите миналото,…просто издърпвате събитието като шейна и се качвате на нея. Там сте видение, ефирно присъствие, дух, призрак, реално вие изобщо не сте там. Усещате температурата, имате обоняние, чувате звуци, виждате света наоколо. Но чувствате и болката наоколо. Чувствате всичко. Това е така, защото гледате към него от 4-измерна перспектива. И преводът на Това Минало, колкото бързо може да го направи мозъкът чрез съзнанието, се облича неизбежно във физически понятия, в понятия на тялото. Вие го съ-преживявате чрез сетивата си. 1945 година. Хирошима. Издърпайте това събитие и скочете в него. В неистовата болка на душите, откъснати от телата. Един почти непознат ужас. Можете да го преживеете. Тъй като всичко се записва и това е запис. Един запис завинаги. Миналото остава, то е вид екзистенция, която е заключена /неподатлива/ в определена част от пространствено-времевия континуум. Можете да стъпите там и да го преживеете, да опитате от него, но не можете да застреляте Хитлер. Не засягате нищо. Не можете да направите друго, освен да бъдете там, да наблюдавате и да събирате информация, т.е. да разузнавате.

КОСМИЧЕСКА ИНФОРМАЦИОННА БАНКА - ПАМЕТ

Тук вече физиката и метафизиката спорят. Дефиницията на Морхаус за remote viewing звучи като достигане до т.н. Akashic Records. Akasha на санскрит означава първичната същност, материя или реалност. Острандер и Шрьодер: "…тази космическа банка с данни за всички същности, сбъдвания и събития от всички светове е записана в Етера, невидим, проникващ навсякъде медиум, чрез който kasha или видимата светлина, преминава през пространството като проява на вибрацията". Холографният запис на всяка минута от пространствено - времевия континуум е 4-измерен регистратор и е практически вечен. На нивото на отделната личност протича процес, чрез който всяко наблюдение на петте сетива се трансмитира автоматично към подсъзнателните нива. Там чрез "знаците" на вътрешния език наученото се записва, т.е. запаметява. Така цялото прехвърляне на данни от Външния свят към Вътрешния се основава на акашките записки на собствената ни същност. Припомнянето или извикването на информация е почти мигновено, проблемът е разчитането. Всичко, което се случва в материята на света се записва в акаша-етерната енергия, вибрираща на определена честота, така че да поглъща или записва Живота. Акашките записи са памет за това, което се случва с всеки един от нас. Ангелски бележки върху субстанция и в измерение, наречено Акаша. Акаша е първичната материя, фина, свръхчувствителна етерна субстанция, която изпълва пространството. Енергия, вибрираща с определена честота. Akashic Records могат да бъдат разчетени, но за това са необходими определени пси-способности. Едгар Кейси е изтеглял абсолютно точни данни за миналото, включително и за исторически събития и личности от времето на Христос. Информацията, която е изтеглял от невидимата информационна банка, се е отнасяла и до съставяне на индивидуални рецепти за лечение. Той е разчитал причината за болестта и пътя за нейното преодоляване. По всяка вероятност Етер е синоним на пространствено-времевия континуум, а съзнанието като цяло /т.е. духът или тази част от същността ни, която не умира/ е част от или едно и също с Етера. Етер = пространствено-времеви континуум /4- измерна екзистенция/ = Съзнанието /което работи с 3-измерния свят/ + Подсъзнанието /което осигурява връзка с 4-измерната екзистенция/ = Етер. Пропадане в етера или скок в него е синоним на пси-шпионаж или разузнаване или просто включване към космическата памет и нейните тайни.

Доротея Валентинова
http://www.supernatural-bg.us/ezoterika_03.html


                                                                               *       *      *

 „...От известно време-точно след края на Студената война –бившите офицери от тайните служби и армията прилагат техники за далечно виждане и предсказване и в цивилния живот. През 1989 г. американският майор Ед Деймс, който до пенсионирането си работи в контраразузнаването, основава „ПСИ ТЕХ , Инк”, фирма, която се занимава на договорна основа с паранормални изследвания в науката и индустрията, както и с обучението на медиуми за далечно възприемане.
Към малкия екип спадат високопоставени военни-висококвалифицирани професионални аналитици, обучени от американския медиум Инго Суон за специални задачи за далечни възприятия. Ако изхождаме от това, че за човешкото съзнание няма материални прегради, че то може по всяко време да проникне незабелязано навсякъде и при благоприятни условия може да „източи” чужди мисли, ще стане ясно защо „отрядите с особено назначение” като този на Деймс, разполагат с почти неограничен капацитет за събиране на данни.
След войната в Персийския залив през 1991 г. Служители от ООН помолили Деймс да помогне в търсенето на тайни изследователски лаборатории за разработване на биологични оръжия, респективно на скривалища на вече съществуващи биооръжия в Ирак. Натоварената с намирането и разрушаването на иракски ракетни, химически, ядрени и биооръжия, офицерка на САЩ и ООН майор Карен Янсен насочила вниманието си към екипа на Ед Деймс, след като видяла предаване на американската телевизия KIRO за възможностите за използване на чувствителни лица в разузнавателната област. Още същия ден му телефонирала и той веднага откликнал на молбата за помощ. Било сигурно, че ще получи одобрението на обществеността.
Проведената безплатно за ООН операция с далечно възприятие завършила със скица на две селища, където според тях били складирани биологични оръжия. От средите на компетентната комисия на ООН се разбрало, че в двете сгради не били намерени готови за приложение оръжия, но намерили изследователски съоръжения за производството им...”

PSI – агенти
стр. 95-103
Ернст Мекелбург
Издателство „Литера Прима”
София 1999

http://forums.bgway.com/viewtopic.php?t=275&postdays=0&postorder=asc&start=0
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27