Автор Тема: Далечно Виждане (Remote Viewing)  (Прочетена 63457 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #75 -: Март 12, 2010, 19:58:44 pm »
Изживяванията, които си имал не могат да се класифицират като Remote Viewing

Въпреки, че Remote Viewing се превежда като дистанционно наблюдение / далечно виждане, техниката няма нищо общо с виждане

целта при RV е… да избягаме от всякакви визуални контакти/сцени/образи, които се появяват в главата ни

Те не се появяват в главата ми. Аз присъствам на мястото с някаква  част от съзнанието си и в същото време, както казах преди, не съм елемент от това място.Това е все едно гледаш телевизия и хем си вътре в телевизора, хем не си. И знаеш, че каквото и да се случва на мястото, няма да те засегне.
Това не са застинали образи, а живи сцени, с живи като мен самия хора, с чиито очи даже съм се срещал.

Аз говоря от переспективата на Remote Viewing, може би други читатели запознати с различни астрални техники ще ти дадат обяснение на това което изпитваш.

Хора, много моля който е имал личен опит като моя  да ми каже за какво става дума.

 
Изключваш ли възможността това да са спонтанни спомени от минали животи, които да ти се дават с определена цел.
Напълно изключвам тази възможност, както поради естеството на наблюдаваните сцени, така и поради факта че са от „последния час”, от смисъл от най-актуалната съвременност.

Неактивен stiver

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #76 -: Март 15, 2010, 00:36:49 am »
Цитат на RViewer
Цитат
Stiver,

Хвърлих едно око на блога ти и видях, че си член на МУФОН. Помня навремето, първия ми проект, който водех като ПМ беше един случай за MUFON, не знам дали си запозната с него:

WOW! RV, разбира се че си спомням този случай. Всички се бяха побъркали да търсят отговор какво може да е станало. Не се учудвам, че МУФОН е поискал съдействието на вюъри. Не знаех, че работят с вюъри.

С две думи за тези, които не знаят за случая (RV, поправи ме ако греша, моля те). Една жена, мисля, че беше от Мичиган, пътувала посред бял ден с колата си, когато по едно време усетила силен удар отляво. До колкото си спомням, ударът я изтласкал в съседното платно. Успяла да отбие и да спре. Когато излязла от колата я намерила смачкана в състоянието, в което е на снимките. Около нея нямало никакви други коли. Не е забелязала нищо, което може да се е ударило в нея. Мисля, че дори не е карала с голяма скорост. Най странното в цялата история е, че при цялата тази деформация не се забелязвало никакво разкъсване или напукване на боята върху бронята.

Теориите бяха много - от обстрел с тайно акустично оръжие от космоса до сблъсък с паралелна вселена. И лъжесвидетелство, разбира се. Моето лично усещане беше че ударът не е дошъл отвън, а сякаш нещо като вортекс я е всмукало отвътре (вратата). Някои казваха, че металът на тази марка коли е от много некачествена сплав, и е станал някакъв колапс, но това не беше достатъчно обяснение. Така и си остана една от големите загадки.

RV, сигурно се досещаш, че изгарям от любопитство да науча какво е открил екипа ти?  :)
Keep an open mind, but not so open that your brain falls out.

Неактивен stiver

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #77 -: Март 15, 2010, 00:45:37 am »
Хора, много моля който е имал личен опит като моя  да ми каже за какво става дума.
 

Max, ако разбирам правилно описанието ти и ако тези видения се появяват вечер, преди да заспиш или когато си отпуснат и със затворени очи, тогава това, което виждаш се нарича хипнагогия (hypnagogiа). Аз имам тези видения всяка вечер откакто се помня и знам колко потресаващo реални са. Напълно разбирам как се чувстваш. Ако искаш да поговорим за тях обаче, май ще е по-добре в отделна тема. :)

stiver
Keep an open mind, but not so open that your brain falls out.

Max

  • Гост
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #78 -: Март 18, 2010, 01:17:54 am »
Хора, много моля който е имал личен опит като моя  да ми каже за какво става дума.
 

Max, ако разбирам правилно описанието ти и ако тези видения се появяват вечер, преди да заспиш или когато си отпуснат и със затворени очи, тогава това, което виждаш се нарича хипнагогия (hypnagogiа). Аз имам тези видения всяка вечер откакто се помня и знам колко потресаващo реални са. Напълно разбирам как се чувстваш. Ако искаш да поговорим за тях обаче, май ще е по-добре в отделна тема. :)

stiver


Писал съм в предишния си пост че:


Такива неща ми се случват често и в най-различни ситуации.
« Последна редакция: Март 18, 2010, 01:19:33 am от Max »

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #79 -: Март 20, 2010, 16:32:11 pm »
Цитат
RV, сигурно се досещаш, че изгарям от любопитство да науча какво е открил екипа ти?

Stiver, страшно много съм зает тези дни, ще ти отговоря късно тази вечер GMT.

Да, случая го описваш правилно, следва по-долу описание на английски;  извинявайте ама наистина нямам време да го превеждам:

 
This case is well documented at the NUFORC website as follows:

A young woman was driving at 40-45 mph along Lake Cook Road, when her car suddenly lurched to the right for no reason that was apparent to her. There were no cars within sight on the road, and she had not seen any pedestrian or animal near the car. She stopped her car immediately, got out, and apparently was flabbergasted by the appearance of the left side of her automobile.
The investigating police officer could not provide an adequate explanation for the damage. He noted that there was no damaged paint, and no animal hair, feathers, or blood, evident on the damaged area of the car. NUFORC has passed the case along to Mr. Sam Maranto, Illinois State Director for the Mutual UFO Network (“MUFON”), for follow-up investigation.
We have no reason to believe that the incident was UFO-related, but we have no explanation for how the extensive damage to the car could have occurred. If any of the visitors to our site have ever witnessed this type of damage to a car, we would welcome comments or suggestions.

Date: 11/04/08
Time: 21:20
Duration: 5-10 seconds
City: Northbrook
State: IL
The entire left side of my car appears to be scorched but no paint was removed.
I was driving 40-45 miles per hour heading north toward I-94 East towards Chicago on Lake Cook Road. While I was in the middle lane, I felt a nudge on the left of my car which made my car shift to the right. I did not swerve out of the lane and gained control back quickly.
I slowed down and as I got my bearings, I realized that my left side mirror was knocked off and so I turned right onto Revere Drive and put on my hazard lights.
I got out of the car and saw that I had several dents on the side of my car. There were two that were deeper and larger than the others; one was located in front of the rear wheel and the other was in the center of the driver door.
I called 911 to file a police report and the officer said that I was side swiped by another car but, there were not any cars around me before or after the hit and also there were no paint scratches from other cars on my car.

Неактивен RViewer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • Sunbeam Intelligence
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #80 -: Март 23, 2010, 02:55:30 am »
Stiver,


този проект (участваха 6-7 вюъра) се състоеше от две фази:

Фаза 1 – Да се установи дали снимката е фалшифицирана или не.

След установяването, че снимката е истинска, преминахме към фаза 2:

Фаза 2 – да се разбере каква е причината за изкривяванията на левия борд на колата.

Откъс:

“ ...причината за повредата по колата се дължи на много ярък бледо-жълт обект. Обекта е голям, кръгъл и кух. Обекта е много горещ, но не може да се каже дали излъчваната топлина е вследствие на естествен или изкуствен източник. От друга страна, самия обект е твърдо с изкуствен произход. Обекта е разположен много ниско до земята или до някаква повърхност. Движи се много бързо, като траекторията му на движение е спираловидна и праволинейна. Обекта се движи отдалечавайки се от сцената. Вюърите се чустват захласнати, когато го наблюдават.  

На сцената присъства и друг обект, който е тежък, правоъгълен и разположен на земята. Намира се под кръглия обект. В единия от обектите има разположен някакъв отвор.
Има някаква взаимовръзка между двата обекта, която води до някакъв инцидент (случаен или преднамерен) причиняващ повреда върху единия от обектите. Използвано е оръжие от някакъв характер; съществува и елемент на опасност от някакъв вид.
На сцената се детектира и присъствие на някаква мъгла. Има присъствие и на силна светлина, но не може да се твърди какъв е нейният характер – изкуствен или просто ярка слънчева светлина/отражение.

На сцената присъстват два типа форми на живот – човешки и интелигентни хуманоидни създания. Някои от формите са уплашени и стреснати докато другите са решителни, спокойни ин интересуващи се.

Когато наблюдават цялата катина, а не само фокусирайки се на даден елемент, вюърите се чувстват уплашени, неспокойни и предпазливи.
Би могло твърдо да се каже, че някакви хуманоидни същества са директно отговорни за възникването на инцидента.

Най възможни постулати:

1.   Случай на ‘отвличане’ .
2.   Летателен обект с неизвестен произход атакува земен изтребител.
3.   Сфера от неизвестна материя се удря в земята и рикошира обратно във въздушното пространство. ....”


Всяка една част от данните по-горе е потвърдена от двама или повече вюъра, което съгласно теорията на анализа в Remote Viewing означава 100% истина.

Лично за мене, колата или е била обект на преднамерен интерес от страна на не-човешки форми на живот или случайно се е оказала между ‘шамарите’ раздавани между ‘наш’ и чужд файтъри.

Внимавайте, къде карате, де...
« Последна редакция: Март 23, 2010, 02:58:52 am от RViewer »

Max

  • Гост
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #81 -: Март 23, 2010, 03:07:53 am »
А какъв е проблемът информацията да се види директно?
Тогава биха били избягнати всички съмнения. Иначе е игра на догатки.

Неактивен stiver

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #82 -: Март 25, 2010, 13:45:08 pm »
RViewer, много съм ти признателна за отговара и за времето което отделяш на въпросите ми, когато си толкова зает. Последните постове ме карат да се замисля, че щом МУФОН прибягва до услугите на вюъри, може би за мен лично би било от практическа полза да науча техниката. Бързам да споделя, че поради липса на време сега ми е невъзможно да се запиша за курса (около мен е малка лудница в момента), но вярвам, че ще има още такива и в бъдеще. Аз още не съм изпратила тестовете си за FI (field investigator) в централата, защото последният етап от квалификацията е стаж под ръководството на опитен FI. При положение, че такива няма в България, това става безсмислено, нещо от рода на Параграф 22.

Но сега си мисля, че щом RV се приема като валиден метод от МУФОН, тогава разстоянията и практиката добиват съвсем различен смисъл. Трудно е да се каже още какво може да бъде развитието на една такава идея след станалите напоследък промени в административното ръководство на организацията. Още не е и напълно сигурно дали спонсорираният от Бигълоу проект STAR ще продължава да действа в същия си вид. Което, предполагам, ще даде малко време за обмисляне на една подобна идея. Според мен си струва да се помисли за една 'друга' форма на участие, неограничена от време и разстояние.

Просто някои мисли, които минава през главата ми в резултат на разговора :)

Благодаря ти.
stiver   
Keep an open mind, but not so open that your brain falls out.

Неактивен mad

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #83 -: Ноември 02, 2012, 11:42:13 am »
Искам да попитам, дали някой е посещавал вече проведените курсове по Remote Viewing в България? Да сподели мение и наблюдения. Дали се постигат желаните резултати. Не се съмнявам в реалността на метода, но мнение на човек минал курса ще е от полза.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #84 -: Ноември 02, 2012, 17:26:15 pm »
Искам да попитам, дали някой е посещавал вече проведените курсове по Remote Viewing в България? Да сподели мение и наблюдения. Дали се постигат желаните резултати. Не се съмнявам в реалността на метода, но мнение на човек минал курса ще е от полза.
     И къде и кога са били тези курсове? Питам, защото в САЩ и бившия СССР тази програма официално беше закрита, поради страх на управляващите, че може да им надникнат в касите и главите без да искат разрешение.

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #85 -: Ноември 02, 2012, 23:11:07 pm »
Ето един предстоящ в София в началото на другата година.
http://www.parallelreality-bg.com/index.php/statii/53-technical/433--remote-viewing-.html
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #86 -: Ноември 02, 2012, 23:32:32 pm »
Извинявам се но RV не значи ли контролирано виждане.За мен това е по точно ,защото си мисля че няма аспект в който да не може да се вникне.
Искам да попитам, дали някой е посещавал вече проведените курсове по Remote Viewing в България? Да сподели мение и наблюдения. Дали се постигат желаните резултати. Не се съмнявам в реалността на метода, но мнение на човек минал курса ще е от полза.
Здрасти колега,искам да споделя нещо,което си мисля че е абсолютна истина.
Продават ни знанието,защото вече сме започнали така или иначе да го правим.
Всички ние все по често имаме усещането че се случва нещо станно.Това е началото.След това лека полека ще започнем да виждаме не мога сега да ти докажа че това е така,но чесно ти казвам ,усещам го все по силно в мен.
Вникването в реалността е естествен процес на съзнанието.
Мисля си че всичко започва когато откриеш себе си в логическите вериги.(това не знам кво значи).
Убеден съм че ако ние всички тук във форума започнем по активно да споделяме намеренията си ,ще отворим доста стабилен канал който постоянно ще усилва това наше естествено състояние.
Когато отидем на този курс ще се сетим че ние така или иначе сме тръгнали на там.Така че той със сигурност ще е полезен.(за някои)
Всички ние сеем намеренията си наввсякъде.Много от нас вече вярват в това което мислят(не спират да мислят).
В един момент се получава усешането за канал.По точно получава се усещането че задаваме въпрос,а реалноста ни отговаря.
Вътрешните ни гласове се превръщат в диалога с господ.
Получава се усещането че няма нещо което да не можем да разберем.
Мисля си че всеки който е допуснал това като вероятност в съзнанието си автоматично е вече там.Както се казва в една реклама,едно парченце,и си там.ИЛи по точно както казват в Матрицата........Отпусни се отговорите идват.
Имало е причина курса да е забранен.Той трябва да стане плод на съзнателна воля,на на провокирана.Иначе явно има  проблем.
Отговорите наистина идват,а доказателствата са доста вдъхновяващи.
В това вярвам . :hi:
Според мен ,след така очаквания от нас преход(много скоро за някои) .ще се случи това естествено нещо и ще започнем да се сещаме всичко що сме били и искали да знаем. :hi:
Тука едва ли има някой който е правил репликация с друго време(пътувал физически).И едва ли ще дойде някой който да ни даде нещо наготово и без пари. :hi:
Не го мисля ,знам го. :hi:
Незнам как ще свърши всичко ,знам как ще започне....
Третото око ще се отвори,след това ще се сетим как беше.
Споделяйте. :hi:



















Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #87 -: Ноември 03, 2012, 09:29:19 am »
Хнещо ,много си прав :hi:Вече се случва и много хора го усещат.През този канал,който се отваря,преминава огромно количество информация и става трудно тя да се обработи,ако човек не е подготвен.Тук е ключа-не да се ходи по курсове да ни научат на нещо,на което сме способни,а  да се подготвим за приема и обработката на това,което вече тече.Така да се изразя-процесорите ни са слаби.Ето защо смятам,че отпускането е полезното.Вредното е да се търси още и още информация,която е доста противоречива и допълнително затормозява работата по декодирането.Редовна дефрагментация-и си там!
Най-хубавото е че през канала текат отговори,без да се задават въпроси.

Неактивен matrixbglan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #88 -: Ноември 20, 2012, 01:34:20 am »
Aз съм се записал за курса на 23 и 24 февруари, 2013. Някой дето повече чатка нещата може ли да препоръча някоа книжка с която да почна за основа щото до сега само съм чувал какво е РВ. Също ако има и други форумци които ще ходят на курса и искат да обменяме инфо до тогава мое да ми пишат ЛС да си лафиме за РВ :)

Неактивен Stardust

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Re: Далечно Виждане (Remote Viewing)
« Отговор #89 -: Ноември 23, 2012, 02:35:11 am »
Курсът е много добър. Изкарах го (първо и второ ниво), препоръчвам го искрено.

Стефан (лектора на курса) е много добър в работата си, преподава от сърце...
« Последна редакция: Ноември 23, 2012, 02:38:25 am от Stardust »
Чистото и пълно съзнание е истинското усещане за съществуване

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27