Автор Тема: Петър Дънов докарал комунистите в България  (Прочетена 51914 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 581
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #75 -: Август 15, 2006, 12:20:17 pm »
veselqk-U,  не си дорасъл да пишеш за тези неща. От казаното се вижда, че нито имаш достатъчен нравствен капацитет, нито познаваш учението на Петър Дънов, за да се изказваш. И ако по първия ми укор ти или някой друг може да ме обвини с махленска страст, че не съм никой, за да определям, то по втория ми укор, ако си честен, ще признаеш, че допирът ти с идеите на Беинса Дуно е само повърхностен - ако въобще има допир. По-добре изтрий сквернословията си, защото те са срам и проява на комплекси!  ;)
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 692
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #76 -: Август 15, 2006, 12:27:11 pm »
Цитат
По-добре изтрий сквернословията си, защото те са срам и проява на комплекси!   

Остави го FlyDragon. Веселяка е типичен българин и е захапал въдицата на правилното червейче - реагира на обидите на Дънов.  ;D (И аз бях същата преди години. Интересно ми е да се обърна и да видя други по пътеката след мен...)

Ако той беше прочел цялата тема, ще види дискусиите ни за обидите - освен че е начин да се въздейства на прословутия инат на българите е и начин да се промени човека от последовател в ученик!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #77 -: Август 15, 2006, 12:28:37 pm »
А и няма нужда от защита... да не се изказвам по-високопарно за Истината ;D

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #78 -: Август 15, 2006, 12:34:56 pm »
Какъв е той,че ще съди българите!
Хех veselqk-U,а ти кой си ,че да съдиш Учителя?Кой ти дава това право?Твоето високомерие може би?
Поздрав :)
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен Niya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #79 -: Август 15, 2006, 12:43:55 pm »
Цитат
Така че, драги духовно устремени, докато се чувствате по-различни от другите хора, докато виждате техните недостатъци и те ви дразнят, а може би дори ги критикувате, вие сте много далеч от духовния път, вас ви води за носа вашето духовно високомерие.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #80 -: Август 15, 2006, 13:00:32 pm »
Да, добре го каза Тsv! Трябва да си вземем поука всички. :)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #81 -: Август 15, 2006, 13:17:46 pm »
Истинският Учител никога не говори с медни езици. Знаете ли че дзен-патриарсите понякога са зашлевявали шамари и са биели с пръчки монасите, за да им дадат Път към сатори? Има безброй коани по въпроса.
Тъй че тези думи в никакъв случай не трябва да се разбират по този начин.
Според мен :)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #82 -: Август 15, 2006, 13:21:53 pm »
Има една индийска поговорка, която съм сколонен да не приема изцяло, но за случая е добър пример:

"Укора на учителя е по-добър от ласката на бащата."

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 692
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #83 -: Август 15, 2006, 16:58:06 pm »
Аз имам предложение до Админ: Не може ли да сменим заглавието на темата, защото обхванахме много други неща и заглавието е подвеждащо?

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 692
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #84 -: Август 15, 2006, 17:15:30 pm »
Аз пък много бих искала евреите в този форум да се включат в темата. Или хора, които се интересуват от Кабала. Гледам, че GIL има религиозни познания.

Ще обясня накратко защо: Петър Дънов включва много неща от Кабала. Въпреки, че неговото учение официално е класифицирано като езотерично християнство, в него има доста елементи от богомилството, Кабала и херметизма. Не напразно и доста писатели, които са писали за богомилите са членове на Бялото Братство.

Само да припомня как се появява Кабала - през Средните векове при изгрева на ренесанса в замята която на времето е наричана "Окитания" - Северна Испания, Северна Италия и Южна Франция. Заедно със спасените херметически текстове които Медичи открива в България, в Окитания са пристигнали и много книги от Арабските страни, в които също е било запазено езотеричното учение, наречено гностично. Част от евреите са пристигнали през Балканите - главно ашкенази, а част - следвайки маврите през Северна Африка - главно сефарди. За първи път там те имат свободата да съставят пълна библиотека на техните вярвания, традиции и обичаи и така се ражда Кабала.

Но Окитания по онова време е събрала на едно евреите, богомилите, избягали от кладите в България, както и гностичните учения пристигнали от Арабските страни. Така че симбиозата е пълна и кръга се затваря що се отнася до елементите в ученията на ПД. (Според мен! - хайде да ви спестя усилията да критикувате.)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 652
  • In Lies We Trust...
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #85 -: Август 15, 2006, 18:48:18 pm »
Tina, предложи заглавие.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 692
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #86 -: Август 15, 2006, 22:05:06 pm »
Tina, предложи заглавие.

Знам ли - може да е "Петър Дънов и Бялото Братство", за да по-разширим темата. Наблюдава се едно буквословие, което малко ме притеснява. Цитират се неща, които самия Учител е казвал да се РАЗБЕРАТ, а не да се заучават...и то всеки за себе си. Ако разширим темата можем да включим последователите от целия свят и да обогатим гледните си точки с това как се е развивало братството през времето. Не е ли така?

Дъвиан

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #87 -: Август 15, 2006, 22:13:56 pm »
Наблюдава се едно буквословие, което малко ме притеснява. Цитират се неща, които самия Учител е казвал да се РАЗБЕРАТ, а не да се заучават...и то всеки за себе си.

Какво искаш да кажеш? Че аз който съм цитирал най-много Учителя в този форум го правя от буквословие без да разбирам... или нямайки предвид мен, се обръщаш към останалите - но тогава те биха те питали същото. Или... какво значи да се разберат, а не да се заучават...? Заучаването е свързано със знанието, получено от познанието, а познанието е свързано с разбирането, ако иска да претендира за адекватност, дълбочина и мъдрословие.

 :)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 692
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #88 -: Август 15, 2006, 22:38:28 pm »
Не Дъвиан,

извинявай, ако ти си се почуствал засегнат. Имах впредвид откъслечните неща с обиди към Българите. :D

Дъвиан

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #89 -: Август 15, 2006, 22:51:36 pm »
Добре, значи искаш да кажеш, че Учителя е искал да бъде разбран с разбиране, а не буквално - мда, така е - с Мъдрост, а не с импулсивни умозаключения. Съгласен съм. Просто широката обективизация на поста ти ме изненада, затова така реагирах. :)
« Последна редакция: Август 15, 2006, 23:02:18 pm от Дъвиан »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27