Автор Тема: Петър Дънов докарал комунистите в България  (Прочетена 51595 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dolphain

  • Гост
Роберто съжалявам ако ти се сторя груба но едно ще ти кажа-не охулвай нещо само защото не го разбираш .Явно си още в бебешките си години на духовно развитие,а може  и въобще да не стигнеш дори и до детската градина ,а да не говорим за юношество.Името и делото на Учителя са свети и моля те не ги осквернявяи с невежеството си.Благодаря

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Аз не съм убедена, че Роберто е вече във форума, но ми беше обърнато винимание на нещо интресно:

От всичките учители единствено Дънов и Ошо са наричали последователите си глупави или "с дебели глави" за да ги предизвикат да мислят и да излезат от стереотипа.

Аз не го знаех - съжалявам, но това ми беше интерсно като концепция на "проблем и ракция" в психиката. Изглежда, че и Дънов и Ошо са занели точно къде да "ударят".

Вие как мислите? Поумнели ли сме?

Дъвиан

  • Гост
Ошо го остави! Обаче ми кажи къде Учителя нарича своите последователи "глупави или "с дебели глави"? Това е абсолютно погрешно разбиране! Кажи къде си виждала такива неща и аз ще ти обясня защо го казва. Ако е използвал израза "дебела глава", то той е бил в контекста на някакви разсъждения и винаги е намирал разрешаването си в тях. Не може такъв Дух от най-висшо естество като Учителя Беинса Дуно да си позволява да обижда някого или нещо. Недопустимо е да се търси някакъв метод, някакъв пропедевтически приом във всичко това, именно ако човек знае, че Учителя винаги е казвал да се показват винаги положителните черти у хората, винаги да се говори в положителен тон, както и че изключително силно е показвал, че с тактика, която цели да се изкара черното навън, за да остане бялото не може да се постигне нищо. Трябва светлината да грейне и това е правилния метод. За да се постигне нещо се настъпва по добрите страни и се активират положителните полюси в човека/обществото/природата.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Обаче ми кажи къде Учителя нарича своите последователи "глупави или "с дебели глави"?

Често забелязвам, че повечето хора искат да прокарват своите възгледи. Например, в провинцията някои вървят след мене и говорят, че така им казал Духът. Други пък, за да улеснят моята работа, убеждават, че трябвало да се пости и че така е заповядал Учителя. Тези хора ходят и разказват това-онова все от името на Учителя. А онези, които ги слушат, се питат как така Учителят на нас говори едно, а на тези говори друго. Защо сте толкова глупави и не проверите чрез мене всичко? Аз съм тук на земята, затова елате и проверете какво е казал Учителя ви направо чрез мене. Та и аз се разговарям с духовете.......

Има и на други  места  ;)

Дъвиан

  • Гост
Хахаха - добре. Какъв е смисъла да дълбаем в нещо подобно, когато по-същественото не схващаме? Просто исках да кажа на Тина да не хваща нещо подобно за изходна точка, защото хората какво ли не говорят - че бил старомоден, че бил обиждал българите и подобни неща. Нека си говорят... Всичко, което Учителя е казал е дошло от най-високите етажи на Мирозданието! Всичко е премислено и оценено Отгоре, че така трябва да бъде казано. Кои сме ние да казваме "Ама той обиждал българите и аз не мога да го чета!" Първо трябва да познаваме законите, по които се движи един такъв Дух и тогава да разберем правилно казаното.
« Последна редакция: Юли 30, 2006, 09:46:24 am от Дъвиан »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Цитат
Защо сте толкова глупави и не проверите чрез мене всичко?

Ошо: "Не бъдете толкова глупави ами сами проверете и намерете своята истина. Това което аз ви казвам е МОЯТА истина. Вие проверете."

Нека само да спомена, че аз не съм чела нищо от Ошо.

Разговора беше около това каква е разликата между последовател и ученик. Как последователя ще запише дословно думите на учителя и ще ги следва до буква дори и да не ги разбира, а ученика ще се опита да разбере, ще зададе може би въпроси, но в бъдеще ще е в състояние да доразвие учението според хората, времето и мястото.

И как една обида е най-бързия начин да се стартира процеса на мислене..... :D Особено при българите които са големи инати и веднага ще си плюят на ръцете да го опровергаят. (Нали помните вица за малкото шопче дето като бебе пълзяло заднишком? "Те ще ми кажат накъде да пълзя!")

dolphain

  • Гост
Обаче ми кажи къде Учителя нарича своите последователи "глупави или "с дебели глави"?

Често забелязвам, че повечето хора искат да прокарват своите възгледи. Например, в провинцията някои вървят след мене и говорят, че така им казал Духът. Други пък, за да улеснят моята работа, убеждават, че трябвало да се пости и че така е заповядал Учителя. Тези хора ходят и разказват това-онова все от името на Учителя. А онези, които ги слушат, се питат как така Учителят на нас говори едно, а на тези говори друго. Защо сте толкова глупави и не проверите чрез мене всичко? Аз съм тук на земята, затова елате и проверете какво е казал Учителя ви направо чрез мене. Та и аз се разговарям с духовете.......

Има и на други  места  ;) Красотата на това което ни учи Учителя е,че ни показва начините и пътищата
,но не ни налага нищо-няма заповеди ,няма насилиеІвсичко е екологическо чисто така да се каже. :)

dolphain

  • Гост
Ошо го остави! Обаче ми кажи къде Учителя нарича своите последователи "глупави или "с дебели глави"? Това е абсолютно погрешно разбиране! Кажи къде си виждала такива неща и аз ще ти обясня защо го казва. Ако е използвал израза "дебела глава", то той е бил в контекста на някакви разсъждения и винаги е намирал разрешаването си в тях. Не може такъв Дух от най-висшо естество като Учителя Беинса Дуно да си позволява да обижда някого или нещо. Недопустимо е да се търси някакъв метод, някакъв пропедевтически приом във всичко това, именно ако човек знае, че Учителя винаги е казвал да се показват винаги положителните черти у хората, винаги да се говори в положителен тон, както и че изключително силно е показвал, че с тактика, която цели да се изкара черното навън, за да остане бялото не може да се постигне нищо. Трябва светлината да грейне и това е правилния метод. За да се постигне нещо се настъпва по добрите страни и се активират положителните полюси в човека/обществото/природата.
Много точно казано.БЛАГОДАРЯ :D

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Oшо между другото е един от най-умните хора които съм чел. Всъщност те са трима - вторият е Кришнамурти, а третият злощастния Дънов :). Конфигурацията учител-ученик е на път да изчезне най-накрая, което вероятно ще разочарова много. Най-новите разбирания за живота излизат от тази схема, защото виждат в нея моделът, така че всеки който я предлага в крайна сметка просто преповтаря нещо старо. От къде го знам това и от къде имам правото да го казвам... просто споделям информация, всеки да я разбира както иска. Не е ли това характеристика на интелигентния човек? Че сам мисли и не чака авторитета на който да се опре? Във всяко нещо може да има доза истина и доза лъжа.

Изобщо не ми се струва, че може някой въпрос да се разглежда само в светлината на това, как аз самият се чувствам от дадено нещо. Още повече кой какво право има. Винаги стои въпросът за причината. Ако приемате тези хора за по-опитни и разбиращи, няма да се спирате само на себе си в цялата работа, а ще се опитвате да разберете какво ви казват и то сами. Ако човек усеща сили в себе си и удовлетвореност от това което е, няма изобщо да го интересува, че някой го е нарекъл глупав.  А глупостта която се има в предвид се вижда лесно, и е вероятно продукт точно на тези конфигурации учител-ученик и привнесени религии. Човек забравя, че сам отговаря за живота си и трябва сам да изгражда себе си. Всичко друго може да е само от негова полза, но той се учи, не него да го учат. Както се казваше в една песен, пътят към ада е постлан с добри намерения... Съвремената култура има интелектуалци бол, но й липсват мъдри хора. Защо мъдрият човек не е плод на книги и образование. Той е плод на самият себе си.

Всяко учение е опит да се определи неопределимото и като такова идва, проявява се и си отива. И ново се ражда. Много хора просто им се иска да им се предостави нещо завършено, наготово, "истинско" и просто да се излегнат и "наслаждават" на живота. А самият живот тече покрай тях и те не го забелязват. Животът не е статичен и не бива да се натиква в рамки. Съзнанието по този начин се задушава и бродят мъртви духом хора, биороботи повтарящи като латерна едно и също - плод единствено програмата за развитие заложена в тях.

По всичко личи, че тази планета има силно застъпено его, целящо изграждане на индивидуалности, скъсване с колективното единомислене. По всичко личи, че на там се развива самата Вселена. Тежка ще е борбата за развиване на личността, но в тази борба всеки има път който трябва да извърви сам и усети собствената си личност и сили. Който не иска да се отнасят с него като с дете, вероятно не бива да се държи като такова. А да се държиш като дете, а да си загубил детската си чистота е глупаво, не е ли така?
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Аз харесвам Дънов. Признавам си, че малко се смущавах понякога от тона му. Реших да отида на Рилските езера. Исках там да почувствам нещата.Отидох.Когато засвири оркестъра и хората затанцуваха паневритмия, за моя изненада сълзи започнаха да се стичат по очите ми. Текат ли, текат.Не знам какво ми стана.Едно особено чувство.Незабравимо.Не беше радост, не беше щастие. Онова чувство, за което никога не намирам подходящите думи.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

dolphain

  • Гост
Аз харесвам Дънов. Признавам си, че малко се смущавах понякога от тона му. Реших да отида на Рилските езера. Исках там да почувствам нещата.Отидох.Когато засвири оркестъра и хората затанцуваха паневритмия, за моя изненада сълзи започнаха да се стичат по очите ми. Текат ли, текат.Не знам какво ми стана.Едно особено чувство.Незабравимо.Не беше радост, не беше щастие. Онова чувство, за което никога не намирам подходящите думи.
И на мен така ми деиства музиката му.Невероятно усещане за единство ,хармония и любов.А сълзите текат ли текат.......от щастие и благодат. :)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
...текат, защото има много за пречистване!
Цивилизацията ни е много преди достигането на индивидуалното съзнание, iti. Формирането на такова съзнание е свързано с божествения характер, а сега в илюзията за индивидуалност у хората е залегнало единствено прекомерното его и чувство за абсолютна важност на себе си. С такова изкривено самосъзнание индивидуалностите биха могли да се развият единствено като ужасяващи демони, чието унищожение би било напълно заслужено... Пътят на хората е насочен по-скоро към единството им - върховното единство, в което трябва да се съединят добронамерените им воли. Това и Дънов не веднъж го е давал като идея, без да довежда никакви комунисти в България; за комунистите само е предричал, не е причинил (за да завъртим темата)!   
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
флай,Бог казва "Да нямаш друг Бог освен мене".Това ако не е Его,и то от Бог?Че какви сме ние да вървим срещу това.
Индивидуалността  и егото са необходими,щото иначе ставаме като сивите
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Я какъв богоугоден стана Gil-Galadh!

Значи, не е хубаво да се бърка единното съзнание с кошерното му подобие, при което съзнанията на отделните малки компоненти са ликвидирани в полза на една обща, подчиняваща матрица. При единното съзнание няма обезличаване, а влагане на личността в полза на общо и единно начинание, което цени малките си компоненти не по-малко от себе си. За кошерната система малкият компонент е само клетка, която при необходимост или скука може да бъде жертвана. Единното съзнание учи на такава безгранична любов, която разгръща отделното същество до пределите на цялото; в един мистичен план може да се каже, че отделното съзнание е общото, единно съзнание, защото се е разтворило до тези предели; нещо, което кошерната система не допуска, защото отделният неин компонент е изолиран до рамките на своята клетка.
"Да нямаш други богове освен Мене" не е израз на его, а на състрадание. Моля те, Gil-Galadh, не обвинявай Бога за собствената си егоцентрична склонност! Забраната към човека да си създава кумири, да им се кланя и да им служи, да има други богове освен Оногова, е предпазна мярка за хората; Бог е един и няма други неща, които да могат да бъдат Него, без да са Него. Същевременно, демоничните сили постоянно бълват заблуждения, с които да подлъжат хората и да ги тласнат към гибелни отклонения. Те се стремят да накарат хората да отдадат доверието и упованието си на чудовищни същности, които ще ги отдалечат от божествеността и ще ги хвърлят в бездната. Ето защо, първата божия заповед, която толкова смело и произволно се цитира тук, има напълно алтруистично значение; Бог е толкова абсолютен, всемогъщ и безкраен, че въобще - ама въобще не се нуждае от електорат, нито от данъкоплатци, нито от аудитория. Но ти, Gil-Galadh, имаш нужда от своя Бог, Който непрестанно те държи над водата и ти дава кислород, колкото и да се напъваш да слезеш под нея и да се удавиш в безразсъдното си буйство да бъдеш `тартор` в един измислен свят на дяволски битки. (Говоря алегорично и от гледна точка на християнството - нищо лично към когото и да било.) Ако Бог изхождаше егоистично, направо би ни затрил още в самото начало и не би ни поднесъл собствения Си Син, нито който и да било от Своите светци! Цялото християнство е разказ за божието милосърдие, което непрестанно прави опити да достигне до човешкото сърце, да го стопли и да го върне обратно в лоното на Светлината.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Дъвиан

  • Гост
Това и Дънов не веднъж го е давал като идея, без да довежда никакви комунисти в България; за комунистите само е предричал, не е причинил

За съжаление обаче нещата не стоят така. Пускам два мои поста от една друга тема: "Тайни общества", които са цитати от Беинса Дуно! Има и други доказателства.

Ето какво казва Беинса Дуно:

"Те, комунистите, не знаят да управляват. Те и да искат, не могат да управляват, защото нямат знание. Досега 8 000 години те са чакали в Невидимия свят да бъдат пуснати на земята. Ние ги пуснахме, но те нямат знание. Трябва да мине много дълго време, докато се научат."

"Когато комунистите трябваше да дойдат на земята и в България, те дадоха обещание пред Небето да не закачат Бялото Братство, но те не удържаха на обещанието си. И затова ще отговарят пред Бога."

"Съвременния свят е обхванат от една нова идея - болшевизмът. Тя е Божествена идея, но опасно е да не се изопачи. Всяко ново движение, всяка нова идея е Божествена, но като се прилага, в нея се вмъкват човешки елементи - користолюбие, егоизъм и др., които я изопачават..."

"Ето и комунизма е една идея: Партия ли е комунизма? Партия, но по-добра от другите. трябва да мине тази партия, но и там няма да спре. Комунизмът разбира нещо общо, общност. В този смисъл всички трябва да имат еднакви права. Комунистическата идея е права, но тя не може да се приложи."

"...болшевизмът. Тя е Божествена идея"..." Ние ги пуснахме"..."Когато комунистите трябваше да дойдат на земята"...
« Последна редакция: Юли 31, 2006, 14:57:36 pm от Дъвиан »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27