Автор Тема: Петър Дънов докарал комунистите в България  (Прочетена 51553 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Цитат
За пентаграмата символа на Тъмната сила-няма да отклонявам темата.

По-добре отклони темата, отклони я детаилно, за да видим какво ще препишеш пак от "Църковен вестник", Ricardo! Отклони я и ни разкажи как в текст, в който претендираш за апостолическа сериозност и истинност, слагаш илюстрации със случайни цветове и, още по-лошото - стърчулки само за ефект? Ти да си чувал за хералдическо значение на заврънтулките? (справка: в иконописта го има въпросът за стърчулките) Btw, и в икони съм виждал пентаграм. Как ще коментираш това, Ricardo?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

firma

  • Гост
Цитат
За пентаграмата символа на Тъмната сила-няма да отклонявам темата.

По-добре отклони темата, отклони я детаилно, за да видим какво ще препишеш пак от "Църковен вестник", Ricardo! Отклони я и ни разкажи как в текст, в който претендираш за апостолическа сериозност и истинност, слагаш илюстрации със случайни цветове и, още по-лошото - стърчулки само за ефект? Ти да си чувал за хералдическо значение на заврънтулките? (справка: в иконописта го има въпросът за стърчулките) Btw, и в икони съм виждал пентаграм. Как ще коментираш това, Ricardo?

Не всеки може да рисува икони.Как да коментирам ли?Виж има подробна тема за иконите.
http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=762.0
Вече под път и над  път се рисуват икони.
Това да коментирам религии като Дъновизъм,Православие и т.н. е лудост,та кой съм аз да казвам кое е истина!!!



П.С.За пентаграмата това не съм писал аз,не се знае кой е източника.Това е просто интересен материал,който изнамерих случайно.

Тук сме на земята и се учим.
flyDragon това,че си приел пентаграмата за Божествен символ си е твое решение.
Ами дявола не спи,отваряйте си очите навсякъде и по-икони ще има пентрагами.Нормално е.Скоро и масонски знаци ще се появят.


Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583

...в стара, средновековна православна черква... Някъде по манастирите на България май беше. Много ме е яд, че не мога да се сетя къде точно, та да ти я тропна на главата тая ПРАВОСЛАВНА икона с пентаграм... Имам професионалист - ще опитам да потърся нещо по-конкретно... А ти, като четеш така безразборни източници (което е добър метод за установяване на различията), защо не се заровиш и в дъновистките учения за Пентаграм? Има дори такова окултно учение - "пентаграмика", което разглежда еволюцията по този начин... Така твоето пентаграмоборство ще придобие много повече подправки от "аннатемма!", Ricardo...
« Последна редакция: Май 04, 2006, 14:40:31 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

firma

  • Гост
Нали за това сме тук във  форума да си помагаме и да се учим.Затова ми харесва форума.
Поразрових се в Дъновистките учения.Още нямам сериозни резултати.Само ми кажи как се казва иконата ще е намеря.Чета наистина най-ралични източници.
С това аннатемма! ме разби.


 :D :D :D

aro

  • Гост
В общи линии правилния пентаграм или този с единия лъч нагоре е символ на стремежа към божественото.Това че, някои са си го присвоили не значи, че самият символ е лош, но то такава бъркотия е из символите, че...параноя да те хване ;)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
аз колко пъти ще ви наливам в главите че пентаграма в християнството символизира възкръстналия и освободен Христос
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?showtopic=451&st=0

Възможно ли е този текст да е от П.Дънов, как мислите?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Текстът "Призвание към народа ми" е написан действително през ръката на Петър Дънов, но той не претендира за неговото авторство. Според него това е текст, продиктуван от архангел Михаил, във връзка с встъпването му във власт над нашата епоха и особената роля, която той отрежда на народа на българите. В тази роля Петър Дънов има специална посредническа функция, като задава основите на едно учение, което ще бъде разгърнато в пълния си блясък за следващите 1000 години. В действителност, към духовното пълнолетие на Петър Дънов духът на това лице, според Учението, отстъпва място на духа на Истината - ето защо последователите Му го наричат Беинса Дуно - това е друго същество, което заема тялото на поданика на Българското царство Петър Дънов. С призванието на Архангел Михаил към българския народ всъщност започва работата на Беинса Дуно - от този момент нататък тялото на Петър Дънов е посветено на функцията да служи като "предавател" за информациите, спускани от... И така нататък. Този текст не е негов - стилът на Беинса е значително по-благ, смирен, изобразителен и тих.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Цитат
Този текст не е негов - стилът на Беинса е значително по-благ, смирен, изобразителен и тих.
Точно това ми направи впечатление-стилът. А ако е от арх.Михаил...хм, неговият стил доста се е променил за тези 60-80год., защото сегашните му съобщения нямат нищо общо с това.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Според него това е текст, продиктуван от архангел Михаил, във връзка с встъпването му във власт над нашата епоха

Скоро когато бях излезнал за да търся "знаци" едно нещо мо се наби много яко-"Пази се от Ангели",като прибавим и че в повечетъо случаи са по-гадни и от т.нар.демони...зле става
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Не знам за какви ангели-демони говориш, Gil-Galadh! Да не би за тия, дето се снимат като статисти в някои западни show-продукции?!

Mirotvorec, ако наистина говорим за текст, писан от архангел Михаил, в съображенията за стила може би е уместно да вземем предвид и особеностите на епохата, вида на читателите... Допустимо е да си представим, че същества като архангелите многократно надвишават всякакви човешки и писмовни стилове, и от там нататък, точно с какъв стил ще се изразят, е въпрос по-скоро на една формалност от тяхна страна и на велика стратегия, от наша... Чувал съм, че дори изтънчените човешки оратори много детаилно пренастройват стила си, включват или изключват от речите си точно определени думи, в зависимост от вида на публиката. Тук дори не навлизам в тънкостта на писателското художествено майсторство, въобще не споменавам ;) поезията, нито мистичните слова на духовните ни Учители... А евентуалната архангелска реч, съгласи се, би била поне няколко класи теургическа изтънченост по-нагоре - ако е ангелска реч, разбира се, защото както Gil-Galadh доволно отбеляза, може да става въпрос и за демони... (човешката душа съчетава и двете същности)
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Разбирам,  flyDragon, съгласен съм, че е много важна епохата, сиреч-манталитета на приемащите тази информация. Просто не си давах сметка колко внушителна е промяната в съзнанието за по-малко от век.  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
...огромна промяна... А сега сме се завихрили като в центрофугата на една завиваща се в ускорението си спирала, при което променте в съзнанията ще стават още и още по-главозамайващи...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
не "може да става въпрос и за двете"-двете са едно и също нещо.За архангели Михаиловци тям  подобни говоря
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Не разбрах за какво точно говориш... Но нищо.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27