Автор Тема: Петър Дънов докарал комунистите в България  (Прочетена 51576 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #105 -: Август 18, 2006, 17:45:22 pm »
Цитат
Първо. Това, което четете повечето не е от Учителя.

Знаеш ли какво ми направи впечатление: последните Дъновисти зад граница с които се запознах изобщо не са вагетарианци или фанатизирани. Те синтезират нещата между Омраам Айванхов (Михаил Иванов) и са си добре.

Пък за Михаил Иванов ти казах.

Казват ,че Омраам е бил най-добрия ученик на Учителя и с негова благословия е тръгнал на Запад да посее семената на Учението  :)

Аз имам друга информация.
« Последна редакция: Август 18, 2006, 17:46:49 pm от Horus »

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #106 -: Август 18, 2006, 18:01:18 pm »
Странно ХОРУС ,да не би да ползваме едни и същи източници "от горе" за брат Омраам,защото и аз не го харесвам.Пропуснах да цитирам,че хората които ми казаха това са от Бяло братство -България.
Ама да де ти твърдиш ,че такова няма май. ;)

Сърдечен поздрав :)
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #107 -: Август 18, 2006, 18:04:02 pm »
Може, може :)

Дъвиан

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #108 -: Август 21, 2006, 17:36:12 pm »
официално вече се смята, че той използва много неща от Кабала.

Тук, във този форум, май не признават много много Кабала, затова едва ли някой се занимава с нея. ;)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #109 -: Август 21, 2006, 19:22:14 pm »
що ти занимаваш ли се?
 
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #110 -: Август 21, 2006, 19:24:20 pm »
Попрочитал съм и за в бъдеще мисля да се позанимавам по-дълбоко с нея. ;)

А ти? :P

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #111 -: Август 21, 2006, 20:09:52 pm »
не ме кефи.Не че е лоша,просот евреиски неща не ми понасят,а в кабалата са много застъпени.ТЪй де,един от най-свестните хора,които познавам е кабалист....за сметка на това Мадона и тя беше.
 :D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #112 -: Август 22, 2006, 17:10:01 pm »
Да, бе! - Мадона е най-голямата кабалистка!; може и прероденият Исус Христос да се окаже...  :-х

Кабала е учение "отдолу нагоре"; човешкото проникновение се стреми в нея да изчисли кода, чрез който да проникне до божествените върхове. Някои най-екстремални кабалистически кръгове се опитват да узнаят името на Бога - свещена формула, чрез която да придобият власт над света. Масонските стремления са свързани с придобиването и използването на такава формула.

Преди няколко дни по бТелевизия (естествено!) дадоха някаква боза за разни "духовни учители", от която излезе, че една новоучредила се илюминатска школа е [почти] същото, каквото е Бялото братство на Беинса Дуно (!!!)

Учението, което идва до нас чрез Петър Дънов, е учение "отгоре надолу", при това неговото "отгоре" е безпрецедентно високо в небесата на божествените йерархии и от такива високи места информация на Земята в последните няколко хилядолетия е свеждана доста рядко. Да се твърди, че това учение има връзка с Кабала е абсурдно - не защото някой от Форума не признава или признава тази еврейска наука (аз самият имам интерес към нея), а защото произходът и резултатът на тези неща са коренно различни. Разбира се, това не отхвърля възможността и двете да говорят на места за доста сходни неща, имайки се предвид обстоятелството, че в крайна сметка всяко от тях е един стремеж към повдигане; друг е въпросът на какво...

Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #113 -: Август 23, 2006, 21:39:20 pm »
Цитат
Да се твърди, че това учение има връзка с Кабала е абсурдно - не защото някой от Форума не признава или признава тази еврейска наука (аз самият имам интерес към нея), а защото произходът и резултатът на тези неща са коренно различни.

Поставих това за обсъждане, защото контактувах с американски и английски "Дъновисти" - не етнически Българи и това е разпространеното мнение.

Един традиционен евреин ми каза, че Кабала е малко чужда на "децата на Израел", което ме хвърли в мисли за дълго време....Още нямам отговор на това - освен, че Кабала, както писах е създадена доста късно през 12-ти век в Окитания уж обединяваща всички еврейски традиции и вярвания. Така или иначе ортодоксалните или традиционните евреи си имат други ритуали и вярвания.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #114 -: Август 23, 2006, 21:51:19 pm »
Аз определено смятам, че има връзка и то силна, в езотеричното разглеждане на Учението на Учителя Беинса Дуно с учението на Кабала. Който познава двете учения дълбоко не може да твърди, че връзката им е абсурдна. ;) Напротив, Учението на Учителя не само синтезира, но и повдига в по-висш план познатите ни древни учения, издига ги в по-горно ниво, обединява ги.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #115 -: Август 24, 2006, 10:27:04 am »
Преди няколко дни по bТелевизия дадоха "културно-информационен" материал, в който дъновистките движения се поставят на една нога с едно основано от някакъв масон илюминатско училище. Дъвиан, доволен ли си?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Дъвиан

  • Гост
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #116 -: Август 24, 2006, 13:30:06 pm »
Аз нямам нищо общо нито с илюминатите, нито с масоните, душата ми е чиста от всякакви чувства към тях, така че не ме вълнува кой си към какво си причислява нещо си към тях. Не ми е ясен израза “дъновистки движения”, така че нямам отношение и към него. За това дали съм доволен от чувството след прочитане на поста ти – не съм доволен от него. Отговарям ти само от любезност. :D

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #117 -: Август 26, 2006, 02:07:05 am »
Преди няколко дни по bТелевизия дадоха "културно-информационен" материал, в който дъновистките движения се поставят на една нога с едно основано от някакъв масон илюминатско училище. Дъвиан, доволен ли си?

А на теб какво ти е мнението?

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #118 -: Септември 19, 2006, 18:01:38 pm »
Страхотна манипулация, лъжа и преднамерено унищожаване на всякакви достижения, които могат дори на йота да послужат за известно пробуждане; възползване по ужасен начин от невежеството на хората, от тяхното невнимание, склонност на "лицеприятна умереност" (чети черния шрифт ;)), на невзискателност и разсеяност, което безотказно довежда до пълна боза, мозъчна помътненост и логическите трагични последствия от това... Ето какво мисля и поради същото съм толкова раздразнен; от нечия любезност.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Отг: Петър Дънов докарал комунистите в България
« Отговор #119 -: Септември 20, 2006, 01:16:40 am »
Нека да кажем, че аз смятам че има нещо общо и скрито в историята на българите и евреите. Върви темата за женските и мъжките енергии и аз написах там за звездата на "Давид", но тази звезда е и български символ и много неща за нея са известни на българите, но не на евреите. Кабала наистина бива написана в Окитания - днешна Южна Франция и Испания - да същите провинции които искат независимост от испанското правителство. И (изненада!) - Окитания и е страната на албигойците, които са избягалите богомили от България. СЛУЧАЙНОСТ - НЕ МИСЛЯ! (Справка - Юри Стоянов, Христо Маджаров и хиляди други западни и български автори).

Има един много популярен и известен израз: "Евреина не се бои дори от Господа, а само от българите!" Защо?

Както писах познавам много евреи - на различни социални нива. Имам прекрасни и интересни спомени - от професонални, религиозни до социални - последния - маска със соли от Мъртво море при което еврейката от Йерусалим ми обясняваше неща...с думите на баба....Въпреки любопитството ми не бях допусната до техни религиозни празници, но както писах ми беше обяснено, че Кабала не е традиционно еврейски.

(И да не си помисли някой че съм еврейка - не съм! Аз съм християнка, но имах период в живота си когато изследвах религиите. Държала съм и Корана в ръце и съм се наслаждавала на "женски" мюсюлмански работи - ех липсваше ми само изстудена бира, за да е пълно удоволствието! ;D)

Ама да се върна на Беинса Дуно и Кабала: Подозирам, че Кабала, която е била написана в Окитания под влиянието на богомилите е била подменена от "онези" и сегашната Кабала няма нищо общо с истината и затова само "прилича" на ученията на Учителя.

flyDragon не знам за кои движеия става въпрос, но истината е проста - корените на много от тях са България и предимно на свободните зидари и Розенкройцерите, но с времето са инфилтрирани от "онези" и са компроментирани. Не забравяй, че се води война за душите в момента и сегашного поколение е пристрастено към телевизията и всяко нещо от там за тях е като манна небесна. И хора като мен и теб ще регистрират информацията в мозъка си и не е ясно кога и как мозъка ни ще я използва против нашите вярвания, а какво остава за неориентирани души?!

   

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27