Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 134012 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #135 -: Април 04, 2011, 13:16:09 pm »
:hi: И на втория въпрос за Рая!

" Смяташ  ли, че  един  цал  живот  може  да  си  развяваш  знамената,  накрая  да  се  покаеш  и  хоп  в  Рая?  “

Думата покаяние всъщност не е съжаление за това което си извършил!
Всъщност Покаяние означава в превод - промяна на пътя на движение.
Тази промяна включва в себеси отвращение от стария път и погнуса от старите навици!
Не е толкова лесно! ???.........
 Трудно е да промениш своя ум, желания и стремежи! Това всъщност е невъзможно без помощ Отгоре.

      JG,  Приятелю,  този  ти  пост  е  тотално  сбъркан. 
      Да,  покаяние  значи  промяна,  но  това  не  е  достатъчно  трябва  да  докажеш,  че  си  поел  по  пътят  и,  че  можеш  да  носиш  отговорностите  му.  "Доверие  отгоре  гратис  не  се  дава,  единственото  което  дават  отгоре  е  възможност,  но  с  лихва" Паалла  Лихвата  я  определяме  ние  (съвеста  ни) и  не  знам  защо,  но  на  всяка възможност  слагаме  все  по-висока  лихва!!!!
      Запомни  от  мен,  горе  ни  съди  собствената  ни  съвест,  тя  е  тази  която  ни  наказва,  а  от  нея  прошка  не  чакай!  Нямя  прошка!!!!!  Това  понатие  е  измислено  за  наивниците  с  користни  цели
      Помощ  ти  оказват  духовните  ти  наставници,  които  са  също  хора,  може  да  са  от  другата  страна  на  смъртта,  а  може  и  да  са  въплътени,  за  да  са  по-близо  до  теб,  ако  си  проблемна  душа!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #136 -: Април 04, 2011, 14:02:02 pm »

      Запомни  от  мен,  горе  ни  съди  собствената  ни  съвест,  тя  е  тази  която  ни  наказва,  а  от  нея  прошка  не  чакай!  Нямя  прошка!!!!!  Това  понатие  е  измислено  за  наивниците  с  користни  цели
      

 :good: Съгласен.Затова харесвам и девиза-"Прави каквото трябва, па да става каквото ще".

Но дали пазарната икономика у нас дава възможности за съхраняване и развитие на истинска съвест, Митко? Виж реалностите.
А и в каква степен я има съвестта у някои ? Зависи и на какви морални ценности е изградена. Щото са видни големи разлики в постъпките на различни членове на обществото.
« Последна редакция: Април 04, 2011, 14:03:11 pm от marhs »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #137 -: Април 04, 2011, 19:47:38 pm »

      Запомни  от  мен,  горе  ни  съди  собствената  ни  съвест,  тя  е  тази  която  ни  наказва,  а  от  нея  прошка  не  чакай!  Нямя  прошка!!!!!  Това  понатие  е  измислено  за  наивниците  с  користни  цели
      Помощ  ти  оказват  духовните  ти  наставници,  които  са  също  хора,  може  да  са  от  другата  страна  на  смъртта,  а  може  и  да  са  въплътени,  за  да  са  по-близо  до  теб,  ако  си  проблемна  душа!

 :hi: Да, твоята съвест може да те осъди, но не е тя която може да те оправдае  ;)

За духовните наставници, благодаря не им искам помоща!
За да се свържа с Бога нямам нужда от посредници!
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #138 -: Април 04, 2011, 20:24:13 pm »
:hi: Аз лично се обръщам към Него като към най добрия си Приятел, Баща, Всемирен Цар и в много случаи в множествено число когато визирам всичките Му познати ми Негови лица, но не на вие ;) прекалено сме близки
Е..най-накрая вдянах.И в реда на мисли...Благодаря Ви за уважението!

Бог?Наричам го с много имена..Приятелю,Татко..за"Господи"нещо не ми се обръща езика.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #139 -: Април 04, 2011, 20:58:56 pm »

 :hi: Да, твоята съвест може да те осъди, но не е тя която може да те оправдае  ;)

За духовните наставници, благодаря не им искам помоща!
За да се свържа с Бога нямам нужда от посредници!
       Е  най-после  срещнах  човек,  толкова  велик  Човек,  който  си  говори  директно  с  Бога
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #140 -: Април 05, 2011, 20:43:15 pm »
 :hi: Не съм велик!
Ние сами си поставяме ограничения в нашия ум.
Величието пренадлежи на Хритос, че е готов да слезе дори до моето - толкова ниско ниво!
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #141 -: Април 05, 2011, 20:57:13 pm »
  Искаш  да  кажеш,  че  имаш  визуален  контакт  с  Него?
« Последна редакция: Април 06, 2011, 09:10:01 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #142 -: Април 06, 2011, 21:21:14 pm »
  Искаш  да  кажеш,  че  имаш  визуален  контакт  с  Него?
:hi: И в момента общувам с теб Братле!
Макари, че единствената ми визуална представа за теб е - черен питбул  8) и въпреки това не смятам, че изглеждаш по този начин.
Моето познание за теб е твоя характер.
Характера е най важната наша черта. По важен е от това колко сме високи, нашата професия, банкова сметка или визия.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #143 -: Юли 07, 2012, 10:38:27 am »
“Когато играя, аз не се страхувам от нищо и единствено искам да ми е интересно и да се науча и да си извадя поуките, за да мога да играя на по-високи нива.”

 Това просто е само твоя личен начина да опознаваш Света, ако и го осъзнаеш това, което става, тогава добиваш едно вътрешно, отново лично отношение на разбиране, ако наистина играеш непринудено и влагаш и малко съзнателност, добиваш опит за случващото се, не защото някой го иска, не Бог някой външен, а Бог в теб се пробужда, а този Бог не е нито женски, нито мъжки, нито само на едните или на другите...ако обаче човек играе и ненаиграл се само още прибавя случки, те си оставят в безпаметното , някъде отвъд теб, и са нужни много случки, за да ти е интересно, за да бъдеш, да пребиваваш, но само тук и сега, без да концентрираш съзнание, тогава и Бог в теб спи, доколкото всички случки са едно външно преживяване идващо от външен свят, те не се докосват до дълбините ти, освен на ръба на емоциите, а те отново са резонантни  на отношението към външното, следователно водят не до разширение на съзнанието, а на преживяване на отделни приятни или неприятни случки..., и опит  не се появява, до колкото стоят изолирано и външно, той и ги забравя, съвсем безпаметно...тогава човек дори може и да реши, че това го прави силен, както когато се напие, да се мести от момент в момент, без мисъл, без дълбоко чувство, казва си аз съм силен, не ме докосва някакъв си Бог, пък и за тежести ще ми напомня...., оставаме тогава  деца...,но само в едно трогателно безотговорно състояние на детството, в едно измерение от цялото, което можем, бихме могли да обхванем,към околното доколкото не искаме то да ни товари.... , а по-високите нива идват в резултат на пълното съзнание, потъващо дълбоко навътре, в скучни за светския човек преживявания, свикнал да се движи на повърхността на идеите играеийки със тях като с топчета....,научавайки само как да ги подмята по-умело....
==
Правдивите думи
не са красиви.
Красивите думи
не са правдиви
Добрият
не е красноречив
Красноречивият
не е добър.
Знаещият
не е всезнаещ.
Всезнаещият не е знаещ.
Лао Дзъ
==
От друга страна да живееш съзнателно е достатъчно трудно като се има в предвид, че означава всеки един момент, в който Участваме в живота, всеки момент,  не някой приятен, или някой удобен момент, означава Живота....Съзнателния помни, без това да го товари, и знанието му е негов личен опит, във всяка случка той  участва непреднамерено и открито и не лежи на знания, които се опитва да си припомни, да си цитира някакви висши спасителни достижения на нечия „съмнително мъдра мисъл”, не ползва удобни понятия, защото е тук и сега непринудено и все пак  в цялост, когато слуша чува, говори по-малко, чува повече и така се изпълва вътрешно с цялото, в което е участник, все едно сега се е родил, на чисто, не ползва минали успехи в анализа си за сходни ситуации, за да ги анализира сложно и да вади изводи от „минали” опитности само с мисъл. Този, който е избрал да е съзнателен използва целия потенциял на ставащото и чрез „вътрешно мълчание” го възприема и вижда, и помни в цялост. Съзнателния добива по-различен от обичайното поглед върху света, погледа му включва, а не отделя, не търси отделното, а се съизмерява с него и го вижда в движение, в непрекъснатост, не го отделя като статично и не го отхвърля като чуждо, защото виждайки го по този начин започва да разбира...тъй като е бил непреднамерен той е като ловец, който е наясно, че за да улови е нужно да познава максимално, да бъде да стане като улова си...
И докато започва да разбира се заражда и смирението, защото без него няма как да видиш
, без този различен за стандартното възприятие поглед всичко ставащо се възприема като отделна статична величина извън теб, тогава отделяш себе и и казваш  „АЗ знам!”за това...то е ... и е извън мен и аз го харесвам и прибавям към любими...то е от моите..или го отхвърляш и в зависимо от емоционалното  си състояние дори му се сърдиш и дори повече съдиш какво е , дори забравяш...и МИСЛИШ, че това е опит...Но когато наистина си се отдал на ставащото, тогава всяка частичка, ВСЕКИ АТОМ от ТЕБ възприемат и тогава външното става вътрешно, както да разширяваш периметъра на една окръжност, както да добавяш нова територия, не че нея я няма.. ти не си бил там още, но разшириш ли кръга си нещата вече са част от ТВОЕТО СИ,ТЕ СА лични и ВСЕ ПАК БЕЗГРАНИЧНИ, ЕТО ТОГАВА НЕ ОТХВЪРЛЯШ, НЕ СЕ СЪРДИШ, ТОГАВА ЗНАЕШ – ПОЗНАВАШ  казваш: „аз СЪМ!”..толкова колкото допуснах....
 Съзнателния държи на присъствието на живото, участва цял в ставащото и излиза цял от него, не се вълнува от моментното и не се изживява като отделна част, не се определя от моментната емоция, но е тук и сега и преди и след, доколкото знае, виждайки знае, че кръга на съзнанието е вечен... изначален и обхваща всичко от най-малкото до най-голямото и ако не беше самомнението щеше да чува като птица или да диша с дъха на земята, щеше да е Всичко, щеше да е БОГ.
Идеята на религията по стечение на хилядолетен труд в изкривяването на истината е допринесла за схващането за един външен бог, сякаш господстваш и властващ...над кое? – някаква абстракция? – Разбирам всяко човешко същество тръгнало срещу този бог, доколкото СЛАВА БОГУ всеки е надарен с душевност да различи дори и неосъзнато, но да отличава кое е заблуда и кое не, по-добре е да извергне такъв бог, доколкото не го разбира-това е честно и добро.  Явно идеята за един вътрешен Бог не е удобна, защото казва директно, че всеки може да е Бог, а това предполага съзнателност и непризнаване на външни авторитети, тогава ако си власт имащ и външната власт ти е много важна единственото,което следва да направиш е да обявиш другите за незнаещи, защото Бог е непознававем без някой  да те води, и щом е непознаваем трябва да изпълняваш и неясните му искания, които само „избраните” знаят...и така може да вплетеш истини, лъжи и всъщност да обезличиш всяка истина и всичко  и всеки въобще...а за съжаление когато човек е притиснат от тежнения е отворен, няма сила, няма енергия да се осъзнава и е лесна плячка за лесни отговори, защото забравя да търси в себе си отговорите, а по-лесно намира готови решения, спуснати отгоре, тогава дори и да не иска, а по-лесно е ако се проповядва е и да мисли, че иска, като му облечеш понятията в красиви думи...Както е казано: „Дай на народа хляб и зрелища”...тогава той мълчи, не изследва, не търси в себе си отговора на въпростите си, не се осъзнава, защото тогава ще знае е че по-близо до Бог отвсякога, че е съзнателна част от Бог, толкова голяма колкото вътрешно е осветил за себе си и затова е по - лесно да му дадеш хляб и зрелища...та да мълчи, вътрешните му терзания да млъкнат, да забраниш да се чувства значим  като го убедиш че е ГРЕШЕН по първородност, че е малък, сравнен с големия Бог, но това е същото като да те убеждават, че трябва да правиш това или онова във всяка религия,за да се спасиш... и за какво ако твоята цялост не се трогва, трябва? Самите 1ва и 2ра Божи заповеди  отхвърлят това отношение, което пък се натяква именно от религиозната доктрина до Безбожност! – Каква ирония...А именно*: 1. Аз съм Господ, Бог твой; да нямаш други богове освен Мен.
2. Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята, не им се кланяй и не им служи.
Всъщност и десетте изразяват един смисъл, имат един дъх – на неразделност на единно възприемане, на осъзнато участие в приключението живот..

*”Десетте Божи заповеди или Десетословие, Декалог (asäret ha-dibrót – "Десетте думи" или на гр. he dekálogos nomothesia – "от десет думи състоящият се закон", накратко "декалог" от гр. δεκα – десет и λoγoς – дума) са еднакво важни в юдаизма и християнството. Те се намират на две места в Библията - (Изход 20, 2-17 и Пета книга Моисеева - Второзаконие, 7-21) и представляват списък от религиозни и морални заповеди, които Господ Бог Яхве (Йехова) на Синай планина (Хорив) изсред огън, написва на две каменни скрижали и ги предава на пророка Моисей, за да научи на тях израилтяните: «И когато (Бог) престана да говори с Моисея на планина Синай, даде му две плочи на откровението, каменни плочи, написани с Божи пръст.» (Изход 31,18).”
И накрая: Ако човек се обикне дотолкова, че да има търпение към себе си да изследва и да си даде време да вижда, без очакване и съвсем по детски, то тогава ще се намери като една взаимопроникваща се безкрайна система, по силата на своята изначална същност и дълбоко съвършенство. Той няма да добавя или да пътува, той ще е, ще бъде и ще пренесе това съзнание отвъд границите на телесното и дори в единност и с него, доколкото ще се е възприемал и в тяло и в чувство и в мисъл, но единно и в цялост,едновременно, защото няма да има несъответствия във възприемането и да остане неосветено вътрешно кътче, а там пребивава ядрото, същината познаваща по сътворение произхода си. Човека може и да е в своегорода Изгнание тук и сега, но може и да изседва и да е сътворец, защото това е ТОЙ, творец, всеки един, без изключения, с оглед на каквито ида е норми и различия, в грешност или безгрешност. ИЗБОРА го има с всеки дъх от сътворението си и насетне.

П.П. :" Дойдоха обаче ... пчеларите  :D (сори че ми е смешно, но наистина буквално си представих пчелар с едно кошерче  :D)- и си казах ... "баси, ако всяка пчела верно реши да се мандахерца нагоре надолу без да носи прашец за меда, човечеца гладен ще остане... :( за това си викам, добре, че пчеларя няма власт да дава "свободна" воля !"
Апропо... за пчелите е видяно, че те са освен работливи и работят йерархично, всяка една пчела почива, когато се измори, по свободна воля, имам предвид, сама преценява кога да го прави, но с оглед да довърши започнатото, а не да се офлянква - ето това го може само човека...
 
цитатите са от: Princess_Deja
« -: Вчера в 23:40:40 »
за 10те Заповеди - wikipedia
и Лао Дзъ

« Последна редакция: Юли 07, 2012, 10:50:34 am от del »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #144 -: Юли 07, 2012, 12:22:20 pm »
[20:3] да нямаш други богове, освен Мене.
Мдаамм..само дето тъй и не става ясно пича кой е..По никакъв начин подобно заявление не доказва,че претендента за бог с главна буква,е именно Първоизточника.


[20:4] Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята;
Ъъъъ..брех..що па да не?Кво лошо има във фантазиите и..изобщо..личните ни избори по отношение на нашата собствена вяра и разбиране за света?Та нали всеки върви по своята пътечка?откъде накъде някой ще нарежда и заповядва,кое как?


[20:5] не им се кланяй и не им служи, защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който за греха на бащи наказвам до трета и четвърта рода децата, които Ме мразят,
Мдаамм..видно е,че създателят ни освен параноиден и тънкообиден шизофреник,е и страхливец,който се бои дори от нероденото още потомство на непокорните си създания..Чудесен пример за любовта и милосърдието му!


[20:6] и Който показва милост до хилядно коляно към ония, които Ме обичат и пазят Моите заповеди.
Ето..поредният крясък на егото..


[20:7] Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог, защото Господ няма да остави ненаказан оногова, който изговаря името Му напразно.
Ако една дума носи в себе си идеята и смисъла на съществуванието,тогава кое му е нередното да я повтаряме?Да не говорим,че мислите  и думите ни също са наш избор,и израз на нашата воля!Откъде накъде,някой ще ми нарежда какво да говоря?!?Явно цензурата на словото не е приойм само на съвремненната диктатура!Мдаам..тоя определено се е взел много на сериозно,обаче..греда..Само да иде у гръцко примерно да чуе как го хранят ежедневно :D..(там майките не са актуални,но за сметка на това,пък боговете са на"почит")


[20:8] Помни съботния ден, за да го светиш;
От къв зор па да "освещавам"..То  вярно,че всеки ритуал захранва определена.."енергия"...Ма така нахално да си го просиш..Ай стига бе..Наглец!


[20:9] шест дена работи и върши (в тях) всичките си работи;
И що пак ми се нарежда кога и какво да правя?


[20:10] а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог: недей върши в него никаква работа ни ти, ни син ти, ни дъщеря ти, ни робът ти, ни робинята ти, ни (волът ти, ни оселът ти, нито какъвто и да е) твой добитък, нито пришълецът ти, който се намира в жилищата ти;
Тука забележката ми е,че 7-ми ден,си е 7-ми ден и тоя кво претендира па да му баш негов(освен ако не го тълкуваме 7 ми ден в прослава на самите нас)ама пак не ми се нрави да ми се нарежда кво,как..Ми ако стане наводнение в къщи?!?А?Божето ще ли дойде с тръбния ключ,да оправи щетите?!?М?(щото тва е мръсна работа..не е като да те уреди с билет за концерт примерно)



[20:11] защото в шест дена създаде Господ небето и земята, морето и всичко, що е в тях, а в седмия ден си почина; затова Господ благослови съботния ден и го освети.
Тук конкретно си имам причина да приема метафората дните на създаване..възражения няма :D


[20:12] Почитай баща си и майка си, (за да ти бъде добре и) за да живееш дълго на земята, която Господ, Бог твой, ти дава.
А ако те не те почитат?Ако са те продали на 6 години в робство и проституция?М?И кво общо има уважението към родителите с дълголетието?Та малко ли са отцеубийците,доживяли преклонна възраст?Нещо пак ни ментосват..Простотията с даването на земята няма кво да коментирам..На тоя не му ли е хрумнало,че може и сами да сме пожелали да дойдем у"неговата"земя..Даже тряя да ни е благодарен,че иначе не знам кой щеше да лови за канарчета..


[20:13] Не убивай.
Принципно съгласна,ма ако мен поискат да ме убият?Кво става с правото ми да защитя живота си?



[20:14] Не прелюбодействувай.
Уфф..кой го казва..Ай сиктир бе..Двоен стандарт.".Божите синове, като гледаха, че човешките дъщери бяха красиви, вземаха си за жени от всички, които избираха"...то си е било цяла вакханалия..Иначе..принципно има неква логика де..Жената пази в утробата си енергийните отпечатъци на всички партньори,а и..болести-молести.Ма..от друга страна..как да натрупаме сексуален опит само с един партньор?Особено ако удариш греда,и попаднеш на сакатлък?М?


[20:15] Не кради.
Съгласна..


[20:16] Не лъжесвидетелствувай против ближния си.
Съгласна


[20:17] Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си, (нито нивата му) нито роба му, ни робинята му, ни вола му, ни осела му, (нито никакъв негов добитък) - нищо, което е на ближния ти.
Ми ако те ме пожелаят?..от друга страна ти викат..Искай и ще ти бъде дадено?!?Е..как става тая,че и вълка сит и агнето цяло? 8)

п.п.Никоя религия,никога не е имала за цел обединяване.Напротив.Самата дума говори точно това..обвръзка..принадлежност..Няма как нещо си да обърже абсолютно всички.И всичко целящо привидно обединение,е всъщност акт на разединение.
« Последна редакция: Юли 07, 2012, 12:34:59 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #145 -: Юли 07, 2012, 16:26:42 pm »
konstantin2007, кеф ти прави да хулиш Бог, а? Но май е нормално като се вземат предвид позанията ти за Библията и свободните ти интерпретации относно юдеохристиянството. Използваш цитати извадени от контекст и хайде, атака със свободните съчинения. След като си толкова наперена ще те замоля да ми докажеш следното "Поради милионите противоречия в Хр.религия,както и в многото неясноти около личността на Христос..Съвпаденията на тази личност със митовете около много други..За себе си съм приела,че Христовото съзнание е степен на съзнание към която в момента се стреми човечеството като цяло.Допускам,че е имало личности,инкарнации на това съзнание,чисто от историческа гледна точка.". Това е твое твърдение от темата "Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват ". Докажи ми моля те думите си, особено подчертаното. А, ако се захванеш с молбата ми може и на лични.
             Ичи,  В  голямо  заблуждение  си!!!   Константин  не  хули  Бога,  защото  тя  никъде  не  казва,  че  познава  Абсолюта,  тя  не  казва,  че  е  имала  директен  контакт  с  Него  и  че  има  някакви  претенции  спрямо  Бог!!!!!!!1
            Тя  хули  (и  аз  се  присединявам  към  нея)  онзи  образ  който  са  изградили  писачите  на  библията!  Образът  на  бога  от  библията  е  образа  на  злото,   зло,  ревниво,  отмъстителено,  несправедливо,  похотливо,  детемразещо  с  комплекс  за  малоценност  старче!!!!!
           Богът  в  библията  е  изцяло  в  услуга  на  властимащите.
           Но  това  е  за  друга  тема  Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  да  поспорим  там  а?
           Смятам,  че  тези  които  са  писали  и  редактирали  библията  са  очернили  божият  образ,  а  не  Константин,  бих  казал,  че  тя  изчиства  образа  МУ!!
           Библията  с  сегашното  й  съдържание  е  изцяло  в   услуга  на  тъмните  сили!              "  Подчинявай  се на  злия  човек"   Цитата  е  от  библията.
           
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ичи

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #146 -: Юли 07, 2012, 21:11:18 pm »
Mitko, нека видим как ще отговори konstantin2007. Все пак се обърнах към нея, нали не очакваш да взема под внимание това, което ти казваш, че тя прави или не прави.
На теб ти благодаря, че върна изтрития пост  :yes: за да може да го види konstantin2007.
„Образът  на  бога  от  библията  е  образа  на  злото,   зло,  ревниво,  отмъстителено,  несправедливо,  похотливо,  детемразещо  с  комплекс  за  малоценност  старче!!!!!“  - Е, присъедини се към нея, и то с каква страст. Mitko, кажи ми, след като горното  описание за Бог  е такова, кой е добрия в цялата история в Библията?
„Богът  в  библията  е  изцяло  в  услуга  на  властимащите.“ – Такова изявление (според мен) може да направи само някой, който не е внимавал докато е чел Библията (ако Я е чел). И пак не видях никаква обосновка.
„Но  това  е  за  друга  тема  Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  да  поспорим  там  а?“ – Да го направим, но да е сериозно. Но първо нека видя за какво иде реч в тази тема.
„Смятам,  че  тези  които  са  писали  и  редактирали  библията  са  очернили  божият  образ…“ – Как са го направили?
„Библията  с  сегашното  й  съдържание  е  изцяло  в   услуга  на  тъмните  сили!“ – Mitko, аз гледам да се придържам към KJV. Не отричам, че има променени версии на Библията, но те са редактирани (в по-голямата си част) през 18-20 век. През средновековието и по-назад версиите са били доста по-малко и там доста лесно може да се определи на коя версия да вярваш. Mitko, защо обаче служещата на тъмните сили Библия е толкова мразена,подигравана и унищожавана от същите тези сили? Малко парадоксално, не мислиш ли?
„  "  Подчинявай  се на  злия  човек"   Цитата  е  от  библията.“ – То хубаво, че е от Библията ама да беше цитирал малко повече. Като казвам, че вадите цитати от контекста и ги използвате както ви падне…

Пак ще питам, как се стигна от търсенето на разликата във волята на Бог и тази на човек (за дребните неща) до тук?
И пак ще повторя. Миксирането на различни религиозни вярвания (хиндуизъм,будизъм и юдеохристиянство) само поражда объркване. Някои от участниците в темата говорят за „абсолюта“ и някои от тях май не разбират какво е. konstantin2007 правилно написа, че този „абсолют“ е неутрален. За каква воля става дума тогава? Да не говорим, че при наличието на такъв „абсолют“ всякакви морални норми са изключени и създаването на такива се явява дълг на човека, като разумно същество, искащо да има ред в обществото. Това е голямата грешка (пак лично мнение) на тази идея с „абсолюта“. Очевадно е, че човешките сърце и ум биват лесно съблазнявани и корумпирани. Как ще отстояваме и следваме моралните норми създадени от човек? Няма как да стане.Ни със смирение, ни със примирение. Защо? Защото на Брахман ((абсолюта)Пък и на Ишвара, който се явява Брахман с атрибути като „личност“) не му пука за никой, той си е всичко, във всичко и навсякъде. А за да имаш устойчиви морални норми и закони ти трябва Творец, който не се променя и знае какво точно е добро за създаденото от него за да живее в хармония с цялото творение. Ето тук Бог от Библията се различава от „вашия абсолют“. Не ви казвам да вярвате в който и да било, но хайде да сме честни като ще търсим волята  и да разгледаме всички страни както трябва.
Къде отива волята ни и тази на Бог при положение, че имаме „висш аз“ ? Защо се получава така, че аз ще се инкарнирам според някаква „уговорка“ и ще правя каквото си искам (докато „висшия аз“ наблюдава) противно на първоначалната „уговорка“ (с кой ли) и накрая ще получа потупване от „аза“. Нищо, следващия път когато се инкарнирам ще имам по-добра връзка с „висшия аз“ и ще си изпълня задачите.
Имам  „водач“ (висш аз), но първо трябва да разбера и осъзная , че е така. После трябва да се направи контакт за да се върви по план с по-висшето разбиране на този „аз“. Духовна еволюция. Аз ще кажа духовна измама. След това се стига до единението с „аза“. До тук, този „аз“ бе буфера между горните нива на „духовност“.  От тук продължавам нагоре и наляво, докато не се разтвориш в нещо си. Какво излиза? Следвам волята на някой, който е с едно ниво повече, а за волята на Бог съм много назад с развитието?

Проблема с прераждането…даже не ми се започва. Този живот ще съм дърво, защото трябва да разбера какво е, другия ще съм бобър, после пък човек но убиец за да разбере какво е да убиваш, а след това ще съм жертва на убиец… Докато не заслужа почивка от наказанието – „живот“. Тогава ще се мотам известно време из „абсолюта“ , а после пък ще се разтворя в него за по-интересно.
Къде и на кой е волята и как ще я разпозная? Според мен няма да стане при водене на живот воден от подобни идеи.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #147 -: Юли 08, 2012, 11:43:31 am »
Ичи,аз бях отговорила,ма са го изтрили..
Цялата работа е там,че не приемам съществуването на друг Бог освен Абсолюта!
А един Абсолют(за който приехме,че е неутрален) едва ли би се проявил като толкова жестоко,ревниво и отмъстително "господче".Камо ли па да пише по камъните завети за нас.. Тва е..Ще си го хуля оня кретен от библето и око ми не мига!
Mitko, нека видим как ще отговори konstantin2007. Все пак се обърнах към нея, нали не очакваш да взема под внимание това, което ти казваш, че тя прави или не прави.
На теб ти благодаря, че върна изтрития пост  :yes: за да може да го види konstantin2007.
„Образът  на  бога  от  библията  е  образа  на  злото,   зло,  ревниво,  отмъстителено,  несправедливо,  похотливо,  детемразещо  с  комплекс  за  малоценност  старче!!!!!“  - Е, присъедини се към нея, и то с каква страст. Mitko, кажи ми, след като горното  описание за Бог  е такова, кой е добрия в цялата история в Библията?


Човекът..обикновения лъгания човек,с детския си наивитет..

„Богът  в  библията  е  изцяло  в  услуга  на  властимащите.“ – Такова изявление (според мен) може да направи само някой, който не е внимавал докато е чел Библията (ако Я е чел). И пак не видях никаква обосновка.


Ми имат еднакви похвати и способи,базирайки се най-вече на насили и заплаха..Да не говорим,че и бибилето както и управниците на земята,поддържат тезата че човека е муха еднодневка..Пълен абсурд..


„Но  това  е  за  друга  тема  Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  да  поспорим  там  а?“ – Да го направим, но да е сериозно. Но първо нека видя за какво иде реч в тази тема.
„Смятам,  че  тези  които  са  писали  и  редактирали  библията  са  очернили  божият  образ…“ – Как са го направили?


Като са го пречупили през изцяло човешките си призми и са му придали човешки качества!Ако изобщо са описвали Абсолюта де..По-скоро мисля,че бога от библето(Йеховата)си е абсолютно реална личност.С реални персонални качества..



„Библията  с  сегашното  й  съдържание  е  изцяло  в   услуга  на  тъмните  сили!“ – Mitko, аз гледам да се придържам към KJV. Не отричам, че има променени версии на Библията, но те са редактирани (в по-голямата си част) през 18-20 век. През средновековието и по-назад версиите са били доста по-малко и там доста лесно може да се определи на коя версия да вярваш. Mitko, защо обаче служещата на тъмните сили Библия е толкова мразена,подигравана и унищожавана от същите тези сили? Малко парадоксално, не мислиш ли?


Ми не..Разделяй и владей..Интрига да има!Колкото повече реклама(и антирекламата е вид реклама)се прави на едно нещо,колкото повече се шуми около него,толкова полесно е за манипулация..


„  "  Подчинявай  се на  злия  човек"   Цитата  е  от  библията.“ – То хубаво, че е от Библията ама да беше цитирал малко повече. Като казвам, че вадите цитати от контекста и ги използвате както ви падне…

Тоя цитат не го помня..

Бе я да те питам,като си толкова знаещ..Епизода със  змията(че ми е любим)как тряя да го разбираме?!?


Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #148 -: Юли 09, 2012, 00:43:13 am »
Все се каня да попитам и все забравям, тук в този форум, наминава ли някой теолог че имам доста въпроси ?
Ето един, например за Иисус, след кръсната смърт на третия ден възкръсна и тялото Му изчезна, та въпроса ми е такъв.
Как тогава когато се яви не го позна никой нито семейството му нито учениците му а е трябвало да им се докзва че е Той ?
Питам това защото нали се чака второ пришествие и Бог ще дари човеците, мъртви и живи с нови нетленни тела.Тук грешка може да се получи но за Христос ...  ;).
Според моите открития не се е явявал на никого, текстовете с поява на разни места след въкресението са форми на авторитаризиране на Евангелието. Дори и разпятието му е било тайно от няколко човека. Това е станало през 4121АМ годината от сътворението на света, а през 4200АМ вече всички потомци на Сит на планетата, на която е умрял и възкръснал са живели с Него за цели 2100 години. Според моите изчисление сега сме малко преди 8400АМ.
Soli Deo Gloria!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #149 -: Юли 09, 2012, 08:59:19 am »
Ако и да се появи Христос ако в себе си всеки не е  съсъд на Христовото съзнание, то и не ще познае Христос, ще му е чужд, защото ние по между си като общуваме често виждаме само себе си в другите като в огледало, и дори и на нашите си емоции отразени в съседа ни се сърдим..., а ни е чуждо мнение в отлика от нашето...., а за Христос... съвсем не знам как ще го припознаем като от своето си не се отказваме. Като дете непринуден, такъв ще види Христос, непленен от суетливите игри на пазарене с душата си, който вижда без обремененост, този който е невинен, който намира и в нищетата, който и в хаоса вижда съвършен ред, който приема неприемливото, който търси в малкия човек и намира там големия..., който не се страхува да съблече бездушието си и да си спомни, че е бил в ролята на всичко... от отреченото до предпочитаното и не е забравил да си вземе дара - Да приема без да съди!
 Та за да се види Христос, най- първо е нужно уважение, (ако не разбираме Любов)...уважение към всяко божествено проявление! във всички измерения! Или нима признаваме Волята на лукавия във всичко...и във всеки?!  (но да - всяко в подобно търси и подобно намира "роденото от плътта е плът, а роденото от Духа е дух".."Истина, истина ти казвам: ние говорим за това, що знаем, и свидетелствуваме за онова, що сме видели; а нашето свидетелство вие не приемате.
12. Ако за земни работи ви говорих, и не вярвате, - как ще повярвате, ако бих ви говорил за небесни?"
.)...Защото да съдиш не е дадено, поради непознаване на причино - следствените връзки, дори най-малко....Но приемайки безукурно, не казвам съсипвайки се под напора на нечии нападки, но приемайки с вътрешен мир стъпка по стъпка (и това е смисъла на :'Ако те ударят по едната страна, обърни и другата'), човек се учи да вижда връзката между нещата, които се случват, отварят му се очите, но вече приема някак вътрешно и не търси външно потвърждение за тази своя трансформация, макар и да е по - осезаемо всичко за такъв човек и дори и да вижда нещата, по-скоро ги оставя каквито са, отколкото да избере да ги изменя, според своите  си нужди, такъв човек знае, че всеки има избор и чака с търпение, когато се налага, не се ползва от представите на другите, което всъщност е и изискването на заповедта - 'Не си прави изображение на туй що е на небето, под земята и във водата, не им се кланяй, не им служи'....
Къде Исус пренебрегна малкия и "незнаещия", та ние по между си да се съдим кой е по-прав в отхвърлянето на мнение, странично за нашето, с кое съзнание го приехме ближния, та го отхвърляме преди да сме имали търпение да го чуем?
"43. Аз дойдох в името на Моя Отец, и Ме не приемате; но, ако друг дойде в свое име, него ще приемете.
44. Как можете вие да повярвате, когато един от другиго приемате слава, а славата, която е от Единаго Бога, не търсите?
45. Не мислете, че Аз ще ви обвинявам пред Отца: има против вас обвинител, - Моисей, на когото се вие уповавате.
46. Защото, ако да бяхте вярвали на Моисея, щяхте да повярвате и на Мене, понеже той за Мене писа.
47. Ако пък на неговите писания не вярвате, как ще повярвате на Моите думи"

....

'21. Който има заповедите Ми и ги пази, той е, който Ме люби; а който Ме люби, възлюбен ще бъде от Отца Ми; и Аз ще го възлюбя и ще му се явя Сам.'

bogoizbrania,
Това са думите ти:
"Според моите открития не се е явявал на никого, текстовете с поява на разни места след въкресението са форми на авторитаризиране на Евангелието. Дори и разпятието му е било тайно от няколко човека. Това е станало през 4121АМ годината от сътворението на света, а през 4200АМ вече всички потомци на Сит на планетата, на която е умрял и възкръснал са живели с Него за цели 2100 години. Според моите изчисление сега сме малко преди 8400АМ."
Обясни ми ги ако искаш, в смисъла на следното:

'8. Тогава влезе и другият ученик, който пръв беше дошъл на гроба, и видя, и повярва,
9. защото още не знаеха Писанието, че Той трябва да възкръсне от мъртвите.
10. Тогава учениците се върнаха пак у тях си.
11. А Мария стоеше при гроба отвън и плачеше. И както плачеше, надникна в гроба;
12. и вижда два Ангела в бяло облекло да седят - единият при главата, а другият при нозете, дето беше лежало тялото Иисусово.
13. И те й казват: жено! защо плачеш? Отговори им: дигнали Господа моего, и не зная, де са Го турили.

14. Като рече това, обърна се назад и видя Иисуса да стои; ала не знаеше, че е Иисус.
15. Иисус й казва: жено! защо плачеш? кого търсиш? Тя, мислейки, че е градинарят, каза Му: господине, ако си Го ти изнесъл, кажи ми, де си Го турил, и аз ще Го взема.
16. Иисус й казва: Марийо! Тя се обърна и Му рече: "Равуни!" което значи Учителю.

17. Иисус й казва: не се допирай До Мене, защото още не съм възлязъл при Отца Си; но иди при братята Ми и им кажи: възлизам при Моя Отец и при вашия Отец, и при Моя Бог и вашия Бог.
18. Дохожда Мария Магдалина, та обажда на учениците, че видяла Господа и че това й казал.'


П.П: Поместените от мен цитати са от Евангелие на Йоан

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27