Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 162226 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #165 -: Юли 06, 2012, 21:41:31 pm »
А да ви предложа нещо трето?А зщо галеника на съдбата да не си е платил щедро за всичко? Защото на мен Господ както ми е помагал така съм била и в доста "неприятни" ситуации.Тях обаче няма да изреждам,просто защото именно чрез тях съм стигнала до него.И вече съм благодарна за тях и не, не си ги причиних сама,доколкото едно бебе и дете може да си причини нещо. Това и исках да кажа по нагоре с изреждането на "помощите" които съм получила,но така и не го казах,затова е удобен момента. Всичко,не само подаръците са Божия любов и милосърдие.Такива са особенно тези които наричаме болезнени,защото именно те са ни докарали на точката в която сме.Ако всичко ни беше наред нямаше да се помръднем с милиметър от както се родим. И да нашата справедливост предполагам няма общо с неговата,още повече че нашата я отсъждаме на оскъдно количество информация. Бог едва ли вижда отделен нашия живот от всичко останало,а нашата представа на това се гради.И на господ му дреме,колкото и да не ви се иска.Това,че ни е дал свободна воля да проявим собствения си непокизъм и жестокост в света е само с една цел,да проумем каква е истината.Вие си мислите че на него не му пука,защото вие сте загрижени,а нещата не се променят,но това е илюзия,всички ние се движим към истината и вероятно сме си избрали да минем през ада преди това.Мисля си дори ,че съмнението за което говорих по горе също е илюзия.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #166 -: Юли 06, 2012, 22:22:34 pm »
Веднъж наскоро в магазина срещам една позната и се заприказвахме за 10 минути. Мъжът и има проблем на работата с изплащането на заплатите и в случая инспекцията по труда е помогнала. Та по едно време ми вика "Преведоха му и трите заплати. Благодаря на Господ. Добре че е Господ." Пък аз и викам " А стига бе. Господ ли преведе парите и пак той ли нареди на шефа му да се изплати. Мислех, че инпекцията има пръст в тая работа" Изгледа ме много странно и се стресна.
Всеки си тълкува нещата както му изнася. Дори и да са най-невероятни, щом са рекли че Бог е помогнал никой не може да ги разубеди.
Понякога така се оплитат някой хора в езотериката, философията и религията че забравята за реалността.
Таз библия все още успешно промива мозъци.
eses искам да те питам нещо. За какво си благодарна на Господ. За щастието което имаш или му благодариш и за нещастието което ти носи и живота?


« Последна редакция: Юли 07, 2012, 15:57:42 pm от Mirotvorec »

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #167 -: Юли 06, 2012, 23:20:21 pm »
Помогни си сам за да ти помогне бог.
Прости си сам за да ти прости бог.
Обичай за да те обича Бог.
Живей в мир за да е в мир с теб и Бог.
И така нататък. Няма се предвид някаква личност, като Зевс, Один или друг подобен тям. А нещо съвсем различно. Можем да го наречем Цяло, то е отвъд всякакви представи и на сто процента даже неподозира, че ни има. А и да знае... все едно ние да се заинтересуваме какво правят атомите в телата ни. Дори да искаме да знаем небихме могли да разберем толкова лесно.
« Последна редакция: Юли 07, 2012, 15:58:14 pm от Mirotvorec »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #168 -: Юли 06, 2012, 23:40:40 pm »
just for the record/превод: "за протокола"  :P/ много ме кефи eses как "обръща палачинката"  :D ... сигурно прави хубави палачинки :)

В началото тя нямаше много ясна идея, какво всъщност (да) пита. За това формулира въпросът като различаване на волите. Да, ама те нямат нищо общо една с друга. Понеже се обясни, че е добре да има някакъв синхрон, без непременно "подчинение", защото това е да приемеш "Волята" на някого. Тя се опита със свои думи да ни обясни, че има разлика между смирение и примирение. Допълнено с повече описателни но несъществени уточнения за предимството на смирението пред една гадна гордост. Но както и да се напише и обясни, за повечето мислещи е ясно, че примирението се съдържа в смирението, а не обратното. Дали в началото или в края, ти се примиряваш, че нещо е такова каквото е,дори без твоята намеса. Било е преди теб ще бъде и след това.
Дойдоха обаче ... пчеларите  :D (сори че ми е смешно, но наистина буквално си представих пчелар с едно кошерче  :D)- и си казах ... "баси, ако всяка пчела верно реши да се мандахерца нагоре надолу без да носи прашец за меда, човечеца гладен ще остане... :( за това си викам, добре, че пчеларя няма власт да дава "свободна" воля !
del, обаче се опита малко да замаже "предното стъкло" като ей така започна да пише за "личната воля" на човек, даже не крал, или поне админ, ами обикновен човечец с воля решил да си чупи главата като не слуша, т.е. не се смирява и не джитка по магистралата ми по околовръстното...
и т.н. но края е интересен, че все пак се получи някакво съгласие, че от нас зависи и ние си предопределяме нещо си преди да се въплътим ... това наистина ме ... "натовАрИ" (както би казал Жоро Бекъма  :lol:)

Но аз много искам да отговоря на Tangrata_ , че аз "не се сърдя" на Бог, а го разбирам- това го уточних за жената, на която са убили синът й. С по-горните тези излиза, че тя сама си го е сложила в "сценария" при тази инкарнация, упс, или убитият й син може би, или брат му, или баща му, или убиеца или някой негов приятел ....
Също така не съм загубила вярата си. Напротив, всеки ден и всеки миг му показвам, че се справям и без неговата изрична благодат и благодарност. Че дори когато не е Волята му или не ми е писано да стане еди как си, аз ще съм сигурна, когато съм опитала всичко. Колкото и да ме боли. Но ще знам, че не е защото аз не съм направила нещо...

И като заключение, на мен ми харесва да съм като малко дете. И да приемам живота като "игра", а не като някакво задължение, ангажимент или някакъв "кръст-карма". Има философи писали за това, но аз няма да се отклонявам. Когато играя, аз не се страхувам от нищо и единствено искам да ми е интересно и да се науча и да си извадя поуките, за да мога да играя на по-високи нива. Да разбирам по-интересни неща със знанията, които имам. Да се науча на издръжливост и търпение, без условия и да искам нещо (не в замяна) а без умисъл и конкретна лична облага само за мен. Ако днес детето ми е изяло пет сладоледа, а утре няма за един, ще си налива вода от чешмата и ще си замразява във фризера без да иска, защото знае, че може да живее без това, без сладолед. И утре като се събуди няма да е сърдито на мен или Бог, че е нямало пари за сладолед, а ще изчака моментът, когато да си го позволи.

Такива ми ти работи.
« Последна редакция: Юли 07, 2012, 16:00:54 pm от Mirotvorec »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #169 -: Юли 07, 2012, 00:22:19 am »
Kalan и аз не искам да страдам, но ще излъжа ако кажа че страданието не ме научи на най важните ми уроци, така че сега да се радвам на щастието си. и все пак признавам че е лесно когато си щастлив да си великодушен към страданието.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #170 -: Юли 07, 2012, 09:52:22 am »
В библията пише, че  Бог ни е създал със свободна воля пък после иска подчинение и да му следваме волята. В тази книга има толкова много противоречия и толкова различни начина за тълкуване от които едва ли има някой да е верен.
Олд всъщност повечето хора му придават човешки качества просто защото не го познават. Поназнайват нещо, но дали е вярно и те не знаят. С нашите мижави човешки възгледи  ще му предаваме човешки качества. Просто друга гледна точка не познаваме. Може ли една мравка да има нашите възгледи и представи.
Струва ми се неправилно да се вини Бог само за хубавите неща, а за лошите да обвиняваме някой друг - съдба, карма и т.н.
Щом е Бог е отговорен за всичко което се случва, а ако не носи отговорност за някой неща тогава Бог ли е?
« Последна редакция: Юли 07, 2012, 15:59:18 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #171 -: Юли 07, 2012, 12:19:50 pm »

          В библията пише, че  Бог ни е създал със свободна воля пък после иска подчинение и да му следваме волята.
          Струва ми се неправилно да се приписват на Бог само хубавите неща, а за лошите да обвиняваме някой друг - съдба, карма и т.н.
          Щом е Бог е отговорен за всичко което се случва, а ако не носи отговорност за някои неща тогава Бог ли е?
         :hi:
         Дали  не  възхваляваме  Бог  от  страх,  или  от  липсата  на  обективност?
         Задавали  ли  сте  си  въпроса,  че  да  съществуваме  физечески  ние  трябва  да  убиваме,  НЕПРЕКЪСНАТО!  И  хоп  Да  бъде  волята  Ти!!!!!!  Защо  Бог  е  създал  този  свят  на  злото??? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #172 -: Юли 07, 2012, 12:53:25 pm »
1.В библията пише, че  Бог ни е създал със свободна воля пък после иска подчинение и да му следваме волята.
2.В тази книга има толкова много противоречия и толкова различни начина за тълкуване от които едва ли има някой да е верен.
3.Олд всъщност повечето хора му придават човешки качества просто защото не го познават. 4.Поназнайват нещо, но дали е вярно и те не знаят.
5.Струва ми се неправилно да се вини Бог само за хубавите неща, а за лошите да обвиняваме някой друг - съдба, карма и т.н.
6.Щом е Бог е отговорен за всичко което се случва, а ако не носи отговорност за някой неща тогава Бог ли е?

Ще се помъча да ти отговоря в моя стил:
1.В Библията пише много неща, това е историята на един народ.
2.Има противоречия защото погледни форума 100 човека, със 100 истини, тази книга е променяна стотици пъти и всеки е слагал своята „истина”.
3.Това е абсолютно вярно.
4.Никой незнае истината, до „Силата” ние нямаме достъп, това което твърдят че говорили с Бог или Той им говори,  са чисти измислици.
5.Бог нетрябва да се вини за нищо, както съм писал, той няма „пръст” нито във щастието ни, нито в трагедиите ни.
6.На това вече отговорих в точка 5, тук ще обясня защо:
Преди да се инкарнираме ние знаем какво ще стане затова търсим родителите си за да може да изпълним така наречената роля в този живот, знаем че ще се случи това , другото, часът на смъртта ……. и се съгласяваме да го направим по СОБСТВЕНА ВОЛЯ, та къде е вината на Бог тук А???
« Последна редакция: Юли 07, 2012, 13:10:48 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #173 -: Юли 07, 2012, 13:21:42 pm »
.
5.Бог нетрябва да се вини за нищо, както съм писал, той няма „пръст” нито във щастието ни, нито в трагедиите ни.
6.На това вече отговорих в точка 5, тук ще обясня защо:
Преди да се инкарнираме ние знаем какво ще стане затова търсим родителите си за да може да изпълним така наречената роля в този живот, знаем че ще се случи това , другото, часът на смъртта ……. и се съгласяваме да го направим по СОБСТВЕНА ВОЛЯ, та къде е вината на Бог тук А???

ОЛд,представа нямаш колко ме радват думите ти! :hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #174 -: Юли 07, 2012, 22:33:34 pm »
Матея  5:39 А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата.
      Мжже  ли  едно  съзнание,  една  душа  да  се  развие,  да  еволюира  ако  непрекъснато  се  ограничава  отвън,  не  не  може! 
     Бог  не  се  занимава  персонално  с  моята  личност,  така,  че  пред  мен  не  стои  дилемата  коя  е  моята  и  коя  е  неговата  воля.  Създавайки  живота  Той  му  е  осигурил  условия  за  развитие  и  с  това  приключва  неговата  директна  намеса,  косвено  обаче  направлява  посоката  на  еволюцията  променяйки  условията  в  реалноста.
     Променя  например  малко  гравитацията  и  ние  ставаме  гиганти  или  джуджета! 
    Прави  живота  по  екстремен  -  ние  стяваме  по  умни!       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #175 -: Юли 07, 2012, 22:45:57 pm »
"Да бъде волята ти...", смисълът на тази фраза се състои във това, че посочва, възхвалява и дава правомощия на бога (универсалния бог) като един единствен творец на всичко видимо и невидимо във вселената, нали това беше и основният въпрос, какъв е смисълът?
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #176 -: Юли 07, 2012, 22:56:06 pm »
"Да бъде волята ти...", смисълът на тази фраза се състои във това, че посочва, възхвалява и дава правомощия на бога (универсалния бог) като един единствен творец на всичко видимо и невидимо във вселената, нали това беше и основният въпрос, какъв е смисълът?
        Кой  дава  правомощия  на  Бога,  ние  ли! :flag_of_truce:
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #177 -: Юли 07, 2012, 23:29:56 pm »
Аз пък не знам защо променихте темата ми из основи? От къде на къде се появиха 10 Божии заповеди?Въобще не съм говорила за която и да е религия в темата си, а вие го обърнахте на Анти христянство, уж под предлог ,че обсъждате волята.Ако искате да оспорвате писанията в Библията,отворете си нова тема от типа - Кой повече мрази Библията и кой Бог? Много ви е ясен тоя Бог, затова докато ви е толкова ясен,ще си останете със заблудата на всезнаещите. Моля ако ще продължавате да обсъждате която и да е религия да си отворите нова тема,защото в тази не се говори за религия, а за Първоизточника и абсолюта и волята ни, както на него така и на нас.Това ,че цитата Да бъде волята ти идва от Библията е защото е подходяща фраза, както обясних вече не съм чела Библията и въобще която и да е религиозна книга. Не направих по напред на въпрос за поставените цитати,просто защото никой не се отплесваше толкова по тях,а и беха по темата, но да разнищваме Библията и всеки да си казва мнението по някакви свобдно избрани цитати без оглед темата която се разглежда смятам ,че е меко казано убиване на времето в празни приказки,нещо което не искам да се случи с темата ми и после модераторите да я затрият половината, и покрай глупостите ви да изчезнат и ценни мнения. Аз лично научих много от тази тема ,затова отново моля да си отворите отделна тема за ненавистта ви към всякакъв сорт книги пък ако щете и богове.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #178 -: Юли 08, 2012, 00:52:20 am »
del,

когато обясних как възприемам живота си, ако искате и начинът по който да го изживея, нямах предвид да си остана инфантилна пикла или дете, което да е невменяемо и несъзнателно до край, без да поема отговорност и да използва рационално поуките, които си изважда.

Става въпрос за Homo Ludens. А за повече информация справка: http://en.wikipedia.org/wiki/Homo_Ludens_%28book%29

от там:

Цитат

Characteristics of play

To set the scene of the play that he will unfold gradually, Huizinga identifies 5 characteristics that play must have:

    Play is free, is in fact freedom.[7]
    Play is not “ordinary” or “real” life.[7]
    Play is distinct from “ordinary” life both as to locality and duration.[8]
    Play creates order, is order. Play demands order absolute and supreme.[9]
    Play is connected with no material interest, and no profit can be gained from it.[10]



" Играта е "безплатна" и  всъщност е свобода ;/ за себе си го тълкувам, че никой не те кара да играеш насила. Това е по собствена воля. Дали ще предпочетеш да играеш покер, волейбол или просто "постановка"(театър) е твой избор, единствено зависещ от това, че не е самостоятелна дисциплина, а е игра, защото е други хора-играчи/

Играта не е истинския реален живот; /ако в реалността си магазинер, а опонентите ти счетоводители, адвокати, музиканти- в играта тези "особености" професионални нямат значение. Защото аз може нищо да не разбирам от "право" или юрисдикция на теория, да не познавам закони и нормативни актове, но това не ми е нужно като знание, ако искам да си изиграя добре картите на покер срещу някой адвокат/

Играта е различна (спрямо и отнесена) към местоположението и продължителността;/ т.е. независимо къде ще срещнеш хората и ще играеш с тях, някои ще се измарят, други ще са по-издръжливи, играта си тече, без тези обстоятелства да вредят или ощетяват същността и смисъла на това да "играеш" и да си в "играта"/

Играта създава ред, тя самата е ред ..... /продължението сами си го преведете, защото е много по темата!/; така или иначе, ясно, че играта има правила. За това и има ред. Ти се съобразяваш с основните правила, за да я играеш. Не може да играеш волейбол, а да тупкаш топката като при баскетбол. Това е друга игра. При волейбола "посрещаш", "пазиш", "скачаш" и полагаш усилия да вкараш топката в полето на противника, без да може да я "спаси"... По този начин отнесено към втората част, когато очевидно ти си вкарал повече точки- печелиш. Няма нужда от справедливост или съдене дали е правилно, това е такова каквото е! Ако не ти харесва играй друга игра, на която ще си по-добър и по-успял/

Играта не е свързана с материален интерес или облаги и не може да имаш печалба (за сметка на друг- в икономически смисъл); /това е полезно за развитието ти на чисто менталните ти способности. А не физизческото ти оцеляване на всяка цена и вегетиране според обстановката. А съвсем целенасочено адаптиране и усъвършенстване в среда, която и сам ще можеш да си създадеш в един момент./

Всичко това го обяснявам, за да се разбере по-ясно защо ни е нужна "свободната воля" и за какво да я ползваме. Дори, когато правим грешки или сме прекалено впечатлени, от всичко, което ни се случва без да е зависело от нас, да не се обръщаме и да търсим нещо извън нас самите. Защото все едно да попиташ тренера "Тренер, как точно да го изиграя, за да е максимално според твоите представи и очаквания?";"Не мога да ти покажа. Направи го по най-добрия начин за теб. Бъди доволен от това и ето начина!"- но ако трябва да го видиш нарисувано, на филм или да го прочетеш на теория, едва ли някога ще посмееш да го направиш с успех.

Имало един учен навремето, който искал да се научи да плува. Взел учебници, почнал да чете, но така дълго време стоял на брега и не смеел да влезе във водата. Накрая се престрашил. И един приятел като го попитал "как се научи. Коя книга прочете? Да се науча и аз като я прочета." Човекът отговорил "Просто влязох във водата без страх, намокрих се, опитвах се и накрая заплувах. Нито дума не си спомням от това, което бях прочел".

Последното за пчеличките, които със свободната си воля си почивали е много сладко... но проблемът е, че пчелите нямат свободна воля. Те си почиват, както и хората, защото се измарят, а не защото така са решили. Ние умираме въпреки свободната си воля (освен самоубийците) ... но не получаваме билет за концерт, заради нея, нито заради Божията.
Защото, ако на Бог волята е, някой да даде 100-тина лева, косвено на Мадона, защото тя си няма, за да може дъщеря й да учи в лукс и да живее така, докато бедни африканчета умират от жажда и глад (а за конкретния пример, да нямаш пари за колело , топка или PSP за детето си), би било нелогично и безсмислено- за това да са създадени хората и това да е щастието към което се стремят. И в някакъв момент на равносметка, много благодарни да се обърнат с благоволение и да се чудят, как точно биха "заплатили" това моментно удовлетворяване на желание, довело до човешко щастие?
Казах ви, въпросът е дълбоко етичен. А морала на всеки човек е много специфичен и "чувствителен". Не може просто така да се постулира...
« Последна редакция: Юли 08, 2012, 01:12:30 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #179 -: Юли 08, 2012, 11:48:12 am »
"Да бъде волята ти...", смисълът на тази фраза се състои във това, че посочва, възхвалява и дава правомощия на бога (универсалния бог) като един единствен творец на всичко видимо и невидимо във вселената, нали това беше и основният въпрос, какъв е смисълът?
Бе то хубаво тоз смисъл..И няма да е зле,чисто профилактично,когато мислим за Абсолюта,да отправяме по една такава мисъл..както и едно Благодаря..Но да ти предстои тежка операция и да се молиш на Абсолюта за живота си..Смях..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27