Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133925 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #120 -: Март 26, 2011, 08:13:37 am »
Привет  Олд,  
Директен  въпрос  как  би  постъпил  ти  в  дадената  ситуация!  Ти  ми  кажи,  че  това  не  е  гавра  с  хората!  И  още  нещо -   освен,  че  е  несправедлив  има  нахалството  да  твърди,  че  е  добър  хахаха!!
Вай,вай,вай Мите що така бре  ???.
Много са малко хората които могат правилно да разтълкуват Библейска притча.
Аз съм достатъчно глуповат, с малко грамаж в черепната кутия и неставам много много за такива работи ;).Виж какво забелязах обаче:
На първите
2 И като се погоди с работниците по един пеняз на ден, прати ги на лозето си.
забележи с тях той се спогажда за сумата
за всички следващи
4 и на тях рече: Идете и вие на лозето; и каквото е право ще ви дам. И те отидоха.
а тези се съгласяват само на добрата му дума  ;)
и трето, никой неможе да каже кой колко работа е свършил и за колко време, един завива цял ден една гайка и вика , за толкоз пари ,толкоз работа , другия е като пчеличката мая , на ден бачка за трима , а му плащат като на всички.Случайно да ти е познато това от някъде ?

П.С. А сега да те видя как ти ще разпределиш пенязите  ;)


 :hi: Не се отчайвай Old! Проблема в тази притча не е в Господаря на лозето а в работниците.
Лозето е символ на Божието дело. Да работиш на лозето на Бога означава да вършиш Неговата воля.
Заплатата - "единия пеняз" е наградата за праведните - вечен живот в един друг свят.
Сам разбиш, че не могат да ти дадат два вечни живота  ;)
Първите работници са тези които са започнали да работят за Бога при най-трудните обстоятелства например като Мартин Лутер
А последните са тези които довършват делото на Бога за спасение на човеците.
На тях не им се налага да започват всичко от А и Б  :) те са на ЮЯ  но Бог смята работата на всички за равна понеже в крайна сметка Спасението е Подарък който не може да бъде изработен или спечелен Господарят зачита просто желанието и опитите на хората да вършат доброто и правдата.
Така, че дори този един  пеняз е голяма печалба дори за първите на лозето.  ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #121 -: Март 26, 2011, 19:55:28 pm »
Олд,мани тея глупости и си копай  собственото лозе.А "бог" да си гледа работата!Е..ако му идва на"божето"малко в повечко трудеца,то според мен така или иначе му е намерил колая!Да си чул приказката"да копат маймуните,че да станат хора?" 8)За по един или половин пеняз винаги ще се намерят желаещи да прекопат чуждото лозе.При това напълно пренебрегвайки собственото такова.Ама то тва е и целта де..И то..доста "възвишена" цел,забележи!Да аргатуваш на "бог" !'аси вица :lol:
Бе важното е човекът да бъде ангажиран с всичко друго,но не и със себе си!
 

Заплатата - "единия пеняз" е наградата за праведните - вечен живот в един друг свят.
Сам разбиш, че не могат да ти дадат два вечни живота  ;)

....понеже в крайна сметка Спасението е Подарък

.."бог" ще прощава,ама тряя да е нясно,че има хора,които просто нямат нужда от позволението му(камо ли пък от спасенито му!!!) за да бъдат нещо което така или иначе са,и слабостта му да,да "дарява","подарява" и "раздава" животи(особено вечни и при това селективно!)си е абсолютна арогантност!
« Последна редакция: Март 26, 2011, 20:07:48 pm от konstantin2007 »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #122 -: Април 01, 2011, 21:50:29 pm »

.."бог" ще прощава,ама тряя да е нясно,че има хора,които просто нямат нужда от позволението му(камо ли пък от спасенито му!!!) за да бъдат нещо което така или иначе са,и слабостта му да,да "дарява","подарява" и "раздава" животи(особено вечни и при това селективно!)си е абсолютна арогантност!

 :hi: Е, Той е напълно наясно с този факт!
А какво са, без Него?
Думата, арогантен идва от латински и означава -човек който си търси своето право.
Да, в този смисъл сте прав константине! Той си търси своите хора, тези които позноват гласа Му ще тръгнат след Него а за другите ще остане неразбран.
Той има право да даде това което дава, на всеки който е разпознал гласа Му!
Това на вас какво ви пречи, или по точния въпрос е кой ви пречи  :diablo:
Не, не е само той! И вие не искате.
А и за какво ви е вечен живот, как бихте го използвали?
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #123 -: Април 01, 2011, 22:08:03 pm »
:hi: Не се отчайвай Old! Проблема в тази притча не е в Господаря на лозето а в работниците.
Заплатата - "единия пеняз" е наградата за праведните - вечен живот в един друг свят.
Сам разбиш, че не могат да ти дадат два вечни живота  ;)
Така, че дори този един  пеняз е голяма печалба дори за първите на лозето.  ;)

       JG,  имам  два  въпроса  с  понижена  трудност:
       Смяташ  ли,  че  Бог  е  отец  само  на  вярващите  и  се  грижи  само  за  тях?   
       Смяташ  ли, че  един  цал  живот  може  да  си  развяваш  знамената,  накрая  да  се  покаеш  и  хоп  в  Рая? 
       Бог  не  е  милостив,  нито  добър,  той  е  просто  справедлив!  ИБог  не  е  това  което  ни  представя  библията!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #124 -: Април 01, 2011, 22:59:08 pm »
 :hi: Здравей, братле!
Смятам, че Бог е Отец на всички!
Но Той помага само на тези които пожелаят да им бъде помогнато!
Помоща не е това което си мислят много от хората, например:
Богатство, коли, жени, яхти и лъскави дрънкулки.
Тези неща ги дава онзи който осиновява онези които му се поклонят и му продадат себеси за дрънкулки.
Бог Отец тренира своите, все едно, че са от елитните части на морската пехота и не им спестява нищо от истината. Но в замяна им дарява СебеСи на 100%
Откровение 3:
  15. Зная твоите дела, че не си нито студен, нито горещ. О, да беше или студен, или горещ!
  16. А така, понеже си хладък – нито студен, нито горещ – ще те изплюя от устата Си.
  17. Понеже казваш: Богат съм, забогатях и нямам нужда от нищо, а не знаеш, че си окаян, нещастен, беден, сляп и гол;
  18. то съветвам те да си купиш от Мен злато, пречистено през огън, за да забогатееш; и бели дрехи, за да се облечеш и да не стане явен срамът на твоята голота; и очен мехлем да помажеш очите си, за да виждаш.
  19. Онези, които любя, Аз ги изобличавам и наказвам; затова бъди ревностен и се покай!
  20. Ето, стоя на вратата и чукам; ако някой чуе гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той – с Мен.
  21. На този, който победи, ще дам да седне с Мен на Моя престол, както и Аз победих и седнах със Своя Отец на Неговия престол.
  22. Който има ухо, нека слуша какво казва Духът на църквите!

Аз предпочитам тази прямота, понеже по-добре плесница от приятел от колкото ласкателства от враг!
« Последна редакция: Април 01, 2011, 23:02:16 pm от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #125 -: Април 01, 2011, 23:25:05 pm »
 :hi: И на втория въпрос за Рая!

" Смяташ  ли, че  един  цал  живот  може  да  си  развяваш  знамената,  накрая  да  се  покаеш  и  хоп  в  Рая?  “

Думата покаяние всъщност не е съжаление за това което си извършил!
Всъщност Покаяние означава в превод - промяна на пътя на движение.
Тази промяна включва в себеси отвращение от стария път и погнуса от старите навици!
Не е толкова лесно! ???
Опитвал съм се да помагам на хора които с устни искат помощ да излязат от водовъртежа на греха, но сърцата им са в кръчмата или в бардака. Тъжна картинка! Лесно е да кажеш, че съжаляваш. Трудно е да промениш своя ум, желания и стремежи! Това всъщност е невъзможно без помощ Отгоре.
И в един момент ако Бог прости всичко на такъв човек, кой съм аз да го съдя?
Та нали и аз не съм кой знае колко по добър от този човечец! И на мен ми е простено не по мои заслуги!
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #126 -: Април 02, 2011, 13:43:31 pm »

Това на вас какво ви пречи, или по точния въпрос е кой ви пречи  :diablo:
Не, не е само той! И вие не искате.
А и за какво ви е вечен живот, как бихте го използвали?
Абе..на мен нищо не ми пречи,щото няма как да ми"пречи"някакво болнаво,себично и ревниво"същество"като бога в който ти вярваш.
Ама..защо пишеш в множествено число?Двойна ли ти се виждам? ;D

А вечен живот в материята не ми"трябва".Аз така или иначе Съм Вечен
« Последна редакция: Април 02, 2011, 13:48:25 pm от konstantin2007 »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #127 -: Април 02, 2011, 17:11:11 pm »
. . .
Ето един, например за Иисус, след кръсната смърт на третия ден възкръсна и тялото Му изчезна, та въпроса ми е такъв.
Как тогава когато се яви не го позна никой нито семейството му нито учениците му а е трябвало да им се докзва че е Той ?
Първо малко уточнение, на третия ден Иесус оживява, възкръсва с материално тяло едва на седмия ден от смъртта. Човек може да е жив и без тяло, подробности не знам за сега.
Според текста Той доказва, че е материален, а не призрак или дух, или само образ - видение. Това че не са го познали е, че се прикривал с някакви дрехи, така от първи поглед е трудно било да бъде разпознат.
Питам това защото нали се чака второ пришествие и Бог ще дари човеците, мъртви и живи с нови нетленни тела.Тук грешка може да се получи но за Христос ...  ;).
Който трябва да го познае Той ще му се разкрие, за другите сори. Все пак благодаря за въпроса, според моите открития не е ясно къде е бил в следващите 80 години след възкресението. Трябвало е да чака 4200АМ, за да дойде времето на царството му, когато вече всички са го познали. Макар и да не съм сигурен какво точно ще се случи, мисля че Иесус като потомък на Сит никога няма да се срещне със потомците на Кайн, тоест хората на тази планета. Потомците на Кайн ги чака среща с възкръсналия Авел или с някой друг.
Soli Deo Gloria!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #128 -: Април 03, 2011, 02:09:44 am »
 :hi:Госпожице konstantin2007
Не ви познавам толкова добре за да ви говоря на “ти“
Скриването на пола ви зад мъжко име ви прави още по далечна и непозната за мен.
Извинете ме все пак ако ви обиждам като ви говоря в учтива форма!
Според мен всяко човешко същество е достойно за уважение независимо от моментното му състояние което на моменти е възможно да е плачевно. Това, че не сме на едно мнение не ми дава право да смятам, че сте недостойна за уважение!  :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #129 -: Април 03, 2011, 18:25:53 pm »
Ааа,ми така кажи...пардон..кажете.Ама учтивата форма се пише с главна буква.Иначе си е множествено число :)
« Последна редакция: Април 03, 2011, 22:50:53 pm от Mirotvorec »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #130 -: Април 03, 2011, 19:44:31 pm »
:hi:Е, щом за вас е множествено число го приемете, че съм ви говорил в множествено число!  ;D
« Последна редакция: Април 03, 2011, 22:51:16 pm от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #131 -: Април 03, 2011, 21:13:14 pm »
   Вие  когато  се  молите  на  Бога  в  каква  форма  го  правите!  Аз  се  обръщам  към  Него  на  Ти,  но вие  може  да  сте  по  велики  от  Него,  знам  ли?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #132 -: Април 03, 2011, 23:58:52 pm »
 :hi: Аз лично се обръщам към Него като към най добрия си Приятел, Баща, Всемирен Цар и в много случаи в множествено число когато визирам всичките Му познати ми Негови лица, но не на вие ;) прекалено сме близки
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #133 -: Април 04, 2011, 00:50:32 am »
   Вие  когато  се  молите  на  Бога  в  каква  форма  го  правите!  Аз  се  обръщам  към  Него  на  Ти,  но вие  може  да  сте  по  велики  от  Него,  знам  ли?

Просто с "боже".......

Неактивен Djijko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #134 -: Април 04, 2011, 10:28:36 am »
 :o опс,обърках се!По-точно-объркахме се-АЗ единствето между Дух,душа и материя!
Ние се обичаме,обичаме и Него/Тях/!
А вие?Пишете много,а какво всъщност казвате...?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27