Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133457 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #90 -: Юни 11, 2010, 13:11:28 pm »
............................................
cassio, в тази тема става дума за съвсем друго нещо ;), почни темата отначало и ще видиш за какво се води "дуела" между Митко и JG.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #91 -: Юни 11, 2010, 13:16:45 pm »
 И  всички  останали - бих  добавил!   Темата  живна  почвам  да  пиша  по  нея  дано  имам  опоненти!
« Последна редакция: Декември 16, 2010, 09:19:01 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #92 -: Юни 11, 2010, 13:21:10 pm »
И  всички  останали - бих  добавил!   Темата  живна  почвам  да  пиша  по  нея  дано  имам  опоненти!
Лошото е че вместо да ти опонирам, май ще ти пригласям  ;D.Давай чакам с нетърпение.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #93 -: Юни 11, 2010, 13:26:47 pm »
И аз ще съм от пригласящите :good:Давайте.Темата е интересна.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #94 -: Юни 11, 2010, 14:04:14 pm »
Митко, незнам дали трябва да я караме подред, но докато почнеш искам да задам въпрос:
Какво всъщност е видял Езекеиил?
1.инопланетяни
2.Херувими, Серафими ......
3.или нещо друго

И моля да бъдеш малко по подробен ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #95 -: Юни 11, 2010, 19:30:36 pm »
  Матея  гл.20

20:12 Тия последните иждивиха само един час; и пак си ги приравнил с нас, които понесохме теготата на деня и жегата.
20:13 А той в отговор рече на един от тях: Приятелю, не те онеправдавам. Не се ли погоди с мене за един пеняз?
20:14 Вземи си своето и иди си; моята воля е да дам на тоя последния както и на тебе.
20:15 Не ми ли е позволено да сторя със своето каквото искам? Или твоето око е завистливо {Гръцки: Лошо.}, защото аз съм добър?
20:16 Така последните ще бъдат първи, а първите последни.
      В  чии  уста  слагат  тези  думи???? 
      Това  е  директно  подканяне  към  безхаберие!  Защо  да  съм  пръв  в  нещо  си,  когато  ако  съм  последен  ще  бъда  пръв  в  кльопачката!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #96 -: Юни 11, 2010, 19:49:26 pm »
 .............................
Приятелю, неможе да се приемат тези притчи буквално, трябва да се тълкуват ;).
А къде са тълкувателите и аз незнам.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #97 -: Юни 11, 2010, 20:05:13 pm »
     Няма  значение  от  колко  кладенеца  вода ще  ми  донесат  тълкувателите!  Този  посаж  не  може  да  се  изчанчи  по  никакъв  начин!!!!!
     Последните  ще  бъдат  първи  в  какво ..........?
     Това  което  е  видял  Езекиил  са  роботи  и  въпроса  ми  към  тълкувателите  е:  Защо  в  Библията  е  посевместно  явление  да  се  промие  мозъка  на  един  и  той  да  върши  черната  работа,  като  много  по  ефектно  е  големите  манипулатори  да  застанат  лице  срещу  множеството? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #98 -: Юни 11, 2010, 23:00:04 pm »
  Матея  гл.20

20:12 Тия последните иждивиха само един час; и пак си ги приравнил с нас, които понесохме теготата на деня и жегата.
20:13 А той в отговор рече на един от тях: Приятелю, не те онеправдавам. Не се ли погоди с мене за един пеняз?
20:14 Вземи си своето и иди си; моята воля е да дам на тоя последния както и на тебе.
20:15 Не ми ли е позволено да сторя със своето каквото искам? Или твоето око е завистливо {Гръцки: Лошо.}, защото аз съм добър?
20:16 Така последните ще бъдат първи, а първите последни.
      В  чии  уста  слагат  тези  думи???? 
      Това  е  директно  подканяне  към  безхаберие!  Защо  да  съм  пръв  в  нещо  си,  когато  ако  съм  последен  ще  бъда  пръв  в  кльопачката!

В тази притча се говори за изкуплението, виното е символ на пролята кръв и прошката определена за хората. Моето тълкуване за сега е, че часовете на работа са образ за времето, в което се изработва изкуплението. Тези които за почнали първи не са работили повече, а просто са получили възнаграждението си последни. Става на въпрос за работа на смени, всеки бере някаква мярка гросде и ходи да го изтиска в съда, напускайки самото лозе. Новите работници сменят тези, които са си изработили нормата. Знам че притчата не звучи точно така в текста, но вярвам това е част от изкривяването на Словото на нашата планета.
Soli Deo Gloria!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #99 -: Юни 11, 2010, 23:09:07 pm »
    Смятам,  че  за  да  се  изчисти  библията  от  всичко  фалшиво  е  титаничен  труд!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #100 -: Юни 11, 2010, 23:14:30 pm »
 :)
Нали за това съм тук, аз съм bogoizbrania.
Soli Deo Gloria!

Неактивен rammstein

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #101 -: Юни 11, 2010, 23:19:25 pm »
Библията трябва да се забрани няма друга книга с толкова глупости в нея.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #102 -: Юни 11, 2010, 23:30:58 pm »
     Нещо  за  изтриване! 
     Кокошката  намери  л....  пък  го  разрови  да  провери  за  нещо  останало  ценно!  Пък  това  е  Библия!!

:)
Нали за това съм тук, аз съм bogoizbrania.
  Когато  си  готов  ще  се  радвам  да  се  запозная  с  трудът  ти!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #103 -: Юни 12, 2010, 12:35:22 pm »
......................................
Виж какво откриш по твоя въпрос.
http://bible.netbg.com/bible/riggs/t.php?53
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #104 -: Юни 12, 2010, 15:35:22 pm »
      Привет  Олд, 
      "Една  истина  позволява  ли  да  бъде  тълкувана  не  е  цалостна  истина,  тя  е  полуистина!"  Паалла - Хоол
      Никога  не  бих  позлолил  някой  да  ми  тълкува  нещо!  Колкото  и  да  е  ограничен  интелекта  ми,  приемам  истини  само  когато  сам  съм  стигнал  до  тях!!!!! 
      Моето  тълкуване  е!  В  случая  е  извършена  фрапиюща  несправедливост!  Да  той  може  да   се  разпорежда  със  своето  както  намери  за  добре,  но  в  случая  той  не  се  разпорежда  със  свое!  Платата  е  дължима,  а  нещо  което  дължиш  не  е  твое!!!!!  Работени  са  толкова  часа  на  час  по  толкова! 
    Завист   е  ако  искаха да  отнемат  платата  от  работилите  един  час,  но  не  е  завист  да  искаш  справедливост! 
    Директен  въпрос  как  би  постъпил  ти  в  дадената  ситуация!  Ти  ми  кажи,  че  това  не  е  гавра  с  хората!  И  още  нещо -   освен,  че  е  несправедлив  има  нахалството  да  твърди,  че  е  добър  хахаха!!
                                                                                                                                                       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27