Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133386 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #60 -: Декември 23, 2009, 23:48:54 pm »
 :hi: :rofl2: :rofl2: :rofl2: Е, всеки сам си избира прадедите  :rofl2:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #61 -: Декември 24, 2009, 01:01:58 am »
 :hi: А вие Кеn1 къде прочетохте, че трябва да е чист водород? :unknown:

И по какво разбрахте че няма кръговрат на водата? Може да си пуснете молбата за еко консултант за Новата Земя, възможно е затова да станал потопа на старата земя, поради проблеми с канализацията ;D
Имало е обилна роса там е записано, Библията няма да ви ухапе спокойно!

За втората част на водата О2 явно е заяждане, или не разбиране идеята за разликата между затворената сфера и откритата атмосфера!

За желязото може да сте прав аз не съм непогрешим!

Свинкса може и динозаври да са го строили при тази еволюция, при положение, че ние които четем Библията минаваме за динозаври  ;)






Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #62 -: Декември 24, 2009, 10:45:07 am »
:hi: А вие Кеn1 къде прочетохте, че трябва да е чист водород? :unknown:

Таке сметнах може и да бъркам
 
Цитат
не на последно място да се свързва неизменно с водата.
Може би насам допрочел защото сметнах че става дума Н2 да се свърже с нещо да се образува вода. Аз не знам водата да се свързва с вещества  :unknown:.

Цитат
И по какво разбрахте че няма кръговрат на водата
разбрах от тук
Цитат
Напълно отхвърлям възможността това да са облаци защото те биха създали само повече проблеми а и се споменава, че дъжд не вали в него свят а само роса напоява растенията.
Валежите и облаците са продукт на водния кръговрат. След като не вали и облаци  няма кръговрат. Това че има обилно роса е напълно възможно но само роса не може да захранва цялата еко система на земята. Ледници не се образуват от роса. Много реки биха пресъхнали без да има ледници и валежи.

Цитат
За втората част на водата О2 явно е заяждане, или не разбиране идеята за разликата между затворената сфера и откритата атмосфера!
Не се заяждам просто не разбирам  :unknown:. Ако може да поясниш ще сам ти благодарен  :drinks:

Освен това е абсурдно да мислиш че земята е на 6-7 хил години. Теорията за еволюцията на Дарвин за животните е напълно във сила. За човека не е тука мястото да обсъждаме  :).
Само последен въпрос ко де в библията са споменати динозаври? Как са изчезнали според библията?

П.С JG не се заяждам просто ми е трудно да повярвам в това което пишеш или него разбирам  :) и аз греша много често. Надявам се да не сам те засегнал   :drinks: :drinks:

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #63 -: Декември 24, 2009, 11:47:17 am »

Цитат
За втората част на водата О2 явно е заяждане, или не разбиране идеята за разликата между затворената сфера и откритата атмосфера!
Не се заяждам просто не разбирам  :unknown:. Ако може да поясниш ще сам ти благодарен  :drinks:

Освен това е абсурдно да мислиш че земята е на 6-7 хил години. Теорията за еволюцията на Дарвин за животните е напълно във сила. За човека не е тука мястото да обсъждаме  :).
Само последен въпрос ко де в библията са споменати динозаври? Как са изчезнали според библията?

П.С JG не се заяждам просто ми е трудно да повярвам в това което пишеш или него разбирам  :) и аз греша много често. Надявам се да не сам те засегнал   :drinks: :drinks:

 :hi: Е, приятелю  :drinks: Благодаря за хубавите въпроси!
Братле тази екосистема за която говориш ти няма нищо общо с това което е било тогава.
 Какво според теб кара реките да извират от земята? Смяташ ли че тази вода от реките е резултат само на дъждовете? Сега няма да ти отговоря ще оставя ти да помислиш понеже изглежда си умно момче.

H2O e дистилирана вода но знаеш ли колко други разновидности на водата се срещат в природата  ;)

Опитай се да надуеш един балон до 2,18 атмосфери и една автомобилна гума до същото налягане тогава ще си отговориш сам на въпроса :)

Знаш ли че Дарвин в края на живота си обевява, че теорията му е невъзможна? Между другото той никога не е бил Атеист ;)
Тази теория се използва от илюминатите за да могат по лесно да контролират човечеството. Когато си мислиш че си произлязъл от животно нямаш нищо против да те третират като впрегатен добитък. Когато не си Божие дете това означава, че не трябва да се оплакваш от това, че някой е изнасилил дъщеря ти или убил сина ти. Защото това е закона на дивата природа По-Силния изяжда По-слабия, и жертвата няма право на глас ;) Е весело посрещане на Рождество Христово :drinks: С уважение: JG
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #64 -: Декември 24, 2009, 13:50:33 pm »
Здравейте.Като гледам работата ви запецна.Стана въпрос за Дарвин.По начина на изразяване(писане)тука има много ерудити(знаещи).Та да ви запитам,колко са действителните открития на 19в.и 20в?Моят отговор нито едно.Всичко е плагиатство и налагано за "велико научно откритие".Давам пример-GSM комуникация е изплагиатствана от човешкия мозък.Колко завалии са си загубили живота за "великото откритие" незнаем.Телепатията или разговорите между хората без телефони е от хиляди години( ние му- викаме усетих та че ма мислиш).Джиесемите някак си "случайно" използват същата честота каквато е на мозъка при телепатия.Някои са превърнали живота в опитна мишка,но някой ден истината ще излезе наяве.Ако хората успеят сами да разобличат(истината за) въпросните "откриватели",живота много ще ни олекне. Живи и здрави. :yahoo:
« Последна редакция: Декември 24, 2009, 22:40:11 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #65 -: Декември 24, 2009, 16:03:52 pm »
    Привет,
Цитат:
"1:20 И Бог каза: Да произведе водата изобилно множества одушевени влечуги, и птици да хвърчат над земята по небесния простор.
1:21 И Бог създаде големите морски чудовища и всяко одушевено същество, което се движи, които водата произведе изобилно, според видовете им, и всяка крилата птица според вида й; и Бог видя, че беше добро.
 
1:24 И Бог каза: Да произведе земята одушевени животни, според видовете им: добитък, влечуги и земни зверове, според видовете им; и стана така.
1:25 Бог създаде земните зверове според видовете им, добитъка - според видовете му, и всичко което пълзи по земята, според видовете му; и Бог видя, че беше добро."
      Дребно  противоречие!  Първо  се  създава  после  се  произвежда!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #66 -: Декември 24, 2009, 16:58:48 pm »
 :hi: Здравей, Митко! Вече разбрах защо действаш така! Тренирал си овчарски скок и не можеш без да скочиш  ;D  ;) Весели празници  :drinks:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #67 -: Декември 25, 2009, 20:51:41 pm »
1:26 И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие;
3:22 И Господ Бог каза: Ето, човекът стана като един от Нас, да познава доброто и злото; и сега, за да не простре ръката си да вземе и от дървото на живота, да яде и да живее вечно,
      Освен,  че  Бог  допуска  наличието  на  други  Богове,  тук  ясно  Бог  посочва  защо  Адам  и  Ева  трябва  да  напуснат  Едемската  градина.  Причината  поради  която Бог  се  страхува  двамата  да  не  ядат  от  плодовете  на  безсмъртието  е  проявената  безотговорност!  Представете  си  знание,  безсмъртие  и  безотговорност  много  опасна  комбинация  нали?     

1:28 И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята.
 2:17 но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш.
       Е  как  да  стане  това  без  да  имат  знания  или  целта  е  била  следващаят  стих,  но   тогава  възниква  въпроса  от  кого  да  я  пазят 
2:15 И Господ Бог взе човека и го засели в Едемската градина, за да я обработва и да я пази.

                             
                                                                     
2:5 А никакво полско растение още нямаше на земята и никаква полска трева не беше още поникнала; защото Господ Бог не беше дал дъжд на земята и нямаше човек, който да обработва земята;
2:6 но пара се издигаше от земята та напояваше цялото лице на земята.
     Е  дъжд  няма,  но  пара  се  издига  и  издигайки  се  напоява  цялото  лице  на  земята,  има  топлина  има  напояване  но  понеже  няма  дъжд  няма  и  растения


2:10 И река изтичаше от Едем да напоява градината, от гдето се разклоняваше и стана четири главни реки.
2:11 Името на едната е Фисон; тя е, която обикаля цялата Евилатска земя, гдето има злато.
2:12 И златото на оная земя е добро там има още бделий и ониксов камък.
2:13 Името на втората река е Гион; тя е, която обикаля цялата Хуска земя.
2:14 Името на третата река е Тигър {Евр. Идекел.}: тя е, която тече на изток от Асирия. А четвъртата река е Ефрат. 
    Науката  още  не  е  установила  местоположението  на  Едемската  градина  със  сигурноск!  Изворите  на  Тигър  и  Ефтат  са  на  стотина  километра  един  от  друг


3:5 но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите
3:7 Тогава се отвориха очите и на двамата и те познаха, че бяха голи; и съшиха смокинови листа та си направиха препаски.
3:10 А той рече: Чух гласа Ти в градината и уплаших се, защото съм гол; и се скрих.
3:11 А Бог му рече: Кой ти каза, че си гол? Да не би да си ял от дървото, от което ти заповядах да не ядеш.
     Ако  те  са  осъзнали  сега,  че  са  голи,  значи,  че  и  Бог  е  бил  гол,  ако  пък  това  не  е  вярно,  то  нивото  им  на  разумност  е  било  много  ниско!  Признавам,  не  мога  да  се  справя  с  това  противоречие,  но  JG  ще  се  справи
3:12 И човекът рече: Жената, която си ми дал за другарка, тя ми даде от дървото, та ядох.
3:13 И Господ Бог рече на жената: Що е това, което си сторила? А жената рече: Змията ме подмами, та ядох. Ето  проявата  на  безотговорност

3:21 И Господ Бог направи кожени дрехи на Адама и на жена му и ги облече.
3:23 затова Господ Бог го изпъди от Едемската градина да обработва земята, от която бе взет.
3:24 Така Той изпъди Адама; и постави на изток от Едемската градина херувимите и пламенния меч, който се въртеше, за да пазят пътя към дървото на живота.
       И  Той  изпроводи,  а  не  изпъди  Адам  и  Ева  от  Едемската  градина  да  се  учат  на  отговорност Отговорен  и  любящ  родител  изпровожда,  а  не  изгонва  децата  си
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #68 -: Януари 04, 2010, 15:51:54 pm »
4:4 Тъй също и Авел принесе от първородните на стадото си и от тлъстината му. И Господ погледна благосклонно на Авела и на приноса му;
4:5 а на Каина и на приноса му не погледна така. Затова Каин се огорчи твърде много и лицето му се помрачи.
    Първата  извършена  несправедливост,  но  не  е  човешка,  а  от  Бога!  Мен  лично  много  ме  е  наскърбявал  факта,  че  нашите  субсидират  брат  ми,  а  мен  ме  "случайно"  забравят.

4:14 Ето, гониш ме днес от лицето на тая земя; ще съм скрит от Твоето лице, и ще бъда бежанец и скитник на земята; и тъй всеки който ме намери, ще ме убие.
4:15 А Господ му каза: Затова, който убие Каина, нему ще се отмъсти седмократно. И Господ определи белег за Каина, за да не го убива никой, който го намери. 
    Кой  е  този  който  може  да  убие  Каина

4:17 И Каин позна жена си, която зачна и роди Еноха: и Каин съгради град, и наименува града Енох, по името на сина си.
     От  къде  се  взе  тази  жена?  А  ако  приемем,  че  има  хора  плод  на  еволюцията  и  хора  създадени  директно  от  Бога  по  съкратената  процедура ?? Лично  аз  смятам,  че  хората  създадени  от  бога  са  онези  заплашващи  Каина,  а  Адам  и  Ева  са  хора  създадени  от  извънземен  разум,  носители  на  ускорен  прогрес,  затова  на  обикновените  хора  им  е  забранено  да  ги  убиват.  Това  обяснява  и  дълголетието  им!

4:23 И Ламех рече на жените си:- Адо и Село, чуйте гласа ми, Жени Ламехови, слушайте думите ми; Понеже мъж убих, задето ме нарани, Да! юноша задето ме смаза.
4:24 Ако на Каина се отмъсти седмократно, То на Ламеха ще се отмъсти седемдесет и седмократно.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #69 -: Януари 04, 2010, 15:56:37 pm »
 mitko Здравей. Можеш ли да опънеш ръчната на тия цитати за известно време.По мое мнение не е ли редно преди да се разглеждат писанията в библията да имаме критерии по които да става това.Мисля че ако се започне от "10 Божии заповеди(за мене съвети)" ще имаме критерии(истини) с които да разглеждаме писанията в библията. Или поне така си мисля.Живи и здрави. :hi:
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 17:26:41 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #70 -: Януари 04, 2010, 16:08:45 pm »
      Привет  Меандер, 
      Обсъждаме  логическите  противоречия  в  Библията!  Но  уви  няма  желаещи! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #71 -: Януари 04, 2010, 16:50:10 pm »
      Привет  Меандер, 
      Обсъждаме  логическите  противоречия  в  Библията!  Но  уви  няма  желаещи! 

Митко някои биха казали така :
Кои сте вие че търсите кусури на Господа - Библията !
А аз бих казал че Библията не зная кой я е писал и защо ,закодирал ли е нещо или са само човешки заблуждения .... но си е чиста Еврейска приказка (пълна с противоречия)!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #72 -: Януари 04, 2010, 17:20:18 pm »
Библията я чета от близо четири години, като това е вторият ми прочит. Гледам да чета бавно, да тълкувам написаното, но нещо не става. Може би защото я приемам като обикновена книга, съчинена от различни истории, предавани от уста на уста и накрая събрани заедно от някой.
Особено в началото има доста интересни неща. Както Митко писа, защо са създадени само Адам и Ева, а после се появяват и други хора.
Ако вкараме малко фантастика, може би райската градина е била един вид лаборатория, в която са създадени Адам и Ева, но семейството е направило някой гаф и са ги изгонили от там. После е трябвало да живеят сред другите хора, които не знам как са се пръкнали. И като е нямало други жени, Каин и Авел е трябвало да си вземат от техните, та са се омешали.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #73 -: Януари 06, 2010, 20:36:40 pm »
      Привет  Меандер, 
      Обсъждаме  логическите  противоречия  в  Библията!  Но  уви  няма  желаещи! 

 :hi: Не знам за вас но аз имам съвсем друго разбиране за конструктивна дискусия!
За мен дискусията би трябвало да бъде с цел за разбиране на същноста на материята и нейното разнищване лишено от емоции породени от личното отношение което обикновено пречи да се види истината. Например аз не бих влязъл в такава дискусия разискваща "дали Хитлер и Сталин всъщност са добри хора!"  ???
Истината е в това, че за да се разбере дали едно нещо е истина не гледаш само негативите а трябва да се погледне от всички възможни гледни точки.
Аз не казвам, че Библията е слово 100% истина но в същото време знам, че Христос е 100% истински! Не всичко е написано в Библията но има неща които след щателно изследване са основни пилони на Човешката Вяра и Морал.
Христос казва, че има хора които дори да видят умрелия си преди 10 години  дядо да възкръсва от гроба, пак не биха повярвали. И знам, че за да повярва човек първо трябва да се смири!

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #74 -: Януари 06, 2010, 20:48:21 pm »
но има неща които след щателно изследване са основни пилони на Човешката Вяра и Морал.

JG извинявам се че се намесвам , но не мисля че тези твой думи важат и за "стария завет" там е такава касапница че нямам думи ..... !


Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27