Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 134155 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #75 -: Януари 06, 2010, 21:11:15 pm »
 
JG извинявам се че се намесвам , но не мисля че тези твой думи важат и за "стария завет" там е такава касапница че нямам думи ..... !


 :hi: Ако беше лъжа нямаше да бъде толкова безпристрастна и показваща недостатъците на "Героите" в нея.
Има време в което можеш да спреш злото само чрез куршум, за съжаление! :---
 Ако Бог имаше право да спре злото като форматира умувете на лошите, тогава би бил виновен за смъртта на тези хора които са загинали.
На хирурга му се налага да реже безпристрастно когато изрязва тумора!  :(


Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #76 -: Януари 06, 2010, 21:18:33 pm »
А защо Бог не изреже тумора ? То не са 1,2,3 300 ... години а хиляди !Нещо тук куца, но за съжаление съм обикновен нещастник и приживе няма да разбера истината.
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 00:56:27 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #77 -: Януари 06, 2010, 21:24:00 pm »
 :hi: Това не означава, че трябва да грабнем пушкалата. След Христа Божия народ вече не е трябвало да създава полецейска Теократична държава, а е трябва да се смеси мирно с целия гаден свят и ако е нужно да умре с Чест, Любов и Вяра в Доброто. За правдата има кой да се погрижи! ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #78 -: Януари 06, 2010, 21:33:39 pm »
 :hi: Туморът ще бъде изрязан в края на времето, което е скоро!
За момента туморът е ограничен на планетата Земя. Времето се бави единствено защото Бог желае да излекува колкото е възможно повече "туморни клетки"  :flag_of_truce:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #79 -: Януари 06, 2010, 21:41:07 pm »
Мдаа.. усетих желанието му и на своя гръб  :D , не се чувствам изобщо добре Приятелю !
А това че лошотията е ограничена само на земята , според мен грешиш .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #80 -: Януари 06, 2010, 21:43:57 pm »
Докажи твърдението за Земята!
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 00:57:27 am от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #81 -: Януари 07, 2010, 08:03:29 am »
To това е все едно ти да докажеш, че е ограничена само тук.  ;)! Според това което пишат , лоши извънземни , лоши духове и т.н.
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 10:50:17 am от Mirotvorec »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #82 -: Януари 07, 2010, 10:24:46 am »
И според максимата"каквото горе-такова и долу".  :hi:
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 10:49:48 am от Mirotvorec »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #83 -: Януари 07, 2010, 18:31:51 pm »
Ken1 ;D Здравейте.
Цитат
Може би насам допрочел защото сметнах че става дума Н2 да се свърже с нещо да се образува вода. Аз не знам водата да се свързва с вещества  .

 Щукна ми щура идея.Хилете се на воля.Та тъй стана въпрос за водата.
Тя е обозначена H2O тва май е латинска версия.В Бг. версия се получава Х2О заместваме със знайни работи и какво се получи:  :o Х..(трибуквено) с 2 (дет са клатят) след влизане в О(пазя приличие).Чакаме девет месеца ,резултат околоплодна вода и дет са вика роди са нов живот.И той огласява всемира упорито с пълен глас. ;D Тая теза дали може да обясни водата и мястото и в библията. :writer: .Ако не пък какво поне аз са хиля та чак едвам пиша.Живи и здрави.  :hi:
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 20:03:38 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #84 -: Юни 10, 2010, 20:57:46 pm »
За да не изпадам в подробности и да не ангажирам незинтересуваните ще дам линкове на създадени от мен оценки на фалшиви и истински места в Библията. Преди малко осъзнах нещо велико. Не е имало никаква змия в рая и дърво за познаване на добро и зло, Адам и Ева не са били голи, те са били Ангели! Ето и как трябва да изглежда богоизбраната Библия;

http://docs.google.com/Doc?docid=0AcDLMmdMtyutZHdmZGs2bV85MDJmbXN0ZnFjaA&hl=en_GB

А ето и важни графики и уточнения на календара в няколко диаграми, така се засичат събитията с точност и се изхвърлят глупостите.

http://docs.google.com/leaf?id=0B8DLMmdMtyutMGQ0OWZhN2QtOGY0Yi00NzJiLTk5YjItZjlhODU3M2NmMTBi&hl=en_GB
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 22:18:07 pm от bogoizbrania »
Soli Deo Gloria!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #85 -: Юни 10, 2010, 21:27:04 pm »
Аз както разбра съм от заинтересованите, първия ти линк , нищо не ми говори цифри със различен цвят , дай легенда .
Втория ти линк пък води до Гугъла и толкова  ;)
Смятам че не се шегуваш с нас !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #86 -: Юни 10, 2010, 21:33:41 pm »
От долу има легенда оражевото са излишните глави с номерата им, в черно са истинските, а и в оранжево са и излишните и измислени книги. От СЗ има само 10 книги, като Откровение на Йоан е също старозаветна книга. Цифрите в светлосиньо са глави със смесен вид истински и не стихове, които са обозначени допълнително на края на реда с глави.

Втория линк са документи в гугъл докс, където са диаграми и таблици сега ще пробвам да го пусна пак

http://docs.google.com/leaf?id=0B8DLMmdMtyutMGQ0OWZhN2QtOGY0Yi00NzJiLTk5YjItZjlhODU3M2NmMTBi&hl=en_GB
« Последна редакция: Юни 10, 2010, 22:17:32 pm от bogoizbrania »
Soli Deo Gloria!

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #87 -: Юни 10, 2010, 22:18:32 pm »

Втория ти линк пък води до Гугъла и толкова  ;)
Смятам че не се шегуваш с нас !

Трябва да се логнеш с акаунт (гугъл профил), за да видиш споделените папки.

Bogoizbrania
, не можеш ли да ги качиш някъде другаде?

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #88 -: Юни 10, 2010, 22:28:02 pm »
Вече са оправени
Soli Deo Gloria!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #89 -: Юни 11, 2010, 12:04:41 pm »
Доколкото виждам, в темата става въпрос за търсенето на Бог. Не че имам някакви оферти или безапелационен опит по въпроса, за да се включа и да помогна. Но ми направи впечатление, че има недоволство и неразбиране за съществуването на лошото/злото в света. А то, съществува. Факт. И то без да го търсим или искаме. Май тук прочетох, някъде, в началото като влязох нещо за Буда-стрелите- и листенцата, в които ги превръща...но не знам точно в коа тема беше, май Еон го беше написал...
И понеже свързах нещата, ми се струва, че ако изчистим, това "с лошите" в Света, търсенето може да стане по-приятно и смислено, дори и за Волята НИ да се сетим.

Изпитанията, които ни се случват и лошите, които срещаме и ни ги причиняват, не са буквални "проявления" на Божественото, а на човешкото. Това е като мутиралата клетка, както сте споменали като туморна.
И преди да се стигне до намесата на "хирурга", доколкото е известно преди това...различни други причини са я "превърнали" или са й причинили мутирането, след което се ходи на химиотерапия, където и донякъде се дава някакъв шанс на самия човек да се "справи" с нея. Да я пребори, чрез по-силните си здрави клетки. Те да надделеят. тогава, ако не се получи...се намесва хирурга, със земетресение, катастрафа....
Като заключение, мисля, че човек има достатъчно капацитет сам да намери начин да се справя с предизвикатествалтвата и да иска да запази по-доброто, за да може да се справя с лошото в Света. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27