Автор Тема: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...  (Прочетена 133392 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #45 -: Декември 22, 2009, 23:30:41 pm »
 ;D Митко.Здравей.
Цитат
Противоречие - два  дни  създава  едно  и  също!  И  въпрос  какво  е    това - водата  над  простора?  Не  ми  казвай,  че  това  са  облаците!  По-скоро  това  е  старо  пред  християнско  вярване!   
    С  уважение!
Предлагам да се пробваш за един ден,ако успееш от мене едно шише ракия.Моето мнение че се занимавате с простотии от сорта "Кое е първично-яйцето или кокошката".Моя отговор е дреме ми ,дайте ми едно меню което е първо там него поръчвам.С тоя акъл който имаме в момента,можем само да ги ядем. Живи и здрави. :hi:
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #46 -: Декември 23, 2009, 00:03:25 am »
:hi: Но не е Облаци а ...
Ще ви оставя да помислите и вие :hi:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #47 -: Декември 23, 2009, 00:15:31 am »
:hi: Но не е Облаци а ...
Ще ви оставя да помислите и вие :hi:
Светлия цвят означава пари и йони на водата, но е имало и други газове на голяма височина. Също се описва че луната е в атмосферата, явно е че не става на въпрос за самия обект, а за неговото сияние над йонизираните облааци.
Soli Deo Gloria!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #48 -: Декември 23, 2009, 01:18:55 am »
 :hi:Връщаме се там където прекъснахме
2 А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата.

В началото на творческата седмица Земята е неустроена, но както виждаме е била набелязана предварително за обитаема планета. Това виждаме от огромното количество вода на тази планета! Забелязвам и още нещо водата е в течно агрегатно състояние което от своя страна предполага източник на топлина, външен или вътрешен. Смятам, че са присътвали и двата
Вижте тази статия
http://bgnewsroom.com/singlenews/?ID=132892

Не могат да задействат "двигателя си" за да почнат да "светят" ;)

Според мен имаме грубо казано около три варианта:
1. Земята да е близо до звезда която тепърва се задейства и светлината и е в невидимия спектър, който топли но не свети
2.Земята да е била в космическото пространство и транспортирана до Слънчевата система
3. Третия е буквалния вариянт както го наричат някои

За мен най възможен е първия вариянт и при него стават ясни доста от трудните въпроси по нататака.
Според мен Божия Дух в случая е бил нещо като атмосфера над цялата планета и я е "въвеждал" данните за творението
 
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #49 -: Декември 23, 2009, 02:31:38 am »
 :hi:Стигнахме до светлината

 3 И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина.     
4 И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината.    
5 И Бог нарече светлината Ден, а тъмнината нарече Нощ. И стана вечер, и стана утро, ден първи.

Как може да се получи един ден? Задължително е да има источник на светлина и Земята да се върти Но Кой е източника в случая можем само да гадаем. По принцип се казва че Бог е непрогледна светлина която Той самия произвежда. Аз лично бих приел, че светлината в този стих е Негова с която за първи път е огряна до сега потъналата в тъмнина планета. По късно в четвъртия ден виждаме че светлината е от друго естество.
Може би поради това, че първо над Земята е царувала непрогледна нощ и изведнъж е огряна като на сцена от хиляди прожектори с красивата си синя водна одежда, Бог с трепет на Творец оценява красотата и. Денят в Библията започва първо с цялата нощ след това идва светлата част и свършва при залез слънце.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #50 -: Декември 23, 2009, 11:16:15 am »
   
Предлагам да се пробваш за един ден,ако успееш от мене едно шише ракия.Моето мнение че се занимавате с простотии от сорта "Кое е първично-яйцето или кокошката".Моя отговор е дреме ми ,дайте ми едно меню което е първо там него поръчвам.С тоя акъл който имаме в момента,можем само да ги ядем. Живи и здрави. :hi:
[/quote] 
      Темата  е:  Има  ли  противоречия  в  библията,  и  може  ли  да  й  се  вярва  безрезервно!  Сега,  че  опонентите  бягат  от  конкретиката  аз  не  съм  виновен! Кое  е  първичното - яйцето  или  кокошката  не  е  безсмислен  въпрос,  но  си  признавам  не  е  за  моите  интелектуални  възможности!
    JG,  Приятелю,
    За  времето  което  обсъждаме  Земята  е  била  плоска  и  център  на  вселената - всичко  се  е  въртяло  около  нея!  За  гадаене  върху  библията  може  само  да  се  качиш  на  кладата,  предполарам  си  чел  и  запознат  с  светата  инквизация  теоретично!  Така,  според  библията  тъмнината  е  първичното,  а  светлината  е  вторичното!  Но  не  бих  се  впускал  в  расъждения!  В  резюме:  Ти  и  компания  не  можахте  да  обясните  чрез  библията  противоречието  със  светлината,  небето,  и  какво  значи  водата  над  простора! Радвам  се  обаче,  че  започнахте  да  мислите!  Да  продължавам  ли  с  следващата  глава??   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #51 -: Декември 23, 2009, 14:25:20 pm »
 :hi: И сега да стигнем до въпроса:
6 И Бог каза: Да бъде простор посред водите, който да раздели вода от вода.     
7 И Бог направи простора; и раздели водата, която беше под простора, от водата, която беше над простора; и стана така.    
8 И Бог нарече простора Небе. И стана вечер, и стана утро, ден втори.

Виждаме описание което не се вписва в нашите разбирания за планетата Земя.
В случая думата простор означава празно пространство, затворено в сфера от "вода" и вода.
Не можем да отречем, че пред-потопния свят е съвършенно различен от съвременния. Там с разхождат с тътен стотици тонове жива плът. Растения които в момента познаваме като тревисти двугодишни там срещаме като големи дървета. Може би загатката се крие именно в този пренебрегван пасаж!
  И така каква е била водата над атмосферата и защо е там?
Напълно отхвърлям възможността това да са облаци защото те биха създали само повече проблеми а и се споменава, че дъжд не вали в него свят а само роса напоява растенията.
Защо е било поставено това вещество там горе?
 За да спира опасните ултравиолетови лъчи които са главната причина за стареенето на живата клетка. Затова не мога да разбера неграмотниците които ходят на солариум  :unknown:
Има ли такова вещество на нашата планета, способно да се задържи стабилно там горе и да спре ултравиолета, не на последно място да се свързва неизменно с водата.
Да има и то в огромни количества
http://www.nationalgeographic.bg/?cid=4&NewsId=1640

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BD%D0%B5%D1%80

Ако забелязахте се говори за свръх проводник който всъщност се задейства от магнитни силови линии, например като земния магнетизъм.
Имайте предвид че това е стъклоподобно вещество което има кристална структура и спира почти на сто процента ултравиолетовата радиация. Но освен този ефект предизвиква и атмосферно налягане приблизително около 2,18 атмосфери което е почти с една атмосфера повече от сегашното.
Ефекта на спиране ултравиолетовите лъчения обяснява и някои доскорошни загатки. Например наличието на древно неръждаемо желязо на няколко места в Индия.
http://jones.blog.bg/nauka/2006/06/13/jeliaznata-kolona.5108
Тайната е много проста, в момента при наличието на ултравиолетова радиация която удря молекулите на желязото те реагират и се свързват с реактивния кислород. Но при липса на такъв катализиращ фактор, молекулите на желязото се свързват с хлора и се образува стабилна връзка.
 Освен това обяснява грешките допуснати при датировка на материя чрез Методо Въглерод14 и праща пробите далече с милиони години назад въпреки,че са само на около 6-7 хиляди години
  Другото интересно влияние на тази кристална сфера около земята е, налягането което споменах по горе от 2,18 атмосфери. Предизвиква интересен ефект сред животните и растенията
  1.Кислородът и азотът се "компресират" грубо казано във всички течности и правят водата на практика стерилна поради невъзможността от развитие на анаеробни организми.
  2. кислородът не се пренася само от хемоглобина, а от цялата кръвна плазма и в следствие от това динозаврите не страдат от кислороден глад въпреки малките си бели дробове.
  3. растенията получават изобилие от хранителни вещества.

В момента се правят множество научни изследвания дори върху хора за ефекта на тази комбинация от фактори и имат удивителни резултати. Дори и в България има такива, ето един:
http://hristo-yoga.com/zatvorat/2-zatvorat/12-chovek-disha
Именно благодарение на това че хората от предпотопния свят са биле родени в тази среда ги е направило уникални и да живеят по около 1000 години, а не тяхните генетични заложби!
Ако разгледаме родословието на Сим Хам и Яфет ще установим че те са надживели правнуците си до 5 коляно и за това все още се носят легенди за вечно живеещи хора. Ние в момента в сравнене с тях сме като телевизори със недостатъчно волтаж, който е виждал такъв ще ме разбере ::)

Научният свят добре познава всички тези факти но ги крие от обществото защото обслужва интересите на илюминатите :negative:   Понеже те желаят хората да си мислят че са произлезли от маймуни а бъдещето им е да се превърнат в прасета! За да бъдат лесно манипулируеми и зависими от тях :bad:

Точно тази сфера изиграва лоша шега на Динозаврите при Потопа
 
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #52 -: Декември 23, 2009, 14:36:47 pm »
 :hi: Пропуснах да поясня за по не-запознатите, че Майснер ефекта при свръхпроводниците е ЛЕВЕТИРАНЕ на материала

http://pcworld.bg/13582_svrahprovodimost_mozhe_da_se_poluchi_i_v_domashniya_hladilnik
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #53 -: Декември 23, 2009, 14:39:28 pm »
 :hi: Левитиране разбира се извинявам се за грешката ;D
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #54 -: Декември 23, 2009, 14:50:16 pm »
 :hi: Как ще ми изпратиш ракията ;D
Извинявам се за бавенето но лоптопа ми прави големи мизерии след като се зарази от един руски сайт за ноти Тараканов направих му поне 4 формата и преинсталация на БИОС но забива и забива направо ми къса нервите ???
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #55 -: Декември 23, 2009, 18:21:57 pm »
 :hi: Давай Митко, сега си ти на ред, нали всеки от нас щеше да коментира конструктивно по един пасаж!
Само не прескачай, че ще се омажем пак  :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #56 -: Декември 23, 2009, 20:34:57 pm »
Има ли такова вещество на нашата планета, способно да се задържи стабилно там горе и да спре ултравиолета, не на последно място да се свързва неизменно с водата.
Да има и то в огромни количества
http://www.nationalgeographic.bg/?cid=4&NewsId=1640
Водорода в твърда форма се получава изключително трудна(налягане - над 400 гигапаскала / около 4 милиона атмосфери/ в чиста състояние) а водорода в твърда метална форма не може да се свърже с вода.Освен това ако изчезне налягането чистия водород се връща в газообразна форма.Така че ултравиолетовият ти щит е невъзможен. То и сега 90% от ултравиолета спира в атмосферата.

Цитат
Напълно отхвърлям възможността това да са облаци защото те биха създали само повече проблеми а и се споменава, че дъжд не вали в него свят а само роса напоява растенията.
Явно в предпотопния свит водата не се изпарява и воден кръговрат няма  ;D ;D
Може да няма ултравиолетови лъчи ама топлина има от където следва - http://bg.wikipedia.org/wiki/Кръговрат_на_водата . Мисля че няма нужда да обяснявам за водния кръговрат.  :)

Цитат
Но освен този ефект предизвиква и атмосферно налягане приблизително около 2,18 атмосфери което е почти с една атмосфера повече от сегашното.
А втората част от водата тя не предизвиквали атмосферно налягане.

Цитат
Ефекта на спиране ултравиолетовите лъчения обяснява и някои доскорошни загатки. Например наличието на древно неръждаемо желязо на няколко места в Индия.
Сигурно мангановия диоксид няма нищо общо с не ръждясването на статуята ;) прочети статията и виж защо не ръждясва.
Аз имам желязо в мазето на блока което ръждясва и без УВ лъчи ;).

Цитат
Освен това обяснява грешките допуснати при датировка на материя чрез Методо Въглерод14 и праща пробите далече с милиони години назад въпреки,че са само на около 6-7 хиляди години
и сфинкса е построен преди 6-7 хиляди години от динозаври ;D.

Цитат
Именно благодарение на това че хората от предпотопния свят са биле родени в тази среда ги е направило уникални и да живеят по около 1000 години, а не тяхните генетични заложби!
Ако разгледаме родословието на Сим Хам и Яфет ще установим че те са надживели правнуците си до 5 коляно и за това все още се носят легенди за вечно живеещи хора. Ние в момента в сравнене с тях сме като телевизори със недостатъчно волтаж, който е виждал такъв ще ме разбере
Това тук не мога да го оспорвам просто не знам.

както каза mitko
    За  времето  което  обсъждаме  Земята  е  била  плоска  и  център  на  вселената - всичко  се  е  въртяло  около  нея!

За мен това е опит на хорат от онова време да обяснят създаването на светът и по точно откади иде дъждът и водите за потопа.
Цитат
6 И Бог каза: Да бъде простор посред водите, който да раздели вода от вода.     
7 И Бог направи простора; и раздели водата, която беше под простора, от водата, която беше над простора; и стана така.   
8 И Бог нарече простора Небе. И стана вечер, и стана утро, ден втори.
« Последна редакция: Декември 24, 2009, 10:04:14 am от Ken1 »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #57 -: Декември 23, 2009, 21:12:20 pm »
 ;D 10. И Бог каза: Да си седнат на гъза глупците и да не се занимават с туй що не разбират,а тея дето имат акъл да си вършат работата за да не им пасе гъза трева когато клекнат да акат. ;) Забравих от коя библия извадих цитата. :blush:  :hi:
« Последна редакция: Декември 23, 2009, 21:14:29 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #58 -: Декември 23, 2009, 21:40:29 pm »
      Преди  много  хиляди  години  когато  Бог  създаде  живота  на  земята  и  любуваики   се  на  творенията  си  реши  да  създаде нещо което хем да прилича на него хем да е по-различно! Надарил го с ум, чуственост, красота и упоритост, но го лишил от логичност и чуство за достатъчност за да бъде емоционално! Нарекъл го жена, радвала тя с красотата очите му, изпълвала с трепет душата му, докато един ден осъзнал, че тя е започнала да взема решения и понеже имал слабост към творението си решил да й създаде другар със скритата мисъл друг да й бере плодовете от капризите!! Нарекъл го мъж и ги заселил в градина която в последствие станала РАЙ - мечта на всички смъртни!! Предупредил жената да не  дава на мъжа от плодовете на знанието, защото ще й създава неприятности.......
      Но минало време на Ева и станало скучно! Адам - глуповат, груб и недодялан и тя решила да промени нещата!!! Какво  може  да  стане аз нали  ядох от дървото на знанието и отвела Адама при дървото на знанието, откъснала един плод и отхапала веднъж, за да му покаже, че става за ядене! Погледнала Адама и си казала: Много му е, ще стане много умен и отхапала пак............ и така докато останала огризката, нея му дала да си хапне!
А Бог гледал и се смеел! Какво ще измисли Ева за свое оправдание си рекъл - придал си сърдит вид и слязъл при тях!
    - Тате змията ме накара да дам  на Адам от забраненият плод - проплакала Ева!
    - А мене ме накара Ева!
Изплашил се Бог, като разбрал, че е пропуснал да вмени на творенията си чуството за отговорност!
Мислил, мислил и решил! - Ще им дам трудно съществуване, та дано сами придобият това качество! (Затова отговорните са приятни Богу) После ушил дрехи и ги изпроводил от градината, като им обещал, че когато и който се научи на отговорност към творенията Му и творенията Си ще се завърне в градината и ще има възможност да яде от плодовете на безсмъртието!!

"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Търсиш - намираш, искаш - получаваш...
« Отговор #59 -: Декември 23, 2009, 21:59:18 pm »
" Преди  много  хиляди  години  когато  Бог  създаде  живота  на  земята  и  любуваики   се  на  творенията  си  реши  да  създаде нещо което хем да прилича на него хем да е по-различно!"



 :lol: :lol:направо се спуках от смях,но и финала си го бива :hi:
Прав си,така е!Да си жив и здрав,добре ме разсмя!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27