Автор Тема: Мястото на любовта в живота ни  (Прочетена 41990 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #45 -: Юли 31, 2006, 05:26:08 am »
Любовта е състояние на Духа/Душата.
Ако и разума се впрегне в процеса, най-често се заражда желание, което изисква взаимност. Това вече е равносилно на бизнес "Давам но и искам равностойност насреща". Така се предизвиква действието на Равновесните сили.
След загубата на взаимност разума и душата са привидно в еднакви състояния - разочарование. Тя от отказа на обекта на любовта да приеме, а Разума от отказа на обекта да даде. Тогава, в този привиден синхрон може да се породи способност и сила реално да се анализира ситуацията. Но това е рядкост. Обикновено Душата се затваря а Разума се изявява като критикар - всичко и всички са му виновни. Само когато Душата и Разума са в хармония може да се разчита на реално осъзнаване на ситуациите. Ако Душата лети с крилете на въодушевлението си а Разума крои планове за развитие, което води до дивиденти, тогава нищо няма да се получи. Провала е сигурен.
Дао
;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

viryska

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #46 -: Юли 31, 2006, 15:24:48 pm »
Гледам в очите на децата си и виждам там ЛЮБОВТА....хич не ми се влиза в спорове
искам да гледам в очите на децата си :)

п.с.Обичайте се хора :)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #47 -: Юли 31, 2006, 20:44:13 pm »
Съгласен съм, че любовта е състояние, не е чувство, не е мисъл, не е опит, не е желание, не е енергия, няма честота, не може да се притежава, нито разбере, не може да се постигне с никакво усилие. Това е основното състояние на всичко съществуващо. Любовта не е на определено място и не може да се намери по желание, тя ни намира, когато сме готови за нея. Любовта е отвъд егото. Всичко е изградено от любовта и пак там ще се разтвори. Безусловна, условна, истинска или неистинска –любовта е една, хората я делят на видове, за да се мъчат да си е обяснят. Любовта е повече от живота – тя е потенциал за всичко, което може да съществува. Ако се пречупи през ума, тя се превръща в нещо друго, повече не е любов. Ума пречи на любовта. Само тихият ум, който не произвежда мисли, предоставя възможност да се докоснеш до нея с директно възприятие. Любовта е като повърхността на безкраен океан, различна е всеки миг. Ако те е докосвала поне веднъж ще конпееш да задържиш състоянието колкото може по-дълго, а ако я осъзнаеш като своя природа ти става начин на живот.  :)

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #48 -: Август 01, 2006, 15:33:00 pm »
Много патетично бе човек... Голям заряд си вложил... Само дето май не се усещаш, че това което приказваш пак са мисли и нишо повече. Не се усещаш, че състоянието което усещаш като мислиш е нищо повече от екстаз, че се индефицираш с нещо по-голямо от теб. Ми да, това наистинина не е чувство при теб, а състояние... Това определено е проблем при мъжете.

Като говорим за любовта, що не говорим за болката? Любовта поражда болка, нали? Но на кой му е приятно това? Така ще развалим представите си за любовта, ще я свържем с нещо неприятно за нас. Не е ли така?   Ще се изгуби патосът и оптимизмът, който ни дава сили, силата от идентифицирането с идеята. Тази идея, като всяка друга трябва да се възпява и да не се разсъждава много, много за нея, че ще вземе да загуби от обаятелността си... Подобни са идеите и на религиите и на комунизма и на капитализма. Не бива да се разсъждава много, много, току виж сме разбрали че сме в плен просто на една идея. Човек си е егоист, при това празен отвътре и желаещ да намери сила. Същото това стои в желанието за власт. Едно и също нещо проявено по различни начини. Отдавайки се на този начин за търсене на сила, човек става обаче все по-празен и по-празен. Обида ли е, че кавам - човек е празен отвътре? Ами ако това е просто факт и да няма нищо лошо в това да си го признаеш. Гордостта наистина убива, но това да разпознаваш лицата и не е лесно, защото тя е част от егото.

С колкото и главни букви да се пише тая дума, колкото и надежди се влагат в нея, това при повечето хора  си е чисто и просто идеята за нещо. А това нещо си е баш чувство и няма нищо общо с емоциите които са плод на разума. Заедно с женското начло си е заминала и възможността да се изпитва любов. На тази планета няма любов и това е факт. Любовта идва от това женско начало което е изгонено от тук. Всички ние живеем в интелектуален свят обвит в тесните рамки на идеите. Разберете, за да се наложи властта, тя е трябвало да премахне знанието от жеското начало. Тя се е страхувала от него. Затова на всички места жената е подчинявана, във всички религии. Няма една религия отнесена към женското начало. Накара ли са мъжът да подчини собствената си жена и собствените си деца, за да го оковат в плен. Не отъждествявам жеснко начало с жената. Жените в момента не са чувствителни, а емоционални. Те самите са загубили много от връзката си с това начало. Те са повече физически същества отколкото проявители на началото. Целта е постигната. Мъжът посегна на жена си психически и физически и началото и на този урок беше поставено.

По света умират милиони хора, повечето деца, от глад, от нищета. Живеят просто, за да оцеляват. Живеят трудно и в мъки. Какво остава за екстри като това да проявят най-пълно личността си, да живеят пълноценно. Земята се унищожава. Децата растат без любов, по-зле от диви зверчета, докато майките им се чудят как да се разкрасят, а бащите им как да се издигнат и каква кола да си купят. И вие ми приказвате, че за любовта не бива да се разсъждава, че тя е необяснима... и че била велика. Върху всяко велико нещо се разсъждава. Върху всеки проблем се разсъждава. Само този който реално не му пука, защото от вътре се чувства адски празен и нищожен, се радва от някоя друга идейка докопана от книгите, чрез която се усеща по-голям и по-стойностен.

Разберете, че може да излъжете само себе си, не и живота. Живота го виждате какъв е. Управляван от парите, от егоизма, от идеята за общество изградена върху пирамидата и идеите. Кой го създаде този свят. Те? Ако питате мен, те дадоха просто възможност за развитие на тази планета в тази насока, а хората я избраха. Нищо лошо, нищо неправилно в този избор. Често се налага първо да разбреш лъжата, за да разбереш и оцениш истината.  Ама това да не искаш да схванеш себе си и изборът си е изключително тъпо. Тази цивилизация рухва с гръм и трясък независимо кaкъв нов цикъл иде и кой какви интереси има тук. Старите, неразбрани проблеми, ще продължат да се влачат. Най-много да се измисли поредната нова-стара патетична идея.

Чувствата идват от слънченивия сплит. Колко хора чувстват с него и колко с коремът си? Колко хора са се задушавали от болка виждайки проблемите в които тъне този свят? Срам ме е че съм човек. Разбирайте като обида или арогантност от моя страна. Все ми е тая, просто саподелям как се чувствам. Де да можеше да си намира хубавото, с извръщане на погледа от грозното... Де да можеше щастието да е самоцел.
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #49 -: Август 01, 2006, 16:00:42 pm »
Много патетично бе човек... Голям заряд си вложил... Само дето май не се усещаш, че това което приказваш пак са мисли и нишо повече. Не се усещаш, че състоянието което усещаш като мислиш е нищо повече от екстаз, че се индефицираш с нещо по-голямо от теб. Ми да, това наистинина не е чувство при теб, а състояние... Това определено е проблем при мъжете...

Говорим за различни неща вслучая. Няма нужда да ми обясняваш какво е при мен, кажи при теб какво е.  :)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #50 -: Август 01, 2006, 17:36:08 pm »
iti,
дали би могла да почувстваш Любовта у себе си?
Дали би могла да възприемеш безкористната и неплътска Любов?
Доли би могла да създадеш в себе си и да отдадеш на Вселената и Създанията такава Любов?
Ако Света ти се крепи на понятия, логика, причина-следствие, емоции.... - няма как да се случи.

Ти можеш да създадеш или по точно да си спомниш всичко това, то Е у теб.
Спомни си!
Погледни вътре в себе си, в пустотата, както ти я нарече.
Там е пустота за Разума, защото е непонятно за него, но за Душата е Оазис.
За нещо, за което Разума няма думи, той си измисля какви ли не щуротии или замлъква.
Но Душата Ти Знае.
Погледни в себе си за да опознаеш Вселената.
Ако гледаш навън, сред тази мрачна атмосфера, която описваш....ще се сринеш.
Не се спъвай!
Погледни в себе си!
Позволи си това!
....
А света около нас е Велик театър. След представлението голям смях ще падне като се съберем. ;)
Така каза моята Душа. Тихичко, ненатрапливо ми пошушна Тя и точно затова и вярвам.
Успех на всички. :-*
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #51 -: Август 01, 2006, 18:22:41 pm »
За разсейване искам да ви цитирам героя на Толстой от "Война и мир" Платон Каратаев:

"Каратаев нямаше никаква привързаност, приятелство, обич - тъй както ги разбираше Пиер; но той обичаше и живееше в обич с всичко, с което животът го събираше, и особено с човека - не с някакакъв определен човек, а с ония хора, които биваха пред очите му... Всичко и всички да обичаш, винаги да се жертваш за обичта - това значеше никого да не обичаш, значеше да не живееш тоя земен живот."

Мисля, че тези слова ни дават много вярно знание за същността на проявената любов, но и могат да ни заблудят в някои отношения. От нас се иска да ги разберем правилно.

llara

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #52 -: Август 01, 2006, 19:29:40 pm »
Съграсна съм с Вируска, защото и аз откривам любовта в очите и прегръдката на детето си. Любовта на децата е най-чиста и безпрекословна. Но тук говорим за друг вид любов предполагам - тази към Бога, към другите. Аз съм човек, който обича да изразява любов към всичко и всички,

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #53 -: Август 01, 2006, 23:04:52 pm »
Ити,винаги са ме кефели хора,които разбивта илюзии,или поне се опитват.Евала!
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #54 -: Август 01, 2006, 23:39:39 pm »
Аз също не съм знаел какво е, докато не ми се случи. Ще разберете, когато трябва и едва след като и на вас ви се случи. Тогава ще търсите форуми да пишете какво ви се е случило, защото ако се опитате да я задържите за себе си ще я загубите, заедно с нея ще загубите и себе си. Аз също съм виждал любовта в човешките очи - да, вижда се, но със сърцето. Ако нямате сърца нищо няма да видите. Аз знам с коя чакра се усеща, но не е сплита  ;). Ако ти се е случвало няма да се съмняваш какво е било, няма да пишеш, че е илюзия или идея, нито, че има нещо общо с болката. Има и придружаваща болка, ама тя е от мръсотията ти, която трябва да хвърлиш, вместо да се кичиш с нея, жалвайки се колко си празен отвътре и че те е срам да си човек. :)

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #55 -: Август 02, 2006, 00:30:11 am »
Болезнени истини...
musica universalis

Неактивен iti

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #56 -: Август 02, 2006, 02:09:48 am »
Цитат
Сърдечен Център

Намира се в центъра на гърдите, цветът й е златен, но много пъти може да варира от жълто-златен до меко оранжев. Когато не е отворена е зелена или розова на цвят. Сърдечната чакра може да се измести вляво или вдясно спрямо хара линията. Оптималната позиция е точния център на хара линията. В зависимост от посоката на изместване се получават различни енергиини изменения, засягащи емоционалното или менталното тяло. Свързана е с Безусловната Любов, приемането на Себе си и околните; Служене без отплата, Висш духовен опит, Състрадание. Тук се интегрират качествата на Космическата Личност - вж Аватари на Христовото Съзнание на Земята. Сърдечната чакра е много важна, защото е единствената, която може да трансформира високо-вибрационните енергии на висшите чакри и може да ги заземи във физическото тяло и физическия план. Лечители (от всички форми) използват тази чакра в дейността си, защото сърдечният център може да трансформира болестта в много по-лека форма, която след това преминава през Чакрата при стъпълата и в Земята за по-нататъшна обработка. Изразът 'разбито сърце' идва от откъсването на предната част на чакрата от задната, което причинява много бързо затваряне на чакрата и обземащото чувство на празнота, което всички сме изпитвали. Трябва да се подчертае нещо. Истинската сърдечна чакра не е физическото сърце, а мястото, в което Душата се свързва с физическото тяло - тимусната жлеза. В някои учения тя е наричана Висша сърдечна чакра, докато в действителност тя е оригиналната сърдечна чакра. Концентрирането на прекално много енергия във физическото сърце, мислейки че то е вашата сърдечна чакра може да доведе до многобройни болести, най-вече в сърдечносъдовата дейност. Нехармонична Сърдечна Чакра може да причини: белодробни и сърдечни заболявания (например ангина от пренатоварване), астма, епилепсия, фиброза, хроничен бронхит, депресия, клаустрофобия.

--------------------------------------------------------------------------------

Слънчевият сплит

Тази чакра също проявява тенденция да се отмества вляво или вдясно, както сърдечната чакра. Отново оптималната й позиция е на една линия с хара и другите чакри. Цветът й е жълт, но много често е замърсявана от тежки нюанси на всички останали цветове. Това е центърът на волята и разпределението на енергията за действие/изява; способност да се довеждат нещата до край. Слънчевият сплит е другото място, през което Духът може да напусне тялото. Това е най-чувствителната от всички чакри и през нея най-лесно се изпраща енергия. Нехармонична, тази чакра причинява: проблеми с адреналина, нервите, кожата, черния дроб, панкреаса, жлъчката, половите органи, артрит, херния, диабет, анорексия.



Зле съм с координацията, въпросът е, че е някъде там... :) Аз общо взето избягвам да се задълбочавам в неща които не мога да разбера сам.

Искам да направя опит да изясня понятието безусловност защото е объркващо. Какво значи безуслвоност. Без условие. Това не е ли пак условие? Подобни мисли са занимавали и софистите. Това игра на думи ли е или нещо повече? Чисто теоретично като го разглеждах, предположих, че е игра на думи. По-късно разбрах, че не е така. Мисленето винаги е базирано на отправна точка. И за нея важи принципа на относителноста. При излизане от света на идеите се отива в светана безсмислието, където няма отправна точка. Точно там се намира отговорът на този софизъм. Безсмислието всъщност е пълната свобода и неограниченост, липсата на всякакви рамки. Всички ние влагаме в думата смисъл някаква конкретна цел, посока, но това изисква начална точка. Там е границата докъдето стига мисълта, защото зад тази граница тя не съществува. Любимият въпрос - какъв е смисълът на живота, не може да се намери чрез мисълта, защото тя е вторична и създадена след зараждането на живота. Затова пиша, че тази граница може да се приеме за безсмислие, но по-удачно е да се разглежда като свобода.

Така че без условност е вид условност. С интелекта е винаги така, той винаги дейтва чрез отправна система. Що се отнася до самите чувства, те винаги са безусловни, но ние ги тикаме в рамките на интелекта и позволяваме те да ги задушат. Тъй, че безуслвона любов е поредната интелектуална заблуда, целяща манипулиране на мисленето. Така са устроени нещата, че разделянето на части включва разумът, а от там и проявата на чувства зависи от него. Няма и не може да има универсални формули и правила. Вътрешно всеки знае как се усеща. Ако нещо усети, че не е наред, търси и намира проблема. В момента става така, че се появяват хиляди проблеми на мисленето и човек усещайки слабост тръгва да търси някоя философия чрез която да се спаси от вътрешните си конфликти. Повечето такива философии уж ти казват, че са плод на сърцето. Сърцето няма философии обаче и не трябва да прочетеш някоя книга за да го разбереш. Повечето хора неразбират как щамповат мисленето си и проявяват просто някоя идея. Отдават се на усещането което получават, то е ново и опияняващо, и забравят, че зад това ново усещане стои всъщност нов начин на мислене.

ВСЯКО ОТРИЧАНЕ НА МИСЛЕНЕТО Е ПЛОД НА САМОТО МИСЛЕНЕ. ВСЯКО ОТРИЧАНЕ НА ЕГОТО Е ПЛОД НА САМОТО ЕГО.
Да се опитате да разберете Муад' Диб, без да познавате неговите смъртни врагове, харконите, е все ед

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #57 -: Август 02, 2006, 09:07:59 am »
...
Искам да направя опит да изясня понятието безусловност защото е объркващо. Какво значи безуслвоност. Без условие. Това не е ли пак условие? Подобни мисли са занимавали и софистите. Това игра на думи ли е или нещо повече? Чисто теоретично като го разглеждах, предположих, че е игра на думи.

Правилно – безусловност имаме при условие, че няма условие. Да, на теория това е игра на думи. Затова според мен любовта е една и няма нито условна нито безусловна любов, има само любов. Условната и безусловната любов са човешки понятия и те са далеч от същността. Проблемът с представите и понятията в случая е като с многото богове на хората, при което нито един от тях не е бог.


По-късно разбрах, че не е така. Мисленето винаги е базирано на отправна точка. И за нея важи принципа на относителноста. При излизане от света на идеите се отива в светана безсмислието, където няма отправна точка. Точно там се намира отговорът на този софизъм. Безсмислието всъщност е пълната свобода и неограниченост, липсата на всякакви рамки. Всички ние влагаме в думата смисъл някаква конкретна цел, посока, но това изисква начална точка. Там е границата докъдето стига мисълта, защото зад тази граница тя не съществува.

Светът на идеите – приеми това за известното, а отвъд това е неизвестното. Неизвестното не е безсмислено, защо го категоризираш, когато не знаеш какво има там?


Любимият въпрос - какъв е смисълът на живота, не може да се намери чрез мисълта, защото тя е вторична и създадена след зараждането на живота. Затова пиша, че тази граница може да се приеме за безсмислие, но по-удачно е да се разглежда като свобода.

Смисълът на живота е в самото живеене. Когато се научиш да живееш ще намериш смисъл. Много теория има тук: кое е първичното, дали живота или мисълта. Това не помага в случая. Свободата никога не е синоним на безсмислие. Избави се от категоричността в съжденията си, това те подвежда. Съмнявай се във всичко, което твоят ум сътвори.


Така че без условност е вид условност. С интелекта е винаги така, той винаги дейтва чрез отправна система. Що се отнася до самите чувства, те винаги са безусловни, но ние ги тикаме в рамките на интелекта и позволяваме те да ги задушат. Тъй, че безуслвона любов е поредната интелектуална заблуда, целяща манипулиране на мисленето. Така са устроени нещата, че разделянето на части включва разумът, а от там и проявата на чувства зависи от него. Няма и не може да има универсални формули и правила. Вътрешно всеки знае как се усеща. Ако нещо усети, че не е наред, търси и намира проблема.

Да, интелекта по принцип работи с отправна точка и докато това е така той винаги е обусловен и никога не е свободен. При свободата не може да има отправна точка. Чувствата не са безусловни, за всяко чувство има дразнител, тоест условие.


В момента става така, че се появяват хиляди проблеми на мисленето и човек усещайки слабост тръгва да търси някоя философия чрез която да се спаси от вътрешните си конфликти. Повечето такива философии уж ти казват, че са плод на сърцето. Сърцето няма философии обаче и не трябва да прочетеш някоя книга за да го разбереш. Повечето хора неразбират как щамповат мисленето си и проявяват просто някоя идея. Отдават се на усещането което получават, то е ново и опияняващо, и забравят, че зад това ново усещане стои всъщност нов начин на мислене.

Не гледай на всичко като на философии, които да прочетеш и сложиш на рафта при останалите. Не сравнявай – това е интелекта пак. Обуздай ума си, наблюдавай го как функционира. Пробвай това, което се пише и провери дали е само философия или е нещо друго. Любовта не е усещане и не попада в категорията на усещанията, за която говориш. Усещането е реакция на ума. Ако нямаш ум с какво ще усещаш? Със сърцето ли? А откъде ще знаеш, че имаш сърце и че усещаш с него, ако нямаш ум, който да ти каже всичко това? Ще можеш ли да теоретизираш изобщо, ако нямаш ум? Тръгни от ума и преразгледай теорията си, в нея има много точни попадения, според мен.  :)


ВСЯКО ОТРИЧАНЕ НА МИСЛЕНЕТО Е ПЛОД НА САМОТО МИСЛЕНЕ. ВСЯКО ОТРИЧАНЕ НА ЕГОТО Е ПЛОД НА САМОТО ЕГО.

АБСОЛЮТНО ПРАВИЛНО!!! В случая не става въпрос за отричане на нищо, нито за одобряване. И отричането, и одобряването, са реакции на ума. За да виждаш непосредствено не трябва нито да одобряваш, нито да отричаш. Отговорите, които търсиш са в неизвестното, то не е безсмислица обаче. Там са същностите на Бог, любовта, смъртта ... Това безсмислици ли са за теб? Ако е така, защо пишеш за тях тук? Пиши за нещо смислено.  :)

viryska

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #58 -: Август 02, 2006, 11:04:56 am »
Ити,винаги са ме кефели хора,които разбивта илюзии,или поне се опитват.Евала!
Илюзийте и очакванията са врагове на любовта......поне според мен.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #59 -: Август 02, 2006, 11:38:29 am »
Така е.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27