Автор Тема: Мястото на любовта в живота ни  (Прочетена 41985 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #15 -: Март 09, 2006, 07:45:15 am »
за мен е по-важно аз да обичам,
когато някой обича мен, а аз не отговарям на чувствата му, се чувствам виновна... по-важно е аз да обичам, а дали някой обича мен вече е вторично

любовта към вселената и Бога е съвсем друга категория

относно илюзорността: бях стигнала до един извод по едно време... любовта е илюзия, в която вярват двама... обаче май това я прави истинска
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

Дъвиан

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #16 -: Март 09, 2006, 11:18:13 am »
Цялата Вселена се задвижва от принципа на Любовта. Природата, човекът, сътворения свят - всичко е проникнато с Любов и създадено с Любов. Ние само трябва да я забележим и да я отдаваме отново, обратно към извора, от където тя идва към нас!

Amenun

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #17 -: Май 01, 2006, 12:25:53 pm »
Любовта е в тичинките на Света... толкова прекрасно е да я откриваш и тя теб.
И си мисля, че в момента огромната грешка на човечеството е това, че когато чустват започват да мислят, а когато трябва да мислят действат емоционално-чтустват.
Кучето може да обича безусловно, безкомпромисно, пълно, изящно, защо човек не е способен на тази любов??

" Хората са вързани като с вериги за миналото и се боят от бъдещето. Аз сътворявам света, който искам да видя; аз сама го моделирам във всеки един момент. Жибея изцяло в настоящето- за това съм в състояние да скоча в скута на моята Майка Господарка15 минути след като ме е смъмрила....Това не означава, че имам слаба памет; означава че съм свободна. Това е начинът по който Бог е повелил да живеят хората."

из  "Когато достигнеш плода"- Шърли МакЛейн 2006 

anouk_007

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #18 -: Май 02, 2006, 01:58:54 am »
Какво ново може да се каже за любовта? Хората отдавна са изписали какво ли не по тази тема. Ние можем да споделяме единствено впечатления от личния си опит...
Да...едно е ясно - всички имаме нужда да усещаме това чувство...да обичаме и да бъдем обичани. Защото иначе сме сами...някак празни.
Всеки, който обича е щастлив. Любовта няма граници и деления. Или я има или не. Аз обичам всеки ден - приятелите си, близките си, кучето си, котката си, човека до себе си, земята, природата, живота...
Най-приятно е когато любовта рикошира, т.е. ни се връща обратно....мнооо е яко!
Та в реда на моите мисли, май всички сме щастливци, щото май всички изпитваме любов под една или друга форма.

Amenun

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #19 -: Май 02, 2006, 11:46:56 am »
Да те поласке любовта е опасно, особено когато не си готов за това.... Това е, все е дно да пламне пожар точно когато си заспал и сънуваш най-прелестния си сън! Всичко съществува ,чудесно, но в рамките на съня, в рамките на мозъчното ти възприятие.
И когато мислиш, че мечтеш и жадуваш за нея- любовта- искащ я изцяло и безусловно. Тя те набелязва и ти подхвърля шепа магичен прашец, който се згрумолясва върху теб като пясъчна кула....ама нали това искаше- ти казва Тя – ето вземи де!!!!!
И ти как да и обясниш че имаш само едно тяло и едно сърце и един дроб, който трябва да погълне всички никотинови успокoители, два крака , които не бягат достатъчно бързо и някак си трудно те измъкват от пясъците, които се движат и искът напълно да те погълнат.... Опс, говоря за любовта....най прекрасното чувство което може да сполети човек, или това просто е поредното съзнателно, насложено отношение, от обществото, в нашите маниполативни главички.....Любовта- е няма такова нещо, няма такава дума, има само нещо което вие се опитвате да определите с думички....красота , страст, мъка, радост, ......а знаете ли че мъката е красота и любовта е война, и че пръстите не докосват а усещат, че радоста е хормонален дисбаланс, страстта...страстта е  истинска, тя те кара да вярваш да гориш да тлееш.Кара те да ожадняваш и огладняваш ,което е присъщо за нас животните.И докато сме тук ще имаме нужда да се поим, храним и любим... Висшето това е нещо което някои постигат, чрез медитация, обети, пости, мълчание, себеотдаване, .... ами аз ако ви кажа че го постигам когато галя маргаритите, и когато смуча ледените шушулки отчупени от уличната сергия....Бръъъъъъъъм.... да бе да, нали, !!!!! Всичко е толкова просто колкото е цветето пред блока ви или къщата, двора или парка.... едно цвете е един свят.Започнете от там!
Гнева, който поражда се в мен е обосновен, той е съставен от мислите на другите и излъчен директно към личността. Представете си толкова силна любов, която да прерастне в материализъм- представете си момиченцето, прелестното дете което тича по поляната сред цветята. И как то неумърсено не знаещо за нас, и не мислещо логично разумно, скиптично...Та то вижда незабравките и просто се навежда да ги набере , искащо да ги подари на мама, или леля, или...то просто иска да ги притежава да са за него и въобще не усъзнава, какво прави.Ще ги откъсне ,ще се прибере и ще ги сложи в чаша вода. В което няма нищо лошо, нали?
Бия на там, че човек  поколения наред се стреми виждайки нещо красиво да го притежава, и  най- лошото е това , че намесва тук, думички като любов!
Целта към притежанието ме побърква, побърква и вас- можеш да притежаваш една вилица, картина дори, ваза, но живот не. Красотата е жива както цветето , тя е обща тя е на всеки , притежуема ли е тя изчезва, затвориш ли птичето в клетка то не може да лети , та нали за това е създадено, вярно пее- прекрасно е, егоизтично е , мое  е!!!! А ти се гневиш че нямяш птиче като моето.....
Мога да говоря каквото си искам и да излъчвам каквото си искам, но това не е толкова важно, важно е как вие го въприемате как вие  живеете с това не аз , защото  аз съм вас.
И когато Ви обичам аз знам че е така, освобождавайки се от всичките предрасъдаци което сме наслагали години наред, но не мога да приема целта на притежание която имате.
Добре , приемам вашата любов, отдавам ви се, не мисля, обичам  ви, защо не го правите и вие, защо искате да ме поставите в чашка с вода на масата, е не го разбирам.... Това не е любов мили мои, не е това  любовта, това е просто вашия хъс към живота , това е желанието да имаш. Хората не са вилици или вази , душата е огън, огън който е способен да те изпепели точно в този момент когато си засънувал най- прекрасния си сън.....



                                                                           
               
 

Oberon

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #20 -: Май 02, 2006, 12:06:57 pm »
Аз мога да обичам като кучето, и повярвай ми там ми е грешката:)
Днешните "цивилизовани" хора...те не могат да обичат, поне не дълго...Аз няма да пиша в тази тема..не искам, а мога:)

Оберон

firma

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #21 -: Май 02, 2006, 12:11:26 pm »
Аз мога да обичам като кучето, и повярвай ми там ми е грешката:)
Днешните "цивилизовани" хора...те не могат да обичат, поне не дълго...Аз няма да пиша в тази тема..не искам, а мога:)

Оберон


Защо не искаш да пишеш???


Oberon

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #22 -: Май 02, 2006, 12:13:20 pm »
Елементарно е:) Ще страдам докато пиша, а не искам:)
И няма да страдам за себе си, това го преживях, може би ще се смееш, но аз много често страдам и заради другите..не мога да го опиша. Толкин добре го е казал: Те умираха от мъка за този злощастен свят. Иде реч за Върховните елфи. Винаги съм се чудел какво иска да каже с това. И може би го разбрах: Те умираха, защото любовта си отиваше от този свят? Как мислиш?

Оберон
« Последна редакция: Май 02, 2006, 12:16:09 pm от Oberon »

milenski

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #23 -: Май 02, 2006, 12:32:19 pm »
Ще си позволя да цитирам откъс от една статия на Джон Пейн, на която попаднах вчера. Естествено, доста може да се поспори по този въпрос, но нима не е вярно, че отъждествяваме любовта именно с това да ни приемат такива, каквито сме, и да приемаме другия, какъвто е  :)

Цитат
„Защо толкова много от нас непрестанно търсим „единствената истинска любов”, надявайки се да открием духовния си партньор?”

Това, което търсите, е приемане. Вие вярвате, че тази „единствената истинска любов” ще ви приеме безусловно. Търсенето ви на този човек всъщност е търсене на самоприемане. Всяка връзка съществува, за да ви даде възможност да се опознаете. Чрез самоопознаването можете да се научите да приемате себе си и да се обичате. Единствената истинска любов е любовта към самия себе си, друга любов не съществува.

Най-голямата от всички тайни, открити от Христос и Буда, а и много други, била тайната на влюбването в самия себе си. Когато обичате себе си, вие сте в състояние на приемане, пълно приемане. Когато приемате, вие преставате да се съпротивлявате на света и всичко в него. Преставайки да се съпротивлявате, позволявате на всичко да е такова, каквото е. Позволявайки на всичко да е такова, каквото е, Бог може да работи чрез вас. В този момент можете да кажете „Аз и Отца сме едно”, защото ще бъдете едно с източника на целия живот. Вие ще бъдете едно с любовта!

firma

  • Гост
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #24 -: Май 02, 2006, 12:33:33 pm »
Ами мисля като теб,не виждам защо трябва да се смея. :o
Всеки си преживява неща по своему.
Никой не е от желязо.Това е нашата еволюция да се научим да обичаме и да не искаме нищо в замяна.
Само знания за конспирации,НЛО,други цивилизации и т.н. не е достатъчно да се развиваме.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #25 -: Май 03, 2006, 18:23:33 pm »
Любовта нито е чувство, нито е между двама.

Моята тема ще бъде малко offTopic, понеже клони повече към езотериката на нашия форум.



Когато възникнал светът, Бог и Неговото творение започнали да упражняват всичките възможни вариации на съвършенството, в стила на един постоянно изброяващ се "кабалистичен" код (кабалистичен в кавички, защото се отърсвам от всякакви еврейски значения и се ограничавам само до едно окултно всеобхващане на числата). И така, проектът по изобразяване вариациите на съвършенството се развивал в цялото си възможно великолепие, като всеки от блажените му участници чувствал единство с останалите и всички действали в съзвучие. Днешната химнична музика е остатък от това съзвучие и показва пример, макар и само на материално-звуково ниво, за онези хармонии. По едно време обаче, един висш участник във вариациите поискал трона на Бога и така спотаил в себе си един гняв към Всевишния. После заграбил част от по-нищите и възникнала цялата адова история, с дяволи, падения и религии, които да напътстват човека по пътя му обратно нагоре, към Отца. Това унищожително разцепление породило огромна болка, понеже вече единството не съществувало и висшата хармония се счупила. Най-величествените фигури на съвършенството вече не можели да се осъществяват, а съзвучието слязло на една по-ниска октава, изобразяваща страданието по отцепилите се същности.

Любовьта нито е чувство, нито е между двама. Любовьта е съзидателната мощ, притегателната сила, източник на живота и захарта на този живот. Любовьта е енергийност. Всъщност, всичко е енергийност, а най-високата форма на енергийността, само милиметър преди да потънем в бездънната разумност на Бога, е Любовьта. Любовьта е върховният порив към единна съзвучност, чувстване на всичките частици и намиране на благодат за всяка от тях. Любовьта е липсата на его, пълната отдаденост на всичкото. Любовьта е сляпа в смисъл, че не вижда ни изгода, ни отделен обект, към който да се насочи - Любовьта е като слънцето и излъчва добронамерената си склонност във всичките възможни посоки едновременно и постоянно. Любовьта е състоянието на съзнанието отвъд всякакви аргументи и преценки - заради това казват, че е безумие. Любовьта е върховното единство, споделено и насочено към цялото. Това е истинската Любовь, прекрасната, неподправената. От там нататък идват пропаданията - постъпателни и все към една и съща посока - към загубване на усещането и разбирането за върховното единство, което да доведе в последна сметка до разрушаване на хармониите в онези вариации на съвършенството, които горе споменахме.

1. Първото и най-страховито престъпление, което подготвя почвата за всички следващи престъпления срещу Любовьта, е релативизирането на принципа за всеобщност. Любовь в истинския смисъл на думата може да има само към цялото, към всичкото, защото Любовьта е безрезервна и всеобхващаща. С това престъпление съществата се тласкат към частни идеали, които, макар и все още да съдържат някакво усещане за общност, загубват за любящото съзнание универсалността, която до скоро го е отпращала към самия Бог и го е свързвала пряко с Него. Сега се ражда възможността за омраза, понеже вече някои неща могат и да не бъдат вклрючени в [частичната] Любовь.
2. Второто престъпление, което окончателно се преборва с принципа за всеобщност в Любовьта, ограничава приложението на този най-висш израз до конкретен обект. Сега се ражда любов към нацията, любов към изобразителното изкуство, любов към партията... Така най-свещената функция на душата се затваря в една тясна килия на предпочетени обекти. Егоизмът, който започва да се развива още с първото престъпление, сега се проявява в още по-пълна степен и хората всъщност се разпадат на малки парчета, неорганизирани, несъзвучни по между си, като всяко от тях тегли в своя посока и злото свободно се промъква през зейналите помежду им пукнатини. (Ето защо е толкова важно да се изпълняват ритуали като българското хоро, където човеците са здраво хванати един за друг и са затворили плътен кръг с телата си - това не е само символ...)

3. Третото престъпление срещу Любовьта е обозначаването й като "чувство", като "емоция", като "наслада". Сега вече се посяга към самата същност на Любовьта като вид енергийна вибрация в реалността и бива сведена до едно психическо състояние, редом (или почти "редом") с останалите състояния на нашето съзнание. С това човекът бива откъснат от най-висшата си функция - да участва в хармонийния резонанс и да добавя в него своята съзвучаща вибрация... Постепенно този същностен аспект на Любовьта бива забравен и всъщност човешкото същество бива откъснато от това въобще да изпитва Любовь, заедно с всичките последици на такова ограничение. Най-могъщият източник на чистота и сила, ако не е напълно затворен, то поне е силно ограничен и освен че междучовешката общност вече е разнебитена, сега се застрашава самият човек като божествено същество.

4. Четвъртото, най-низово престъпление срещу Любовьта, което в днешната цивилизация достига най-адовите си октави, е заменянето на значението на тази категория с разбирането за едно плътско удоволствие, което в най-добрия случай наричаме "страст". Чрез това престъпление най-висшата същност на реалността, която стои само на крачка от самата божественост, бива завряна в гъза на "великата блудница". Това е може би най-голямата победа на Злото, надхвърляща дори разпъването на Единородния Син... С четвъртото престъпление срещу Любовьта се постига едно пълно сравняване на Човека с който и да било скот.

*

Една главна трудност в разбиране същността на Любовта е нежеланието на удоволствения човек да се откъсне от котилото на леко постигащото се наслаждение и да се отдаде на една аскетична дисциплина по усвояване на една окултна, безчовешка абстракция. От гледна точка на всекидневния човешки живот истинската същност на Любовьта изглежда като такава, независимо, че цялата вселена и всичко видимо и невидимо, съществуват чрез сдържащата ги като съществуване Любовь. Сегашната цивилизация усилено насажда порива към пряк телесен комфорт, като превръща човека в напълно зависим на вещите роб, неспособен за каквото и да било духовно усилие или страдание. Окултните същности обаче, безкомпромисно изискват полагането на усилия и приемането на несгоди, за да се отдадат на насочилия се към тях. Ето защо такава могъща пропаганда се насочва към овеличаване на желанието за удоволствие и комфорт, без да става дори и дума за някаква нравствена чистота. Това е по четвъртото и третото престъпление.
Друга, специално подготвяна и насаждана организирано от илюминатските власти трудност, е склонността към веществено персонифициране на Любовьта. Целта на тази трудност е да прегради пътя към разбиране на Любовьта като нещо, насочено към всички. Още по-непреодолима е трудността за разбиране на една напълно "безобектна" Любовь, което всъщност е единствената Любовь като такава - насочена към цялото. Това е по второто и първото престъпление. В комплект със засилването на егото, тази трудност обяснява например част от моите интимни несполуки ( :D ), при които тя се чувства страхотно засегната, когато се опитам да й обясня как центърът на Любовьта не е тя самата, в сегашния й частичен, временен и несъвършен вид, а една абсолютна цялост на всичките неща, където всяко присъства като част от общото хармонично единство... Дори изречението звучи твърде разстегливо в потвърждение на това колко много езикът ни, създаден за славословия, се е превърнал в контролен апарат и средство за разврат.

И, защо слагам един ер малък в края на думата "Любовь". През средата на миналия век, когато един престъпен режим завзема властта в Българското царство и унищожава почти целия ни духовен елит, посяга и на всичките ни културни ценности. Заедно с това, този импотентен откъм нравствени качества режим посяга върху българския правопис и ликвидира изконни достижения на езика ни. Едно от тях е използването на еровете в нашата азбука. Според редица окултисти, завършването с ер малък (Ьь) или ер голям (Ъъ) на някои от българските думи, има смисъл да предпазва нашата реч от зли сили. Без да твърдя непременно това, изразявам художественото си отношение към идеята за предпазване на Любовьта и я завършвамъ съ единъ малъкъ еръ.  8)

« Последна редакция: Май 03, 2006, 19:16:17 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #26 -: Май 11, 2006, 20:40:56 pm »
Вижте това...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #27 -: Май 16, 2006, 11:28:41 am »
ssass , защо не прочетеш текста за четирите падения горе в темата? Малко е дългичък, но все пак...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #28 -: Май 16, 2006, 13:06:34 pm »
Елементарно е:) Ще страдам докато пиша, а не искам:)
И няма да страдам за себе си, това го преживях, може би ще се смееш, но аз много често страдам и заради другите..не мога да го опиша. Толкин добре го е казал: Те умираха от мъка за този злощастен свят. Иде реч за Върховните елфи. Винаги съм се чудел какво иска да каже с това. И може би го разбрах: Те умираха, защото любовта си отиваше от този свят? Как мислиш?

Оберон
Аз съм мислил по тоя въпрос и като Баш Елфа тук стигнах до извода,че си прав.Защото любовта ражда и легендите и приказките и героиствата и децата,тя е источник и на всяка друга емоция а щом тя започне да умира всичко става сиво прозаично..съвременно?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Cenestelle

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 587
  • stargazer
Отг: Мястото на любовта в живота ни
« Отговор #29 -: Май 16, 2006, 13:25:59 pm »
много хора са намирали съвременността /по тяхно си време/ за скучна и сива, което за мен само доказва тезата, че ценим само това, което загубим
и аз мислех че живота ми е сив и скучен докато не видях, че сякаш нарочно не обръщам внимание на хубавите неща, а само съжалявам за това, което нямам
оттогава ценя това което имам и сама правя живота си по-интересен
елфите трябва да на се съпротивляват на етествения ход на нещата
sing what you can't say, forget what you can't play, hasten to drown into beautiful eyes....

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27