Автор Тема: Морските чудовища  (Прочетена 71531 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Морските чудовища
« Отговор #75 -: Юли 17, 2008, 19:18:51 pm »
Имаше специална тема за "русалката" - оказа абсолютен фейк  ;)

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Морските чудовища
« Отговор #76 -: Юли 17, 2008, 19:55:12 pm »
Бях чула подобна история за такова същество намерено в Дунава само че бебе(слух разбира се)и се зачудих дали наистина е вярно ама явно наистина се оказа,че е фалшификат.хм жалко това същество ми беше симпатично някак си:)
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Морските чудовища
« Отговор #77 -: Юли 18, 2008, 01:09:22 am »
Двама рибари седят на кея и ловят риба. По едно време нещо клъвва и въдицата на единия почва бясно да се огъва под огомната тежест. Рибаря с триста зора успява да изкара на повърхността... красива русалка. Хваща я за опашката и започва внимателно да я оглежда от горе до долу, след което я хвърля обратно в морето. Приятелят му стои до него наблюдавайки цялата случка и накрая пита озадачен:
- Защо?
- А, как?

 :P

Ако не пасва го изтрийте или кажете по - смешен.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Морските чудовища
« Отговор #78 -: Юли 18, 2008, 01:43:22 am »
хахаха :))еми тъй де как и аз съм се чудила.На тази русалка ме притесняваше предимно устата му па ако има нещо ще се лъже,че не е кеф да се целува човек някакво тактично заобикаляне нали ;DЗа щастие тази русалка не ми е чаак толкова симпатична:))Явно няма да си народим русалчици и да отпрашваме към залеза плувайки в Дунава или където и да е  ;)
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 02:51:29 am от aviana »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Морските чудовища
« Отговор #79 -: Юли 18, 2008, 21:36:52 pm »
От скоро в Замунда има поредица документални руски филми наречена "Секретни истории" - 16 гигабайта. В големия пакет се откроява един филм за хора амфибии или русалки /разбирайте ги както искате/. От този филм, наречен "Рожденные в бездне" ми се събраха очите. Страхотни кадри на истински морски сирени намерени даже и в сладки води.
Доста от другите филми са също много интересни. Препоръчвам ви го!

Неактивен aviana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 110
Относно: Морските чудовища
« Отговор #80 -: Юли 19, 2008, 01:33:57 am »
Проверих в замундата и смея да твърдя, че е щастливец този, който разбира руски, а аз съм го забравила независимо какво слънчице от шестички бях, а субтитри не успях да намеря. А от това, което успях да разбера се говори и за съдбата на Волф Месинг, а имам негова книга, в която обяснява каталептичните си състояния, хипнотизаторските си дарби и телепатията си макар да е от гледна точна на вибрационно усещане, а тази книга ме провокира да чета за рефлексите и идеомоторните актове, които той усеща.
« Последна редакция: Юли 19, 2008, 08:46:34 am от Mirotvorec »
Най-голямата истина е тази в която искаш да повярваш.Най-голямата сила е тази да пребориш себе си.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Морските чудовища
« Отговор #81 -: Декември 04, 2008, 21:41:06 pm »
МАЛКО ЗА НЕСИ


Над 5000 са очевидците, твърдящи, че са виждали Неси. Между тях има учени, лекари, лауреати на Нобелова награда, висши чиновници, 75 свещеници. Те са единодушни, че животното има огромни размери, около 10-15 м. Ако чудовището наистина съществува, учените предполагат, че то е от представителите на на змиеподобните плезиозаври, измрели преди 70 млн. год. Някога са живеели на огромни стада в езерото Лох Нес.
...
- Виждал съм Неси... Не е измислица, нито е фантазия. Родът на Неси, както и "снежния човек" съществува от милиони год. Тя е древен бозайник, диша с бели дробове и ражда малките си. Има глава подобна на сърничка, с малки ушички и издължена шия. Тялото й също наподобява на сърна, с тази разлика, че между пръстите на късите крайници същесвуват ципи за плуване. Има издутина на гърба, да я наречем гърбица и дълга опашка, която й помага в плуването. Тялото й е покрито с фина, много къса козина. Храни се предимно с риба, ракообразни и мекотели.
-Защо в продължение на месеци и години никой не може да я види? Появи се и изчезне. Подводниците и корабите със сонари не могат да я открият в езерото?
- Защото я няма. Неси не стои закотвена и постоянно в дълбоководното мътно езеро. В него има проход, през който преминава в океана и стига до Флорида. При изстиването на земната кора са се образували много подземни тунели простиращи се на хиляди километри. През един от тези подземни тунели преминават "чудовища" като Неси. Те са двойка и Неси е майка на две малки същества. Съществуват още няколко двойки, мъжки и женски, които също имат малки и се грижат за тях. Идват рядко в езерото, страхуват се от хората и шума, който издават корабите.


         "Тайните подземия на Б-я" - Милан Миланов

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Морските чудовища
« Отговор #82 -: Декември 26, 2008, 21:48:21 pm »
Някои генетични експерименти като нищо могат да доведат до това




Отде да ги знаем откачалниците в секретните бази с какво вече разполагат. The Mist ще ни се стори реалност ако се объркат нещата ;)

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Относно: Морските чудовища
« Отговор #83 -: Февруари 26, 2009, 10:19:29 am »
"Змия" снимана е река Baleh, Borneo.
Повече информация и още снимки на: http://suarasa.com/?p=462
и http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1149743/Picture-100ft-long-snake-sparks-fears-mythical-monster-Borneo.html
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Относно: Морските чудовища
« Отговор #84 -: Февруари 26, 2009, 22:48:17 pm »
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Girion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:Морските чудовища
« Отговор #85 -: Октомври 21, 2009, 15:03:38 pm »
и аз да кажа!Това със мега-рибите - плод на бг радиацията го има при почти всички по-големички наши язовири.Всеки иска в неговия язовир да има мега-риба и да се хвали после.Аз лично знам за антонивановци че е най големия на балканите и неговата мега-риба съответно е най-голема,но ги има навсякъде и историите са подобни - водолазите с белите коси и прочие.Даже в чичо гугел щракнете  - ще видите за какво става въпрос.

Относно чудовищата - дали знаете нещо за Мононгахела
През януари 1852 китоловния кораб Мононгахела открива огромно чудовище наподобяващо морска змия по-дълго от целия кораб на ширина 3° 10'S и дължина 131° 50'W .
:След епична борба която трая 16 изтощителни часа,тялото на това над 32 метрово мъжко животно се изкачи на повърхността на водата.Сиибъри(капитана )приготви дейлен протоколза целия инцидент.,който включваше пълно описание на чудовището и дори неговото лично учудване към съществото - "the strangest creature I have ever seen in the ocean."

Сиибъри описва съществото като кафяво-жълто и змиеподобно.Главата му беше подобна на алигатор ,но беше около 3 метра дълга с челюсти съдържащи 94 зъба всяка.Всеки зъб имаше дължина от 8 см и яха закривени подобно на змиите.Животното нямаше плавници,но за сметка на това свредели с четворна оплетка.Издатини подобни на лапи,нямащи нищо общо с влечугите.Казваха че чудовището имало и други белези нехарактерни за влечугите - 10 сантиметров дебел слой от мазнина и чифт китоподобни ноздри.Освен това чудовището имало и бели дробове,като единия бил с 60 см по голям от другия.

След приключване на доклада ,капитана осъзнал че е непосилно кораба му да пренесе цялото чудовище и наредил на екипажа да го изхвърли като запази единствено главата ,като доказателство за странната среща.Главата била поставена в огромна каца със саламура.

На 6 февруари,"Мононгахела" срещнала бригантина "Ребека Симс",която пътувала за
Бриджпорт.Капитан Сиибъри предал съобщение за чудовището на капитана на бригантината Гавит,който от своя страна предал информацията в пощенската станиця в Бриджпорт,и тя достигнала европейските вестници - Лондон Таймс,10 март,1852".

За жалост това били последните вести от Мононгахела,тъй като кораба потънал близо до остров Умнак ,по време на същата експедиция,заедно със главата.


Ето една моя любима картнка на Годжира - първообраза на Годзила.Доколкото знам е и някакъв си там японски бог.Един от хилядите природни богове.


Gortozet 'm eus, gortozet pell E skeud teñval tourioù gell C'hwi am gwelo 'c'hortoz atav

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Морските чудовища
« Отговор #86 -: Октомври 21, 2009, 16:37:58 pm »
Мисля, че трябва да се отбележи, че каквито и чудовища да има в океана, не е възможно да има неща, подобни от снимките.

Защото физическата форма на тези нарисувани чудовища поема прекалено много налягане от околната среда.Например риба с две очи отпред няма никакъв шанс в дълбините - налягането няма да позволи на така разпределените очи да функционират като хората.
А кокалите в лапите на тази нарисувана годзила ще се спраскат моментално, когато отиде твърде надълбоко.Да не говорим, че физиката им пердполага огромно съпротивление и едва ще може да ги мърда под вода и само ще мечтае да догони кита от снимката.

Хаха, да не говорим, че отвори ли си така устата на голяма дълбочина, налягането ще й взриви трупа - водата просто ще й изкърти гърлото и ще й напълни търбуха набързо, и то с такава скорост, че ще се разкъса като корпуса на подводница.



Чудовища по дълбините ИМА.Само че физическата им форма е такава, че да разпределя невероятното налягане, което е на ръба на въображението.
И АКО има нещо с форма, която не се справя съвсем с налягането, то тя ЩЕ Е ПО-МАЛКА от нормалното, защото ПО-МАЛКОТО ЛИЦЕ на повърхността поема ПО-МАЛКО НАПРЕЖЕНИЕ ОТ НАЛЯГАНЕ, защото налягането се измерва на кв.см.

Тоест чудовищата са или ГОЛЕМИ и с адекватна форма, или с близка до формите на сушата, но много, много МАЛКИ.
« Последна редакция: Октомври 21, 2009, 16:40:43 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Морските чудовища
« Отговор #87 -: Октомври 21, 2009, 16:52:11 pm »
Страшни определния даваш,но съм съгласна с теб!Това е така! Знаете,че разказите за чудовища са толкова преувеличени и след всяко преразказване ,те стават още по-преувеличени и измислени за да внасят смут и страх!Така се носят легендите за морските чудовища!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Морските чудовища
« Отговор #88 -: Октомври 21, 2009, 17:00:11 pm »
Ами представете си, че видите нещо за първи път през живота си! Естествено, че няма да можете да го опишете адекватно и е съвсем логично ако трябва да го направите, да потърсите нещо познато, пък било то и съвсем бегло, което познавате като форма. И ето защо туй чудо в този случай са го описали като змиеподобно и с глава като на алигатор (ама не баш). А как ли са описвали местната фауна откривателите на Австралия...  :lol: :writer:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен cveteto70

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re: Морските чудовища
« Отговор #89 -: Август 17, 2012, 16:33:11 pm »
Аз лично смятам, че Неси съществува. Прилича ми на плезиозавър. Винаги, когато има документален филм за него го гледам.
« Последна редакция: Август 17, 2012, 17:55:07 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27