Автор Тема: Морските чудовища  (Прочетена 71689 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Морските чудовища
« Отговор #45 -: Март 08, 2007, 14:53:29 pm »
Оберона заформи яка конспирация  ;) 40м е страшно много. Интересното е и друго - дали подобни същества могат по желание да стават невидими за нас.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Морските чудовища
« Отговор #46 -: Март 08, 2007, 15:13:29 pm »
Интересно но ми е чудно как, в такъв язовир... Сигурно ще става на въпрос за нов вид... Дано не е някаква рибарска история, хващат 2 кг. шаран и после става 200 след няколко дни и пиянски вечери :P

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Морските чудовища
« Отговор #47 -: Март 08, 2007, 15:22:20 pm »
Интересно но ми е чудно как, в такъв язовир... Сигурно ще става на въпрос за нов вид... Дано не е някаква рибарска история, хващат 2 кг. шаран и после става 200 след няколко дни и пиянски вечери :P
И според мен трябва да е нещо такова :D

Оберона заформи яка конспирация  ;) 40м е страшно много. Интересното е и друго - дали подобни същества могат по желание да стават невидими за нас.
Стават невидими Алиен, затова китовете са заплашени от изчезване, нещо не ги виждаме. То да бяха само китовете >:(

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Морските чудовища
« Отговор #48 -: Март 08, 2007, 15:44:18 pm »
antrast аз този въпрос не го зададах случайно. Съвсем логично е  същества с такива огромни размери да могат по някакъв начин да се прикриват щото очевидно обратното би им създало доста проблеми. Още повече ако се генетични експерименти. Съществува вероятност някои да са  в по различна октава за съществуването и да се смесват с нашата реалност временно.

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Морските чудовища
« Отговор #49 -: Март 08, 2007, 18:03:31 pm »
Пиянски истории има, но съм чувал от доста различни хора за ГОЛЕМИ сомове в язовирите. Не 40м, но да кажем от порядъка на 10-15м (не съм сигурен точно колко). Ако Гил имаше достъп до форума щеше да каже това-онова, защото има инфо от първа ръка, така да се каже.
[/U

Здравчо

  • Гост
Re: Морските чудовища
« Отговор #50 -: Март 08, 2007, 21:36:17 pm »
Точно така, Габаро, големи сомове са били улавяни в нашенски водоеми. Мисля, че рекордът е 5м ХВАНАТ.
За 15 метрови чудовища не съм чувал да се жабуркат в българските язовири, освен ако масоните не са ги пуснали.

Но природата постоянно ни поднася нови изненади, гигантските калмари и сепии наистина са забележителни същества!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Re: Морските чудовища
« Отговор #51 -: Март 09, 2007, 08:25:03 am »
За 15 метрови и аз съм чувал,в топлото езро при ТЕЦ 2, също така и в Ивалойловградския язовир.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Морските чудовища
« Отговор #52 -: Март 09, 2007, 19:00:00 pm »
Да се върнем на историята на Оберон, едно нещо не ми харесва в нея. За какво са му били 2 метра зъби на това нещо? Ако такова животно е живяло във водоема, то би се хранило с риба или някакви други животни (може да ползва някаква тактика като крокодилите и да лови сухоземни видове). Но дори и тогава не биха му били нужни такива зъби. С такива зъби се ловуват китове, слонове и хипопотами. За какво са му били 2 метра зъби?
 А сега да помислим откъде може да се е взело такова нещо. Очевидно е било "привнесено", защото във водоема не са открити други видове, а и другаде в България не се е чул подобен случай. Ако е било "привнесено" това обяснява зъбите му, т.е. животното не е еволюирало в тази среда, защото няма как да се възпроизвежда ако е само, а и храната нямаше да му стигне ;). Няма как да се е хранило и с 15 метрови сомове, понеже те са твърде редки (ако ги има). Сега въпроса е какво е правило това дзверу там и откъде се е взело. Местните да проучат и да разпитат старците в района. Ако трябва на чашка, тогава човек си казва много неща.

П.П. Потърсете в архивите на библиотеките може да има запазени издания от този вестник. Проверете кои са периодичните издания които са съществували през 1995г.
« Последна редакция: Март 09, 2007, 19:02:35 pm от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Oberon

  • Гост
Re: Морските чудовища
« Отговор #53 -: Март 09, 2007, 19:31:39 pm »
Аз видях язовира на картата. Много е малък според мен, за 40м чудовище. Обадих се на един бивш колега, корифей на рибарството, той не знаеше нищо....А моя приятел твърди, че това е истина. Не ивждам защо да ме лъже. Да речем че се объркал за размера ( ами така, като цял живот твърди че 13см са 20 см...хаха), обаче ми каза, че имало снимки в печата, статия и т.н....

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Морските чудовища
« Отговор #54 -: Март 09, 2007, 20:34:33 pm »
Ами да вземе да се поразрови и да представи някакви убедителни доказателства
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Морските чудовища
« Отговор #55 -: Март 09, 2007, 20:41:05 pm »
Няма доказателства! Убедителното доказателство, в случай, че е имало такова, са го изяли отдавна! Голямо ядене е паднало!  ;D ;D ;D ;D
Обаче поне да бяхте казали в кой вестник го  пишело, щеше да улесни работата.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Морските чудовища
« Отговор #56 -: Март 10, 2007, 17:58:59 pm »
"Масонско дело"

Иначе бях чел наскоро че тея големите сомове не били много опасни,там е работата че се плашат от светлина и си седят на дълбокото,а ако някой водолаз вземе че влезне рибката ще избяга от прожектора.

По този повод една случка с баща ми-Спуска се той в язовир Кърджали в една шахта 40см широка....и слиза си той надолу(тва му е работата) и изведнъж нещо огромно минава пред шахтата и скрива светлината за няколко секунди...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Здравчо

  • Гост
Re: Морските чудовища
« Отговор #57 -: Март 10, 2007, 23:41:40 pm »
Това е масоМска конспирация :-\ :P

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Морските чудовища
« Отговор #58 -: Март 18, 2007, 12:08:11 pm »
Историята на Оберон са ми я разказвали. Не помня за кой язовир.  Огромен сом ми казаха на мен, иначе същото ... единия водолаз не излиза -  умрял от инфаркт, а другия - побелял от страх.
Повече ми прилича на градска легенда ... но пък от друга страна, там при едното отравяне на Дунав, в труд бяха показали на снимка човек до 2м и не знам си колко мрена... Който знае какво е мрена ще разбере за какво става въпрос ...
Макар че, май не беше мрена ... а бе на 90% мрена да е било.
« Последна редакция: Март 18, 2007, 12:13:29 pm от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Морските чудовища
« Отговор #59 -: Март 20, 2007, 21:47:18 pm »
За същите размери ли говорим? Защото такова нещо - 40 м сом и в изкуствени условия не можеш да го отгледаш.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27