Автор Тема: Как да се защитим от енергиен вампир  (Прочетена 35669 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #60 -: Октомври 03, 2009, 00:33:34 am »
Не зная дали вече сте го обсъждали, но енергииния вампир го наричат също така "голям тиранин" и  той е с по малко или повече от 1 скала от вашите жизнани сили. Грешно е да се смята,че някой умишлено "източва енергии".Това са само фанатици.Методи за предпазване има много, но най същественото е осъзнатостта,всъщност при нея нямаме нужда от психо защита.Защото ако сте осъзнат в този момент,няма да допуснете процеса. Най малкото дори да не сте осъзнат в началото,то може да предотвратите навлизането от енергийното в емоционалното и интелектуалното равнище. проблема според мен идва от това колко осъзнати са хората когато им се случи това,а не е виновен човека срещу вас,той почти никога не го прави с умисъл, дори може би не знае какво прави.

Именно :)
"Вампирът" винаги прави едно и също - свързва се.По какъв начин? Това вече определя "жертвата", тя самото "отвръща на поканата", сама търси начин за свързване и въобще прави всичко сама."Вампирът" трябва само да осигури нужната среда(да създаде нужната атмосфера чрез собственото си настроение и намерение).Оттам нататък нещата са на автопилот от страна на "жертвата".

И логично стават постоянни трансмисии на енергия от неосъзнатите към по-осъзнатите.
Но все пак човек може да спомогне за този ефект умишлено, това са така наречените манипулатори, досадници и прочие архетипове.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #61 -: Октомври 03, 2009, 09:46:57 am »
Т.нар. енергийни вампири не се нуждаят просто от нашата енергия, а от енергия заредена с точно определена емоция. Такава може да е страх, раздразнение, завист, отегчение и др. Един вампир може да обича енергия заредена с няколко вида емоции. За задоволяването им той си е изградил система да провокира тези емоции в околните. Не е задължително вампирът да извършва тази провокация съзнателно. За предпазване се изисква запазване на емоционално равновесие от страна на околните и поддържане на едно високо състояние на съзнанието. Това предполага разбира се много добър самоконтрол. При емоциите с духовен характер (те не се покриват напълно с тези, които наричаме положителни) става един естествен и доброволен обмен на енергиите, който по-скоро зарежда човека, отколкото да го изцежда.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #62 -: Ноември 09, 2009, 13:17:57 pm »
Най-добре е да му дадеш на вампира но съзнателно каквото иска стига да го имаме и  прав му път. Да зняеш как да дадеш това е.
Ако нямаме значи самите ние сме вампири. Занчи съществува канибанлизъм при
енергийният вампиризъм. Другият вариант е да не му обръщаме внимание и да гледаме как се зачервявя като маймунски гъз, но тогава пък ние ставаме вампири. Донора става вампир почти винаги и ако стават несъзнателно нещата.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #63 -: Ноември 09, 2009, 15:48:49 pm »
Най-добре е да му дадеш на вампира но съзнателно каквото иска стига да го имаме и  прав му път. ... Другият вариант е да не му обръщаме внимание и да гледаме как се зачервява като маймунски гъз, но тогава пък ние ставаме вампири.
Добре, да приемем, че вампирът се храни от нашето раздразнение. Значи ние трябва съзнателно да достигнем до състояние на раздразнение? И освен това ако не го направим ние сме вампирите? Или пък някои обичат да ги ревнуват. Това също е вид енергиен вампиризъм. Как обаче, ако не изпитваш ревност към някого, можеш съзнателно да започнеш да я изпитваш?

Има разбира се случаи когато можем да дадем на вампира това, което иска. Някои хора имат нужда от съжаление, съчувствие, внимание, подкрепа, одобрение, обич, почит и такива хора постоянно се оплакват или се стремят да са в центъра на вниманието, или да се изявят по някакъв начин. От изброените неща не всички са отрицателни или изцяло отрицателни и тук границата между вампиризма и нормалното е твърде тънка и условна. Тези хора освен че вземат, много често също и дават и тогава имаме обмяна на енергия, а не изсмукването й.

Когато захраним един човек с положителна енергия, ние можем да разберем доколко той е вампир или не е. Мотивацията ни обаче не бива да е изпитването и проверката на другия. Как той ще реагира на положителната енергия, дали ще ни отвърне със същото, с пренебрежение или с противопоставяне, за нас трябва да е абсолютно без значение. Можем да разберем дали един човек е енергиен вампир и когато го захраним с отрицателна енергия, но това не е добре нито за нас, нито за него, нито за всички останали. Вампирът разбира се ще бъде доволен, но в дългосрочен план това ще му нанесе вреда, както и на нас самите.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #64 -: Ноември 09, 2009, 16:17:57 pm »
Съгласен съм Iris, обаче тук влиза в сила поговорката кава беше...нещо от сорта: "Подадеш му пръста пък то ти захапва цялата ръка" Ако захраним вампира с положителна енергия това само ще го предизвика повече и идва момента със зачервяването :mad: ;D за вампира няма значение дали е положителна или отрицателна енергията важното е, както ти сам каза да е придружена с емоция и чувства. За ревността малко по различно стоят нещата но пак е в тая сфера просто там причините са обективни на основа болни чувства и познаване на партньора, както и синдрома на "прилепването" и др. и за това е добре да се отвори тема защото е често срещано "заболяване".
« Последна редакция: Ноември 09, 2009, 17:58:59 pm от fishbone »

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #65 -: Ноември 21, 2009, 14:31:48 pm »
 :hi:

Не мога отново да се сдържа да не побликувам това, което намерих като малка книжка  в "спирала" относно Вампирите!
Как е възможно толкова истина да има? Аз познавам човек, който е абсолютен Вампир. Аз го усещах, но не бях съвсем сигурна.
Но сега когато чета това е невероятно точно!
Съветвам ви да се прочете!
« Последна редакция: Ноември 21, 2009, 16:00:24 pm от Mirotvorec »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #66 -: Ноември 22, 2009, 01:07:31 am »
 :) Е, енергийни вампири дал господ. А да се справим с тях помага най-вече опитът в общуването с хора, вътрешното ни противопоставяне на външна намеса и естествено информацията за тези Е.вампири.Не за тези от филмите с Блейд. Но все пак опитът си е определящ, защото само тогава можеш да срещнеш и такива хора и влизаш в словесно-емоционален сблъсък с тях.Да видиш последствията и да си изградиш навици за "отбрана" и/или "контранастъпление", за да се оттървеш от влиянието им.
Имал съм случаи, както и всеки човек.Сега, след две-три думи от опит вече знам какво може да иска даден човек, и дали да продължа разговора или да го сиктирдосам културно.И наистина гледането в точката между веждите върши работа.
Между другото такива енергийни вампири са търсени за различни работи, и често от определени религии. ;)

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #67 -: Януари 08, 2010, 15:46:19 pm »
Здравейте.Темата е добра и актуална.Мисля че първия ориентир на вампирите е аурата.Първо наобикалят хората с вече пробита аура(от нас самите или след обработка с негативни енергии),защото от пробивите изтича енергия.Нашата аура можем да я оприличим  като "балон" който ние пълним с видове енергии.Пробива на аурата ни е един вид цицка за тях,и след подходящо стимулиране(професионалисти са в това) на обекта те просто кротко си бозаят.Един от начините за защита е -"да им приседне",знаем че дума дупка прави но и дупка запушва(ма трябват знания).Най-сигурния начин е вкарване на енергията на истината за деянието им в аурата ни.Ако добавим с истината чиста човешка обич (толкова му е акъла но ми пречи),и закона за трансформирането на енергията - Всяко зло за добро(без да сме съгласни с деянието им).Получаваме потвърждение за успешно справяне с проблема,изразен с лоши приказки за нас зад гърба ни.Или опити да ни упшлашат за да се страхуваме от тях.При страх се излива много голямо количество енергия от нас,и е добре да преобразуваме страха в притеснение.Най-добия вариант е да си подържаме аурата здрава,и да я пълним с позитивни чувства.Аурата може да ни предпазва от всякакви опасности.Енергийните щитове са в нарушение на законите на всемира и водят до проблеми.Защото за направата на щит се използва принуда, за да се използват енергии за защита.Живейте здравословно.Ако видите зор то в краен случай се защитете с истината(но правилно формулирана)за деянието им,от тяхното деяние.Вследствие на защитата ви може да бъдете "поляти" с негативната им енергия но- толкова им е акъла,и много ми пречат.Това ми дойде на ум от опита ми с тях.Ако знаете законите на Вселената,Живота и майката Земя(лично да ги разбираме).То използвайки ги за да разгледаме  деянието им (наум) води до влизане на енергията им в аурата ни(много помага)и ние им ставаме горчиви на вкус. ;D Може да се предпазим и то много добре със споменаване на майката на въпросния вампир,но трябва да сме много стриктни откъм истината.Иначе неговата майка на нашата майка и ние сме с още един проблем в повече. Живи и здрави. :hi:
П.П.Теста в началото на темата е някакъв опит но не мисля че върши работа.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 18:12:01 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #68 -: Януари 09, 2010, 14:39:42 pm »
Абе направо му теглиш майната на такъв е.вампир и пътуваш напред.Хубаво е да го гледаш и в очите, за да разбере колко си искрен. ;D

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #69 -: Януари 09, 2010, 16:16:22 pm »
 marhs  Благодаря ти за подсещането.
Цитат
Хубаво е да го гледаш и в очите, за да разбере колко си искрен.
Така е гледаш ли ги в очите се вижда истината но,знаем че има хора с "лоши" очи.Ако пострадате може да ви помогне пернато(гълъб,врабче ,гарван).Съвета ми е първо го уведомете мислено и му се порадвайте с очи на перушината като се опитвате да видите нюансите на цветовете и.Те знаят после как да се почистят.Става ако сте с положителна енергийност,каквото дадеш това получаваш.Само така става трансфера. При козинестите (котка ,куче) когато го галите с любов то отнема негативна енергия от вас ,но трябва да живее навън(за да може да се почисти) и да не се прекалявате за да не го уморите.
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #70 -: Януари 09, 2010, 22:44:08 pm »
Само така става трансфера. При козинестите (котка ,куче) когато го галите с любов то отнема негативна енергия от вас ,но трябва да живее навън(за да може да се почисти) и да не се прекалявате за да не го уморите.

Обичам котките.Още от малък винаги е имало котки в къщи, но навън.
Наистина много успокояват, смъкват напрежението, махат отрицателната енергия.
Помощ след среща с е.вампири ;D


« Последна редакция: Януари 09, 2010, 22:57:13 pm от marhs »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #71 -: Февруари 05, 2010, 10:56:44 am »
  Достигнах до 'ново' закючение за  енергиините вампири, което не е валидно за всички случаи и типове енергиен вампир и то е:
 Енергийните вамиприри в много от случаите са чужди тела/съзнания/,някъкъви астралени вируси или същества или мафлоци, както искате ги определете. Те тихомълком обсебват човека, превръщат постепенно дадения човек в свое подобие след което се скатават незнам къде веоятно някъде из дебрите на менталното  тяло или др. подобо място. и когато реши или решат се намесват от името на дадения човек или личност чрез негоевото подсъзнание най - обикновенно без той дори да си спомня какво е казал. В случая истинският човек/донора приютил това чуждо същество/ които наричаме ЕВ не е виновен пряко, че е станал като него в даден момент. И когато казваме за за някой ето той (човека Х) е Енергиен Вампир всъщност грешим донякъде.
Изводът и мисълта ми е, че причината за вампиризма може да не е просто осъзната или неосъзната липса  на кинетична(мисловна енергия) или каквато и да е енергия на даден човек, а може да е някаква др. липса или причината за нея не е самитят човек.
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 11:01:31 am от fishbone »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #72 -: Февруари 05, 2010, 16:23:03 pm »
 ... В случая истинският човек/донора приютил това чуждо същество/ които наричаме ЕВ не е виновен пряко, че е станал като него в даден момент. И когато казваме за за някой ето той (човека Х) е Енергиен Вампир всъщност грешим донякъде.
...
Да, и аз мисля, че има такива случаи. Колкото до вината – няма вина. Човек обаче е отговорен за последстията, които предизвиква или за чието осъществяване се е оказал посредник. Човек има воля, която трябва да се научи за използва по предназначение. Злоупотребата с волята и неизползването й са еднакво неприемливи.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #73 -: Февруари 05, 2010, 21:03:43 pm »
Има ли начин,човек да разбере дали е енергиен вампир или всички сме такива от време на време?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #74 -: Февруари 06, 2010, 14:15:01 pm »
Всички сме такива за хора а по ниско или по високо ниво на съзнание, но с една степен по ниско или високо. Преди няколо дни преживях такова посегателство над мен.От един тип, но проблема беше че до като загрея какво става,ми стана лошо,прежледнях и изхвърчах от мястото като попарена,чак след това разбрах какво се е случило.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27