Автор Тема: Как да се защитим от енергиен вампир  (Прочетена 35943 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Heinie

  • Гост
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #30 -: Януари 28, 2006, 13:33:47 pm »
Не знам, обаче мисля, че най-ефективният начин за справяне с такива проблеми е отделяне от вампира посредством привеждането му в невъзможност да стане от леглото.

ssi

  • Гост
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #31 -: Януари 28, 2006, 13:36:05 pm »
Говори с вашите в къщи и ако трябва се оплачи на по високо "ниво".
Така или иначе тя ти създава достатъчно неприятности.

viryska

  • Гост
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #32 -: Януари 28, 2006, 14:06:37 pm »
Темата наистина е супер.Майка ми е голяма вампирка и години наред смучеше основно от мен :)а аз си бях свикнала и позволявах и други да смучат,чуден донор :)
Сега не е така,в смисъл,че не ме смуче никой вече.Предполагам,че порастнах,промених мисленето си,чувствам се устойчива и над нещата.
Забелязвам,че на вампирите в живота ми не им харесва новото положение,но и те посвикнаха вече :)
Рецепта нямам,просто не ме докосват смукачите......има много стойностни неща в живота ми и предполагам,че това е моята защита.
Но не винаги е било така,за съжаление.

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #33 -: Януари 28, 2006, 16:56:28 pm »
SSI,с нашите вече говорих,а и не само с тях - отърване няма.А и по-добре - свикнала съм да си решавам
проблемите сама,така че,освен да се "упражнявам" върху нея,какво друго ми остава? ;)
А и е по-забавно...направо ми е весело,когато излиза бясна от стаята,а аз вежливо й се усмихвам.
(нищо лично!).Не е познала от кой да "смуче" просто. ;)

ssi

  • Гост
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #34 -: Януари 28, 2006, 17:09:39 pm »
Ами според мен напредваш  :)
Щом се ядосва значи не става нейното. Аз едно време като бях ученик бяха съвсем други учителите.
Имамхме един по пеене с бастун. Едно циганче нещо се ядоса и тръгна да си излиза. Оня го хвана с бастуна за врата и много бързо го върна на мястото. Тогава имаше респект!
Тука вече вина имаше ученика ама го споменах между другото. Едно време учителите наистина държаха да се научиш. Е имаше и някои които се заяждаха но нормално...
Абе времето беше друго ,а и си прекарвахме добре в училище.
Както и да е отклоних се от темата..
Сега доста голяма роля играят парите навсякъде и няма справедливост и заради това всеки си прави каквото си иска

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #35 -: Януари 28, 2006, 18:21:14 pm »
Искрено се надявам да се справям,SSI!  ;)
Тя да прави каквото иска - аз ще продължа да се старая,да се развивам и да вървя напред.
Дори сама,ако се наложи.....Най-лесно е да кажеш "не" и да спреш да се бориш или да
продължиш да се поддаваш на влияния (особено негативни такива).

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #36 -: Януари 29, 2006, 16:57:11 pm »
Енергийният вампиризъм не е нищо друго освен болест, която бихме могли да наречем
"РАДОСТ НА ТЛЪСТОТО ЕГО"

Естествено, всеки от нас съдържа в себе си определено количество егоизъм, което го движи в живота.
Доста често този егоизъм така се надува, че човек започва да се чувства незадоволен от собствената си ДОБРА преценка за себе си, и болестно силно иска някой друг да му даде същата оценка.

Всичко започва доста незабелязано дори за самият "енергиен вампир".
(Обикновено това състояние остава завинаги неоценено като болестно, от Егото на болния.)

Та как започва всичко?
С нуждата от внимание.
Егото в което се заражда тази болест, започва да чувства непреодолима нужда от внимание.
Обикновено това се случва на такива, които са израстнали в атмосфера на неразбиране от страна на родителите, в семейства на вечно каращи се родители, заети със своите проблеми, и неоценяващи нуждата на децата си от внимание.
Такива деца, още в училище проявяват своят нужда от внимание, но на съвсем друго ниво.
Те се опитват да привлекат вниманието на учителите върху себе си, опитват се да се изявят в някакъв вид изкуство (поезия, музика, арт, театрално изкуство и прочие подобни)
Опитват се да лидерстват в приятелските ученически компании, като се надяват така да имат част от нужното им внимание.

Докато израстват, същите вече са натрупали определено умение в манипулирането на чуждите емоции, желания и интереси.

По-късно, вече като възрастни, бъдещите "енергийни вампири" стават много възпитани, добри, отзивчиви и състрадателни колеги и приятели.
Всички тези ценности, обаче, несъзнателно ползвани, са само за да бъдат употребени по-късно в свои личен интерес.

Тези личности стават много бързо ваши приятели.
Те са разговорливи, отворени, приятелски нстроени и разбиращи вашите вътрешни душевни нужди.
Те искат да ви помогнат.
Дори повече отколкото всеки друг иска да ви помогне.
И когато го направят, вие ставате тяхното кладенче за черпене на енергия.
Първата глътка идва с вашата благодарност, и откровението, че вие сте толкова добър/а,така мила/а...
От деня когато "вампира" има вашето доверие и благодарност, енергията ви започва да го храни.

Вашите разговори постепенно започват да се превръщат в монолог на ВАМПИРА:
колко много той обича да помага, и как малко е оценен, освен от някои добри души като вас...
как другите не могат да бъдат добри, и да се радват на живота като вас двамата...
как колегата бил казал нещо си, което прозвучало така пошло...
как някой го наскърбил (вампира) в отговор на едно добро дело...
колко щастлив бил еди кога си...
как се радвал на еди какво си...

Всичко това потърпевшият трябва да слуша и да се съгласява, защото вече е признал и оценил "добрите" достойнства и качествата на ВАМПИРА.
Ако подсъзнателно жертвата се възбунтува срещу подобен род общуване, тя (жертвата) най-често обръща вината към своята неблагодарност и низко подсъзнание...
Жертвата дори не смее вече да си помисли, че другият насреща не е някой който я използва като храна за своето ЕГО.

Постепенно в подобно общуване жертвата започва да се уморява емоционално.
Усеща се спад в положителните емоции, които са отдадени за съчувствие или състрадание към вампира, както и за споделяне на неговата радост.
Лошите емоции също са подтиснати от вампира, защото той бидейки ДОБРИЯТ ти приятел, внимава да не компрометира себе си с отрицателни емоции, затваряйки по този начин и вашите, които бихте могли да ползвате като отдушник, след срещите си с него.

Така вашите емоции са пазени единствено за приятелят ви "енергиен вампир"

Големият проблем в подобни случаи е, че жертвата почти никога не разбира причината за лошото си емоционално състояние, което го води към депресия и физически болести.

Но дори и доверила се на подсъзнанието си, жертвата узнавайки за причината не може успешно да се пребори с вампира.
Причината е отново във вътрешната нагласа на жертвата, поставена от вампира.
Потърпевшият вече познава методите на другия и знае, че всяко възбунтуване срещу него ще му донесе още куп неприятности с другите общи познати и приятели.
Тогава жертвата се опитва дискретно да се измъкне от ситуацията, но никой хищник не пуска гърлото на жертвата си...

Вампирът започва много пълноценно да ползва вашите емоции в процеса на раздялата ви.
Всеки би могъл да си го представи.
Така подобна раздяла се превръща в една безкрайна агония.

Изходът е един:
Ако силата на духа ви и интелекта ви са на ниво над средното, бихте могли много лесно да компрометирате вампира пред останалите.
Трябва само твърдо и непоколебимо да му покажете, че не се интересувате повече от вашата връзка, и от този момент тя е мъртва за вас.

Може да загубите приятели в това свое начинание.
Може да си спечелите още врагове.
Всичко това е в методите за действие на "вампира".
Той ще настрои другите срещу вас, ще се сприятели с враговете ви, ако имате такива, и в същото време ще продължава да ви предлага дружбата си.

Следващите ви действия трябва да следват тези на "вампира".
Той обича да води,но не оценява, че воденето на жертвата е различно от воденето на противника.
Първата му грешка ще се появи много скоро.
Не се притеснявайте да я използвате.
Но и не бъдете зъл/зла в действията си.
Помнете: всяка ваша емоция е храна за вампира.
Действайте спокойно и само в отговор на другия.


Най-добрият вариант е да не виждате и да не чувате повече вашият "вампир", но за съжаление това най-често е невъзможно.

« Последна редакция: Януари 29, 2006, 19:49:57 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #37 -: Февруари 12, 2006, 01:16:38 am »
Мда и аз имам една даскалка вампир. Преподава по Английски. Абсолютно всички класове на които преподава не могат да я понасят. Заяжда се с всеки за най-малкото нещо и още повече с тези които са и против. Спомням си какво ми каза първия ден когато дойде : "Аз тебе ще те запомня!" В началото страшно ме изнервяше и ми идваше да я трупясам на място. Постепенно обаче свикнах да и отвръщам спокойно с усмивка и без да се впечатлявам много от това което ми джафка насреща. Гадното е, че всеки ден когато имаме при нея часовете са по 2 и понякога не издържам на провокациите и.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #38 -: Февруари 12, 2006, 12:45:47 pm »
И ний си имаме една такава,ама смятам да обърна с нейното оръжие по нейната глава
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #39 -: Февруари 16, 2006, 16:23:59 pm »
Един от основните механизми, по които вампирът действа е, като насочва вниманието към себе си и изисква да се занимавате с него. Ако се впуснете в непонятно за него занимание или реагирате по начин, който се изплъзва от неговите предположения, вампирът се убърква и blockира. Заедно с това демонизмът му, чиято хищническа тоталност е напълно зависима от получаваната кръв, веднага отслабва и се разклаща в истерия, плач, делириум. От страховит началник вампирът може за секунда да се превърне в уплашен и нуждаещ се от вас болен. Но дори тогава той няма да пропусне възможността да ви засмуче ако му се поддадете, понеже в него няма любов, вашето добруване дори не е изградено като понятие в съзнанието му, камо ли като нравствена практика. По този начин вампирът разкрива и една по-дълбока функция на Злото - като изначално користна същност, той не проявява абсолютно никаква възможност за вас да можете да му отдадете някакво резонно състрадание или обич. Ето как демоничните намерения си служат чрез вампира, за да ви придърпват към това да не отдавате доброта, но към някои хора да се затваряте с напълно отрицателно намерение и така малко по малко и вие самите да ставате зли. На това не бива да се поддаваме и вместо да прегризваме врата на вампира, би следвало да го изолираме и да се тренираме на него как да се люби чудовище: да го изолираме, за да не ни напакости и да се тренираме, за да култивираме най-могъщата сила, зададена ни от Горе - любовта от всичкото си сърце към всички.

Тук ще ви дам един пример за динамично изолиране. Това е изолиране, при което не поставяме стени, но като при Айки-до или при Фенг-шуи, променяме посоките на движение и така усукваме противника чрез собствената му енергия, което не винаги е вредно за него.

По отношение на вампира е необходимо да се подходи с една неочаквана алтернативност. Това не е много трудно, предвид доста тромавата структура на вампиризма и статично поддържаната илюзия за неговото надмощие. Например, преди време участвах в един много голям работен колектив, където се появи една убъркана шефка, постоянно въвеждаща някакви подобрения и изискваща от служителите си повече "сърце" в работата. Аз използвах доста дълги разходки "по работа" за кафе и писане по форуми, и тя не можеше да се примири с такова нещо. Но когато се върнех на мястото си и тя се появеше, аз тутакси се втурвах към нея и й казвах за някаква нововъзникнала ситуация, в която от нея се иска да вземе решение. Това я убъркваше, а липсата на страх и подчинение у мен я лишаваше от необходимата й енергия, за да ме притисне и да започне да пие от кръвчицата ми. Единственото, което тя можеше да направи в такъв момент, беше да изразходва малкото останала й енергия за решаване на поставената задача, вместо да повали с нея жертвата си... Това е само пример за казания горе механизъм, а предвид на конструктивизма, с който я забаламосвах, работата наистина се подобряваше и в крайна сметка аз бях от полезните й служители. Тя почувства загуба, когато напуснах, независимо, че пряко й се противопоставях и системно нарушавах правилата...



Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #40 -: Февруари 17, 2006, 07:54:48 am »
Да доста добри тактики са това - особено когато става въпрос за домашни вампири поне ще имате възможност да си пробвате различни варианти на защита. При работа кофтитo е че при първия сбъркан подход може да останете без такава  ;)
« Последна редакция: Февруари 17, 2006, 13:39:48 pm от Alien »

Дъвиан

  • Гост
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #41 -: Февруари 17, 2006, 12:52:32 pm »
Хахаха, flyDragon, избрал си много добри техники - трябва и тук да ги прилагаш  :D

Аз например, ако усетя, че срещу мен има такъв вампир, първо се опитвам да повиша собствените си вибрации, да повдигна Духа си в по-висока степен - казано по-просто да се зарадвам. И тогава се усеща как в организма идва прилив на сили, воля. Тогава и ситуацията се променя. И ти се променяш мигновенно. От потърпевш в ситуацията, започваш да балансираш нещата. Но най-важното в такива случай е да не се поддава човека на влиянието на вампира и да не му отвръща така, както той цели !

prestor

  • Гост
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2006, 23:52:38 pm »
Имам два въпроса:
1.Има ли начин да пренасочим нашата енергия целенасочено към някой? Познавам един човек, който редовно го смучат и много би ми се искало да мога да му помогна.
2. Възможно ли е несъзнателно и без кой знае какъв контакт да съм изсмукал голямо количество енергия?
Случаят беше следният: След преблизително 8 часа лекции и упражнения бях капнал. Карах упражнения по поредната математика (това обикновено ми се отразява доста негативно). По едно време както си стоях почувствах огромен прилив на енергия. След 20-30 минути свършихме и като се обърнах към приятелката ми тя ми каза че и е ужасно лошо и и се гади(нея математиките си я кефят и преди да започнем не беше по изморена от мен).  Предположих какво може да е станало измих и лицето с вода и си представих как и пренасям енергия и тя след няколко минути се пооправи. Дали това е възможно или е просто съвпадение?

Дъвиан

  • Гост
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #43 -: Февруари 19, 2006, 00:07:18 am »
1. Има естествено - но трябва да е много благородно и така да го направиш, че нито ти да си изтощен след като дадеш енергия, нито той да разбере, че идва от теб. А самата енергия можеш да предадеш чрез хубави мисли към него, да го накараш да повдигне вибрациите си, за да не могат да смучат от него. Най-добре е чрез молитви. А ако можеш директно да му помогнеш в дадена ситуация, най-доброто нещо е чувството за хумор и ведрото настроение, което гарантирано се предава на другите.

2. Честно да си призная, колебая се какъв отговор да дам. Малко е странно ако несъзнателно си почерпил сили от своята приятелка и то, точно от нея. Но е и голяма вероятността да е така. Хубаво е, че се е пооправила след това и енергиите са се балансирали. Внимавайте с това и си поговорете за тези неща.

Нека другите ме коригират, ако съм сбъркал и кажат своето мнение.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Как да се защитим от енергиен вампир
« Отговор #44 -: Февруари 19, 2006, 11:41:23 am »
Имам два въпроса:
1.Има ли начин да пренасочим нашата енергия целенасочено към някой? Познавам един човек, който редовно го смучат и много би ми се искало да мога да му помогна.
2. Възможно ли е несъзнателно и без кой знае какъв контакт да съм изсмукал голямо количество енергия?
Случаят беше следният: След преблизително 8 часа лекции и упражнения бях капнал. Карах упражнения по поредната математика (това обикновено ми се отразява доста негативно). По едно време както си стоях почувствах огромен прилив на енергия. След 20-30 минути свършихме и като се обърнах към приятелката ми тя ми каза че и е ужасно лошо и и се гади(нея математиките си я кефят и преди да започнем не беше по изморена от мен).  Предположих какво може да е станало измих и лицето с вода и си представих как и пренасям енергия и тя след няколко минути се пооправи. Дали това е възможно или е просто съвпадение?

1.Има начин,но при условие че го смучат няма да има особен смисъл,по-добре е да изградиш някакви защити около тоя човек,или той сам да си ги направи.
2.Е възможно.Като си много изморен почти автоматично почваш да смучеш
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27