Автор Тема: Душата след смъртта!  (Прочетена 32583 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #45 -: Август 08, 2006, 19:18:38 pm »
Имаше една тема за матрицата  в която аз и Xpuctoc Muxaul коментирахме за едни същества наричани organ portals  ;) Та за тях вече може смъртта да е наистина края на живота им защото те представляват биологични машини.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #46 -: Август 08, 2006, 19:31:04 pm »
Очакване, съвсем, ама съвсем не съм съгласен с теб. Явно е, че доникъде няма да стигнем така. Ти си 100% убеден в това, което говориш и дори не допускаш минимална въможност то да не е вярно. Споко, съвсем скоро ще ни се изяснят нещата.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #47 -: Август 08, 2006, 19:48:33 pm »
Извинете ме за тъпия въпрос, ама коя точно версия на Библията обсъждате и на кой Бог е въпросното слово в нея?  :)

И моя въпрос не е по умен: колко Църкви има и коя е най-истинската? Всички твърдят,че тяхната е най-истинната.Не е ли това в основата на всички войни и човешки нещастия? На кого служи това фанатично доказване за по - вярната истина?
Душата преди смъртта и след нея пак е Душа! Но тя не става на пръст, а нейната дреха.
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #48 -: Август 08, 2006, 19:52:12 pm »
Извинете ме за тъпия въпрос, ама коя точно версия на Библията обсъждате и на кой Бог е въпросното слово в нея?  :)

Между Библиите няма разлика. Преводите са почти идентични и смисълът е еднакъв. Разбира се, не говоря за неканоничните книги, които фигурират в Православната. А Божието слово е на Твореца на вселената, Този, Който "в шест дни сътвори небето, земята, морето и всичко, което е в тях".

Поздрави! :)

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #49 -: Август 08, 2006, 20:00:55 pm »
запетая тук,буква там и кво става накрая...а ти къде си виждал оригинала?а може би знаеш че в иврита и арамейския няма заптаи
В Исая нищо за Синът на Бог не видях
22 псалм е готин...ама няма Джиизъс
110-ти и той така
Извинете ме за тъпия въпрос, ама коя точно версия на Библията обсъждате и на кой Бог е въпросното слово в нея?  :)
бога е ИХВХ,Библията-Синодална Библия от тук
http://synpress.bglink.net/books/bible.htm

Точно в оригинала няма запетаи. Когато са въведени препинателни знаци, са минали няколко столетия и това изречение е с добавени запетаи и други препинателни знаци съгласно навлезлите езически схващания в християнството. А че е така, може лесно да се разбере от друго място. В стиха от Лука  се казва, че Господ е обещал на разбойника да бъде в Рая. Дали това е станало в същия ден? Може да се разбере от +Евангелието на Йоан":

Йоан 20:16-17  16. Казва й Исус: Марийо! Тя се обърна и Му рече на еврейски: Равуни! което значи, Учителю!
  17. Казва й Исус: Не се допирай до Мене, защото още не съм се възнесъл при Отца; но иди при братята Ми и кажи им: Възнасям се при Моя Отец и вашия Отец, при Моя Бог и вашия Бог.


Възможно ли е Христос да е бил в Рая, а още да не се е възнесъл? А след като не се е възнесъл, значи и разбойникът не е в Рая. Всъщност, разбойникът не е поискал да отиде веднага в небето, а казва на Спасителя:
 

"Лука" 23: 42. И каза: [Господи] Исусе, спомни си за мене, когато дойдеш в Царството Си.

КОГАТО ДОЙДЕШ!!! в царството Си!

Поздрави!

ПП. Съжалявам, че не си видял това, което е толкова ясно. Защото ще цитирам:

Между другото, това е само един стих от 53 глава, а иначе цялата е за Господ и животът и смъртта Му при първото Му идване:

Исая 53:5  5. Но Той биде наранен поради нашите престъпления,
Бит биде поради нашите беззакония;
На Него дойде наказанието докарващо нашия мир,
И с Неговите рани ние се изцелихме.


Псалом" 22:16
16. Защото кучета ме обиколиха;
Тълпа от злодейци ме окръжи;
Прободоха ръцете ми и нозете ми.
 А за 110 псалом трябва да обяснявам. Вероятно си православен и това би било трудно. Но първият стих е:
 1. (По слав. 109).
Давидов псалом 110:1
Иеова рече на моя Господ: Седи отдясно Ми
Докле положа враговете ти за твое подножие.

 и говори за времето от Голгота, до съда.

« Последна редакция: Август 08, 2006, 20:11:10 pm от ochakvane »

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #50 -: Август 08, 2006, 20:03:41 pm »
Извинете ме за тъпия въпрос, ама коя точно версия на Библията обсъждате и на кой Бог е въпросното слово в нея?  :)

И моя въпрос не е по умен: колко Църкви има и коя е най-истинската? Всички твърдят,че тяхната е най-истинната.Не е ли това в основата на всички войни и човешки нещастия? На кого служи това фанатично доказване за по - вярната истина?
Душата преди смъртта и след нея пак е Душа! Но тя не става на пръст, а нейната дреха.

 Много те моля да погледнеш "Битие" 2:7 и да видиш какво е определението за душа. Защото Душа означава живият човек.

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #51 -: Август 08, 2006, 20:06:02 pm »
Мила ми ochakvane ;)(според мен ти си женска енергия),усърдното четене и цитиране на Библията,не те прави по различна от другите около теб.Усещането ми за теб е ,че колкото и да се опитваш да ни убедиш в това в което вярваш(респект за което)и да ни цитираш Наи великата книга(апропо кой ти каза ,че Бог е написал Библията?) ,че каквото и да ти се говори ,ти си знаеш своето,тоест ,даже и не се замисляш за някакви други възможности.Или може би Бог е говорил и е предал словото си ,Написва се Библията и от там нататък Бог вече не говори.Защо?Сърдит ли е или какво?
На мен да ти кажа тои ми говори,и аз му отговарям.Мда -диалози си водим.И ме води ,и ме учи,за което му благодаря!
Пожелавам ти го и на теб с много любов :)
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #52 -: Август 08, 2006, 20:17:27 pm »
еее таман си прибера библията и ти да вземеш да отговориш
Тоя цитат нищо не казва з отвъдния свят.Освен че го има,защото все пак Иисус после отиява при тате си..
Виж за сметка на това,  може да се използва за подкрепата на тезата че Иисус е само човек.
 При условие че няма запетаи няам как да се твърди къде трябва да стои.А няма как да е станало друг ден,защото после разбойникт е мъртъв,нашия човек пък бере душа в пещерата.А двамата се срещат на кръстовете.
 И Иисус отива в царството си няколко дена след предполагаемото възкръстване според библията,и така...

уупс.Още за задгробния живот:
"Те изчезнаха и слязоха в ада, и вместо тях се други издигнаха. "-Варуха
"Защото Ти не ще оставиш душата ми в ада и не ще допуснеш Твоя светия да види тление"
" може би, ще ми отговориш: в бездната не съм слизал, както и в ада, и на небето никога не съм възлизал"
Мила ми ochakvane ;)(според мен ти си женска енергия)
интересно че и аз така смятах докато не прочетох че говори за себе си в мъжки род.Ама оак ме гони "женското" усещане ;)
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #53 -: Август 08, 2006, 20:19:40 pm »
Между Библиите няма разлика. Преводите са почти идентични и смисълът е еднакъв. Разбира се, не говоря за неканоничните книги, които фигурират в Православната. А Божието слово е на Твореца на вселената, Този, Който "в шест дни сътвори небето, земята, морето и всичко, което е в тях".

Извинявай, но не съм съгласен с това твърдение. Сравнявал съм преводи на различните версии на английски и има доста разлики. Говоря за официалните версии, не за апокрифи. ;) За Твореца, който визираш, съм твърде скептичен.  :)

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #54 -: Август 08, 2006, 20:29:47 pm »
еее таман си прибера библията и ти да вземеш да отговориш
Тоя цитат нищо не казва з отвъдния свят.Освен че го има,защото все пак Иисус после отиява при тате си..
Виж за сметка на това,  може да се използва за подкрепата на тезата че Иисус е само човек.
 При условие че няма запетаи няам как да се твърди къде трябва да стои.А няма как да е станало друг ден,защото после разбойникт е мъртъв,нашия човек пък бере душа в пещерата.А двамата се срещат на кръстовете.
 И Иисус отива в царството си няколко дена след предполагаемото възкръстване според библията,и така...

уупс.Още за задгробния живот:
"Те изчезнаха и слязоха в ада, и вместо тях се други издигнаха. "-Варуха
"Защото Ти не ще оставиш душата ми в ада и не ще допуснеш Твоя светия да види тление"
" може би, ще ми отговориш: в бездната не съм слизал, както и в ада, и на небето никога не съм възлизал"
Мила ми ochakvane ;)(според мен ти си женска енергия)
интересно че и аз така смятах докато не прочетох че говори за себе си в мъжки род.Ама оак ме гони "женското" усещане ;)

Книгата на "Варух" е неканонична или казано по друг начин, апокриф.
 Що се отнася до втория стих, това е пророчество за Исус. И "ад" означава гроб. С други думи, Господ не е оставен в гроба.

 А за да не си мислиш, че спекулирам с един стих, ще ти покажа няколко:

Данаил 12:2  2. И множеството от спящите в пръстта на земята ще се събудят, едни за вечен живот, а едни за срам и вечно презрение.

Откровение 20:5  5. Другите мъртви не оживяха докле не се свършиха хилядата години. Това е първото възкресение.




1 Солунци 4:16-17  16. Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на архангел и при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще възкръснат по-напред;
  17. после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.


Поздрави!





Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #55 -: Август 08, 2006, 21:19:06 pm »
Имаше една тема за матрицата  в която аз и Xpuctoc Muxaul коментирахме за едни същества наричани organ portals  ;) Та за тях вече може смъртта да е наистина края на живота им защото те представляват биологични машини.

Да не ме бъркаш с някой друг, що не мога да си спомня да съм коментирал подобно нещо?  ::)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #56 -: Август 08, 2006, 21:27:44 pm »
.
Книгата на "Варух" е неканонична или казано по друг начин, апокриф.
 Що се отнася до втория стих, това е пророчество за Исус. И "ад" означава гроб. С други думи, Господ не е оставен в гроба.
абе като пише ад,трябва и да значи ад. А къде го видя Иисус не знам.

Данаил 12:2  2. И множеството от спящите в пръстта на земята ще се събудят, едни за вечен живот, а едни за срам и вечно презрение.

Откровение 20:5  5. Другите мъртви не оживяха докле не се свършиха хилядата години. Това е първото възкресение.

ХУбаво.Само дето "мъртвите" са тези,които не принадлежат към сектата на есеите.Запознай се малко с терминологията им.И тълкуванието съответно е че "мъртвите ще осъзнаят грешката си и я ще се разкайват,я ще с ерадват че са се "събудили"

1 Солунци 4:16-17  16. Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на архангел и при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще възкръснат по-напред;
  17. после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.
Цитатите които посочих назад си говорят черно на бяло.Ако бях гаден щях да намеря още такива(ама мързии).А ако намесим и апокрифите(които между другото са удивително сходни помежду си-т.е наща библия е еретичната) става лошооо.
  Та понеже в сектата на есеите(или назореи,зилоти,садукеи и т.н.Иисус Назорей да ти звучи познато)
 водачът е бил Христос,сиреч "Помазания',тези неприели учението ще го приемат т.е. "ще възкръстнат",а "живите" си остават живи.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #57 -: Август 08, 2006, 21:35:35 pm »
хахаах.Имам чувството ,че ти ochakvane  си си поставила за цел да ни покръстиш още тази вечер в" правата ти вяра".Замирисва ми на евангелизъм ,не че нещо лошо  ;),но те така не приемат вярванията на другите и все с Библията вървят напред.Както е тръгнало още малко и видеоматериали ще ни пуснеш наред с цитатите  ;D
И не мога да разбера с кого я водиш тази борба?Все повече се наслагва усещането ,че я водиш със себе си.
Светлина и любов ти желая по пътя :)
И бъди готова-в момента когато спреш да си в ochakvane Бог може и да ти проговори и ще имаш цялата информация от извора.Но пък кой знае,ти си от типа хора които ще го вземат за дявол и ....ще изпуснат шанса си.
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #58 -: Август 08, 2006, 21:43:39 pm »
И бъди готова-в момента когато спреш да си в ochakvane Бог може и да ти проговори и ще имаш цялата информация от извора.Но пък кой знае,ти си от типа хора които ще го вземат за дявол и ....ще изпуснат шанса си.
А нима Дявола не е от Бог?
 Иначе нека покръства.Току виж сме го накарали да с е замисли
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #59 -: Август 08, 2006, 21:52:41 pm »
Имаше една тема за матрицата  в която аз и Xpuctoc Muxaul коментирахме за едни същества наричани organ portals  ;) Та за тях вече може смъртта да е наистина края на живота им защото те представляват биологични машини.

Да не ме бъркаш с някой друг, що не мога да си спомня да съм коментирал подобно нещо?  ::)

Ами това е част от постинга ти 
Цитат
Ако матрицата е способна на генерира нашата реалност дали би могла също така да произвежда участници в тази реалност? Би ли могла да вземе управление над други хора и да ги направи свои агенти?
Та за тези "хора" определението е organ portals  :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27