Автор Тема: Душата след смъртта!  (Прочетена 32548 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #30 -: Август 08, 2006, 15:46:44 pm »
Еклесиаст 9:5, 10  5. Защото живите поне знаят, че ще умрат;
Но мъртвите не знаят нищо, нито вече придобиват,
Понеже споменът за тях е забравен;

 10. Всичко що намери ръката ти да прави според силата ти, направи го;
Защото няма ни работа, ни замисъл, ни знание, ни мъдрост в гроба {Или: Шеол.}* гдето отиваш.

А кво стана с оная история дето викат духа май на Саул.И стига с тая библия,ти собствена мисъл нямаш ли?

Всъщност, между мен и теб няма разлика. Ще ти се стори странно, но и двамата нямаме собствени мисли. Разликата е само в това, чий мисли приемаме. Аз приемам Божието учение. Ти приемаш човешки схващания.
 Що се отнася до Саул, не е Саул. Саул поиска да се извърши спиритически сеанс. И поиска да се повика духът на Самуил, въпреки, че бог изрично е забранил да се опръщат хората към починали. Причината е само една: защото "мъртвите не знаят нищо"(Екл. 9:5). На мястото на починалите идват демони.  Същото се случи и със саул. Той отиде при ЗАПИТВАЧКА НА ЗЛИ ДУХОВЕ ! Ако Саул можеше поне за миг да се осъзнае, би разбрал кой се яви. Самуил беше ожий човек и първосвещеник. Ако наистина имаше задгробен живот, душата на Самуил би трябвало да слезе от Рая. Но се казва, че "Самуил възлезе изпод земята". Какво ще търси един праведен човек в място за мъчение? След това "първосвещенникът" каза на Саул, ча на другия ден Саул и синовете му ще бъдат при него. Къде? В Рая неправедни не би трябвало да има. А след като Самуил е праведен, то какво прави в мястото за мъчения?
 Ако човек малко помисли ще разбере, че това бесе сеанс, на който се появи един зъл дух и се представи за праведния  Самуил. А Самуил и в момента си е в гроба. Ще бъде възкресен чак при Второто пришествие
« Последна редакция: Август 11, 2006, 17:44:24 pm от Horus »

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #31 -: Август 08, 2006, 15:51:14 pm »
Здравей ochakvane,позволи ми да не се съглася с постинга ти.Както казва колегата ;)GIL-Galadh,бих се радвала ако ми кажеш какво е твоето лично мнение,което е много по -ценно за мен,а не да чета цитати пък било и Библията.Ти явно я разбираш ,без да я тълкуваш и това е о.к.,но  само за теб.
Приятелски поздрав и много светлина по пътя ти :)

Здравей, Слънчево цвете!

Може ли да попитам  как си учила математика? Чрез учебника по математика или от съседите?

Искрени поздрави :)

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #32 -: Август 08, 2006, 16:04:57 pm »

Когато човекът умре, тялото се разпада на пръст, животът престава да тече и от душата не остава нищо! Това казва Божието слово. Човек трябва да приеме или думите на Твореца и да живее с Истината, или да приема човешки вярвания и да живее с илюзията, че след смъртта се живее.
 Какво означава животът? Наличие на съзнание.
Какво означава смъртта? Липса на съзнание.


За етерно, астрално, ментално, причинно, будическо тяло да си чувал ?

Аз предпочитам да вярвам на това, което Бог е казал за "състава" на човешкото тяло, а не на човешки вярвания.
 ;)

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #33 -: Август 08, 2006, 16:35:28 pm »
Здравей ochakvane,позволи ми да не се съглася с постинга ти.Както казва колегата ;)GIL-Galadh,бих се радвала ако ми кажеш какво е твоето лично мнение,което е много по -ценно за мен,а не да чета цитати пък било и Библията.Ти явно я разбираш ,без да я тълкуваш и това е о.к.,но  само за теб.
Приятелски поздрав и много светлина по пътя ти :)

Здравей, Слънчево цвете!

Може ли да попитам  как си учила математика? Чрез учебника по математика или от съседите?

Искрени поздрави :)
:)Ами да ти кажа ,понякога и съседите помагаха :Pи то главно ,защото решенията на задачите ги нямаше в учебника.Та когато трябваше да си пиша домашното без готово решени задачи в учебника-трябваше да използвам собствените си знания.Което се и опитвам да ти кажа за Библията.
Но в края на краищата -това си е твой избор и смятам ,че всеки трябва да го уважава.Аз също :),но не означава ,че съм съгласна с теб.Радвам ,че сме различни.А когато се срещнем в духовния свят ще си поприказваме пак ;D
Ох ,извинявай,ти каза ,че ставаме на пръст.Е нека поживеем и ще видим. ;D
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #34 -: Август 08, 2006, 16:40:18 pm »

Всъщност, между мен и теб няма разлика. Ще ти се стори странно, но и двамата нямаме собствени мисли. Разликата е само в това, чий мисли приемаме. Аз приемам Божието учение. Ти приемаш човешки схващания.
И създаде Бог човека по свои образ и подобие...освен това и мюсюлманите твърдят че следват божието учение

Що се отнася до Саул, не е Саул. Саул поиска да се извърши спиритически сеанс. И поиска да се повика духът на Самуил, въпреки, че бог изрично е забранил да се опръщат хората към починали. Причината е само една: защото "мъртвите не знаят нищо"(Екл. 9:5). На мястото на починалите идват демони.  Същото се случи и със саул. Той отиде при ЗАПИТВАЧКА НА ЗЛИ ДУХОВЕ ! Ако Саул можеше поне за миг да се осъзнае, би разбрал кой се яви. Самуил беше ожий човек и първосвещеник. Ако наистина имаше задгробен живот, душата на Самуил би трябвало да слезе от Рая. Но се казва, че "Самуил възлезе изпод земята". Какво ще търси един праведен човек в място за мъчение? След това "първосвещенникът" каза на Саул, ча на другия ден Саул и синовете му ще бъдат при него. Къде? В Рая неправедни не би трябвало да има. А след като Самуил е праведен, то какво прави в мястото за мъчения?
 Ако човек малко помисли ще разбере, че това бесе сеанс, на който се появи един зъл дух и се представи за праведния  Самуил. А Самуил и в момента си е в гроба. Ще бъде възкресен чак при Второто пришествие
Благодаря за уточнението в имената.За да забрани Бог да се контактува с починали,значи може да се контактува с тях.Вярно е че не идва самият починал,а това,което той е създал със личността си,точно копие а себе си.
 Демоните не идват на мястото на починалите,демоните се викат по малко по-различен начин.А къде е казано че рая трябва да е отгоре?
 Мога да ти дам и още един пример за задгробния живот-Нали през трите дни през които Ицо е разпнат ужким отивал до ада да освободи светиите.А защо светиите са в ада?
 Има и примери за астралното тяло в библията,само че не ми се рови в момента
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #35 -: Август 08, 2006, 17:13:24 pm »
Здравей ochakvane,позволи ми да не се съглася с постинга ти.Както казва колегата ;)GIL-Galadh,бих се радвала ако ми кажеш какво е твоето лично мнение,което е много по -ценно за мен,а не да чета цитати пък било и Библията.Ти явно я разбираш ,без да я тълкуваш и това е о.к.,но  само за теб.
Приятелски поздрав и много светлина по пътя ти :)

Здравей, Слънчево цвете!

Може ли да попитам  как си учила математика? Чрез учебника по математика или от съседите?

Искрени поздрави :)
:)Ами да ти кажа ,понякога и съседите помагаха :Pи то главно ,защото решенията на задачите ги нямаше в учебника.Та когато трябваше да си пиша домашното без готово решени задачи в учебника-трябваше да използвам собствените си знания.Което се и опитвам да ти кажа за Библията.
Но в края на краищата -това си е твой избор и смятам ,че всеки трябва да го уважава.Аз също :),но не означава ,че съм съгласна с теб.Радвам ,че сме различни.А когато се срещнем в духовния свят ще си поприказваме пак ;D
Ох ,извинявай,ти каза ,че ставаме на пръст.Е нека поживеем и ще видим. ;D

Здравей, Слънчево цвете!

Всъщност, на теб също бих задал въпроса :"Дали си чела Библията"? Не аз, а тя казва, че след смъртта човекът престава да съществува. Всеки починал ще бъде възкресен след Второто пришествие. Ако не беше така, тогава и Горлгота, и Второто пришествие се обезсмислят. Помисли си защо трябва Христос да идва втори път, ако праведните(или душите им, както се вярва) са в Рая?

Искрени поздрави!

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #36 -: Август 08, 2006, 17:17:47 pm »

Всъщност, между мен и теб няма разлика. Ще ти се стори странно, но и двамата нямаме собствени мисли. Разликата е само в това, чий мисли приемаме. Аз приемам Божието учение. Ти приемаш човешки схващания.
И създаде Бог човека по свои образ и подобие...освен това и мюсюлманите твърдят че следват божието учение

Що се отнася до Саул, не е Саул. Саул поиска да се извърши спиритически сеанс. И поиска да се повика духът на Самуил, въпреки, че бог изрично е забранил да се опръщат хората към починали. Причината е само една: защото "мъртвите не знаят нищо"(Екл. 9:5). На мястото на починалите идват демони.  Същото се случи и със саул. Той отиде при ЗАПИТВАЧКА НА ЗЛИ ДУХОВЕ ! Ако Саул можеше поне за миг да се осъзнае, би разбрал кой се яви. Самуил беше ожий човек и първосвещеник. Ако наистина имаше задгробен живот, душата на Самуил би трябвало да слезе от Рая. Но се казва, че "Самуил възлезе изпод земята". Какво ще търси един праведен човек в място за мъчение? След това "първосвещенникът" каза на Саул, ча на другия ден Саул и синовете му ще бъдат при него. Къде? В Рая неправедни не би трябвало да има. А след като Самуил е праведен, то какво прави в мястото за мъчения?
 Ако човек малко помисли ще разбере, че това бесе сеанс, на който се появи един зъл дух и се представи за праведния  Самуил. А Самуил и в момента си е в гроба. Ще бъде възкресен чак при Второто пришествие
Благодаря за уточнението в имената.За да забрани Бог да се контактува с починали,значи може да се контактува с тях.Вярно е че не идва самият починал,а това,което той е създал със личността си,точно копие а себе си.
 Демоните не идват на мястото на починалите,демоните се викат по малко по-различен начин.А къде е казано че рая трябва да е отгоре?
 Мога да ти дам и още един пример за задгробния живот-Нали през трите дни през които Ицо е разпнат ужким отивал до ада да освободи светиите.А защо светиите са в ада?
 Има и примери за астралното тяло в библията,само че не ми се рови в момента

Господ Исус Христос не е бил на друго място, а в гроба. Думата "ад" произлиза от "Хадес", или езическото разбиране за мястото на "душите". Но оригиналната дума на иврит е "шеол" или гроб. Така че три дни Господ беше в гроба, преди да бъде възкресен.
 Що се отнася до починалите, наистина те не знаят нищо, защото не съществуват. Ето един пример:
 
Йов 3:11-13  11. Защо не умрях при раждането,
И не издъхнах щом излязох из утробата?
  12. Защо ме приеха коленете?
Или защо съсците, за да суча?
  13. Защото сега щях да лежа и да почивам; щях да спя;
Тогава щях да съм в покой.





Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #37 -: Август 08, 2006, 17:29:25 pm »
Щом не съществуват, как така са в покой? Пробвай да го обясниш със вои думи, а не да се измъкваш, че поста ти щял да бъде дълъг и само да цитираш. В другата тема Ейлиън ти зададе няколко въпроса, а ти се правиш на ударен. Нищо, че ще излезе дълго ние за никъде не бързаме. Поздрави :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #38 -: Август 08, 2006, 17:33:29 pm »
Не аз, а тя казва, че след смъртта човекът престава да съществува. Всеки починал ще бъде възкресен след Второто пришествие. Ако не беше така, тогава и Горлгота, и Второто пришествие се обезсмислят. Помисли си защо трябва Христос да идва втори път, ако праведните(или душите им, както се вярва) са в Рая?

Виж сега.ПО принцип християнството е безмислено и се базира на зле разбрани вярвания на една евреиска секта наречена есеи.И лош превод.
 Христос е превод на еврейското "месия",което означава "помазан" и е "титла" давана на царете и свещениците.Христос е бил просто човек със амбиция да освободи евреите и да си създаде евреиска държава.Като умира функциите се заемат от брат му  Яков.И всъщниост едва с приемането на Павел в сектата нещата тръгват на зле.Той се скарва упорито с водачите прави една сурия простотии и в крайна мсетка благодарение на него сега имаме християнство такова каквото ни е познато.И едва той заявява че Иисус е Бог.Естествено Павел никога не го е виждал.Възпитаван е като римлянин и е нормално да не разбере евреиските вярвания


Още цитати за отвъдното:
" С трясъка от падането му Аз докарах в трепет народите, когато го свалиха в преизподнята, при слезлите в гроба, и се зарадваха в преизподнята страна всички дървета едемски"-Йезекиил  31;16
" И отговори му Иисус: истина ти казвам: днес ще бъдеш с Мене в рая. "-лука
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #39 -: Август 08, 2006, 17:51:58 pm »
Щом не съществуват, как така са в покой? Пробвай да го обясниш със вои думи, а не да се измъкваш, че поста ти щял да бъде дълъг и само да цитираш. В другата тема Ейлиън ти зададе няколко въпроса, а ти се правиш на ударен. Нищо, че ще излезе дълго ние за никъде не бързаме. Поздрави :)

Наистина бих обяснил всичко, което ме питате, с Божия помощ.Но ако въпросите са един или два. Иначе наистина никой няма да чете. Пък и не само това. На десетината въпроса трябва да има и съответния брой отговори. И на всеки ако ми се зададат по толкова въпроса какво ще се получи?
 Сега ще отговоря на твоя въпрос:
***Щом не съществуват, как така са в покой? ***

Ще отговоря по два начина. Първият чрез обяснение, вторият чрез пример.
 Когато Бог сътворява човека, човекът е с безгрешно тяло. И поради тази причина е могъл да живее вечно. Но когато съгрешава, той вече се сдобива с един вид болно тяло, което завършва със смърт съществуването си. Но състоянието на човека от смъртта до Второто пришествие Библията нарича "сън". Или "покой". Причината е не защото през това време мъртвият спи, а защото ще бъде възкресен за да получи това, което заслужава. Праведният - вечен живот; неправедният - вечно осъждане. Значи не мъртвият "спи", а просто състоянието му е сравнено със сън. Защото ще бъде възкресен(събуден). Когато бъде възкресен, той няма да знае какво е станало през времето от смъртта му до възкресението му. Така, както заспалият не знае какво е станало от лягато до ставането.
 Сега ще обясня с пример.
 Ако един компютър се изключи от мрежата, той "умира". През времето на "безработица" той не функционира. Сякаш спи. Но когато бъде включен, той оживява. Това е положението и на човека. Всичко други вярвания като това, че "душата" отива в Рая или в "ада", че човек се преражда, че отива от едно тяло в друго и така нататък, са човешки измислици.

Поздрави! :)

ochakvane

  • Гост
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #40 -: Август 08, 2006, 17:57:38 pm »
Не аз, а тя казва, че след смъртта човекът престава да съществува. Всеки починал ще бъде възкресен след Второто пришествие. Ако не беше така, тогава и Горлгота, и Второто пришествие се обезсмислят. Помисли си защо трябва Христос да идва втори път, ако праведните(или душите им, както се вярва) са в Рая?

Виж сега.ПО принцип християнството е безмислено и се базира на зле разбрани вярвания на една евреиска секта наречена есеи.И лош превод.
 Христос е превод на еврейското "месия",което означава "помазан" и е "титла" давана на царете и свещениците.Христос е бил просто човек със амбиция да освободи евреите и да си създаде евреиска държава.Като умира функциите се заемат от брат му  Яков.И всъщниост едва с приемането на Павел в сектата нещата тръгват на зле.Той се скарва упорито с водачите прави една сурия простотии и в крайна мсетка благодарение на него сега имаме християнство такова каквото ни е познато.И едва той заявява че Иисус е Бог.Естествено Павел никога не го е виждал.Възпитаван е като римлянин и е нормално да не разбере евреиските вярвания


Още цитати за отвъдното:
" С трясъка от падането му Аз докарах в трепет народите, когато го свалиха в преизподнята, при слезлите в гроба, и се зарадваха в преизподнята страна всички дървета едемски"-Йезекиил  31;16
" И отговори му Иисус: истина ти казвам: днес ще бъдеш с Мене в рая. "-лука

О, не.

Животът на Исус Христос е пророкуван столетия преди идването Му на земята. Ако разполагаш с Библия, можеш да отвориш например на "Исая" 53 глава. Или на Псалом 22. Или на Псалом 110. Има и още много пророчества, които описват месторождението, животът, смъртта, възкресението и всеко, което се е случило по време на осъждането и разпятието. Бих могъл да цитирам всичко, но това означава да пействам половината Библия.
 Колкото до "" И отговори му Иисус: истина ти казвам: днес ще бъдеш с Мене в рая. "-лука", истинският превод е малко по-иначе:
 " И отговори му Иисус: истина ти казвам днес,  ще бъдеш с Мене в рая. "-лука
 Разликата е в една запетая, но тя води до огромна промяна.
 Ако те интересува, ще обясня този момент подробно.

 Поздрави ;)

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #41 -: Август 08, 2006, 18:06:35 pm »
Извинете ме за тъпия въпрос, ама коя точно версия на Библията обсъждате и на кой Бог е въпросното слово в нея?  :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #42 -: Август 08, 2006, 18:08:11 pm »
запетая тук,буква там и кво става накрая...а ти къде си виждал оригинала?а може би знаеш че в иврита и арамейския няма заптаи
В Исая нищо за Синът на Бог не видях
22 псалм е готин...ама няма Джиизъс
110-ти и той така
Извинете ме за тъпия въпрос, ама коя точно версия на Библията обсъждате и на кой Бог е въпросното слово в нея?  :)
бога е ИХВХ,Библията-Синодална Библия от тук
http://synpress.bglink.net/books/bible.htm
« Последна редакция: Август 08, 2006, 18:11:00 pm от Gil-Galadh »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #43 -: Август 08, 2006, 18:53:57 pm »
Богът го изяснихме, ок, а версията? Я погледнете колко версии на божието слово има по света:
http://www.crosswire.org/sword/modules/ModDisp.jsp?modType=Bibles
Нима това е едно и също слово на един и същи бог? Погледнете само на английски колко версии има! Що за слово е това, ако няма единна версия на даден език? А синодалната дали е "по-вярна" от протестантската?
« Последна редакция: Август 08, 2006, 18:56:45 pm от Xpuctoc Muxaul »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Душата след смъртта!
« Отговор #44 -: Август 08, 2006, 19:11:18 pm »
много ясно че не.Всичките са един дол дренки
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27