Автор Тема: Рейки: окултният капан за болни хора  (Прочетена 43933 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #30 -: Март 07, 2008, 21:30:43 pm »
Ето и източника на самата тема: http://www.pravoslavieto.com/inoverie/reiki/index.htm

"Първи източник

Според авторекламата на рейкистите, Рейки е древно изкуство за физическо, духовно и психическо изцеление с помощта на предаване на енергия чрез ръцете на целителя. Възродено е от японския будистки монах Микао Усуи (Mikao Usui) в началото на ХХ век. То може да се овладее бързо и без учене. За да се научи човек да възприема, и особено да използва тази жизнена сила, трябва да се настрои с помощта на Рейки-майстор. В Рейки съществуват три нива. И тъй, можеш да лекуваш себе си, своите приятели, любимите животни и даже цветята, растящи на прозореца. За това е необходимо само едно - да звъннеш един телефон на някой, който практикува Рейки.

Втори източник

Започваме да търсим по-различна информация. Чрез Интернет. Сред безбройните Рейки-реклами, най-после попадаме на някакви руски сайтове. Очевидно, руснаците са с едни гърди пред нас. Ето какво излиза там:

"Сектата "Рейки" и семейството

Родител от град Уфа съобщава за крайно негативното влияние върху семейството на сектата "Рейки". Неговото семейство е било разрушено под влиянието на тази секта. Сега той се опитва да защити своята непълнолетна дъщеря от разложителното влияние на сектата. Рейкистите представят своите методи за влияние върху човешкото съзнание като "съвършена система за лекуване на духа и тялото"; затова желаещите да оздравеят се хващат на тази въдичка. Много от членовете на сектата след обучение започват да работят като "екстрасенси". По мнение на психиатрите, членовете на сектата в ежедневието стават нетърпими, агресивни и неспособни за семеен живот."

Студент от Таганрог полудява след Рейки-семинар

Втората информация: "След като завършил обучителен Рейки-семинар за придобиване на второ ниво, студент от град Таганрог полудял. За това свидетелстват неговите съквартиранти от студентското общежитие. Въпреки студа на улицата, той започнал да се разсъблича гол; след това направил опит за самоубийство, хвърляйки се под минаващ трамвай. Студентът е въдворен за лечение в психиатрична клиника."

Самоубийство на рок-музикант

Третата информация, която затъмнява безоблачния небосклон, огрян от Рейки-рекламите, е за самоубийство. Този път - реално. Член на нашумялата в Русия рок-група "Иванушка Интернешънъл" започва да се занимава с Рейки. Наскоро след това той слага сам край на живота си. В медийното пространство неговите близки открито обвиняват за смъртта му въздействието на Рейки-обществото.
"

Неактивен paparosko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • толерантен
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #31 -: Март 07, 2008, 23:07:30 pm »
Здравейте,
Ако искате да имате представа какво представлява Рейки, поне прочетете някоя книга на тази тематика.
В момента има доста книги по Рейки, не е като преди 5...6 години, когато имаше само една - на Даян Стейн.

Ако не ви се чете, може да задавате въпроси.
Ще ви отговарям доколкото ми са познанията и възможностите по Рейки.

 :)

Никога не казвай никога! :)
Никога не казвай никога!

Неактивен paparosko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • толерантен
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #32 -: Март 08, 2008, 08:28:01 am »
Tina,

Източникът на темата, който цитираш е църковен и няма нищо чудно, че е негативно настроен.

За никого не е тайна, че църквата е против и отрича езотеричните лечения, поради простата причина, че в действителност я конкурират.
Какво става? Например, когато човек има проблем няма да отиде в църквата и да се моли, а ще отиде на Рейки сеанс, или ще си даде Рейки сам, ако е  посветен.
Така църквата губи последователи, което е нейния болен въпрос.

Разликата между Рейки и църквата е, че Рейки не е против религията, а напротив, Рейки канал може да стане всеки, без разлика във вероизповеданието.

За вредата от Рейки:
Всеки може сам да разсъди, възможно ли е протичането на универсалната жизнена енергия да увреди тялото (физическо, емоционално, ментално)на човек?
Същата тази енергия е необходима за съществуването.

Единствено, като резултат от протичането на енергията, може да се очаква известно неразположение, тъй като при първоначално интензивно поемане на тази енергия се активизират очистващите процеси на организма, т.е. променя се статуквото и това е нормално.

Според мен, описаните "вреди" от Рейки са несъстоятелни и са плод на незнание и умишлено противопоставяне.

Който не е ползвал Рейки, той не е наясно със способностите на метода.
Рейки не само помага на болните, а може да промени в положителна посока живота на всеки. Всеки може сам да си помага с Рейки във всякаква ситуация.

Бъди здрава! :)


Никога не казвай никога! :)
Никога не казвай никога!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #33 -: Март 08, 2008, 08:41:46 am »
Който не е ползвал Рейки, той не е наясно със способностите на метода.
Рейки не само помага на болните, а може да промени в положителна посока живота на всеки. Всеки може сам да си помага с Рейки във всякаква ситуация.

Ами ако

- попаднеш на рейки лечител, който е болен и ти предаде енергията (вибрациите) на болестта си или

- канализира вредна за теб енергия.

Известно е, че човешкото тяло е МНОГО ФИННА енергийна система и всяка енергийа намеса засяга всички слоеве на човешкото същество - физически, енергиен, емоционален, ментален, причинен, божествен... И не само това, но променя вибрациите наслоени от миналото и заложени за бъдещето. Ако ми кажеш, че лечителя се моли на някого да му прати правилната енергия да я канализира, ще ти отговоря, че същото правят и поповете. А ако ми кажеш, че лечителя САМ определя каква енергия да насочи, ще споря, че е субективно и неправилно. 
« Последна редакция: Март 08, 2008, 08:42:39 am от Tina »

Неактивен paparosko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • толерантен
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #34 -: Март 08, 2008, 09:10:42 am »
Ами, ако:

- попаднеш на доктор, който ти постави грешна диагноза и те лекува за едно, а то се окаже друго, да не говорим за вредния ефект от приеманите лекарства и последващите от това ятрогенни заболявания.
Почти постоянни случаи в медицинската практика - станали вече ежедневие.

В Рейки съществува етика и всеки Рейки лечител е длъжен да я спазва.
Нормално е когато един Рейки лечител е неразположен или болен, най-напред да балансира своята енергийна система или да се самоизцели и тогава да пристъпи към лечителство на другите.

Не само поповете, а всеки се моли за различни неща всекидневно и несъзнателно.
Защо това да не става съзнателно?
Няма нищо лошо в това да искаш да помогнеш на себе си или на някой друг!

Наистина, определянето на вида на енергията от самия лечител е субективно и за него, както и за всеки друг, истината е това, което той си мисли, че е истина. Намесен ли е човека, намесва се и субективността.

Лек ден! :)

Никога не казвай никога! :)
Никога не казвай никога!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #35 -: Март 08, 2008, 14:43:21 pm »
Привет paparosko :) Имаш ли идея от къде тече енергията по твоя канал? Знаеш ли на какво ставаш проводник и какво може да те контролира във всеки удобен момент?

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #36 -: Март 08, 2008, 14:50:32 pm »
Ами, ако:

- попаднеш на доктор, който ти постави грешна диагноза и те лекува за едно, а то се окаже друго, да не говорим за вредния ефект от приеманите лекарства и последващите от това ятрогенни заболявания.
Почти постоянни случаи в медицинската практика - станали вече ежедневие.
Защо намесваш медицината, която е насочена единствено към физическото тяло на пациента/ търпителя :P/  и не го възприема като цяло, а като отделни органи и системи?
Отделно  въпросът, че е основана на хипотези, а не на биологични закони, че  се подчинява на мощните фармацевтични гиганти, че скритата и цел е да държи хората болнави и слаби, а не да ги лекува?

Относно това:
Цитат
Няма нищо лошо в това да искаш да помогнеш на себе си или на някой друг!
Казани ти бяха вече аргументи против. ;) Нямаш право да се бъркаш в кармата на друго човешко същество.

Цитат
Не само поповете, а всеки се моли за различни неща всекидневно и несъзнателно.

Защо си мислиш, че всеки се моли несъзнателно?! ;)
« Последна редакция: Март 08, 2008, 14:53:01 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Radostin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #37 -: Март 08, 2008, 14:54:46 pm »
Неслучайно мисля,че paparosko е във форума.Надявам се да разбере , че света не се върти само около рейки индустрията.
От проводник,лесно се става диелектрик ;)

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #38 -: Март 08, 2008, 15:06:06 pm »
Както казва един приятел, който се движеше известно време в тези среди, най-лесният начин да полудееш е като те "настроят в рейки". на други хора им трябва цял живот да направят това, на рейкистите им се отдава много лесно.  ;D ;D ;D
А за дадените от папироско примери, мога да дам толкова много доказателства как никой от рейкистите не прави нещата от така наречения етичен кодекс. Срещал съм хора, които са си изпатили доста не само от подаване на енергия, когато този, който я подава е бил доста ниско, ами са и били инициирани от човек в лошо състояние.
Има, разбира се, огромна разлика между България и други държави. Тук инициацията става за 10минути, без никаква подготовка (ако ми кажеш начин да подготвиш човек за 10минути така че без проблеми да може да приеме по-силна енергия, отколкото е неговата система, веднага ще призная, че греша).
Има и нещо друго - рейки така омешва его-волята с волята на душата, което води до изкривявания в енергийната система, които стоят като кръпки или външни застинали пластове от енергия, просто защото не се приемат от вътрешната воля. Всяка промяна на енергиите трябва да се прави в активирано светлинно тяло, защото тогава промените се насочват от вътрешната същност... но този тънък момент се изпуска, защото рейки е ниска енергия - действа 90% на физическото тяло, понякога достига емоционалното и почти никога менталното. Не знам по каква логика принципа "каквото горе, такова и долу" е обърнат на "каквото долу, такова и горе". Волята се разпространява от Източника към Земята, не от Земята към Източника и особено не - от егото към душата.

Неактивен paparosko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • толерантен
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #39 -: Март 08, 2008, 19:16:32 pm »
Здравейте всички,

Тъй като от два дни съм в този форум, още не мога да се ориентирам и се надявам както вие всички, така и аз да контактуваме коректно.

Първото ми впечатление е, че общото отношение специално към Рейки е негативно.

Отговор на Н.
Идеята ми е от учението за Рейки, т.е. Рейки е универсалната жизнена евергия, която е навсякъде около нас. Приемам, че когато пожелая мога да бъда проводник на същата тази енергия и, че мога да я насочвам (не контролирам)във всеки удобен за мен момент.
Засега, това ме удовлетворява като обяснение.

Отговор на Magnolia
Намесвам медицината за сравнение. Както нормалните лекари лекуват болестите, така и алтернативните лечители също лекуват болестите.
И едните и другите е необходимо да имат морал в професията си.
И едните и другите са хора като всички. А що се отнася до алтернативните лечители - всеки човек може да бъде такъв, стига да го желае - всеки има право на свободен избор.
Аз не деля хората на качества или категории.
Професията не прави хората, а обратно.

За помагането на нуждаещите се. Да, няма нищо лошо да помогнеш на нуждаещите се, когато те го желаят. Има правило в Рейки - да се използва само в случай, че ответника е съгласен. Ако не е възможно да се пита, енергията се изпраща с условието да протече, съгласно свободната воля на душата му.

За поповете. Помислете, всеки ежеминутно има някакви желания, има някакви искания, нещо го мъчи и самата мисловна дейност се явява един вид молитва, т.е. човек постоянно прехвърля в съзнанието си различни варианти на действие за да постигне някакви цели. Това не е ли един вид несъзнателна молитва?

Отговор на Ricardo
Прав си Ricardo, сигурно не случайно съм във форума.
Знам, че светът не се върти само около Рейки индустрията.
Като съм Рейки канал не означава, че се занимавам с Рейки и непременно ще защитавам Рейки каузата. Просто това, което пиша е моята изстрадана истина за Рейки. Не съм фанатик!

Отговор на WhiteRider
За полудяването - просто е несериозно и смятам да не взимам отношение.
Етичен кодекс в Рейки наистина има, но аз не съм длъжен да отговарям за нечии постъпки.
За инициациите - всеки Рейки Мастер си има свой стил на иницииране, въпреки, че повечето изповядват традиционното Усуи Рейки. Освен това времето за иницииране е едно, а качественото иницииране - друго.
В края на краищата, ритулите само подготвят инициирането, т.е. влияят на концентрацията, а основата е мисълта (ума). Става това, което мислиш, че става.
Не твърдя, в никакъв случай, че Рейки е идеалното лечение.
Твърдя, че Рейки е един етап от пътя на човек в неговото духовно израстване.
Смятам, че ще се съгласите с това твърдение и ще свалите поне малко отрицателните емоции!

Няма нищо лошо човек да си помага с Рейки, а що се отнася до нуждата от помощ, смятам, че всеки ще стигне до нея в определен момент.

Бъдете здрави и добронамерени! :)

Никога не казвай никога! :)
Никога не казвай никога!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #40 -: Март 08, 2008, 21:53:42 pm »
Отговор на Ricardo
Прав си Ricardo, сигурно не случайно съм във форума.
Знам, че светът не се върти само около Рейки индустрията.
Като съм Рейки канал не означава, че се занимавам с Рейки и непременно ще защитавам Рейки каузата. Просто това, което пиша е моята изстрадана истина за Рейки. Не съм фанатик!

Виж paparosko, нищо в тоя форум не е случайно! Ако мога ще задълбая малко в твоите преживявания макар, че съм чела само последните ти изказвания за рейките. Ти излизаш от позицията на човек, който иска да помогне. Човек, който влага МИСЪЛ и ЕМОЦИЯ в СОБСТВЕНАТА СИ ЕНЕРГИЯ за да повлияе енергията на ДРУГ човек. Това е добре принципно! Много благородно и много древно (бих казала)! Прави се всекидневно от хората които обичат близките и приятелите си - майката, която е загрижена за детето си; попа, който иска да изгони демоните от благочестиви християни; лечителя, който иска да балансира енергията на пациента си; загрижения доктор от традиционната медицина, който повече действа с обичта и грижата си отколкото с лекарствата си; приятеля който те мисли....

Когато обаче си стигне до канализиране енергии (чеълинг) на мен, а и на много хора в този форум им се изправят косите! И ние като теб може би сме "изтрадали истината" както ти пишеш. Помисли логично! Искаш да помогнеш на някого, но предоставяш тялото си на процес, който не контролираш. Първо - имаш ли право? Второ - знаеш ли какви енергии и КОЙ канализира през теб? Трето - как можеш да си сигурен, че твоята енергия е чиста като много от болестите в зародиш се проявяват в аурата преди да бъдат диагностицирани от докторите? Например рака се улавя в аурата МЕСЕЦИ преди докторите да го открият! И накрая - да затворя логическия кръг: Не мислиш ли, че енергия която тече през теб и ти не контролираш, не е вече замърсена енергия с която ти съсипваш енерията на своите пациенти?

Знам, че желанието да помогнеш и най-вече обичта към страдащите е най-силното лекарство! И мисълта на ТАКЪВ ИСКРЕН лечител може да постигне чудеса, но това не е РЕЙКИ. Това (ако и да звучи старомодно) е описано в житията на православните светци...аз търсех друго в житието на Павел, но открих наново темата и ...

Искам да ти предложа нещо: Разкажи за своя опит - безстрастно и безучастно. Много ме интересуват две неща:

- ако ти си бил пациента: обснено ли ти беше КАКВИ енергии ти се канализират и ЗАЩО? Какво изпита?

- ако ти си бил лечителя: КАКВО Канализира? Как? Какво изпита и защо? Как "ДИАГНОСТИЦИРА" пациента си?
« Последна редакция: Март 08, 2008, 21:56:12 pm от Tina »

Неактивен paparosko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • толерантен
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #41 -: Март 09, 2008, 15:07:20 pm »
Виж Тина,

Май не си ми прочела постинга докрая. Там казвам какво ми е отношението към Рейки - то е само един етап от духовното ми развитие.

Както разбирам от постингите ти, май не се е занимавала с Рейки.
Лесно е да се говори за нещо, трудно е да се направи.

За да има успех лечението, както лечителя, така и пациента е необходимо да мислят положително за процеса на изцеление.
Започнеш ли да се съмняваш, както ти пишеш, по-добре не го прави.

Каквото мислиш, това и става.
Може би си наясно, че Светът е Ментален - Принцип на Менталността.

Ако много те интересува нещо, най-добре е сама да го изпиташ. Няма по-добър учител от личния опит.

Има много книги по Рейки (не рейките), има и посвещения в Рейки - пий вода от извора.

 :)

Никога не казвай никога! :)
Никога не казвай никога!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #42 -: Март 09, 2008, 16:53:04 pm »
paparosko,

ти не ми отговори на въпросите, а написа неща, които ги има в рекламните брошурки на рейки.

Аз лично не желая дори да опитам рейки, защото съм изпитвала влиянието на канализирана енергия чрез неподозиращи "донори". Страшно е! Знам и други хора които са били жертви на канализирана енергия и тяхното чувство общо взето е същото като моето.

Преди време учих и владея екстрасензорното лечение, което сега наричат енергийно лечение с полагане на ръце. Това засега се смята безопасно, защото зависи единствено от добрите намерения, енергия и емоции на лечителя, но откакто разбрах колко страшно е и това да се прави от простосмъртни със своите си проблеми....се отказах.

Разбирам доводите ти - и аз съм склонна да опитам всичко, но съм чувала и чела, че ако ти пробият аурата с рейки ти трябват месеци на концентрирано възстановяване докато се балансираш отново...ако се осъзнаеш, защото в повечето случаи хората не осъзнават външните влияния върху тях и го отдават на стрес, депресия, болести, лош късмет...каквото и да е.

И все пак ще съм любопитна да напишеш личните си преживявания с рейки.

Неактивен paparosko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • толерантен
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #43 -: Март 09, 2008, 17:12:50 pm »
Tina,

Досега не съм имал случай на негативно влияние на енергията Рейки, може би защото се стремя да съм положително настроен.

Виждам, че отношението ти към Рейки е отрицателно и затова не желая да съм причина за допълнителни отрицателни емоции.

По-нататъшната ни дискусия, според мен, ще бъде излишна.

 :) :) :)

Никога не казвай никога! :)

Никога не казвай никога!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #44 -: Март 10, 2008, 19:41:43 pm »
папароско, смешно е това, че се чувстваш отговорен за рейки :) никой не те свързва с рейки, ти сам се набута, заради личното ти обвързване май. силата, с която съзнанието ти е обусловено от рейки, е доказателство за мен (и само за мен), че тази система не е духовна. духовността е свобода, включително от философиите, които сочат към духовното израстване и които са помощници в този път. как може нещо, което те кара несъзнателно или съзнателно да прилепващ така силно към него, да те е освободило.

но и не го приемай лично, защото от конкретните примери, а ти не си сам в типа на действията си, може да се заключи за цялостния ефект на някоя система, група, система от убеждения и тн. съвсем същата реакция, като програмирана, може да се извади от всеки рейкист (тук включвам тези, с които съм говорил, а те не са малка бройка). много голяма част от енергията ви е впрегната в това да разпространявате и да говорите за това какво е рейки, а много малка в действителните трансформиращи процеси, които уж или би трябвало да носи със себе си.

за полудяването - нямам предвид думата в психиатричния й смисъл, а в изкривения смисъл на духовна еволюция. 90% от групата на окултните баби, звездните лели и кадети, които "виждат" зелени човечета, изживяват се като инкарнация на клеопатра, говорят за карма, атлантида, портали, демони, психични нападения, магии, енергийни корекции и прочие ментален спам, са рейкисти. Медитацията и вътрешните преживявания са заместени във формата на рейки с психични преживявания и астрални бродения. аз в това мъдрост не виждам, само игра на изкривени възприятия, а изкривеното възприемане на реалността е лудост в широкия й смисъл

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27