Автор Тема: Рейки: окултният капан за болни хора  (Прочетена 44037 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен paparosko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
  • толерантен
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #45 -: Март 10, 2008, 23:23:12 pm »
WhiteRider,

Уважавам твоето мнение, въпреки че нищо не си схванал от това, което съм писал, макар и ясно да го бях подчертал.

Рейки е отдавна минал етап от развитието ми, но това не пречи да изказвам мнение, на което държа.
Действията на другите били те добри или лоши не ме интересуват. Аз отговарям само за себе си и за постъпките си.

Когато говориш за нещо, не намесвай хората, статистики, проценти.
Говори за своя опит, говори за своето разбиране.

Бъди здрав и мисли положително!

 :)

Никога не казвай никога! :)
Никога не казвай никога!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #46 -: Март 11, 2008, 01:21:28 am »
миналото като факти, които се случват в момента, е много по-малко валидно от миналото, което живее в нас. щом чувстваш нуждата да защитаваш нещо, което твърдиш, че е минал етап за теб, значи то е валидно за теб още и ти си много по-свързан с него, отколкото мислиш.

на повече от едно място споменах, че говоря за свои познати, свои наблюдения и тези статистики са мои собствени. мога освен с думи, да си служа и с числа и проценти, ако трябва да обобщя някаква своя идея :) Не виждам защо да не намесвам хората, след като в тях се отразяват следствията и проявленията на това, за което говорим. не виждам как може да се говори за нещо отделно от ефекта, които предизвиква. учил съм достатъчно реторика и логика, за да зная, че това е невъзможно. няма смисъл да пренасяме обекта на обсъждане на някаква имагинерна абстрактна плоскост, след като той е изцяло преплетен със своите резултати. дори енергийно, природата на рейки е точно такава- свързваща се със своите приемници :)

Неактивен pilinka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #47 -: Юли 03, 2008, 18:53:41 pm »
Кармата погрешно се възприема като наказание, а тя е чисто и просто урок, който трябва да разберем и овладеем. На помощ ни идват ситуации, в които изпадаме, хора, които ни подават отговорите и ни протягат ръка било то под формата на лечение или разговор и всичко това е част от нашата карма. Рейки е също част от нашата карма. Карма е не само да се разболееш, но и да оздравееш. И то без значение какъв начин за оздравяване е използван. В този смисъл рейки помоща е част от кармата на съответния човек. Във всичко има добри и посредствени учители. Карма е също на кой от тях сте попаднеш, защото всичко, в този живот иде, за да ни научи на нещо и колкото по-скоро го разберем, толкова по-малко терзания ще имаме. Добрият рейки учител, не само вижда аурата и болестите в зародиш, но получава и картина за причинно-следствената връзка между настоящото състояние на пациента и целят му живот такъв, какъвто той си е избрал да изживее с всичките си грешки, действия и думи.
« Последна редакция: Юли 03, 2008, 19:23:33 pm от H. »
feel the power in you

Неактивен pilinka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #48 -: Юли 03, 2008, 18:57:03 pm »
Така той помага на пациента не само на физическо ниво, но и като го лекува емоционално, като му помага да разбере себе си и да бъде в мир със своите действия, да разбере своята властна драма и как да я преодолее.
« Последна редакция: Юли 03, 2008, 19:27:38 pm от H. »
feel the power in you

Неактивен pilinka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #49 -: Юли 03, 2008, 19:01:55 pm »
Проблемът според мен е, че за да изберем подходящия учител ние трябва да сме работили преди това върху издигането на нашето вибрационно ниво, за да можем да усетим по фините енергии на човека, с които общуваме, за да можем да избегнем лъжовното понякога чувство на доверие, което друг човек съзнателно може да предизвика у нас и да разчитаме единствено на това, което виждаме, защото да видим аурата не е трудно нещо, а пък видим ли я, тя всичко си казва.
« Последна редакция: Юли 03, 2008, 19:29:01 pm от H. »
feel the power in you

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #50 -: Юли 04, 2008, 15:12:24 pm »
pilinka,

твоите съобщения са валидни за всички лечители. Ние тука имаме ТЕХНИЧЕСКИ ПРОБЛЕМ С РЕЙКИ!

И той е, че те канализират енергии, които не знаят какви са!

Неактивен pilinka

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Относно: Рейки: окултният капан за болни хо&#
« Отговор #51 -: Юли 07, 2008, 16:08:01 pm »
Моят рейки учител ми е споделял какви битки води с низшите енергии и тези същества, които се опитват да те дебалансират и да черпят от твоите сили. Тя отлично знае(но това не се отнася за всички учители), с кои енергии работи и какъв характер имат те, дори и честотата им била различна. Когато прави сеанс тя сама избира кои енергии да включи, взимайки под внимание духовното развитие на човек и физическото му състояние, защото не работи само с рейки. Когато подържаш постоянна връзка с Бога, ти не си в състояние да бъдеш проводник на енергия, влияеща по негативен начин на човек, защото Христовата и Божията енергия е най-силната и руши всичко що има нечист характер. Самата аз изпитах това на гърба си, когато преди да се оженим с мъжа ми викахме свещеник да освети дома ни. Тогава по време на молитвата за защита от всяко зло аз съм паднала назад(точно както фигурките домино падат) и си удрям тила в ръба на леглото зад мен. Свестявайки ме (аз нямам спомен за станалото) аз усещах голяма лекота и после с учудване разбрах , че рейки уменията ми придобити в първа степен ги няма, само символите бяха останали в аурата ми. Христовата енергия беше изчистила всичко от мен.....
« Последна редакция: Юли 07, 2008, 20:14:41 pm от Mirotvorec »
feel the power in you

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #52 -: Юли 07, 2008, 17:22:30 pm »
моят рейки учител ми е споделял какви битки води с низшите енергии и тези същества,които се опитват да те дебалансират и да черпят от твоите сили.тя отлично знае(но това не се отнася за всички учители) ,с кои енергии работи и какъв характер имат те,дори и честотата им била различна.когато прави сеанс тя сама избира кои енергии включи взимайки под внимание духовното развитие на човек и физическото му състояние,защото не работи само с рейки.

А! Сега си говорим човешки в тая тема - благодаря pilinka!

Твоята учителка, която (съжалявам, че трябва да го кажа, си е дала напразно паричките зе сертификати по рейки, но я разбирам...да привлече повече клиенти) отлично разбира проблемите на рейки. Както пишеш тя самата ти е обяснявала за канализирането на низши енергии. Останалото ПАК ВАЖИ ЗА ВСИЧКИ ЛЕЧИТЕЛИ! Лечителя, който ИЗБИРА енергиите САМ СЕ ЗАРЕЖДА НА СЪОТВЕТНОТО НИВО за да лекува (но това НЕ Е РЕЙКИ!)

Вземи за пример една българска баба, която трябва да лекува някого на смъртно легло - тя ще се пречиства за няколко дена, ще събере билчиците си в определени дни, ще нощува също в определени дни в гората и ще посрещне изгрева в молитви. Избор на енергии?!

Или богомилите, които са имали специални ритуали да се заредят с Божествената енергия преди да лекуват или да дадат последното опрощение на човек.

Това е съзнателно канализиране на енергии, но не на тези със сертификатите по рейки!

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #53 -: Юли 09, 2008, 14:54:36 pm »
Бих искал да обобщя казаните неща дотук за "феноменалната система" Рейки:

1. Претенцийте, че това е древна система са необосновани; Рейки съществува едва от началото на миналия век.
2. Това е еклектична система от непълни знания, изградени по повърхностен начин на базата на някои древни учения и езотерични практики, известни в Индия, Тибет и Китай и пречупени през японския начин на мислене.
3. "Майсторите", посветени в пет урока от невежи инструктори са опасни за вашето душевно и физическо здраве.
4. Опасни са защото с претенциите си се намесват във фината структура на човешкото тяло и могат да предизвикат необратими вредни последици.
5. Комерсиализацията, псевдостепените на "духовна йерархия" и вредните последствия са повече от очевидни дори и за наивниците, които попадат в този капан.
6. В тази система няма нищо истински духовно и липсва съответната традиция и опитност проверени от вековете.
7. Наличието на литература по въпроса, съвсем не означава, че Рейки е нещо задълбочено и стойностно.
8. Организацията на Рейки, все повече придобива формата на фанатизирана религиозна секта и точно за това е опасна за обществото (виж примерите с разпаднатите бракове и психически увредени хора; не малко са и умрелите от подобни "лечителски намеси").

Препоръка към истинските адепти - НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С ГЛУПОСТИ И НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И СРЕДСТВАТА!  :-[ :-\ :-X  ???
 

« Последна редакция: Юли 09, 2008, 15:03:52 pm от Доктора »
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен 3 in 1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #54 -: Юли 13, 2008, 01:00:10 am »
Тази мания обхваща все повече хора. От лични наблюдения виждам как тези хора престават да ходят на черква и нещо винаги смутоляват, когато стане въпрос, че то нямало нужда и било излишно. Освен това огрубяват и стават някакви дръпнати. Хиляда пъти молих напразно сестра ми (живее е чужбина) да не учи рейки, но тя не ме послуша. Тъкмо го завърши и ми се обади по телефона да ми съобщи, че е по-велика от Господ и не може да му се моли тя на него, а едва ли не обратното. Както пресичах парка, така ми се наложи да приседна на една пейка, че ми се подгънаха краката. Това не бяха приказки на нормален човек, освен това , наистина в семейството й настанаха големи патаклами и каши , после май се научи да ги поприкрива тез мисли, но вече не е същото като преди.
Имам и други познати, които фанатично защитават рейки, имам чувството, че от нещо ги е страх. Естествено и аз като участниците във форума не искам някой да ми хакне ниски вибрации, били те от самия рейкист, или от други форми по канала.
...Божията енергия е най-силната и руши всичко що има нечист характер. Самата аз изпитах това на гърба си, когато преди да се оженим с мъжа ми викахме свещеник да освети дома ни. Тогава по време на молитвата за защита от всяко зло аз съм паднала назад(точно както фигурките домино падат) и си удрям тила в ръба на леглото зад мен. Свестявайки ме (аз нямам спомен за станалото) аз усещах голяма лекота и после с учудване разбрах , че рейки уменията ми придобити в първа степен ги няма, само символите бяха останали в аурата ми. Христовата енергия беше изчистила всичко от мен.....
Ето, ти сама  каза, че Божията енергия руши всичко що има нечист характер. Това е добър урок за тебе.
Спрете Земята, искам да сляза!

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #55 -: Юли 16, 2008, 15:58:44 pm »
Рейкистите е най-добре да ги прекръствате с кръстния знак, макар и мислено и просто ще ги изпразните от съдържание! Ако там се е затаила някаква сатанинска тъмна сила - тя ще избяга с гръм и трясък! :-X
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #56 -: Юли 16, 2008, 20:02:30 pm »
Рейки се разпространява като епидемия... Днес имах взимане-даване с един водопроводчик и заговорихме за енергийно лечение и той каза: "Рейки нали? Разбираш ли от рейки?"...и когато му казах "Не благодаря - не искам и не разбирам от рейки", се разочарова.

Явно всичките пари от курсовете си оказват влиянието / рекламата...защо ли ми заприлича на разпространението на свидетелите на Йехова?!

Неактивен kassito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #57 -: Юли 31, 2008, 17:04:31 pm »
Вижте какво бе хора! Рейки е учение също като Йога например. С Рейки не можеш да сториш зло защото енергията ще ти бъде отнета. Много е важно кой те инициира защото има много измамници и когато един такъв те посвети тогава става лошо. Какво говорите че човек триабвало сам да си понесе кармата! Ами тогава защо има доктори на тоя свят? Някои хора се раждат за да погат на други. А в какво вярва човек си е строго индивидуално. Вие вярващите не можете да убедите никой в съществуването на бог, както и обратното. Ако сте доктори, учени ит.н. не се опитвайте да се наложите няма как да стане. То е ясно че не вярвате в мистиката и такъв вид лечение защотто това противоречи на вашата личност. Оставете това на професионалистите! ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #58 -: Юли 31, 2008, 18:54:11 pm »
Цитат
С Рейки не можеш да сториш зло защото енергията ще ти бъде отнета.

За рейки няма да говоря директно обаче искам да кажа нещо по повод горния "принцип" защото съм го виждал да се проповядва и от други "учения". Кой я дава тази енергия и кой я отнема ? Добрата сила която управлява земята и космоса ? Аз доколкото виждам други  (не толкова "добри")управляват но както и да е  ;) Това че с енергия не можеш да сториш зло няма как  да е вярно просто защото именно затова най-много се използва - за причиняване на вреда а и принципно е по-лесно да се разрушава отколкото да се гради.Според мен всеки който твърди че  "силите" могат да се използват само за "добро" умишлено дезинформира - най-вече гурутата  които проповядват тези принципи.И каква е целта най-вече от подобна дезинформация ? Ами като за начало тайните служби от доста време не само са  изучили как "енергията" може да се използва срещу всеки който за тях е "противник" но и използват много ефикасно наученото. Всяко едно нещо само по себе си е неутрално и може да се използва и за "добро" и за да причини вреда и няма как да има изключения. Но и според теб очевидно може да има лоша умисъл но "някой" ще се погрижи "лошия" да не може да продължава да вреди ? Серизоно ли вярваш в това ? Според моите скромни наблюдения на Земята принципа не е този за огромно съжаление.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #59 -: Август 01, 2008, 00:31:45 am »
Енергията, която се използва за добро и енергията, която се използва за да навреди една и същи ли е? Може ли например човек с недобре развито ментално тяло, да борави с материята/енергията на менталния план? А по-висшите енергии - как можем да ги управляваме, ако не сме развили в известна степен съответните тела? Всички егоистични начинания са ограничени да третия подплан на менталния план. На физически план едно егоистично и едно надличностно действие може и видимо да не се отличават, но в същността си са коренно различни. Различни ще бъдат и следствията им.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27