Автор Тема: Рейки: окултният капан за болни хора  (Прочетена 43932 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #15 -: Януари 04, 2006, 21:41:13 pm »
Но не смятам, че чрез Рейки сеансите и практиките,при условие, че работиш единствено в името на добото на съответния човек, би могъл да повлияеш негативно върху кармата му. Каквото трябва да се случи - то се случва, нали? Не можем да променим нещата. Но ако чрез Рейки успеем да подобрим здравословното състояние на човек (дори и за кратко), макар и да му е заложено кармично да загине от същата тази болест, която сме лекували, защо да не помогнем?

Защото не е правилно. Човек трябва да си помага преди всичко сам в този живот. Ако чисти мисълта си, всичко ще се оправи. Лесно е да си казваш: "Защо точно аз се разболях от рак, какво съм направил?" и да отидеш при рейки-"мастера"... Да не говорим, че на някои им става лесно, приятно и хубаво постоянно да ги кърпят енергийно и всеки ден висят при "мастера".

Помисли наистина по въпроса ;)

чрез изравняване на енергийните вибрации в 12-те чакри (защо навсякъде пишат,че са 7 ?!)

Защото от скоро са 12. Някои хора и досега са си със 7. Те основните чакри си остават 7, другите 5 са междинни и в момента повечето хора ги градят, защото вибрациите на планетата се вдигат ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #16 -: Януари 04, 2006, 21:50:08 pm »
Мисля, че две са междинни, а другите три наистина отскоро (10-ина години) са започнали да се разтварят. Причината е, че те ще са ни необходими в 5-то измерение, на новата Земя.
Не мисли като човек!-Крион

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #17 -: Януари 04, 2006, 22:45:41 pm »
Аз също предпочитам да си помагам сама,Horus.Oпределено!Смятам,че тези,които тичат да ги "кърпят енергийно" постоянно,както ти казваш,са слаби хора,които не искат да се борят...Какво е мнението ти за това? :-[
Че вибрациите на планетата се вдигат - смятате ли че това означава,че все повече хора започват да
ОСЪЗНАВАТ и че е за добро (разкриването и на останалите 2 +3 чакри)?Хм...ще помисля,да. :-\

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #18 -: Януари 04, 2006, 22:51:32 pm »
Че вибрациите на планетата се вдигат - смятате ли че това означава, че все повече хора започват да ОСЪЗНАВАТ и че е за добро (разкриването и на останалите 2 +3 чакри)?

Да ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #19 -: Януари 04, 2006, 23:28:30 pm »
Смятам,че тези,които тичат да ги "кърпят енергийно" постоянно,както ти казваш,са слаби хора,които не искат да се борят..
Това са хора, които не искат или не смеят да поемат отговорност за себе си, за собственото си развитие и това е голямата трагедия. Ми това си е индулгенция-аз си плащам, пък ти ме излекувай, оправи ми кармата, кажи ми кой бизнес ще бъде успешен и т.н.
В тази връзка са и моите разсъждения за истинските лечители, духовните-те ще контактуват с моята истинска духовна същност и ще ми предадат нейните съвети, та аз самият да разрешавам проблемите си.
Не мисли като човек!-Крион

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #20 -: Януари 05, 2006, 09:28:10 am »
Ужас - като че ли сме на пазар "Купувам - продавам" !  :(
Искрено съжалявам за такъв род "Учители" и "Лечители".Ама безкрайно много
ги съжалявам!Никога не съм гледала на Рейки по този начин....
Истинският Учител ти помага без да изисква нещо в замяна....
Благодаря ви.  :-\

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #21 -: Януари 05, 2006, 10:39:37 am »
Айкидока, нали знаеш, че присъстващите правят изключение.  :D
Не мисли като човек!-Крион

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #22 -: Януари 05, 2006, 11:48:50 am »
Mirotvorec,да - убедена съм,че присъстващите са изключение.Иначе нямаше да бъда тук  ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #23 -: Януари 08, 2006, 20:45:25 pm »
Относно  кармичните болести аз също тъй като бях чел доста по въпроса включително и Лазарев считах че са единствено и само дело на самия човек -сиреч той сам си е винновен, обаче с всички тези планове за намалявяане популацията на човечеството и безбройните начини които бавно убиват човека  допълнително натоварват нещата. Някои обаче така да се каже "чийтват" и успяват да избегнат ударите на съдбата включително и с рейки. Бтв аз съм убеден че всички от така наречения елит използват подобни практики на редуциране на кармата щото иначе те първи трябваше да се гърчат съобразно действията си!
Освен това обаче също явно важи и правилото при еднакви горе доло условия на вредни облъчвания - тези с по-тежка карма да се разболеят. Но си остава и факта че "обикновенните хора" в момента са подложени на геноцид чрез вредни и замърсени храни, козметика замърсена околна среда и нискочестотно облъчване.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #24 -: Януари 08, 2006, 21:07:49 pm »
Бтв аз съм убеден че всички от така наречения елит използват подобни практики на редуциране на кармата щото иначе те първи трябваше да се гърчат съобразно действията си!

Да. Наричат го "благотворителност" :P

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #25 -: Януари 08, 2006, 22:31:53 pm »
Интересно ми е как чрез Рейки ще се редуцира кармата  :o   Като помагаш на други ? Или просто като прокарваш възможно повече енергия през себе си ?
Не мисли като човек!-Крион

firma

  • Гост
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #26 -: Януари 09, 2006, 08:29:21 am »
Рейки помага на хората на живеят на земята по 120 г.Хората са привързани към земният живот.Човек има 3-ма приятели на земята:богатството,роднините и делата що е вършил.Когато душата напусне тялото,богатството първо изоставя човек,роднините го придружават до гроба и остават само делата му пред Бог. 8) ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #27 -: Януари 09, 2006, 13:24:39 pm »
Ами Миротворец сега точно подробности за рейки специално не мога да ти дам но лично за мен принципа ми е ясен. Очевадно е че човек не получава "възмездие" за своите дела "веднага" - в този случай дори от съд нямаше да има  нужда - например убийците щяха да умират веднага след престъплението! Очевидно нещата се отлагат за известен период и също така очевидно има начини този период да бъде удължаван многократно и самата карма да бъде прехвърляна на потомството. Има начини и кармата да бъде и неутрализирана.
Обаче в крайна сметка се получава така че тези които имат достъп до информация (какво са платили за нея е друг въпрос) могат да използват всякакви "вратички" във вселенските закони така че да бъдат почти неуязвими. Точно както в нашата съдебна система "пекани" адвокати търсят и под вола теле и използват всичко за да измъкнат клиентите си.
А и пак очевидно правилата на игрта във Вселената не са достъпни за всички и е логично тези които ги познават по-добре да са в по-добра позиция за шмекеруване. Само че има и още нещо тези шмекери не могат да се усетят че са намерили образно казано шорткътка до ниво които води до задънена улица, а те мислят че минавайки по прекия път ще дръпнат напред  ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #28 -: Януари 09, 2006, 14:27:21 pm »
Подкрепям написаното от теб, само не съм убеден, че може да бъде неутрализирана кармата, без да я изстрадаш. Някой по-опитен би могъл да отложи, но все ще дойде часът за изплащане по един или друг начин.
Не мисли като човек!-Крион

orlinji

  • Гост
Отг: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #29 -: Януари 25, 2006, 17:37:55 pm »
Рей означава поклон, а Ки - енергия - самите рейкисти превеждат термина като "Поклон на Силата на Любовта"!
С нещо като Рейки лекуват много от добре познатите ни врачки и екстрасенски, без да използват гръмки думи и да си плащат за "Посвещения"! Не мисля че Рейки е нещо лошо - по никакъв начин - единствено фактът че се заплаща е не на място. Вярно е че чрез този метод излекуването е само временно защото само се запълват и раздвижват енерг. дупки в болния, но не се премахва причината, която е винаги на ментално емоционално ниво! Подобен подход обаче, без да се ограничава в дадена система, все пак си има своето място в лечителството!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27