Автор Тема: Рейки: окултният капан за болни хора  (Прочетена 44015 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kassito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #60 -: Август 01, 2008, 12:19:41 pm »
Енергията, която се използва е разбира се енергията на вселената. Не знам Alien дали си се занимавал с Рейки, но тя със сигурност не е зла сила. Не колкото вуду например. И никой не я проповядва-това не е религия. Тя просто помага на човек да постигне хармония на духа и тялото и да излекува емоционалните и физическите си проблеми. Съгласна съм че има хора, които си мислят че това е някаква велика сила и че щом се посветят едва ли не ще могат да отмъстят на враговете си. Но не е така! Когато някой реши да се занимава с нещо подобно, той трябва да го прави с ясното съзнание, че ще си остане обикновен човек, а не магьосник. Аз откакто съм посветена се чувствам отлично защото използвах енергията за да помогна на себе си. По природа съм доста буйна и ми беше трудно да се справя със себе си. Но след Рейки всичко се промени КЪМ ДОБО и искам да подчертая че не съм се карала с никой и не съм загубила нищо. Не проповядвам на всеки срещнат че съм велика ни се хваля, защото съм на ясно с с енергията която притежавам. Да, човек (дори и без Рейки) може да нараняява с помоща на енергията, но това го обременява кармично и както следва той ще си плати в следващия живот. Работата с енергия не е за всеки особено ако не знае как да я използва. Не знам дали сте гледали по TV в едно предаване по една от националните телевизии говориха за Рейки. Мислите ли че тази публичност е с цел колкото се може повече да се вреди на хората?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #61 -: Август 01, 2008, 17:04:39 pm »
Това че са го давали по национална телевизия е по-скоро негативен фактор  ;) Последното място където да търсиш истината за каквото и да  било са масмедиите - проследи им собствениците и от кого се управляват.
Не съм казвал никъде че рейки е зла сила, моята теза беше че всяка една идея или практика независимо колко "хуманна" е тя може да се използва и за вреда и затова винаги трябва да се има едно наум за целите на проповядващите каквото и да е. Защото е най-лесно под маската на нещо "добро" да се вършат най-ужасните злини и това го казвам като принцип а не визирам рейки. Точно затова изразих несъгласие с казаното за "добрата природа на енергията" - зависи си изцяло от човека който я използва и негоевите мотиви а те освен да "лекува" спокойно могат да са и влияние и контрол над обекта или група от хора.И точно затова не бива да се предоверяваш на някой който може да ти бъркани в биополето. (вярно то може и да е за "добро" но не е задължително)  ;)

Неактивен kassito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #62 -: Август 01, 2008, 17:29:05 pm »
Така е! Аз самата не се доверявам лесно.  Но виждате ли повечето хора в този форум говорят за Рейки сякащ я познават в детайли. Никой не спомена досега добрите страни. Зашото тук е България нормално е да не се доверяваме, но в Индия например това са абсолютно нормални неща. Да си ясновидец там е напълно нормално. Всичко в този свят е енергия. Дори Христос. Така че Бога на който се молите в черквата е също енергия. Тя е във вашите мисли, а това което мислите е крайния резултат на вашето ежедневие. Каквото си посял, това ще пожънеш. Щом в мислите си желаеш нечие зло то ще го сполети може би, но за това няма да е виновна Рейки, а самите вие! Има толкова много книги посветени на Рейки и в нито една не пише "как да сторим зло".

P.S. Предаването беше "Часът на Мама"-предаване за майки и техните деца!!!

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
Относно: Рейки: окултният капан за болни хо&#
« Отговор #63 -: Август 01, 2008, 23:27:56 pm »
Мъка ми е за всички, като чета как ревностно защитават тази нишоастрална проказа. Аз лично минах през това и ако не бях отчаян въобще нямаше и да се хвана в този капан. ТОВА НАИСТИНА Е КАПАН ЗА БОЛНИ ХОРА! Хубавото е че се усетих в деня на кръщението каде съм попаднал :P Много зловещ ритуал в тъмна стая седят трима и рейкимастъра пеейки мантри им качва и активира разни символи за да станат и те рейки 1 степен. Работата е много окултно сериозна от колкото изглежда на пръв поглед! ПАЗЕТЕ СЕ! ;)

пс:Забърсах думичките "зомбита" за да не дразня духовете :P
« Последна редакция: Август 30, 2009, 07:58:06 am от Морфей »

Неактивен kassito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #64 -: Август 02, 2008, 13:41:04 pm »
Съжалявам че трябва да те разочаровам но въобще не си прав. Никой не защитава ревностно Рейки. Така ти изглежда защото форума е посветен на нея. Или ти самият се опитваш да създадеш интригата....както и да е твоя си работа. Тук са се събрали само философи, които много говорят без да имат представа за свръхестественото. Явно и ти си нямаш. Посвещаването въобще не протича така както ти го описваш. Очевидно си си имал работа с някой, който ти е предал собствената си енергия и не е активирал нито един символ и дори най лошото-нямал е представа какво прави. Поздравлвния че си се усетил на време. Моите уважения!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #65 -: Август 02, 2008, 18:06:57 pm »
Да, тук никой няма представа за свръхестественото, защото никой не е иницииран от рейки мастер. Айде стига вече...

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #66 -: Август 02, 2008, 20:54:33 pm »
Цитат
Всичко в този свят е енергия. Дори Христос
  Значи знаеш, че енергията не е стока за продан, защото не е собственост на никой.  А дипломите за рейки се продават за пари, Kassito.  Помисли върху това.  Ако си плащаш, Рейки мастерът  не ти предава енергията , а ти продава енергията.   Което пък не е възможно.  Щом нещо такова се продава , бегай далече от продавача..    ;)

Неактивен kassito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #67 -: Август 02, 2008, 23:32:12 pm »
Нямам нищо против да дам пари. Пък и ти даваш пари за да станеш лечител. Ти не ставаш магьосник както повечето тук си мислите. Всеедно да завършиш медицинско училище. Предават ти материала ти си плащаш за което и после продължаваш да се развиваш сам като си помагаш със съответната литература и практикуваш. Това е същото само че лекуваш по алтернативен начин. Казах ви вече Рейки не е религия, а учение. Не се молиш на никой, просто получаваш възможност да лекуваш с помощта на енергията. Ето там ви е проблема, че вие сте религиозни, вярвате си в Бог и никой не е почнал да ви надяква, че той не съществува. Ако някой каже че иска пари за да преподава християнство... виж това едруго нали? Щом не вявате в нещо, значи не го познавате, тогава недейте да го упреквате.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #68 -: Август 02, 2008, 23:59:15 pm »
Интересно ми е как според учението "рейки" може да се разбере кога състоянието на "пациента" е резултат от излишък на енергия и кога от недостиг? А "лечението" в двата случая различава ли се?
« Последна редакция: Август 03, 2008, 00:02:41 am от Iris »

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #69 -: Август 03, 2008, 11:40:34 am »
Ето как :D и четете внимателно! 8)

Цитат
Теория и практика 
В някои култури има вярване, че енергията Рейки се влива през седмата чакра на Рейки лечителя, зарежда аурата му и се влива през ръцете в тялото на получаващия Рейки. В други култури се смята че енергията влиза през първата чакра, зарежда аурата му която е с център четвърта чакра, след което минава през ръцете на лечителя. Вярва се, че енергията Рейки е с интелигентен характер и знае от къде да мине и „какво да направи“. Така по този начин ако тялото на получаващия Рейки има нужда и е готово да се лекува, то ще приеме енергията за лечение, ако тялото чувства, че не му е нужна енергия, ще я отхвърли. Някои култури учат, че Рейки „духа“ бди над Рейки енергията, предпазвайки я от повреда/поквара и причиняване на вреда. Много от Рейки майсторите учат че енергията Рейки не може да навреди и всяко намерение да се вреди със нея няма да има успех.

Облеченият пациент трябва да легне и да се отпусне, тогава Рейки лечителя участва в лечението като канал за енергията Рейки, позволявайки на енергията да премине през него в тялото на пациента където е нужно. Обикновенно Рейки лечителя полага ръцете си на определени позиции по тялото на лекуващия се. Някой Рейки лечители докосват тялото на пациента, докато други просто държат ръцете си на разстояние. Някои практикуващи Рейки споделят усещанията си по време на даване на Рейки като чувство на: топлина, студ, натиск, бодеж.

Рейки претендира, че е форма на Ориенталска медицина, която дава пълно лечение и хармония на тялото, ума и духа, също така Рейки е неотклонна част от човешкото същество. Някои традиции именуват тялото, емоциите и душата като части, които имат следните екиваленти/нива на Рейки: Рейки I, Рейки II и Рейки III. Рейки учителят е посветен във всичките три части на Рейки — I, II, III и може да лекува с ръце, от разстояние и да настройва нови Рейки лечители. Рейки може да помага при пълно лечение или облекчаване на неизлечими кармични заболявания. В практиката се срещат заболявания, които са трудни за лечение от традиционната медицина, както и за Рейки. Рейки лечителите казват, че единственото което те предлагат е енергия — не се използват медикаменти, но Рейки терапията няма за цел да замести алопатичното лечение. Всъщност Рейки е съвместима с всички известни терапевтични методи от класическата и алтернативната медицина. Рейки лекува като стимулира естествените оздравителни способности на организма; помага за възстановяване на жизнеността и намаляването на стреса. Разболяваме се по-лесно, когато сме изморени или сме в стресово състояние. Обяснението- енергията, която бива изразходвана в състояние на стрес, не е достъпна до организма, за да се използва за самолечение. Когато освободим тази енергия, тя може да се използва именно да се самолекува тялото, като по този начин се ускорява и процеса на оздравяване

Неактивен kassito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #70 -: Август 03, 2008, 14:28:17 pm »
учението РЕЙКИ не е окултен капан за болни хора защото това е чиста космическа енергия която не може да навреди на никого.При посвещаване в реики мастерът не ти предава своята енергия а ти предава символите на реики чрез които ти можеш да предаваш тази космическа енергия с цел лечение на други хора но при условие че те са сьгласни за това.Не се заблуждавайте че всеки може да бьде посветен в рейки .Когато човек е лош злобен и изльчва отрицателна енергия мастерьт отказва да го инициира.В това че за лечение с рейки се заплаща няма нищо лошо и престьпно защото при един рейки сеанс лечителят освен енергия отделя достатьчно времв и тьрпение за всеки отделен човек.От това което чета вьв форума ми става ясно че най -яростните противници нямат представа какво представлява рейки учението че с него нищо лошо не може да ти се случи а само хубави неща.В действителност сьм срещала хора попаднали на рейки мастер менте който им епредал своята лоша енергия и след това животьт им е станал ад но с това самото учение няма нищо общо.Преди да се РЕШИ ДА СЕ ЗАНИМАВА С РЕЙКИ всеки човек е необходимо да сьбере информация за своя бьдещ мастер и тогава да се сьгласи да бьде иницииран .Самият ритуал е едно много приятно изживяване свьрзано с много приятна ирелаксираща музика.Така че този който е бил посветен на тьмно от хора които пеят мантри е бил посветен в нещо друго но не и в рейки.Моята молба е преди някой да се впусне да хули учението рейки нека пьрво прочете мако литература и да разбере за какво става дума.

Неактивен kassito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #71 -: Август 13, 2008, 23:34:22 pm »
Много ми е интересно да чета мнения на хора които нито познават сьщността на рейки нито знаят за какво става вцпрос.В учението рейки никьде не се говори за БОГ така че  сравнението с религиозна секта е неуместно.Рейки това е чиста космическа енергия която се инициира в даден човек посредством три символа.Чрез тях посветеният може да лекува но не и да вреди.Това за низши енергии и неразвити ментални тела са пьлни глупости много естествено е че ти ако имаш недоразвито ментално тяло вьобще няма да ти дойде на акьла да се занимаваш с такива енергии от рода на рейки.Аз лично от седем години се занимавам срейки и досега нищо лошо не сьм видяла а само хубави неща.С удоволствие сьм наблюдавала как след моето докосване с рьце болката изчезва.Нищо нискоенергийно и сатанинско няма в това да помогнеш на някого.Аз лично след като бях посветена в рейки станах по добра и с повече внимание се отнасям кьм хората.Много ми е неприятно че учението рейки което не е религия и в него няма БОГ се оплюва без да се познава.От това което чета оставам с впечатление че хора с доста по низши енергии се стремят да оплюят нещо което е по визше от тях и помага.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #72 -: Август 14, 2008, 00:33:57 am »
Много ми е интересно да чета мнения на хора които нито познават сьщността на рейки нито знаят за какво става вцпрос.В учението рейки никьде не се говори за БОГ така че  сравнението с религиозна секта е неуместно.Рейки това е чиста космическа енергия ...

Аз вярвам в следната схема на "чистата космична енергия":

- "Материята е кондензирана енергия"
- "Енергията е кондензирана светлина."
- "Светлината е кондензирана мисъл"
..................
- "........е кондензиран Бог, Абсолют, Върховно начало!"

Петър Дънов

kassito енергията дето ти я продават произлиза от някъде - нищо в природата не се губи. От Къде?
« Последна редакция: Август 14, 2008, 00:34:48 am от Tina »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #73 -: Август 14, 2008, 15:14:05 pm »
Преди няколко дни говорих с един познат иницииран в Рейки, та го разпитах подробно какво точно представлява процедурата. Защото и аз бях чел, че при инициация майсторът ти предава някаква енергия и т.н.
Та той ми разказа това което казва и касито. Майсторът не ти канализира и предава никаква енергия. Основната идея е че с тези символи ти се балансират и "отпушват" чакрите, което е близо до Кундалини Йога и Чи Кунг, за които също се плаща и дори излиза по-скъпо.


Неактивен kassito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Относно: Рейки: окултният капан за болни хора
« Отговор #74 -: Август 15, 2008, 00:20:39 am »
Абе хора стига с тези цитати кой какво казал важното е ти какво чувстваш имислиш до какви опитности си стигнал в своя живот.В случая с енергията ами от физиката знаем че всичко е енергия материята светлината сьщо са енергия самият човек е материя следователно и енергия какво му пречи тогава самият той да бьде проводник на енергия която е полезна за хората.Вьзможен е и другият вариант но това няма нищо общо с учението рейки.Енергията кундалини това е чистата енергия която с определени упражнения навлиза през седмата чакра в тялото на човек преминава през всички чакри и излиза пез пьрва чакра това се казва пьтя кундалини и активира всичките седем чакри.С тези обяснения искам да ви покажа че учението рейки е нещо приятно и полезно и не сьм забелязала някой който е иницииран в рейки да се авфишира навсякьде че е такьв.Лечение с рейки без сьгласието на сьответния човек не може да има.Някой се беше уплашил да не му прехвьрлим някаква лоша енергия от форума.Няма страшно.Просто забележете че хората които защитават рейки са позитивно настроени.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27