Автор Тема: Прабългарите - теории и факти  (Прочетена 194128 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2005, 16:49:41 pm »
И аз не казвам че  на места не е пресилил леко на места. Но специално заради тази книга започнах да ги проверявам нещата. Засега чета само публикувани в интернет разработки на вложко-български историци за Вложка България ( всмисъл на хора от 3те автонони руски републикина територията на Вложка България. Може и да са повече ама аз само 3 намерих като едната само 15% се водят вложки българи .) Съответно хората си пишат и за Велика България и за Памир че даже и за Дунавска България. Потресаващо много неща съвпадат (макар че и някои от тях твърдят че аспаруховите българи са се славянизирали). Обещавам някой ден да събера всичко което съм проучил и да пъсна обширна тема с линкове. Проблемът е че всичко това е на руски а аз съм го учил само за година мнооого отдавна и сега напредвам много бавно.

Edit: Освен това в книгата си той тотално се противопоставя на историята която са "измислили" политиците по време на комунизма (която улеснява възникването на Велика Славянска Федерация, което както знаем не се е случило) и се поддържа от политиците до наши дни. Показва големи противоречия. Особенно това за номадския произход на българите, за който навремето са съдили от един арменски (мисля че) документ, където били казали че сме живеели в палатки и видиш ли значи сме ниско развити номади. А малко по-нагоре в същият документ пише "...Българите имаха градове и по надолу бяха северите, те имаха четири града...". Думата МНОГО пред градове виси тук не мислите ли? Та ако е писал книгата по поръчка то не е била по поръчка на българското правителство.
« Последна редакция: Ноември 22, 2005, 17:07:54 pm от Glarusman »
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2005, 19:15:25 pm »
Ми не е на правителството да ;D

А ти забелязваш ли, че модата от книги за масони, сега премина в книги за Древна България :) Това нещо да ти говори :P Всеки ден излиза нова :P

Севар

  • Гост
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2005, 20:05:13 pm »
Ми не е на правителството да ;D

А ти забелязваш ли, че модата от книги за масони, сега премина в книги за Древна България :) Това нещо да ти говори :P Всеки ден излиза нова :P

Бих добавил, че модата премина в книги за Древна България писани от масони. Например ложата Тан-Нак-Ра.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2005, 20:22:32 pm »
Да де, аз това алюзирах :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #19 -: Ноември 23, 2005, 21:08:03 pm »
Може да е щото се стремят към допълнително напрежение на етническа основа.
 Интересно е че напоследък виждам адски много хора,принципно неотворени към подобни теми,да четат именно по тях. Ето една съученичка-пълна куцарана отвсякъде-ама вчера ми чете"Световната конспирация" Една друга пък някви за масоните.
  Каква е тая ложа "Тан-нак-ра"?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #20 -: Ноември 24, 2005, 01:02:53 am »
хаха, живеели сме били в палатки. Само един пример Балкхара-"страната на хилядата градове".
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2005, 21:06:57 pm »
хаха, живеели сме били в палатки. Само един пример Балкхара-"страната на хилядата градове".
Хаха човек явно сме чели от една и съща книга и аз за това говоря малко по-нагоре в темата - "перлата на Ариана"  :) ама тук виждам як отпор съм срещнал  :( . Добре признавам че има вероятност това да е някоя нова приумица на масоните. Ама как така хора подминахте целият ми предишен пост относно факта че съм чел руски вложко български източници без да упоменете нещо по въпроса? Ако масоните са тръгнали да насаждат идеи които да разпалват вражди на етническа основа ( макар че ако това което чета в книгата е вярно аз след като го прочета по - скоро бих се издигнал до леко по - високи духовни нива и през ум не би ми минало да правя проблеми с етносите , знаейки че моят народ е с една от най - старите култури в света, по скоро би ме налегнало желанието а посвещавам и помагам. Не знам дали разбирате какво искам да кажа) как тогава вложките българи си развиват подобни теории много преди при нас да се появи както вие се изразихте "модата" на книгите за Велика България. вероятно и затова може да се намери причина  ??? ? Признавам макар че дълбоко се интересувам от теориите за конспирацията , се интересуам от прекалено много други неща на които отделям много повече време за проучвания, та по този въпрос определено не мога да споря на вашето ниво. И освен това ако нещата в книгата не са вярни на какво да вярвам ? На днешните учебници ли ? Те от кого са писани? Ако отново някой каже масоните ще има съвсем "леко" противоречие според мен.
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2005, 21:29:40 pm »
Ганчо Ценов - За произхода на Българите чел ли си? Тази книга е гонена от Ватикана и се избиха тук да не можем да я издадем. Това чети, това е истинска книга.

Българите са потомственици на траките, които са потомственици на атлантите. Знаеш ли, че от доста време откриват скелети на гиганти-траки? Няма откъде да знаеш, защото се крие това.

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2005, 22:00:43 pm »
Ганчо Ценов - За произхода на Българите чел ли си? Тази книга е гонена от Ватикана и се избиха тук да не можем да я издадем. Това чети, това е истинска книга.
Да разбирам ли че така и не е издадена? Ако е така ще съм ти безкрайно благодарен ако я имаш в електронен вариант и ми я пратиш. Ако е издадена ще я потърся и ще си я купя. Изключително много се интересувам от Обобщеният въпрос "Кои Сме Ние?", в частност "Кои са българите?" , в частност "Кой Съм Аз?". А наистина досега колкото и да съм изчел
не съм попаднал на теория свързваща българите с траките и още повече с атлантидите. Ще ми е изключително приятно да я прочета.
А иначе за момента най-правдоподобна ми се струва теорията която защитавам сега.
« Последна редакция: Ноември 24, 2005, 22:10:36 pm от Glarusman »
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #24 -: Ноември 25, 2005, 00:01:06 am »
Цитат
Ганчо Ценов - За произхода на Българите
ако някой има електронна версия ще бъда много благодарен ако ми я пусне и на мене

поздрави
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #25 -: Ноември 25, 2005, 00:30:07 am »
Все още я няма в електронен вариант, ще питам кога ще я пуснат. Има друга електронна на Ганчо Ценов - "Кроватова България и покръстването на българите", тя също си заслужава.

"Произхода на българите" не е за атлантите и траките, тя си е чисто историческа, но ще те светне за много неща, които сегашните "историци" и масони искат да прикрият от нас.

Неактивен zaio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #26 -: Ноември 25, 2005, 15:45:35 pm »
Честно казано за мене много Х защо аджаба още от доста отдавна някой упорито иска да ни изкара абсолютно нищо незначещ народец, про положение, че коренът ни е толкова здрав, че прадедите ни са били хора от които доста народ по това време се е страхувал и скланял глава.Защо още от малки ни пълнят главите с тея глупости за номадщината.  Как така един номадски народ ще има столица, писменност(смята се че е руническо писмо), централизирано управление и още куп неща.  Знаете ли че Кубрат е казал на синовете си, че когато умре иска да го заровят в един от пограничните райони на Велика България-Защо ли? Защото това означава, че синовете му никога няма да позволят гроба на баща им да бъде тъпкан от вражески крак. Така са защитавали териториите си по това време. А те ще ми говорят за номадщина, да бе да.
Най-добрата рецепта за щастие е- да използваш парите си не за да трупаш вещи, а преживявания!

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #27 -: Ноември 26, 2005, 18:55:31 pm »
абе ние тука се разговорихме за българите .... а българките съвсем ги забравихме - направо безобразие

Гледам аз днеска из нета - нашите българки не са изчезнали та дори се борят за мир и свобода

I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #28 -: Ноември 27, 2005, 01:56:10 am »
Ах, ти, мръснико! Какви сайтове разглежда. Кък ни тъ е срам, ба!  :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #29 -: Ноември 27, 2005, 02:46:23 am »
Някъде вече цитирах думите на Петър Дънов
"Когато света научи историята на българите, ще научи и истинската си история."
Май става ясно защо, и кои са ни взели на мушка?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27