Автор Тема: Прабългарите - теории и факти  (Прочетена 194579 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #435 -: Септември 26, 2012, 18:08:21 pm »
baradj - аз нарочно давам диапазон от 5500 до 1000 г. пр.н.е, за да обхвана всички преселения, които са извършвани от Балканските народи. Естествено, че някои са се разселили по-рано, други - по късно в този период.

data - ти пак не разбра. Аз казвам, че част от племената са се разселили - разпрострели се на по-големи територии, или са мигрирали, а други естествено са останали.

Ще го кажа възможно най-елементарно.
Например най-големият син на предводителя на дадено племе наследява земята и владенията, а другият му син, заедно с 1/3 от хората се заселват на някакво по-безлюдно място, за да имат по-голяма територия да се развиват, за да не се избиват помежду си за ресурси. Преди 5-6000 години ресурсите не са били така изобилни, както са сега. Само природно богатите територии са били проспериращи. И когато всички се заселят на плодородна територия, рано или късно населението става прекалено много и се налага част от него да се премести на друго място.

Има данни, че календарът и звездните системи, както са използвани от шумерите, пасват повече на географската ширина на Балканите, отколкото на долното течение на Месопотамия. Причина - миграция на цивилизовани племена от черноморския и балканския район на юг, които са пренесли със себе си и своята култура.
« Последна редакция: Септември 26, 2012, 18:13:41 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен data

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #436 -: Септември 27, 2012, 10:13:32 am »
Това за другия син на предводителя, който с 1/3 от хората „се заселват на някакво по-безлюдно място, за да имат по-голяма територия да се развиват, за да не се избиват помежду си за ресурси“ звучи някакси не на място, защото това може да се случи, само ако имаме голяма  маса хора на много малка територия. Например ако живеят 500 000 човека на 500 декара земя мога да се съглася, че в един момент ще им стане тясно. Обаче територията на Балканите е десетки хиляди километри, а това означава да има стотици милиони жители. Никъде няма данни, че в древността е имало такива огромни маси хора.
И другото – посочи ми в изворите на Омир, Херодот или на Полибий или на който и да е древен автор, че другия син на предводителя заедно с 1/3 от хората „се заселват на някакво по-безлюдно място, за да имат по-голяма територия да се развиват“.
Възможно е да си прав, не го отричам, но досега не съм срещал никъде такъв сюжет в древните извори. Ако ти си попаднал на такъв моля те дай ми препратка, за да прочета.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #437 -: Септември 27, 2012, 19:53:41 pm »
Названието "българи" идва от тракийското племе "кари" (срещано също и като "гари"), които са тръгнали от Балканския полуостров на изток. След това пак са се върнали на Балканите. Писах вече за това:

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,5089.msg258625.html#msg258625

Тогава на кога трябва да сме наследници ? На тези които са останали или които са заминали и след това са се върнали ? На кои трябва да отдаваме повече важност ?
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #438 -: Септември 27, 2012, 20:41:06 pm »
data - това е хипотеза. Ако искаш я приемай, ако не искаш - недей. Ако имаш някакво свое виждане за балканските народи - кажи какво е, вместо да спориш безпредметно, отхвърляйки всичко.

Тогава на кога трябва да сме наследници? На тези които са останали или които са заминали и след това са се върнали? На кои трябва да отдаваме повече важност?

blade - ние сме наследници и на едните, и на другите. Едните са останали, другите са заминали и са се върнали (а някои не са се върнали) и в крайна сметка пак са се събрали. Ние българите сме преки наследници на балканските племена - гети, кари, одриси, беси, трибали и т.н.

Карта на тракийските племена от 5 век пр.н.е. (като някои от тях не са показани, защото са на територията на Мала Азия и други места на Балканите и не са се побрали на картата) - http://prikachi.com/images/107/5317107A.gif.
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 20:46:47 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #439 -: Септември 27, 2012, 20:45:58 pm »
Напълно съм съгласен, но sparotok който го ползвате като някакъв авторитет твърди,че сме наследници само на тези които са останали тук и няма смисъл да търсим корените на тези които са заминали и как се е развила тяхната култура и държава(защото тези които заминават се променят, но много общи неща остават). Както и трябва да се съгласим,че "тракийското" наследство не е изцяло наше,а то общо на румънци, македонци, сърби и дори турци. 
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #440 -: Септември 27, 2012, 20:52:07 pm »
Напълно съм съгласен, но sparotok който го ползвате като някакъв авторитет твърди, че сме наследници само на тези които са останали тук и няма смисъл да търсим корените на тези които са заминали и как се е развила тяхната култура и държава (защото тези които заминават се променят, но много общи неща остават). Както и трябва да се съгласим,че "тракийското" наследство не е изцяло наше,а то общо на румънци, македонци, сърби и дори турци.

Ок, но само без турците, които идват много по-късно и нямат нищо общо с траките. А пък българите, които са тръгнали да "обикалят", колкото и да са се "променили" - кръвта вода не става. ;)
Бъди Слънце!

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #441 -: Септември 27, 2012, 20:58:34 pm »
Тракийското наследство в по-малка степен е и турско. Виж тази статия. http://bgsviat.narod.ru/drevnobulgarskaistoria/turci.htm   ;)
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #442 -: Септември 27, 2012, 22:41:20 pm »
Тракийското наследство в по-малка степен е и турско. Виж тази статия. http://bgsviat.narod.ru/drevnobulgarskaistoria/turci.htm   ;)

Слагаш каруцата пред коня. Турците произхождат до известна степен от траките, но в самите траки няма нищо "турско".

По същия начин, например, хората от САЩ може да произхождат до известна степен от преселилите се англичани (и германци, и французи и т.н.), но това не значи, че англичаните и германците имат нещо "американско" в себе си. :D

Накратко казано - няма как по-старият народ да наследява култура от по-младия - абсурдно е.
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 22:44:52 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #443 -: Септември 27, 2012, 23:16:52 pm »
Голямо невежество относно "генетичното" насладство на траките .

Що си мислите, че като сте родени на територията на Турция...България....Македония....Хърватска ...Еквадор .....и ....т.н....сте техни наследници ?

Явно не разбирате скрития смисъл !

 Търсите наследствотото си в "исторически източници"....медии, професори......и блогове, поради простатата причина, че Вие самите нямате връзка със себе си  и рода си.......... :mad:

 Как тогава установихте кой прабългарски....тракийски.....или римски род  ви е роднина....и ...че ...сте...техен наследник.....  :lol:............... :flag_of_truce:

************************************************

П.П.
Предполагам, че и малкото останали пишещи тук в най-скоро време ще се "самобанират",  давайки Вот на  глупостта !




Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #444 -: Септември 28, 2012, 08:57:29 am »
       Чувствайте  се  наследници  на  траките,  на  византииците,  братовчеди  на  турците,  братя  на  македонците,  важното  е  да  не  сте  наследници  на  българите!!!!!!!   Това  е  целта  на  занятието!!!!!!
       Мен  ме  е  срам  а  вас????????????????
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен baradj

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 440
    • „Нишката на Ариадна”
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #445 -: Септември 28, 2012, 18:33:38 pm »
Стегнете се  и стига сте се излагали :(. Заради такива тъпотии спрях да пиша във форума :--- ??? :---.
С намръщено чело, загърнат в плащ мъглив, възправя се далеч Балканът горделив в хайдушкия си блян

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #446 -: Септември 29, 2012, 11:05:49 am »
Поставям линк към книгата"ТОХАРСКИТЕ ВЛИЯНИЯ ВЪРХУ КИТАЙСКАТА МИТОЛОГИЯ".
http://www.bulgari-istoria-2010.com/booksBG/S_Papilon_Tocharskite_vlijanija_vyrchu_Kitaiskata_mitologija.pdf
Струва си да се погледне.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #447 -: Септември 29, 2012, 14:07:13 pm »
Специално за mitko - Многото имена на българите.
Бъди Слънце!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #448 -: Септември 29, 2012, 15:37:47 pm »
          Монолит,  АЗ  СЪМ  БЪЛГАРИН!!  А  ти  какъв  си - мизиец  тракиец  македонец,  помак,  (те  дъщо  не  смятат,  че  са  българи)  граовец,  шоп!!!!  Сега  да  се  разделим  на  племена   или  на  области,  следващата  стъпка  е  да  посеят  раздори  и  целта  е  изпълнена!  Прочети  за  решенията  на  ционисткия  конгрес  в  Москва! 
         Всички  на  които  майчиният  език  е  български  са  БЪЛГАРИ!  Българин  не  означава  генетика,  а  самосъзнание  --  разбираш  ли!   
         Дали  можеш  да  ми  посочиш  немец  който  да  се  отрича  от  националноста  си!
   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Прабългарите - теории и факти
« Отговор #449 -: Септември 29, 2012, 17:07:53 pm »
Митко, ти случайно да си забелязал, че в тази тема се обсъжда история?! ???

Освен това - на мен вълна ми излезе на устата да повтарям, че всички тези тракийски и прабългарски племена за които говоря - са си чисти българи!
Заяждаш се за българщина именно с човек, който защитава българщината.
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 17:47:29 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27