Автор Тема: За свиващото се време, загубата на краткотрайната памет и свързани ли  (Прочетена 29582 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Все забравям да отворя тази тема. А е важна.
Времето се свива. Физическият часовник не може да го отчете, но всеки с малко по-разита духовна тъкан го усеща. Честотите на планетата се вдигат. На все повече хора - също. На мен лично времето не ми стига вече - чувствам как преди беше по... Абе, който го усеща знае какво искам да кажа...
Имаше една много хубава статия за свиващото се време, само че не я копирах и закриха сайта. Жалко.

"В резултат на ставащите изменения времето се забързва, “колабира”, както казват хронолозите. За хиляди години Шуман резонансът (сърдечния ритъм) на Земята е бил 7.83 цикъла на секунда. Но от 1980г. този резонанс се покачва - в момента е 12 цикъла на секунда. Това означава, че времето бърза: вместо за 24 часа то изтича за по-малко от 16 часа, а ще стане 12."

Това е хубав цитат, само, че в онази статия беше развито много добре и с доказателства - езотерични и научни даже май...
Но както и да е.
Материалната илюзия все повече ни се изплъзва. Свиващото се време е ясен индикатор.
Alien? ultrafutur? Чувствате го, нали момчета?
« Последна редакция: Декември 06, 2006, 18:27:33 pm от Horus »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #1 -: Ноември 19, 2005, 11:16:41 am »
Чувствам го е меко казано дори такива песимисти относно нашите теми тук почнаха да го усещат само че те си го обясняват по-друг начин с възрастта и така нататъка. В последния чанълинг който четах пишеше че е нужно около 65% от хората да се събудят и да поиската земята да премине в 5Д за да стане. И че това е уникален експеримент защото никога не е ставало планета да премине в друго измерение заедно с хората а винаги първо те са умирали и чак след това!
A person must have a Log. (electrical vibratory frequency) of 500 or more before he/she can ascend.

Сега се твърди че сме на около 200 единици. Но все пак е относително за всеки!
« Последна редакция: Ноември 19, 2005, 11:25:06 am от Alien »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Да чувствам го...
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2005, 11:22:10 am »
*
Времето се свива. И един от преките изрази на това - тук и веднага е, че ти успя да ни кажеш онази статия с един цитат от нея само. Времето се свива. Пространството - също - обратно пропорционално на натоварването със смисъл. Просто ни предстои да отворим аквариюма, където сме настанени от няколко хилядолетия. Отвън ще ни се наложи да работим с грамадни смисли - трябва да се научим да понасяме мащабите им... Става едно сгъстяване на времето и пространството - илюзията за Триизмерна Линейна Реалност колапсира...
*
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2005, 13:07:42 pm »
Да.Свива си се. И вече с бая големи мащаби.Като се почне от там,че неща случили се съвсем скоро ми се струват адски отдавна и въпреки че си върша всичко по абсолютно еднакъв начин с преди,и ми отнема същото време все по-често откривам,че закъснявам и изоставам.И всичко това на чисто физическо ниво
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2005, 17:49:30 pm »
Някой може ли да даде линк за някоя по-обоснована статия че много искам да прочета.Аз отдавна го усетих това нещо. И при мен разликата е огромна.Просто като си спомня в 9ти клас (преди сумати години :) ) как ми течеше времето и как ми тече сега направо ми се завърта главата. И освен това този ефект да не би да има нещо общо с теорията че времето тече по постоянно намаляваша синусоида чиито край е през 2012? Страшно искам да прочета повече по въпроса защото наистина поне аз усещам ОГРОМНА разлика, само че в началото си мислех че си внушавам, а после реших че явно мозъка ми е почнал да работи на по-долна предавка  :-\
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Eon

  • Гост
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2005, 18:00:35 pm »
дано форума съществува и след 2012
тогава каква ще е ситуацията ???

аз не мога да си представя
как така след 2012 например в 2013 ще сме вече в друго
измерение, как ще изглежда то??какво ще правим тогава??
някой намерил ли е обяснение на тези въпроси??
сериозно!
« Последна редакция: Ноември 19, 2005, 18:23:03 pm от Eon »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #6 -: Ноември 19, 2005, 18:58:50 pm »
Доколкото знам времевата компонента е валидна само за матрицата на 3D,четвъртото измерение е нещо като преходно,а в по-горните понятието време се дефинира като "сега"-няма минало,няма бъдеще.
 Eon,може би да почнем от това-как ще изглеждаме ние като човешки (все пак) същества.Мисля...абе,мисля-чел съм и аз някъде ,нещо...Пак ще имаме същите физически тела,но те ще бъдат по-ефирни (нали вибрационното ниво ще е доста по-високо).Ще имаме способността да ги променяме като плътност,сиреч по-видими и по-невидими според сегашната ни представа.Което пък ме навежда на мисълта,че ще можем да присъстваме еднакво добре и на 5,и на 3 измерения.
Кеф,а  :D  Придвижването сигурно няма да става както сега ,а много по-бързо.
Хм,тази тема твърде много се връзва с 2012, щото същите "умни" мисли и там щях да ги фрасна.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Glarusman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 120
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #7 -: Ноември 19, 2005, 20:00:07 pm »
Лек офтопик
Ся ми хрумна как може да излгеждат нещата тогава :) В един епизод на Star Trek : Deep space 9 капитана попадна в wormhole и влезе в някакво странно измерение, където се запозна с едни същества които нямаха понятие за време. Имаха понятие само "сега". Нямаха понятие и за смърт. Абе епизода просто си заслужава да се гледа дори човек да не е trekee понеже навежда на интересни мисли. :)
I'm seeking for the light, but I always move into the shadows.  The destiny of every Guru, is to be a

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #8 -: Ноември 20, 2005, 00:38:38 am »
Определено времето се променя. Забелязал съм го, понеже много рядко ми остава време да се наспя като хората. Дори един мой познат "скептик" по нашите въпроси онзи ден подхвана тази тема. Каза, че му се струва, че времето минава страшно бързо. Дааа, времето лети...
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #9 -: Ноември 22, 2005, 11:41:00 am »
ето малко интересни исказвания относно времето:

"What is time? I know what it is, but when
you ask me I don't.“ - Augustine of Hippo

"Time is an illusion, lunchtime doubly so." –  Douglas Adams
(The Hitchhiker's Guide to the Galaxy)

"Time is money." - Benjamin Franklin

... има и една положитена черта от свиването на времето - прочетохте както масона Бенджамин Франклин мисли за времето. От тука следва че и парите ще им се "свият" .. уаахахахаха. Типично шопско мислене - мое на мен да ми е зле ама на важното е на комшията да му е по-зле.

Става нещо много странно с времето. То че лети-лети, това ясно. Аз забелязвам нещо, че визията ми за бъдещето някак си тотално се променя без да аз лично да виждам каквато и да е причина - някак си се губи и чезне. Май ще трябва да прочета и поста за 2012

Поздрави
Атила, бич божи
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2005, 12:57:04 pm »
Като че ли най-правилно е да не си правим дългосрочни планове, ами да си живеем живота ден за ден. Точно така,както циганите  :D
Събитията толкова бързо се развиват, че не можем да преценим точно какво ще ни се стовари на следващия ден, затуй - да бъдем сега!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #11 -: Ноември 26, 2005, 20:55:33 pm »
Земята влиза в ново измерение

(според календара на маите след 2012 г. ни чака живот извън времето и парите)

Какво представлява времето, еднакво ли то тече във Вселената, има ли посоки? Това са въпроси, които са вълнували хората от всички епохи. Цивилизацията на древните маи, населявали някога земите на Централна Америка, е най-напредналата по отношение на знанията за времето. Техният основен календар е най-точният на планетата - никога не е грешал. Маите всъщност са имали 22 календара, които включвали много времеви цикли във Вселената и в Слънчевата система. Хронологичните им познания са удивителни и някои от тях все още предстои да се разгадаят.

Забележително е, че за маите петият свят (или петата раса, както наричат посветените днешната цивилизация) свършва през 1987 г. Шестият започва през 2012 г. Сега, явно, се намираме “между” световете. Този преход е наречен от маите Разкриване, Развиделяване, Апокалипсис. В това “безвремие” Истината е призвана да разкрие себе си, да стане явна.

Шестият свят за маите е “празен”. Според тълкувателите на техните уникални познания това означава, че изцяло ще зависи от нас като творци как ще започнем да сътворяваме новата цивилизация. Ето какво се казва в древните текстове на маите за битието след 2012 г.: “Земята ще премине отвъд технологиите, които познава, отвъд времето и парите. Човечеството ще влезе в пето измерение, след като премине през четвъртото. Планетата Земя и Слънчевата система ще влязат в галактичека синхронизация с останалите светове във Вселената.

Нашата генетична информация (ДНК) ще бъде усъвършенствана и репрограмирана от Центъра на галактиката, поясняват изследователите. Този процес според тях вече е започнал. Всеки човек сега се изменя - някои осъзнават това, други не. Човечеството и планетата Земя претърпяват огромна промяна - извършва се преди всичко качествен скок в съзнанието и възприемането на реалността

Тайнството на маите предрича, че през 2012 г. плоскостта на нашата Слънчева система ще се подравни съвсем точно с плоскостта на нашата галактика (Млечния път). Това става на всеки 26000 години. Изследователят Върджил Армстронг твърди, че и други две галактики ще се изравнят с нашата по същото време, което е космическо събитие.

Ритъмът става по бърз

В резултат на ставащите изменения времето се забързва, “колабира”, както казват хронолозите. За хиляди години Шуман резонансът (сърдечния ритъм) на Земята е бил 7.83 цикъла на секунда. Но от 1980г. този резонанс се покачва - в момента е 12 цикъла на секунда. Това означава, че времето бърза: вместо за 24 часа то изтича за по-малко от 16 часа, а ще стане 12.

През Апокалипсиса, или времето между световете, хиляди хора ще преминат през дълбоки лични промени. те ще бъдат много и най-различни, тъй като са част от смисъла на живота на земята - да се преживее определен опит. Какво може да ни се случи? Да приключим дългогодишни лични връзки, да променим местожителството или страната си, професията и работата. Всичко ще е следствие от качествената промяна, която ще става в мисленето ни.

Във всеки момент ние вземаме малки или големи решения. всяко от тях се основава или на страх или на любов. Ако човек следва чувствата и интуицията си, благородството на сърцето си, а не хладния разум, взима по-правилното решение. Мислите са много важни и повлияват всекидневния ни живот. Ние сътворяваме своята реалност чрез мисъл-формите си. Ако те са негативни спрямо другите, това и привличаме. Ако са положителни, такива хора и събития прииждат към нас. Ето защо е толкова важно човек да премахне ненужните отрицателни и осъждащи мисли.

Предизвикателството към хората в годините между 1987-ма и 2012-а е огромно и то цели да събуди човечеството от кошмарния сън, изпълнен с агресия, егоизъм и омраза, които то невежо нарича живот. едно от предизвикателствата е човек да прояви своята проницателност и способността си да различава, да търси скрития подтекст защо една или друга информация му се поднася. За реакция на проблем или за решението му става въпрос? Дали някой не ни поставя пред омагьосан кръг, за да реагираме по определен начин и да зациклим, а след това да ни даде и решението?

Нищо не става случайно. всички събития са планувани от някого: агенция, институция, правителство, един или друг кръг. Но в интерес на управляващите винаги е било хората да са с притъпено чувство за правдата, за да бъдат по-лесно манипулирани. Така, системно изкривявайки критичната си способност, изгубваме усета да различаваме истината от лъжата.

Съзнанието се разширява

ПВ периода преди навлизането в четвъртото измерение човечеството ще изживява явлението “разширение на съзнанието”. Това ново измерение е по-скоро ниво на съзнание, отколкото действително място. Когато човек живее с отворени не седем, а 12 чакри и всички около него възприемат действителността по същия начин, той ще се намира в 4-то измерение.

Ето защо способността да се различава, приложена към различни източници на информация, ще стане толкова важна. А днес истината се заглушава по всевъзможни начини, съзнанието е манипулирано и приспивано от различни сили. Много събития за Земята и нейните обитатели идват от различни извънземни източници. Напоследък техни представители говорят за разни сценарии, които са възможни в близките години. Някои предупреждават за пълен контрол на съзнанието, нов световен ред от 2003 г., унищожение от негативно настроени извънземни и т.н. Други “успокояват”, че много от хората заедно с планетата Земя, подпомогнати от положително настроени извънземни, ще се преселят в нов свят.

Всички тези и други сценарии са възможни. Зависи от това, в какво човек вярва, дали следва сърцето си и интуицията си или интелекта, чрез който често говорят чуждопланетни сили, преследващи своите цели. Проницателният за информацията и чувствата, които текат в него, докато я усвоява, съответно ще я приеме или отхвърли. Този, който следва посоката за изцеляване на Земята от агресията и омразата, от страха и бездушието, ще отхвърли чуждите на сърцето му мисли. така според пророчеството, заложено в календара на маите, някои ще преминат отвъд омагьосания кръг на парите и времето, като освободят съзнанието си от всякаква негативност и отворят път към новия свят - на безмерната любов.
musica universalis

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #12 -: Ноември 26, 2005, 23:56:34 pm »
мноо яко ... ама ако трябва да си прозная и на мноо сектанско ми бие
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #13 -: Ноември 27, 2005, 00:39:39 am »
дано форума съществува и след 2012
тогава каква ще е ситуацията ???

аз не мога да си представя
как така след 2012 например в 2013 ще сме вече в друго
измерение, как ще изглежда то??какво ще правим тогава??
някой намерил ли е обяснение на тези въпроси??
сериозно!
Какво ще правим тогава ли?
Ами ще търсим обяснение, защо се е забавила промяната.... :P
Защо, сред масово седящите пред комповете люде, няма духовно (разбирай еволюционно) извисяващи се?
Какво ви бърка евентуалната промяна на времето? След като същността ни е низависима от него.
Или усещате промяната по лесно, а себе си не?
От няколко десетилетия на сам, старите предсказания не важат.
Имало е намеса на програмистите на, и от матрицата. Дали е за дебъгване, т.е. здравото ни закотвяне в нея, или е било хакване, кракване и подобни, с цел освобождаването ни? Това, свиващо се или не, само времето ще покаже.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #14 -: Ноември 27, 2005, 09:28:20 am »
мноо яко ... ама ако трябва да си прозная и на мноо сектанско ми бие
Те такова не бях срещал-маите и...секта . Стегни се , Атила, яко е , щото е истина.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27