Автор Тема: За свиващото се време, загубата на краткотрайната памет и свързани ли  (Прочетена 29661 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #15 -: Ноември 27, 2005, 21:48:33 pm »
Тази статия скоро я четох някъде, но забравих къде... В супернейчъръл ли беше?...

Oberon

  • Гост
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #16 -: Декември 01, 2005, 14:53:56 pm »
И аз го усещам от известно време. Скоро си мислех седмиците ми как бързо минават и като че ли остарявам много бързо:) Като че ли Земята бърза за 2012:)
Спред мен, 2012 няма да минем в друго измерение а ще се случи величествено планетарно-космично явление, и в този смисъл земята няма да е друга. Макар че отчитам вероятността да минем и в друго измерение. Напълно възможно, ако мине някоя черна дупка наблизо и ние нарушим "хоризонта на събитията". Аз преди вярвах в духовната сила на човечеството, в силата на всеки от нас, от вас..напоследък отрицателната енергия на хората я усещам като огромна тежест върху себе си, като сизифов камък..Тръгнали сме по наклонената права момчета, и назад въщане няма, докато не се изколим един друг. И може би в това е смисъла на Страшния съд - ние сами ще си го причиним, а тези които останат ще са блаженните...Тогава ще настъпи новата ера, защото Земята вече няма да носи бремето на отрицателната енергия на хората.

Оберон

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #17 -: Декември 01, 2005, 15:44:28 pm »
Те такова не бях срещал-маите и...секта . Стегни се , Атила, яко е , щото е истина.
календара на маите свършва на 20 или 21 дек. 2012 - това е факт !
другото написано е доста .. как да кажа - абе супер теория. Всеки може да почне да тълкува тоя факт както си иска и да напише каквото си поиска. Та от там ми дойде това на ум ... макар че термина "сектанско" май не е най-подходящият => абе да вярваш в някаква теория
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Времето се забързва!
« Отговор #18 -: Ноември 05, 2006, 19:03:09 pm »
Някои хора считат, че времето се ускорява или забързва. Тази идея е базирана на наблюдението, че разликата между субективните и обективните преценки на времето се е увеличила през последното десетилетие. Например времето изглежда че лети по-бързо от всякога или това което обикновено отнема няколко години да се постигне, сега изглежда че отнема само две. В парадигмата на 2012 г. тази идея корелира предреченото разпадане на времето с моите преки лични наблюдения. Аз считам че два едновременни феномена допринасят за това усещане.
Първият е че има намаляване на новостите сред обикновените банални неща от живота. Това означава увеличаване на рутинните действия и повторения на неща характерни за светското (като противоположност на духовното) както в личен така и в културен план. Телевизията и интернет се набиват все повече в модерния живот увеличавайки времето което прекарваме ментално заспали през деня и намаляват качеството и количеството на спомените. Поради развлечeния, повторения и рутинни действия, близкото минало предлага все по-малко запомнящо се съдържание над което да се разсъждава и така изглежда скъсено. Когато гледаме календара ние забелязваме, че дните си отлитат.
Вторият феномен е че има едновременно увеличаване на новостите сред духовно значимите насоки на развитие. Степента на растеж сред възприемчивите личности като съзнаване и емоционална зрялост се ускорява. Вие може да сте се променили повече за през последните две години отколкото през петте години преди това. Когато повече персонален растеж е наблъскан в кратък период от време, изглежда че нещата набират скорост и се ускоряват.
Комбинацията от „дните отлитат” и „личните постижения за малко време” допринасят за нашето възприятие, че времето се забързва. Това може да бъде симптом на промяната от 3D към 4D ако ние осъзнаем че линейното време дава път на нелинейното и че приоритетите се променят от тривиалните към духовните в съответствие с 2012 г. и свързаните парадигми.
Линейното време се измерва с нарастване на тривиалности като астрономически или атомни движения, докато нелинейното време се изразява в нарастването прогресията на свободната воля. С промяната на приоритетите, тривиалностите се изгубват в повтарящ се заден фон докато духовните събития (скокове на съзнателност и зрялост) се увеличават по своята честота и необикновеност. Всичко това води до усещането, че времето се забързва по различни причини.
Ние можем да екстраполираме тези ускорени тенденции в бъдещето и да заключим че в крайна сметка линейното време няма да означава нищо, а нелинейното време ще означава всичко. Или да го кажем по друг начин – тривиалностите и календара ще спрат да съществуват за нас заедно докато увеличаването на духовния прогрес и изборите на свободна воля ще бъдат новия стандарт.
Има и една друга интересна тенденция. Колкото по-наскоро някой се е събудил от програмирания сън и тръгва да преследва истината, толкова по-огромен е неговият растеж от тази точка напред. Аз познавам няколко души, които започнаха своят път през 60-те и 70-те и на тях им отне около две десетилетия да завършат първото преминаване на своите изследвания, да направят пълен кръг, и най-накрая да видят по-голямата картина. Моето пробуждане започна през 1993 г. и аз не достигнах тази точка преди 2003 г. – така че за около едно десетилетие. Тези, които познавам и които започнаха през 2001 г. достигнаха тази точка през 2004 г. – за 3 години. Сега виждам хора които го правят за по-малко от година, а понякога само за няколко месеца.
Част от тези тенденции е поради увеличената наличност, качество, разнообразие и достъпност на информация, която се отнася към истината. Тези от 60-те и 70-те години имаха книги, ежеседмични бюлетини, телефон, лични срещи и кореспонденция по пощата. После дойдоха факс машините, личните компютри, личните принтери. После дойде лесната дупликация на данни, интернет със своите сайтове, форуми, и радио шоута, а сега имаме високоскоростен интернет p2p размяна на файлове и видео стрийминг. Въпреки всичките си негативи днешната технология благоприятства ускоряването на пробуждането макар и индиректно и на цената от риска на десоциализация.
Друг фактор, който стои зад тази тенденция може да включва факта, че няма значение кога и как ние започваме, а кога и къде завършваме. С други думи няма значение че някой е започнал по-рано, но му е отнело по-дълго време докато друг започва късно и минавайки през трескаво развитие достига на подобни нива на съзнаване.
Аз мисля че и двете – технологическата и метафизическата част са свързани, първата обслужва втората като част от някакъв по-голям план. И да, аз съм наясно че ариманически/NWO сили стоят зад процъфтяването на технологията и че интернет е перфектното устройство за проследяване на опозицията и т.н. Обаче тъмната страна играе хазарт с всичко което прави и рискува нейните средства да се обърнат неочаквано към осъществяване на не-искан позитивен край.
Сега ако проектираме тази тенденция в бъдещето, можем да видим че ще има нарастващ брой хора, които се пробуждат и те ще трябва да схванат картинката по-бързо от всякога. Може би поради простото разпространение на съзнателност сред тези ужасно бързащи за отговори в тези все повече забързващи се времена. Това предполага че търсенето ще нараства стремглаво заедно с наличността на качествена информация, но удовлетворяването може да посрещне търсенето само ако има повече източници, които да го предоставят. Повече хора да го пречистят и предложат. Ние не можем да очакваме технология като интернет да бъде вечно достъпна и така разпространяването на напътствия и информация може все повече да се прехвърли към личностни отколкото към технологични методи.
Практически за нас това означава че ще бъде добре да станем по-образовани в материята на истината и да станем по-изкусни в това да ги предаваме и общуваме за тях. Добра идея е да станем по-организирани, проницателни и да имаме възможност да предоставяме основни източници като книги, уеб сайтове, видео файлове и т.н. на тези които ги искат когато настъпи случая. Защо? За да увеличим нашия капацитет да срещнем потенциалното бъдещо търсене и същевременно да действаме като канал за синхроничност за ускоряване на пробуждането и възможностите на другите.


Tom Montalk

Превод: Alien
« Последна редакция: Ноември 05, 2006, 21:34:03 pm от Horus »

IYI

  • Гост
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #19 -: Ноември 05, 2006, 23:51:54 pm »
Само знам, че свиването на времето за сега ми струва много пари :D и никога не ми достига и това е защото усещам, че живея по други ритми, които не се отнасят за общите!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #20 -: Ноември 05, 2006, 23:58:44 pm »
Главната причина, поради която времето се свива е че в момента има преход между измеренията и влизаме във фотонния пояс. На това се дължи и загубата на краткотрайната (и не само) памет. Случва ли ви се напоследък да забравяте често ;D

IYI

  • Гост
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #21 -: Ноември 06, 2006, 00:03:17 am »
Усещам се от години, че краткотрайна памет-такова животни няма!Мислех си че е от въздействията, а то какво било!

IYI

  • Гост
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #22 -: Ноември 06, 2006, 00:10:14 am »
И всичко това е целенасочено действие, за да можем да се пробудим и да придобием знания.Дълъг път. Мащабността на това действие е подобаващо единствно и само за Създателя!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2006, 14:48:40 pm »
Индийската духовност и философия, която можем да кажем, че е най-обширната в запомнената част от човешка история, не притежава концепция за време. Там се говори, разбира се, за темпорални процеси като еволюция, кармични последователности и прочея, но всичко това се нанася в един абстрактен времеви континуум, който нито има съществено значение, нито се обвързва с някакви важни последствия. Това отличава индийското осъзнаване по диаметрален начин от европейското, където цялото случване бива генерално рамкирано от пределите на един човешки живот: ние мислим за своевременност на нещата, за житейски път и кариера, за съвремие и други подобни, които постоянно напомнят за съществуването на един ограничен отрязък от време, в чийто график трябва да се вместим. Пораженията, които такова мислене донася, не могат да се изчерпят с предизвиквания от това стрес, страх от смъртта, материализъм и безкруполност, с които нашата "развита" цивилизация се гордее. За разлика от западната мисъл, индийската оставя "на свобода" всичките притеснения относно реализацията на този тук живот; запазва се непоколебимото разбиране, че настоящият момент е само отрязък от нещо несравнимо по-голямо - нещо, в чиито мащаби цялата сериозност на една американска hyperкорпорация например, е едва забележима прашинка върху олтаря на Абсолютния. В размислите за такъв свръх-вселенски мащаб времето на хората отпада, потъва като пренебрежимо малка константа и се доближава до голяма степен към познатата по българските земи православна концепция, според която "има време за всичко - и за радости, и за скърби, и за прегръдки, и за отбягването им, и за молитви, и за съмнение...". В будизма (който също се корени в Индия), тази идея е достигната на още по-дълбоко ниво: "Ако останеш на едно място достатъчно дълго време, всички [неща] ще минат покрай теб.". С такава философия се постига една безметежност, освободеност от надбягващия се с разума и експлоатиращ дребноработниците грегориански календар, който е създаден по начин, целенасочено да държи всички уморени, недоспали, припряни и ограничени откъм възможност да търсят пробуждане за Духа в себе си. Издигането на едно по-високо ниво, макар и съвсем малко по-високо, рязко поставя човека в дълбока тишина и величествена протяжност на ставащото - няма ги изтрещялите, озлобени бесове на витринното ежедневие, които постоянно ръфат от покоя ни и ни заставят да се драпаме като бълхясали кучета с несъществени проблеми; тези проблеми отпадат, а пред нас се отваря един безкраен и щастлив разказ, в който няма нито една дата, нито един срок, а непреодолимата вяра в безкрайното дарява с щастие винаги, когато отново се опитаме да прекрачим по безконечния усъвършенстващ път; когато пожелаем... "Ако веднъж си посетил храма на Кршна, непременно пак ще се върнеш; без значение кога и къде..."

А иначе, другият въпрос, който горе беше засегнат - този за ариманическия характер на технологиите и възможността последствията от тях да заемат съвсем друг обрат - окултната философия говори за предстоящото настъпване на един "златен" период, когато "Злото ще бъде поставено в услуга на Доброто"...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Antonium

  • Гост
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #24 -: Ноември 09, 2006, 15:49:06 pm »
Всичко е на психо основа. Животът така се забърза, че просто нямаме време да останем сами със себе си и да се осъзнаем. Когато сме били малки деца ние сме живели по други правила нямащи нищо общо с правилата при големите, където  всичко еедна голяма джунгла и трябва да се бърза.
 В началото на Октомври бях за четири дена в Гърция на почивка, в края на сезона, освен в хотела където бях  май другаде нямаше почиващи. Тези четири дена бяха за мен равносилни но 2 седмици. Четири дена спокойствие не могат да се сравнят с летните лудници.
Престане ли живота да бъде за човек една надпревара със себе си и другите, времето отново ще бъде нормално и няма да минава в някакви пояси и т.н. ;)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #25 -: Ноември 13, 2006, 10:59:30 am »
Аз лично мъдрост не виждам в това,
освен умерения скептицизъм
на измерване вселенските проблеми
със собствения аршин...
 laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #26 -: Ноември 14, 2006, 01:56:44 am »
Не знам какъв му е аршина на човека, ама правилно си го е казал.

Лошото планиране, липсата на приоритети и дисциплина нямат нищо общо с вселената.
Проблема си е лично наш. Не времето се свива, а зависимостта ни към незначителни и безмислени неща се засилва. И като добавим модела в който живеем - все повече за все по-кратко за да излезе на някой все по-евтино....
Всичко това е сбъркано. При всяко свръх натоварване на една машина, показателите и избушват, а в последствие и тя. Това става и с нас. Вместо да търсим къде грешим, ни търсим оправдания, а ако намерим такива от вселенски характер, заблудата е още по-силна.
Време е да се вземем в ръце и да преосмилим начина ни на живот преди да сме избушили тотално.


 
« Последна редакция: Ноември 14, 2006, 02:10:48 am от xnet_user »

Antonium

  • Гост
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #27 -: Ноември 14, 2006, 09:54:03 am »
Аз лично мъдрост не виждам в това,
освен умерения скептицизъм
на измерване вселенските проблеми
със собствения аршин...
 laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh laugh
Многословието, в което обикновенно се оплитате, рядко е свързано с дейност наречена - мисловна, но това е явно ваша нужда да се изказвате. За мен е ясно че Веселенските проблеми са решени от субекти, като Вас, но според мен употребата на билки и топли чайове, много биха Ви били полезни. Топли думи от близък човек също, а две седмици в Наречен биха Ви били благотворни.  8)

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #28 -: Ноември 14, 2006, 17:35:45 pm »

   Trandev - Много добре казано, но се пак не бъди снизходителен към хората.

    Проблема според мен е, че малко хора могат да се изправят срещу "егото" си, да го видят, а после да се решат да го трансформират :)

    Много по лесно е да си играеш в рамките на затвореното си и орязано от всякъде осъзнаване. В тези тесни рамки , ако ползваш "билките" идеите , теориите - всяка по интригуваща и запалваща от другите, неусетно намираш утеха и спокоен пристан - поне до следващото разтърсващо ограниченото ти осъзнаване събитие...

Bell

  • Гост
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #29 -: Декември 01, 2006, 20:00:22 pm »
Аз от доста време насам се впечатлявам от това колко се е скъсило времето...все си мислех, че е мое впечатление или, че може би е просто от възръстта. Като бях малко дете се оплаках на баба ми - "Това време никога не минава, кога най-накрая ще порасна и ще завърша това училище!" А тя ми отговори - "Когато си малък винаги ти се струва, че времето минава бавно, а когато пораснеш ще забележиш, че времето минава все по-бързо"... Така и стана.
От една страна си мисля, че може би наистина това впечатление е в зависимост от порастването и контраста между детското усещане за време и възрастните възприятия. Например зрението - забелязвали ли сте, че като сте били малки дадено пространство ви е изглеждало много голямо, а като порастнете то ви изглежда съвсем малко и тясно и се чудите как може да ви е изглеждало толкова голямо. Но това не се дължи на вашия ръст, а на зрителния дефект при децата - децата не виждат по същия начин като възрастните - при тяхното зрение се получава съвсем реална илюзия в мозъка, че пространствата са по-далечни (както при някои огледала за задно виждане на колите, при които обектите се виждат на по-голямо разтояние отколкото са). (Искам да поясня само, че децкото илюзорно зрение  не се дължи  на ръста и съответно на психологическо впечатление, а си е някакъв реален стадии на развитие - физически сетивен "недостатък"....)Точно това ме кара да се замислям, дали наистина съществува такава илюзия и при усещането на времето...

От друга страна пък все по-често чувам реплики от сорта - живота се е удължил. И наистина сякаш биологичния живот се е удължил спрямо времето и годините, сякаш младостта се е удължила както и старостта....хората вече не са пред умирачка на 60 г., а си карат средно до 80... Или пък на 20 години днес си още дете едва ли не и не си способен да градиш семейство както предното поколение...  Това звучи логично с обяснението на Хорус, че времето минава по-бързо без да афектира биологичното ни тяло... А дали е така кой знае...

Другото нещо, което ме впечатли е споменаването на Хорус за загубата на краткотрайната памет. Хорус, ако можеш разкажи по-подробно за този феномен?!

А във връзка със свиващото се пространство (феномена за детското виждане вече го споменах) искам да ви попитам прави ли на някой впечатление, че луната изглежда по-близка до земята отколкото преди и дали това е така наистина? (сори ако вече сте зачекнали тая тема някъде, все още не съм прегледала всичките теми...).


« Последна редакция: Декември 01, 2006, 20:45:19 pm от Bell »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27