Автор Тема: За свиващото се време, загубата на краткотрайната памет и свързани ли  (Прочетена 29672 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш...
« Отговор #30 -: Декември 01, 2006, 20:29:52 pm »
Все си мислех, че е мое впечатление или, че може би е просто от възръстта. Като бях малко дете се оплаках на баба ми - "Това време никога не минава, кога най-накрая ще порасна и ще завърша това училище!" А тя ми отговори - "Когато си малък винаги ти се струва, че времето минава бавно, а когато пораснеш ще забележиш, че времето минава все по-бързо"
(...)
Забелязвали ли сте, че като сте били малки дадено пространство ви е изглеждало много голямо, а като порастнете то ви изглежда съвсем малко и тясно и се чудите как може да ви е изглеждало толкова голямо.

Наблюдението е много вярно и всеки от нас може да го потвърди в собствения си опит. Освен всичко друго, това наблюдение има и още едно важно последствие - доказва, че между времето и пространството има едно много близко подобие.

Големината на времепространството в детската психика може да се обясни както с малкото тяло, така и с огромното значение на всичко, което се случва. Когато човек пораства, тялото му става относително по-голямо спрямо заобикалящите го неща и, верен на цивилизационното опитомяване, започва все по-рутинно и все по-безмислено да прекарва големи части от своето ежедневие; събитията се обезценяват, а времето, изживяно в тях, се изгубва. Продължавам да твърдя, хората имат склонност да измерват реалтността по собствения аршин - колкото и приказки за егото на другите да си говорим!

Реалността, където хората живеят, се развива по същия фрактално-всевалиден начин, по който се развива и човешкият живот. Както се посочва в много духовни източници, част от които нашироко се обсъждат из Форума, днес реалността като че ли се е приближила към края на този цикъл, на този "живот". Далечната история помни няколко цикъла от цивилизации, разцъфвали под звездния свод и отминавали с времето, каквото сега предстои да се случи и с настоящата цивилизация. Нормално е да се усети ускорение, също като в последните месеци от гимназиалния живот, например...

Имайки се предвид приближаването на Края, също е естествено да се наблюдава едно решително покачване в честотата на шумановите вълни, с които се измерва земният резонанс. Планетата ни се напряга все повече, приготвяйки се за един неизследван, ненаблюдаван до този момент преход... Това, а заедно с него и пред-абитуриентската треска на човечеството, заедно дават едно интензивно акселериране на реалността, което несъмнено ще доведе до не само по-бързо изтичане на последните дни, но и тяхното по-обемно, по-широко пространствено (възможностно) разгръщане...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Паметта и мозъка
« Отговор #31 -: Декември 03, 2006, 20:58:05 pm »
Другото нещо, което ме впечатли е споменаването на Хорус за загубата на краткотрайната памет. Хорус, ако можеш разкажи по-подробно за този феномен?!

Вече не се трае... Ставам от стола с намерението да свърша нещо и в същият момент вече съм забравил какво... Забравяне какво си правил вчера - като ме питат гледам умно... Забравяне на елементарни неща... Понякога се оказват важни и хората се сърдят. Започвам да забравям и в краткосрочен план. Много хора ми се оплакват от същото... Хора, с желязна памет, каквато бе и моята.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Паметта и мозъка
« Отговор #32 -: Декември 03, 2006, 21:19:24 pm »
Може да имаш някакво увреждане на слепоочните дялове на мозъка.Те отговарят за краткотрайната памет.
Ходил ли си на ЕЕГ? Ако не,няма да е лошо да го направиш...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Паметта и мозъка
« Отговор #33 -: Декември 03, 2006, 21:22:33 pm »
Мне. Случва се на прекалено много хора едновременно, за да е това.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Паметта и мозъка
« Отговор #34 -: Декември 04, 2006, 01:17:54 am »
Аз пък страшно трудно помня имена и телефони. Не знам дале е от това, но има хора, които познавам от месеци и все не мога да им запомня имената.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Паметта и мозъка
« Отговор #35 -: Декември 04, 2006, 09:27:56 am »
Мне. Случва се на прекалено много хора едновременно, за да е това.
достатъчно често срещано е...за това и викам да си направиш ЕЕГ,може да излезне нещо
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Паметта и мозъка
« Отговор #36 -: Декември 04, 2006, 12:00:38 pm »

     "Времето се свива, нали?... Знам че го чувстваш... "


       Целия проблем е в погрешно зададения въпрос. И в Матрицата - тя ви казва как да възприемате времето - това включва и "чувстването за забързване като сте големи или забавяне като деца".

       Правилния въпрос е "Как да се освободя от капаните на времето?" Може и да не е най-добрия въпрос, но поне ни изважда от тесните рамки на по горния и ни  разкрива простор за действие. Другото е постоянно дрънкане на едно и също до пълно изтощаване.

     

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Паметта и мозъка
« Отговор #37 -: Декември 04, 2006, 14:04:56 pm »
Да, или по - точно:

Re: Времето се свива, чувстваш го - нали ?... Знам, че го знаеш ...
musica universalis

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Паметта и мозъка
« Отговор #38 -: Декември 04, 2006, 17:24:50 pm »
Аз пък ставам все по-лош ...  :) Мне сериозно, преди не бях толкова егоцентричен ...

Момчета (и момичета), след 2012та май няма да съм на едно и също място с вас ... помнете ме с добро :))

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Паметта и мозъка
« Отговор #39 -: Декември 04, 2006, 20:03:32 pm »
Аз самият през целия си живот съм живял в почти пълно отсъствие на памет за краткотрайно случващите се неща, в полза на принципите; в отсъствие на памет за имена, физиономии или телефони, в полза на усещането за хората, детайли от техните действия и реакции... Живея в едно "паралелно време", където единствен organiserът на мобилния ми телефон смътно приписква, за да напомни, че утре или след час не знам какво си се случва... Иначе, съзнанието ми изцяло е извън това. Като оставим проблемите ми при изпити, където трябва да рецитирам на своите мухлясали професори безмислени страници с текст от техните учебници, това свойство на съзнанието ми да отказва да се занимава с делничните обстоятелства, се оказва да е важно предимство: кризите, в които час по час обществото се тресе, преминават някак смътно покрай ушите ми - може дори и да не разбера, че се е случило и, докато останалите се давят в истерията на голата реалност, аз имам между нея и себе си един филтър, позволяващ абстрактно и отстранено мислене...

Тук скептиците много лесно ще заговорят за неориентираност и опасност да се окажеш жертва в това "неориентирано" състояние, но уви: липсата на социална, комерсиална и манипулативна "ориентация" позволява на човека да пребивава някак си като извънземен сред прогнилото ни общество, да гледа на ставащото като на театър, който си е загубил пропагандната музика и тъкмо за това ясно се чуват стенанията на актьорите, толкова усилено заглушавани от тези, които се надяват, че чуваш само в определената норма. "Видимото е невидимо, а невидимото е видимо."

Сега решетката на паметта е силно наранена от честотни оръжия като HAARP etc. и много хора се оказват неориентирани - точно в моето положение, само че не по природа, а по принуда - заради увреждането на решетката. Тази решетка по принцип обгръща Земята като сфера (в науката се познава като "ноосфера") и в нея се пази цялата памет на човечеството, до определени дялове от която всеки от нас би трябвало да има достъп. Целта е паметта да бъде разрушена, което е една от причините телата на хората методично да бъдат отравяни, за да не могат те в състояние на пълно съзнание да се свързват с ноосферата. С честотни вибрации разцентрират зарядите от решетката и по този начин хората губят своята памет, загубят способността си да запомнят какво се случва и стават неспособни да координират своите действия във връзка с познавани от тях факти. За линейното и категориално мислене това посегателство е катастрофално - догматичните хора ще се сринат, ще загубят всякаква идея за място, положение, функция и смисъл, за да се превърнат в автоматизирани роботи, следващи безпрекословно инструкциите, които скоро ще започнат съвсем пряко да гърмят от всичките телекрани (в гр.София вече монтират такива из автобусите). Има обаче и един друг тип мислене, което ще се окаже недосегаемо за тази най-мащабна в човешката история манипулация в пропагандния процес. Това мислене е много подобно на онова, което например глухите притежават в едно говорещо общество; липсата на звук в тяхната сетивност развива много силно визията, която им позволява да усетят определяната като несъществена съпътстваща информация, течаща успоредно на вербалния поток. И, ако ние постоянно се опитваме да изопачим думите, да излъжем с аргументи и прочея, тогава истината необезпокоявана лъсва през образа и е ясно видима. Това е само пример, който може да се открие и при слепите, и при лудите, и при всички "различни". На всеки предлагам простия експеримент, като изгледа например едни новини по телевизията, но без никакъв звук; обърнете внимание какви подпухнали демони са говорителите - нещо, което никога не сте забелязвали така очебийно под прикритието на техните гласове и на информацията, която трябва да узнаете...

Това е много поучителен експеримент, който идва да извика едно ново разбиране за съзнанието. Първо, информацията трябва да спре да бъде кодирана в стандартните понятия на факти и причинни, стойностни връзки между тях - трябва да се откажете от ролята, която някой ви е придал с очакваното нейно поведение в реалността - вие не сте това. Второ, трябва да се отпуснете в една недоизказаност, в една интуитивност и свободна асоциативност, което ще се окаже най-трудно за скептиците, вкопчили се в познанията от учебниците на науката и въобразяващи си, че тези познания могат да обяснят всичко; могат, ама не могат. И накрая, трябва да се приготвите за появата на луди събития, на страховити зрелища в близко бъдеще, които... ще се окаже, че в действителност никога не са се случвали. Тук на помощ идва твърдото усещане за съществуването на изконни принципи, в които единствено Вярата, Надеждата, Любовта и водената от тях Премъдрост ще спаси човешкото същество, евакуиращо се от пропадащите фронтони и колони в сгромолясващия се Храм на триизмерното време.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Паметта и мозъка
« Отговор #40 -: Декември 05, 2006, 11:25:16 am »
Мне. Случва се на прекалено много хора едновременно, за да е това.
Хорка, приятелю, преди време споделих в една от темите усещанията си за нискочестотни променливи звуци. По-скоро вибрации. Започна може би малко преди изборите. От този период установих и аз същия проблем с краткосрочната памет. На моменти се задълбочаваше а в други сякаш не го е имало. Преди имах способност да се включвам едновременно в невъобразим брой канали за информация (според един познат скенер-сензитив, който беше притеснен от този ненаблюдаван до тогава от него факт). Нямах и нямам представа как го правех. Вече не е така. :( На моменти успявам но е нищо сравнено със спомена ми.
Напоследък ми се струва, че съществото ми се пренастройва, но дали ще успее? Дано се получи за да мога да съм от полза с опита и знанията си за интересуващите се.
Всичко това е свързано и с особено усещане за потока на времето, което сега не мога да възстановя и да ви опиша.... :(
Това е една от причините поради която влизам във форума по-рядко. Ограничих контактите си с хората до минимум за да не ги затруднявам в избрания им житейски път.
Благодарско на Fly за мнението и предложения експеримент-тренинг. Сещам се, че преди доста години 3-4 годишния брат на моя позната, неможещ още да чете, спокойно и без грешка разказваше за какво иде реч във филми със субтитри. Това мисля е способност, която има нужда от събуждане.
10X Fly!
« Последна редакция: Декември 05, 2006, 11:27:14 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Паметта и мозъка
« Отговор #41 -: Декември 05, 2006, 14:21:58 pm »
Мне. Случва се на прекалено много хора едновременно, за да е това.
Хорка, приятелю, преди време споделих в една от темите усещанията си за нискочестотни променливи звуци. По-скоро вибрации. Започна може би малко преди изборите. От този период установих и аз същия проблем с краткосрочната памет. На моменти се задълбочаваше а в други сякаш не го е имало.

Възможно ли е освен всички други фактори, облъчването да причинява и загуба на краткотрайната памет? В смисъл не с психогенератор. С някакви по-обикновени радиовълни да кажем?...

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Паметта и мозъка
« Отговор #42 -: Декември 05, 2006, 15:56:49 pm »
Според мен паметта не е нещо, което носим в главите си, а е в общочовешката сфера на съзнание... Ние само имаме или нямаме достъп до определени точки в тази обща сфера; облъчването не е толкова насочено към човека-жертва на психоизлъчватели, а е насочено към общата ни природна среда на Земята; хората са свързани, ударът е към всички.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

IYI

  • Гост
Паметта и мозъка
« Отговор #43 -: Декември 05, 2006, 16:52:14 pm »
Да Флай, току що ни разкри много важен техен метод, благодаря ти!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Паметта и мозъка
« Отговор #44 -: Декември 05, 2006, 16:57:01 pm »
Според мен паметта не е нещо, което носим в главите си, а е в общочовешката сфера на съзнание
Дори да не е в главите ни именно през тях действа.Ако не вярваш ще ти резнем там едно-две нещица от мозъка и...няма да помниш нищо повече
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27