Автор Тема: Слънчево хранене и феномена ХРМ  (Прочетена 133755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен valentingn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #300 -: Септември 14, 2010, 21:54:46 pm »
Здравейте !

Аз също гледам слънцето .
Спорт здраве казваш ,че си разгадал системата ще я обясниш ли ?
Също така казваш ,че  Манек дядката греши  ,че е дядка дядка е  :dance: но кавмо имаш предвид ,че греши ?
Поздрави ! :)

Дядката едва ли греши. При него, както и при всички индийци им идва по рождение мерака да не правят нищо. Търсенето на метод за медитация им е първа цел в живота тясно обвързана религиозно. Методите за психо тренинг и съсредоточаване върху мащабен обект могат да бъдат стотици. Какво ще заработи при вас и какво следва след като заработи ще видим.  Вие сте млади хора като мен и безотговорното загърбване на кариера, семейство, парични натрупвания, може да има твърде непредвидими последици. Дядката е стар не му пука как изглежда, не спортува, не чука, не го интересува нищо освен религиозния му метод за халюциниране. Това харесва това и прави! Такива ми ти работи не сте ли малко млади да ставате клошари?

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #301 -: Септември 15, 2010, 08:30:03 am »
Здравейте !

Аз също гледам слънцето .
Спорт здраве казваш ,че си разгадал системата ще я обясниш ли ?
Също така казваш ,че  Манек дядката греши  ,че е дядка дядка е  :dance: но кавмо имаш предвид ,че греши ?
Поздрави ! :)

Да.

Трябва да прочетеш тези две теми (наистина не ти трябва всичкоот тях за настоящия контекст, но може пък и да са ти интересни).

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14721.0.html
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,14999.0.html


След като си ги прочел, продължавам към конкретонто обяснение, малко обобщено, но все пак обяснение (по-нататък ще отворя отделни теми за всяко нещо).

Слънцегледането е същото като идея като дишането - тъй като светлина, магнетизъм и етерен поток са синоними, то слънцегледането е директно вкарване на етер в циркулация в нервната система. Очите са вход към нервната система.

Само че принципът е различен. Докато дишането вкарва етер в тялото през дробовете, с други думи през кръвта, трябват протягания и няколко дишания, за да се разпредели тази енергия и ефектът се постига.
А слънцегледането е по-директен метод, отива направо в нервната система, само че Манек греши поради две причини:

Първо, той самият не разбира какво се случва на физическо ниво. Не казвам, че нищо не прави, напротив, евала за огромния труд по постигането на постоянен емпиричен резултат, това е огроме ннапредък. Но той самият не дава обяснение на физиката на нещата в достатъчна дълбочина, което е причина при много от хората да не се получава (понеже не са наясно как именно бачка това нещо и от какви условия има нежда... това е и причината за потока от инфантилин въпроси н всяка негова лекция).
Второ, той, в стремежа си да разпространи това откритие и знание, набляга толкова силно на простотата на заниманието, че без да иска дезинформира. Всъщност поради това, че този метод на етерно поемане е толкова директен, всеки един детайл и подробност в изпълнението е много по-важен от кой да е друг метод.

Когато става дума за светлина, става дума за честота, интензитет и резонанс. Това споре демпиричния принцип са много сложни за постигане неща. Например има огромно значение с какво настроение се прави практиката, има огромно значение положението на клепача и въобче възприемането на идващата светлина, имат огромно значение всички медиатори - стъкло, вода, съдържание на атмосферата. Има значение датата, понеже всичко е свързано с качествата на светлината (не че има "по-некачествена" от друга, а в смисъл, че човек преследва точно определени качества).
Да не говорим, че ако не си бос и стъпил в рохка земя, смятай, че ефекта е нулев. Естествено тук има значение в каква степен на напредък е процеса в теб, в началото всичко има ефект и резултат, но колокто по-напреднал е процеса, толкова е по-капризен откъм детайлното изпълнение.


Затова като цяло слънцегледането се прави в най-лесните за осигуряване условия, но всъщнос те една от най-трудните за изпълнение практики. Лесно достъпно, но трудно изпълнимо.
Като каменоломна - камък навсякъде, но е друден за добиване.

Така че практиката въобще не е "царски път", а е доста балансирана като концепция и иска сериозно отдаване, не може да се прави помеждудругото.


То може... можеш да я правиш както ти е кеф, но после от теб ще излезе още един скептик.

Неактивен Георги Ангелов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #302 -: Септември 15, 2010, 14:43:42 pm »
Благодаря ти много !
Съгласен съм с теб. Та щом практиката не е толкова лесна , ще ни кажеш ли как може да практикуваме правилно ?
В какво настроение трябва да сме ?
Как да държим клепачите си ?
Може ли да се движим по време на практика ?
Всъщност на тези въпроси няма отговор всичко е в нашата глава и ние решаваме , за всеки е различно .


П.П

Ако може ще ми изпратиш ли книгите на ЛС.
Още веднъж ти благодаря за информацията :)
« Последна редакция: Септември 15, 2010, 16:00:15 pm от Георги Ангелов »

Неактивен veselin61

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #303 -: Септември 16, 2010, 14:05:18 pm »
ред. от администратор /латиница-кирилица/:

Спорт-Здраве4 Здравей!
Моля да бъда извинен за латиницата, но в момента нямам ИНТЕРНЕТ в къщи, и ползвам услугите на най-близкото локуторио.
Бих искал да ти благодаря и от мое име!!!
Темата наистина много ме интересува, и за това , ако не те притеснява, можем да контактуваме и в \"лични\", или по SKYPE. Там съм също \"veselin61\". Не разбрах ти дали практикуваш, или вече не виждаш смисъл, но ако си навит, от такива като мен има полза. В смисъл, че съм навит да експериментирам, да стигна до крайния резултат, ако трябва и да комбинирам гледането с други техники. Мотивацията ми е много стабилна! Сега очаквам да направим среща тук, в Валенсия, с още няколко испанци, които също гледат. Просто обмяна на опит.
До скоро!




 
« Последна редакция: Септември 16, 2010, 14:13:44 pm от Invisible World »

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #304 -: Март 01, 2011, 12:16:47 pm »
Здравейте,когато гледате в слънцето виждате ли подобни неща

понякога падат като дъжд друг път стоят почти неподвижно в небето.Това го забелязах още преди СХ но сега от както гледам в слънцето се засилиха още повече питам вас защото мойте приятели нямат подобни наблюдения.Може пък да си е съвсем нормално?Дори в стаята когато се загледам на стената,тавана пак се появяват само малко концентрация изисква.
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #305 -: Март 01, 2011, 15:00:09 pm »
 the_special_boyСпоред някои трактовки,това е енергийната решетка,която обгръща Земята.Могат да я виждат и хора,които не се занимават със слънцеядство.
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #306 -: Март 01, 2011, 18:54:13 pm »
 Странни шеги си прави Природата!
Миналото лято започнах да медитирам докато си лежа на плажа. През първата седмица не си задавах въпроса защо нямам нужда от храна, но хората около мен започнаха сериозно да се тревожат, особено след третата седмица без храна. Аз се чувствах перфектно - плувах всеки ден по 5 км. и почти нямах нужда от сън. Така изкарах 8 седмици и свалих 7кг. През декември прочетох „случайно“ статията за ХМР и почти си обясних нещата  ;)
През последния месец вече целенасочено практикувам СХ и въпреки че през повечето дни е облачно (в Плевен) системата работи!

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #307 -: Март 23, 2011, 21:50:45 pm »
the_special_boy Дали не са просто прашинки по окото ,защото и аз много пъти съм забелязвал подобни неща...

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #308 -: Март 23, 2011, 21:59:00 pm »
Не, вчера с приятели го наблюдавахме заедно, може би {raliko} e права и това да е енергийната решетка,която обгръща Земята или нещо от тоя сорт.
« Последна редакция: Март 24, 2011, 09:11:39 am от Mirotvorec »
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #309 -: Март 24, 2011, 10:48:28 am »
Аз съм забелязъл едни малки точки които летят хаотично на пръв пглед

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #310 -: Март 24, 2011, 11:18:22 am »
Мммм да, и аз виждам света в пиксели...

Неактивен 396

Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #311 -: Март 24, 2011, 11:46:15 am »
Белите точки, които се виждат при определени обстоятелства като светлина и цветови фон, не са пиксели. Съжалявам -.-


Това са червени или бели кръвни телца, които се забелязват като под лупа, циркулиращи в обвивките на очния балон над ретината.

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #312 -: Март 24, 2011, 15:20:04 pm »
С тази разлика, че аз ги виждам откакто се помня при всички обстоятелства.... и не са бели, а сребристи. Вероятно са дефектни кръвни телца....  ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #313 -: Март 24, 2011, 22:52:02 pm »
Като разбирате, обяснете на незнаещите, не се дърляйте като в детската градина, моля! ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #314 -: Март 25, 2011, 01:15:08 am »
В моя случай става въпрос за едни светещи „песъчинки“, които виждам непрекъснато, без значение дали е тъмно, светло, на фон или без него. Прилича на някава условно казано изключително ефирна течност, в която се съдържа всичко и постоянно трепти, но по никакъв начин не пречи на нормалното зрение. При концентрация се различават много фини линии, които образуват решетка. 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27