Автор Тема: Слънчево хранене и феномена ХРМ  (Прочетена 133783 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #285 -: Юни 28, 2010, 14:33:51 pm »
След 15 дена ще стане една година откакто го гледам и то по 1час и 30 мин. и още не съм ослепял.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #286 -: Юни 28, 2010, 18:25:23 pm »
bars_i,кога го гледаш?!Всмисъл в каква часова зона горе-долу?!Сутрин в колкова часа и вечер(горе-долу,ако може да напишеш)?!
« Последна редакция: Октомври 14, 2010, 09:02:40 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #287 -: Юни 28, 2010, 22:11:09 pm »
Сутрин го гледам от 06 45 до 07 30, а вечер от 19 50 до 20 30 часа. Разбира се ако е хубаво времето.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #288 -: Август 12, 2010, 13:50:36 pm »
А с храната как сме?

Спирането на храната не е основна цел на тази практика- не е и моя основна цел. Всички, които си мислят, че само със зяпане в слънцето ще се възвисят и ще се освободят от всичките си натрупвани с годините и глупостта навици и зависимости (като желанието за ядене е сред тях), може би трябва пак да преразгледат мотивите си. На теб тия всекидневни час и половина как ти повлияха на апетита? А на либидото? Чувам, че много от практикуващите ги избива на сексуални ексцесии. Все пак всеки сам си решава накъде да си насочи енергията...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #289 -: Август 13, 2010, 21:44:31 pm »
Не съм се отказал още от храна,но я намалям и постепенно изключвам някои храни.Либидото си ми е много добре и нямам намерения да ме избива на ексцесии. ???

 

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #290 -: Август 14, 2010, 10:40:13 am »
За Новата физика разликата между електричество, магнетизъм, етер и светлина е само козметична. Като да гримираш лицето на жена.

Едно от главните доказателства, че тялото е започнало да преобразява материята в чиста етерна енергия, е спирането на храненето без негативни последствия.

Много пъти в историята на Новата и Ортодоксалната физика това се е случвало, понякога целенасочено, понякога по погрешка - да се превръща вода в чиста етерна енергия или да се преобразува един химичен елемент в друг. Например Лес Браун в един от своите експерименти разпада чист цинк до калций, използвайки пирамиди, тоест методи на етерното инженерство.

Което означава, че тялото може да създаде всеки елемент от всеки елемент, давайки или отнемайки му от чистия етерен поток.


Тъй като слънцегледането представлява точно това - възстановяване на чистия етерен ресурс на тялото - такъв, какъвто би трябвало да бъде - спирането на храната трябва да е задължително наблюдение в името на самото изследване и документиране, естествено за самоцелта на отделния човек е принципно ненужно.
« Последна редакция: Август 14, 2010, 10:42:20 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #291 -: Август 14, 2010, 16:24:14 pm »
Мъ, да, прав си, само детооо нямам впечатления някой досега да е достигнал тоз момент след като е минал 45-те минути, ей го и нашия приятел bars_i, дето вече година откак гледа и... той си знае какви са промените и ползите, ама макар че 2 пъти гледа на ден, и пак тоя момент му убягва. Явно липсва нещо, на Хира все пак 30 години му е отнело да дойде на туй положение. За девет месеца... някакси... не че не е възможно, ама... явно никой не работи както трябва по заданието.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #292 -: Август 14, 2010, 19:02:30 pm »
Споко merulious,някой някъде написа,че като гледам седмица до месец ще ослепея. Е, не съм по сляп отколкото си бях.Ще почакаме още малко. :P

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #293 -: Август 15, 2010, 11:22:12 am »
Абе, мани ги тия... зли езици... тая тема вече я разисквахме. Не е оправдание за тия, които се двоумят, ако го гледат в безопасните часове разбира се(пак да кажа).

А за тези, които живо се интересуват от други начини за захранване на телата си, мога да препоръчам писанията на Джазмухийн, и в частност The Food of Gods (понеже нея чета в момента, хехе), където обобщава тия практики и дава насоки за изпълнението им, и други странични работи. На места е доста изнервящо, но имайте търпение в името на по- висшата цел  :blum2:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #294 -: Септември 06, 2010, 18:32:58 pm »
В крайна сметка всичко опира до съзнанието. Поддържането на 48 минути пълна непрекъсната осъзнатост водело до просветление, Хира Манек говори за 45 минути съзнателно гледане на Слънцето. Смятам, че при това условие всичко, за което говори той, че може да се постигне с тази практика, а и повече, е напълно възможно.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен veselin61

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #295 -: Септември 10, 2010, 20:02:25 pm »
Здравеѝте!
Тук съм нов. Казвам се Веско. Моля за извинение, че не се представих първо в тема като „запознанства“, или „представяне“, но не открих такава. Мисля, че не е проблем  :)
Интересът, коѝто ме доведе във форума, е практикуваното от мен „слънчево хранене“. Още не съм прочел всичко изписано по темата, и затова ще се въздържа от коментари (да не повтарям без да искам някого). За сега мога да кажа само, че много ми допада, тъѝ като виждам че има дебати по темата, което е хубаво. „В спора се ражда истинатиа!“
Ще спра до тук за сега.
Поздрави! До скоро!
 :bye2: 

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #296 -: Септември 10, 2010, 21:16:51 pm »
Привет Веско, ще се радваме да споделиш малко опит от първа ръка  ;)

Неактивен veselin61

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #297 -: Септември 11, 2010, 06:54:26 am »
Здравеѝ emilkos!
Здравеѝ и ти Bars_i, приятелю!
Здравеѝте всички!
Наѝ-после изчетох всичко :yes:!
Какво бих добавил!? Аз съм сравнително назад с материала- почнах преди 65 дни, и в момента съм на 11мин 15сек. След около 3 часа, ако няма облаци, трябва да гледам 11,20 мин. Слагам по 5 сек. само, понеже и аз като Барси гледам и ситрин, и вечер. В началото напредвах с по 10 сек. на гледане, но се усетих, че е грешно, и няма за къде да бързам. За сега мога да кажа това, което споделят всички- откровенно казано, се чуствам добре. И психически, и физически. Също, със започването на практиката, спрях месото и мазнините (е, с малки изключения- сирене, кашкавал, маслини, чаааат-пат риба, но не и пържена). А вече започвам, много внимателно, да намалявам и количеството. Цигари не пуша от 23г., Алкохола също го спрях при започването.  Също, при следобедния сеанс, бягам по малко (около 1/2час) бос (или просто ходя само). Гледам сутрин от 7,50ч., а вечер към 20,00ч., около 20-30 мин.след изгрева, и около 20-30 мин. преди залеза. Пробвах веднъж по обяд, но не издържам. С очите за сега нямам проблем, но аз имам бая тренинг- около 10-тина години съм бил заварчик. Погледа е „изморен“, но слагам очила само когато чета вечер, а слънчеви очила вече умишлено не нося. При гледането в слънцето все-още нямам проблем, даже напротив- доставя ми удоволствие! Чудеса за сега и при мен не са станали. Мисля, че забелязвам положителни промени в едно отношение, па макар и да е самовнушение, но е рано да ги коментирам. Ще изчакам, да се уверя, и ще споделя.
Прави ми впечатление, че в дискусиѝте вече не се включва „спорт-здраве3“. Не, че са ми приятни споровете, но са полезни. Дори, четеѝки темата от началото, благодарение на неговите съображения и виждания, стигнах до някои изводи, и си отговорих на някои въпроси. Така, че „опозицията“ винаги е била от полза!
Ми, маѝ се поувлякох малко.
До скоро!
Бъдете здрави!
 :)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #298 -: Септември 12, 2010, 19:15:18 pm »
Понеже спорт-здраве3 вече няма, а и понеже въпросът за мен е приключен =)

Ноо... ако ти имаш някакви въпроси за механиката на нещата, имам самочувствието, че вече ми е ясна работата. И същото нещо откривам и в дишането и в много други неща, така че слънцегледането за мен не е уникално, то е просто поредната практика.

НО, както във всяка друга практика, трябва абсолютно съвършенство във всички подробности, за да бачка. Манек греши, ще ме прощава дядката -.-, но така е... като придава на всичко толкова свободен дух и някаква безгрижност. Всъщност това е много деликатна процедура и всички подробности трябвав да са на лице, за да стане очаквания резултат.


Аз всъщност при първа възможност искам да се заема отново с това, само че нямам условия и няма никакъв смисъл. А понеже това е доста дългосрочен проект, "първа възможност" вече добива значението на "първото преустройство на начина ми на живот", което вече е нещо доста голямо. Така че нещата не са прости (за мен). Затова вече нямам какво да кажа по въпроса, понеже съм преустановил дейност, но имам желание за подновяване на изследванията.

« Последна редакция: Септември 12, 2010, 19:18:47 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Георги Ангелов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #299 -: Септември 14, 2010, 15:13:31 pm »
Здравейте !

Аз също гледам слънцето .
Спорт здраве казваш ,че си разгадал системата ще я обясниш ли ?
Също така казваш ,че  Манек дядката греши  ,че е дядка дядка е  :dance: но кавмо имаш предвид ,че греши ?
Поздрави ! :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27