Автор Тема: Слънчево хранене и феномена ХРМ  (Прочетена 133622 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #255 -: Ноември 16, 2009, 21:39:01 pm »
Цитат
Една от теориите за 2012, може да си запозната, е, че тези, които консумират "нежива" храна (това е всичко, преминало през някаква обработка), няма да имат големи шансове да преминат този преломен момент, и обратно, тези, които консумират "жива" (сурова, в чист вид, основа на суровоядството) храна, ще преминат. Слънчевата храна е именно такава - част от суровата храна
SkilucK здравей.Тази теория която цитираш е пълна дезинформация,защото при суровоядството тялото ти приема информацията на това кето ядеш и в тялото ти става пълно информационно объркване.Само хората си приготвят и ядат всякаква храна,и ако не си сготвят храната хората си вредят.За сведение информационната система на човека е много сложна и не подлежи на контрол за това е тази дезинформация.Човека е способен след като обработи /сготви/храната да извлича информация в чист вид,а ако храната е сурова все едно сам яде информационни вируси.Така че ще преминат не суровоядците тези които са с подходящи и естественно достигнати вибрации = на истината,знанията и постигнатото с труд /по труда им ще ги познаете/.Живи и здрави и мислете като българи. :flag_of_truce:
 

:lol: ??? >:( SkilucK, ако въпроса ти е сериозен... Не, вредни са точно ако ги сготвиш.

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #256 -: Ноември 16, 2009, 22:36:29 pm »
Според мен най-добре е да ги ядеш сурови или колкото се може с по-малко обработна ,защото така хранителните в-ва се запзват най-добре.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #257 -: Ноември 17, 2009, 13:15:08 pm »
Колеги, има сума ти литература, изписана по въпроса. Нека не откриваме тепърва топлата вода, а и темата не е за това. Отклонявате се.


П.П: Казвах аз, че трябва да се направи отделна тема за суровоядството...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #258 -: Ноември 17, 2009, 15:34:28 pm »
А сега- по темата. Първо искам да се извиня, ако въпросът вече е зачекван, но не ми се преглежда пак цялата тема, а и малко напомняне никога не е излишно  :blush:

Във връзка с този метод, трябва да се обърне основно внимание на епифизната жлеза, която се зарежда с енергия всеки път, когато тялото бъде изложено на слънчева светлина, а директно- и чрез очите (в по- малка или в по- голяма степен). Тъй като епифизната система е една от системите за захранване на тялото, развиването и води до по- голяма възможност за поемане на по- голяма част от тази функция, освобождавайки до голяма степен другите системи, като е възможно, както това се е получило в случая на Х.Р.М., функцията почти напълно да се поеме от нея. Като доказателство за това може да се разглежда пониженото желание за хранене след правене на духовни упражнения или след продължително стоене на слънце (примерно ако сте прекарали цял ден на плажа).

А ето и малко сборна фактологична информация, не на последно място и за ролята на цветовете:
Всичко, включително и хората, е създадено от електромагнитна енергия, която трепти с различни честоти, съответстващи на звук, светлина и цветове.
Епифизата е органът, който определя влиянието върху нас на светлината и цветовете, които играят голяма роля в контрола на денонощния ни ритъм. Тя работи заедно с хипоталамуса - друга жлеза, свързана с чувствата на глад и жажда, либидото, биологичния часовник и определя скоростта на стареенето.
Когато светлината достигне до очите или кожата ни, тя предизвиква възбуждане в нервните окончания и импулси, които се предават до епифизата.
В епифизата когато светлината намалее и под въздействието на серотонина (“хормонът на щастието”) започва да се образува мелатонин*, чиято секреция достига апогея си в най- тъмните часове на денонощието.
*(тука малко странична информация)*
Цитат
Когато е в достатъчно количество, мелатонинът леко понижава телесната температура на човека – по този начин се намалява и консумацията на енергия и се ускорява регенерацията на клетките, които не са активни по време на фазата на съня.
Предполага се, че мелатонинът е и един от най-мощните, познати ни до момента, антиоксиданти, които действат както на ниво клетъчна мембрана, така и вътре в самата клетка. В хода на еволюцията човек е загубил способността си да произвежда някои мощни антиоксиданти, като бета каротин и витамин С в организма си, но е запазил други антиоксиданти (например мелатонин), които дезактивират свободните радикали (голяма заплаха за организма) и така образуват мощна отбранителна система срещу тях. Например мозъкът, съставен от 50 процента мастна тъкан, една трета от която са ненаситени масти, е много чувствителен към свободните радикали. Намиращата се в основата на мозъка епифиза синтезира мелатонин, който представлява “последния рубеж” срещу свободните радикали, атакуващи мозъка.
Мелатонинът понижава и нивото на “лошия” LDL-холестерол, предпазва от някои видове рак и стимулира имунната система.

Множество изследвания и наблюдения са показали, че различните цветове водят до установяване на равновесие в нашите физически и емоционални функции. И така, различните цветове носят различна енергия и имат различна честота и дължина на вълната, което води до различно влияние върху физическото и психическото ни състояние.
Всички вещества в плодовете и зеленчуците, както и всички неорганични материи имат характерен цвят. Пресните зеленчуци са заредени със светлинна енергия от Слънцето, както и с магнитна земна енергия. Всички храни имат вибрации, хармонични със седемте основни чакри, както и с жлезите, органите и нервните центрове, свързани с тях. Енергията, освободена от различните цветни вибрации при хранене, се привлича от сходните енергийни центрове и ги зарежда- всяка храна енергизира, пречиства и лекува определена чакра.
При състояние на цветови дисбаланс организмът губи стабилността си. Когато на един или повече от енергийните ни центрове не достига енергия, другите са претоварени. Ако дисбалансът не се коригира, може да предизвика болести.

Таааа тъй като светлината явно съдържа всички цветове, нужни за нормалното функциониране на тялото, директното и поемане чрез ретината (което става в подходящото за това време, когато опасните за окото лъчи са най- малко) може максимално да захранва епифизната жлеза (след като тя бъде приучена към подобен род захранване), а от там и цялото тяло с нужната енергия, правейки ненужно поемането и чрез процеса на хранене с медиатори.
« Последна редакция: Ноември 17, 2009, 15:36:54 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен raysoflight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #259 -: Ноември 19, 2009, 19:48:54 pm »
Интересно,но няма мнения в темата от хора,които са практикували метода.В смисъл дали са почуствали някаква промяна? :unknown:
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 20:34:35 pm от Mirotvorec »

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #260 -: Ноември 19, 2009, 23:17:13 pm »
 Има и такива които практикуват.Аз се занимавам от пет месеца  и съм на 45 минути.Понякога го правя и по 80-90 мин. на ден. Ако някой има въпроси да пише какво го интересува. ::) :shok:

Неактивен raysoflight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #261 -: Ноември 20, 2009, 15:29:00 pm »
Можеш да споделиш как се чустваш сега...Има ли промяна? Кога я почуства,след колко време практика?
« Последна редакция: Ноември 20, 2009, 17:42:19 pm от Mirotvorec »

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #262 -: Ноември 20, 2009, 18:23:09 pm »
По принцип винаги съм се чувствал добре.Аз съм спортна натура и за това следя внимателно дали ще има изменения.1-Имах схващания по гръбначния стълб и оттам идваха доста болежки.Сега след 5 месеца не съм се оплаквал от такива,но то и времето е топло и може да съм в заблуда защото когато е студено тогава се получават.Не смеех да се протегна,докато сега като че ли ме кара отвътре да го правя.Чувства се една лекота в ставите.От 45 дни не използвам месо,само риба 2 пъти и то по настояване.2-Преди време имах стрес (заболяване на родител) и ме болеше често главата в челото и в дъното на носа.В началото като започнах се усилиха болките в носа и между очите,но до 2-рият месец всичко отшумя.Отпуши ми се едната ноздра с която имах проблеми.За разлика от написаното,че изчезва апетита за сега напротив ми се увеличи.Може би заради спирането на месото и употреба само на зеленчуци и плодове.3-С очите преди три години бях много добре(виждах по ситни букви и от тези които очните лекари даваха като тест)За 6 месеца съм на 1,75 диоптра,но както казах преди 3 години. Сега като гледам слънцето толкова време няма промяна в никаква посока.Леко подобрение когато е лошо времето и съм в почивка и леко замъглено когато времето е хубаво и гледам по два пъти на ден,и всеки ден.В началото е трудно рев,сълзи,со...и(шегичка),но няма лесно.Мисля ,че си заслужава,но ще видим.Обаждайте се и ще обменяме опит.Успех.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #263 -: Ноември 20, 2009, 20:34:28 pm »
Какъв рев какви сълзи ве брат ти в 12 часа ли го гледаш то даже е опасно  :o

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #264 -: Ноември 20, 2009, 20:46:47 pm »
 В момента сутрин от 7,30 до 8,15. След обед от 15,45 до 16,30ч. Докато свикнеш е така.За мен,за други не знам.Нали за това е форума за да обменим опит.Сега дори когато не е много ярко не ми доставя удоволствие.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #265 -: Ноември 20, 2009, 23:53:29 pm »
Ти си знаеш най-добре ,но мисля че щом ти текат сълзи незнам това не е ли нередно , как измерваш удоволствито по изгорелите участъци по окото ли :(

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #266 -: Ноември 21, 2009, 08:36:16 am »
В момента идвам от поредната порция гледане(21.11.2009). и се чувствам отлично.Днес няма и следа от облаци или мъгла.Когато е мъгливо или има разхвърляни облаци около диска на слънцето тогава според мен е най-лошо да се гледа.Много е по-трудно-сълзят очите,а тогава е по-трудно да си задържиш погледа и трябва да се прави почивка.Като се затварят очите.Днес дори не се получаваше никакво напрежение.Беше наистина удоволствие.За изгорелите участъци, за които пишете може и да имате право,но за сега не виждам да ми се влошава зрението.Има хора,които използват алкохол,цигари и те изгарят черният си дроб или белият,но и те си доставят удоволствие, без да му мислят много.Като при тях никой не казва,че ще имат някакво подобрение, докато тука го правим именно за това. :boredom: ::) :writer:
« Последна редакция: Ноември 21, 2009, 12:26:06 pm от Mirotvorec »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #267 -: Ноември 21, 2009, 08:46:28 am »
В момента идвам от поредната порция гледане(21.11.2009). и се чувствам отлично.Днес няма и следа от облаци или магла.Когато е мъгливо или има разхвърляни облаци около диска на слънцето тогава според мен е най лошо да се гледа.Много е по трудно-сълзят очите,а тогава е по трудно да си задържиш погледа и трябва да се прави почивка.Като се затварят очите.Днес дори не се получаваше никакво напрежение.Беше наистина удоволствие.

Гледай още няколко седмици/месеци слънцето и ще видим в какво състояние са ти очите.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #268 -: Ноември 21, 2009, 10:33:40 am »
Може би сълзите могат да действат като лещи и да концентрират лъчите върху точка от окото.
И така може да се получи изгаряне.
Но какъв какви са последствията, и има ли такива, няма как да се знае.

В редките случаи, когато съм гледал, обикновено си тъкмо преди това си измивам очите с вода.
Именно останалите капки с вода в очите са ме притеснявали.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #269 -: Ноември 21, 2009, 12:33:22 pm »
А според мен сълзите се появяват като защитна реакция за окото, което иде да рече, че не е нормално(полезно) такова едно упражнение.
Ако не се появяват сълзи-моля, гледай си на воля. Тогава вече или очите ти са повредени необратимо, че вече няма нужда от сълзи или наистина тялото и енергийната ти структура са променени до такава степен, че да са на "ти" със слънчевите лъчи.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27