Автор Тема: Слънчево хранене и феномена ХРМ  (Прочетена 133276 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #270 -: Ноември 21, 2009, 14:52:48 pm »
Гледай още няколко седмици/месеци слънцето и ще видим в какво състояние са ти очите.
Остават ми още 3 месеца до края и ще видим до къде съм стигнал.
« Последна редакция: Ноември 21, 2009, 15:56:10 pm от Mirotvorec »

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #271 -: Ноември 21, 2009, 14:57:40 pm »
Може би сълзите могат да действат като лещи и да концентрират лъчите върху точка от окото.
И така може да се получи изгаряне.
Но какъв какви са последствията, и има ли такива, няма как да се знае.

В редките случаи, когато съм гледал, обикновено си тъкмо преди това си измивам очите с вода.
Именно останалите капки с вода в очите са ме притеснявали.
  Възможно е да се получава такъв ефект,защото при растенията при дъжд и слънце едновремено става така.

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #272 -: Ноември 21, 2009, 15:07:57 pm »
А според мен сълзите се появяват като защитна реакция за окото, което иде да рече, че не е нормално(полезно) такова едно упражнение.
Ако не се появяват сълзи-моля, гледай си на воля. Тогава вече или очите ти са повредени необратимо, че вече няма нужда от сълзи или наистина тялото и енергийната ти структура са променени до такава степен, че да са на "ти" със слънчевите лъчи.
Ще проверим да видим на "ти" ли съм или съм на грешен път.







« Последна редакция: Ноември 21, 2009, 15:58:23 pm от Mirotvorec »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #273 -: Ноември 21, 2009, 15:26:15 pm »
Разбира се, можеш да приучиш тялото си на всичко, въпросът е, че първо- това трябва да стане постепенно- това е и причината, поради която времето трябва да се увеличава всеки ден с по 10 секунди; и второ- не бива да пренебрегваш сигналите на тялото си, а окото е много чувствителен инструмент. Вредните слънчеви лъчи не се виждат и не можеш да усетиш как влияят на очите ти докато не стане късно. Ако усетиш докато гледаш, че бузите ти се затоплят, по- добре е да спреш. Да гледаш Слънцето по обяд само през зимата (според Манек) не е опасно. За това можеш да провериш в интернет.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #274 -: Ноември 21, 2009, 15:41:20 pm »
Каквото има по темата съм го прочел във всички познати ми търсачки и ако някой го интересува нещо за да не го търси да пита,ще му го кажа.Не гледам по обед без значение дали е зима макар,че според друг,който се занимава с това може да го гледа и през лятото и то през целия ден за подобряване на рекорд и нищо му няма, защото това го върши от доста години.Има и други симтоми които се усещат.Знам го от опит вече.Все пак благодаря за съвета.Оценявам го :hi: :drinks:

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #275 -: Ноември 25, 2009, 17:46:46 pm »
Да се върна аз на моя въпрос за десетте секунди... понеже явно никой няма да ми отговори  :P Гледах една лекция и там човекът категорично си каза, че който не увеличава постепенно, няма да се сдобие с предимствата, негово е и мнението, че Слънцето не е за бързо хранене.
Обаче от друга страна човешкото тяло е много фин организъм, така че не можеш да прилагаш за него това, което прилагаш при една машина- най вече тези строги времеви задания. Не знам за другите, но аз поне по себе си забелязвам, че един ден мога да гледам повече, друг ден не толкова, то и от атмосферните условия зависи, и от интензитета на Слънцето и т.н.... Така че ако вчера взирането е било 10 минути, днес мога или да гледам повече, или пък изобщо да не ги достигна като време; факторите, от които зависи това, не са един или два.
Много мислих дали няма да е по- добре да започна отначало (понеже, и аз като повечето българи, решавам всичко по собствено усмотрение и някакси реших, че правилата не важат за мен  ::) ), но имайки горното предвид, едва ли има много смисъл. Тъй че в крайна сметка реших да си продължавам и да се доверя на тялото си, пък каквото сабя покаже.
Е,и какво се получи като продължихте по нататък :writer:

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #276 -: Ноември 25, 2009, 20:55:30 pm »
Продължих да си гледам както дойде (това ще рече точно по изгрев), но трябваше да пътувам, имаше доста облачни дни и в крайна сметка понеже и известно време изгревът не се виждаше, изгубих много време. Сега гледам спорадично, когато нацеля изгрев (вече се вижда пак, макар и често да е облачно. Въпреки, че се твърди, че може да се гледа и в облачни дни, аз държа Слънцето да се вижда), но пък времето не е подходящо- тоест, освен, че е и студено, Слънцето изгрява по- късно :(  и засега развявам кюлотите  :flag_of_truce: Ще чакаме по- угодно време.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #277 -: Ноември 25, 2009, 21:20:32 pm »
 По моя преценка когато има облаци и слънцето се вижда от време на време, и когато слънцето се вижда но има много финни облаци тогава не е за предпочитане да се гледа.Когато е напълно ясно е по безопасно.Тази седмица беше добра и сутрин и следобед.Очите ::) как са? Аз също не спазвам малко правилата но не се чувствам зле за сега.И по малко :flag_of_truce:

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #278 -: Ноември 25, 2009, 21:31:59 pm »
Да, фините облаци са кофти. Но ако има малко облаци, по- плътни, през които наднича Слънцето, гледката е разкошна  :-* Хубаво е да има разнообразие :)
Иначе очите ми са си наред, какво да им има, след като гледам по изгрев?  :-X По- скоро опасното е през деня. И както казах, когато разбереш, че си се прецакал, е вече твърде късно. Твърди се все пак, че не е фатално, но си е една крачка назад.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #279 -: Ноември 25, 2009, 21:49:01 pm »
Аз писах преди че гледам и сутрин и следобед и тази седмица ми се събра много,но и на компа съм по 7 часа и за сега не се оплаквам,но ще видим.Манек обещава да се оправим ???

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #280 -: Ноември 26, 2009, 23:04:38 pm »
Да, фините облаци са кофти. Но ако има малко облаци, по- плътни, през които наднича Слънцето, гледката е разкошна  :-* Хубаво е да има разнообразие :)
Иначе очите ми са си наред, какво да им има, след като гледам по изгрев?  :-X По- скоро опасното е през деня. И както казах, когато разбереш, че си се прецакал, е вече твърде късно. Твърди се все пак, че не е фатално, но си е една крачка назад.
:flag_of_truce:

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #281 -: Декември 10, 2009, 21:31:42 pm »
Къде се загубихте маняците на слънцето? Нещо ново за споделяне няма ли? ::)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #282 -: Юни 16, 2010, 21:59:20 pm »
Виждам, че от декември няма особено раздвижване по темата, явно всеки си търси самостоятелно, но все пак да актуализираме информацията и тук. От практиката, която възобнових през последните месеци, наблюдавам особени ефекти, които не са били обсъждани (или поне на мен не ми е известно) по форумите- донякъде само се загатва двусмислено. Имайки предвид нарастващата енергия в оганизма чрез тази практика, аз лично забелязвам едни катарзисни процеси. Всички тъмни кътчета на съзнанието биват лека полека осветлени, потисканото излиза наяве- в светлината, за да може най- накрая да се изчисти, а не да се трупа по тъмните ъгли, така че щем- не щем да му обърнем внимание и да го разкараме най- после от живота си. Колкото повече времето се увеличава, толкова са по- силно изразени тия процеси. Така че не си мислете, че можете безнаказано да си скачате напред с времето, вместо да увеличавате постепенно (така че организмът ви да може възможно най- безболезнено да се нагоди към промените в набавянето на енергия), и колкото по- напред сте с времето, толкова по- голямо въздействие имат дори секундите, които прескачате. Така че си имайте едно наум. 
...water can flow, and water can crash...

Неактивен bars_i

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #283 -: Юни 20, 2010, 15:47:17 pm »
А с храната как сме?

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #284 -: Юни 28, 2010, 01:28:45 am »
Виждам, че от декември няма особено раздвижване по темата, явно всеки си търси самостоятелно, но все пак да актуализираме информацията и тук. От практиката, която възобнових през последните месеци, наблюдавам особени ефекти, които не са били обсъждани (или поне на мен не ми е известно) по форумите- донякъде само се загатва двусмислено. Имайки предвид нарастващата енергия в оганизма чрез тази практика, аз лично забелязвам едни катарзисни процеси. Всички тъмни кътчета на съзнанието биват лека полека осветлени, потисканото излиза наяве- в светлината, за да може най- накрая да се изчисти, а не да се трупа по тъмните ъгли, така че щем- не щем да му обърнем внимание и да го разкараме най- после от живота си. Колкото повече времето се увеличава, толкова са по- силно изразени тия процеси. Така че не си мислете, че можете безнаказано да си скачате напред с времето, вместо да увеличавате постепенно (така че организмът ви да може възможно най- безболезнено да се нагоди към промените в набавянето на енергия), и колкото по- напред сте с времето, толкова по- голямо въздействие имат дори секундите, които прескачате. Така че си имайте едно наум. 
merilious,демек слънцеядството може да отприщи някои проблеми и истерии в нас?!Аз се чудя как да не си прецакам ретината на очите,тъй че досега само си чета за този "феномен",но може и да се реша да пробвам.Знае ли човек. :)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27