Автор Тема: Слънчево хранене и феномена ХРМ  (Прочетена 133275 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #315 -: Март 25, 2011, 07:34:19 am »
При мен понякога се появяваше за кратко подобна решетка но в кафяво. Посъветваха ме да отида на очен лекар,специалист. При посещението на лекара се установи отлепване на стъкловидното тяло. Направи ми няколкократни"запоявания" с лазер и решетките изчезнаха.

Неактивен 396

Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #316 -: Март 25, 2011, 09:48:10 am »
В моя случай става въпрос за едни светещи „песъчинки“, които виждам непрекъснато, без значение дали е тъмно, светло, на фон или без него. Прилича на някава условно казано изключително ефирна течност, в която се съдържа всичко и постоянно трепти, но по никакъв начин не пречи на нормалното зрение. При концентрация се различават много фини линии, които образуват решетка. 

Капилярите мой човек...

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #317 -: Март 25, 2011, 12:42:15 pm »
Не е от капилярите, поне според медицината. Направих си изследвания за Eye floaters, "перде", отлепване на стъкловидното тяло, ретина, очни дъна, неврологични тестове за какво ли не и се оказа, че имам завидни показатели.
 В резултат се сдобих с медицинско заключение - синестезия, което не е потвърдено от нито един тест, но вероятно хората се почувстваха длъжни да ми кажат все нещо, с оглед   инвестираната в тяхната клиника сума. :)


Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #318 -: Март 25, 2011, 13:20:36 pm »
why_not ,съвсем сериозно те питам, а опитвала ли си се да виждаш биополето на хората, на даден човек. Мисля, че ако опиташ ще успееш. Четох, че това се постига с леко разфокусиране на зрението. Още не съм се опитал, но ще пробвам. Пуснах ти ЛС. @---.

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #319 -: Март 25, 2011, 16:13:39 pm »
Ако говориш за едно нещо, което прилича на плазма, намира се на около 15-20 см. от контура на тялото и го следва като форма - да. Такова „продължение“ имат и всички останали предмети. То не е постоянна величина - понякога е по-наситено, а друг път е слабо забележимо и само непосредствено около съответния контур. Нямам представа дали това е биополе или нещо друго... :)

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #320 -: Март 25, 2011, 16:21:51 pm »
Точно за него. Трябва да има и цвят. Браво. Как го правиш?

Неактивен why_not

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 44
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #321 -: Март 26, 2011, 01:16:19 am »
Много рядко различавам хомогенни и наситени цветове. Обикновенно са смесени бледи нюанси, като най-често „регистрирам“ златистооранжев, зелен и охра. Когато не се старая да дефинирам цвят, разфокусирам зрението си и тогава виждам само нещо, което прилича на излъчване на топлина от нагрят асфалт. При фокусиране и целенасочено взиране ми се е случвало да „чувствам“ водещата в този момент емоция на човека, когото наблюдавам.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #322 -: Март 26, 2011, 22:57:42 pm »
Точно за това става въпрос.Значи го умееш и може би трябва да го усъвършенствуваш малко.Поздравления. @---

Неактивен arktur

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #323 -: Март 31, 2011, 21:45:25 pm »
Видеата на Хира Ратан Манек относно слънчевото хранене:

http://www.youtube.com/watch?v=485fKJjrMyk&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=eZtY4bEQf9w&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=zu2EqQcw5Dg&feature=player_embedded

Предаване на Марта Вачкова по БНТ за слънчевото хранене:

http://testbnt.bnt.bg/bg/productions/92/edition/13187/jenite_23_mart_2011_vyzmojno_li_e_da_se_hranim_samo_sys_slyncheva_energija
Радващо е, че тази практика се популяризира.

Неактивен back_side

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #324 -: Април 03, 2011, 15:12:04 pm »

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #325 -: Април 05, 2011, 06:40:47 am »
Подобно на why_not още като дете ме пратиха на очен,че виждах светещи и плаващи в пространството обекти,миниатюрни,но много-е,нямам проблем с очите и  за малко да ме пратят на друг доктор,че съм си измисляла. :---
Както и да е,факт е,че всеки човек може да "види" онова,което иска.Друг е въпросът дали иска,дали знае какво иска... :blush:
А за обвивката,която  някои хора виждат-това етерното тяло,което всъщност приема цветове според емоциите ни,наричаме го и аура.Ама няма нужда да си напрягате зрението,вътрешното зрение се оставете да ви води. :hi:

За слънчевото хранене-опитвала съм,когато е имало слънце-рано сутрин и надвечер на залез/през зимата е най-добър контакта/.Хубавото е,че наистина не огладнява човек поне за 12 часа. :) Проблемът е какво правим ако няма слънце? ;)
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #326 -: Април 08, 2011, 21:18:33 pm »
Имам въпрос -
 :writer:
какъв е процеса от откаването от храната, към преминаването към слънчево хранене, какви са стъпките? Дано не съм права, но ми звучи болезнено...  :unknown:
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #327 -: Април 09, 2011, 10:11:36 am »
Тази практика няма за основна цел спирането на храната. И освен това Манек казва, че не е необходимо да правиш каквото и да било относно хранителните си навици. Това е просто още една практика за увеличаване на енергията на тялото (както и капацитета на съхранението и), както например цигун, тай чи, фалун дафа, йога, петимата тибетци и тъй нататък. В един момент, когато енергийният ти потенциал нарасне, тъй като тялото се захранва в малко по- голяма степен и от друг източник, започваш да изпитваш нужда от по- малко физическа храна.
За различните видове хранене на тялото, може да хвърлиш и ти (и всеки друг, който се интересува и от слънчевото "хранене" в частност) един поглед на книгата на Йоахим Вердин Life style without food, която вече беше споменавана неведнъж в други теми, на тоя линк: http://niejedzenie.info/english/text/lswf.pdf
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #328 -: Април 11, 2011, 16:40:46 pm »
Аз съм забелязъл едни малки точки които летят хаотично на пръв пглед
Адамантни частици.

Относно слънчевото хранене при мен се усеща ефекта само ако съм гладна. На пълен стомах нещо не става (или поне аз не усещам нищо).
Радвам се, че намирам хора, от които мога да почерпя опит!  :)

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re: Слънчево хранене и феномена ХРМ
« Отговор #329 -: Април 12, 2011, 13:33:02 pm »
Имам въпрос -
 :writer:
какъв е процеса от откаването от храната, към преминаването към слънчево хранене, какви са стъпките? Дано не съм права, но ми звучи болезнено...  :unknown:
:) При мене няма болка,отказът от храна става съвсем спокойно и без проблеми,няма усещане за глад,няма и кой знае какво отслабване на организма-като пак казвам,това е моят опит.И то през лятото-тъй като  тогава слънце има без да е закрито от облаци и сутрин и вечер почти всеки ден за разлика от другите сезони. :) Най-дългия период без никаква храна съм постигала до 1-2 седмици.Но вода пия,нея не съм я спирала. ;)
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27