Автор Тема: Шамбала и Агарта  (Прочетена 157167 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #225 -: Февруари 13, 2007, 21:24:58 pm »
Такааа, отдавна не бяхме дискутирали по темата  :P Понеже има една книга  "Кухи планети" и ще цитирам  една малка част от това което казва автора:


Нека да приемем че под земята не е толкова горещо  колкото учените предполагат че е. Ако това е така може да се очаква вода  да проникне дълбоко под земята. Тази вода може да създаде  тунели и кухини. Може да има дори цели океани под Земята.


И най-интересното е че това с океана под земята се окaза 100% истина:

Сеизмолози от  университетите Washington и  St. Louis направиха първия 3Д модел на отслабването на сеизмичните вълни дълбоко в мантията на Земята и откриха съществуването на подводен воден резервоар голям поне колкото Арктическия океан. Това е първото доказателство за съществуването на вода дълбоко в мантията на Земята. Океана се намира под източна Азия.
 
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 21:26:16 pm от Alien »

anna

  • Гост
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #226 -: Февруари 13, 2007, 23:13:12 pm »
  Мм, много  интересна  тема! :-\
100%  съм  сигурна, че  има  подземен  свят! :)
И  го  казвам, защото  съм  била  в  сънищата  си  там. Не  в  обикновените, не  във  визиите  на  фантазията, а  в  онези  преки  докосвания  с  паралелните  светове... :) Има  много  какво  още  да  се  учи  за  Земята :),
тази  неразгърната  цивилизация... :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #227 -: Февруари 14, 2007, 04:04:26 am »
Ето къде до къде може да плуват подводните НЛО. Представяте ли си ако идват чак от там?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #228 -: Февруари 14, 2007, 05:09:38 am »
Открих една апокрифна книга вчера. Доста е добра. Говори само за входовете до Агарта, за рептилиите и т.н. Сами съдете по кориците колко е рядка и старичка. 6 МВ - който иска да пише ЛС.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #229 -: Февруари 22, 2007, 20:48:48 pm »
ето още малко:

Откриха гигантски подземен океан

Общият обем на тази водна маса е съпоставим с този на Северния ледовит океан.

Комплексен анализ на резултатите от сеизмично сондиране на Земята доведе до смайващи резултати: под изчточната част на Азия, на дълбочина около 1000 километра е разположена огромна водна площ – подземен океан. Изследването е на група учени от Вашингтонския университет в Сейнт Луис (Washington University) под ръководството на проф. Майкъл Уайсешън (Michael E. Wysession). Ако получените резултати бъдат потвърдени това ще доведе до кардинална промяна в собствените ни представи за строежа на недрата на нашата планета.

По време на изследването са били анализирани около 80 хиляди напречни сеизмични вълни, фиксирани в 600 хиляди сеизмограми. Обикновено сеизмолозите при сканиране на строежа на земната кора и горната част на мантията измерват скоростта на разпространение на надлъжните сеизмични вълни, наричани още първични, за разлика от напречните (вторични) вълни. Влиянието на изменението на температурата и състава на земните пластове обаче не могат да се отчетат поотделно при изследване с първични вълни.
 
Проф. Уайсешън е обединил традиционния подход с нов вариант, в който основно внимание се обръща именно на процеса на затихване на напречните вълни. Данните от затихването на тези колебания дават възможност да се определи каква е температурата на дадена област, а също и съдържанието й на вода. Ако едновременно се анализират скоростта на разпространение на вълните и затихването им може да се определят и температурата, и водата.

За анализа на експерименталните данни е било разработено специално програмно осигуряване. То заедно с комплексния подход е довело до създаването на тримерен модел на литосферата и мантията. На този модел се виждат фрагменти с голямо затихване на напречните вълни и с незначителна промяна в скоростта на надлъжните. Именно такова съчетание е характерно за зоните с голямо съдържание на вода. Проф. Уайсешън е нарекъл това явление “пекинска аномалия”. Според новосъздадения модел под източна Азия има огромна област с вода. Общият обем на тази водна маса е съпоставим с този на Северния ледовит океан.

По-рано имаше хипотеза за потъване на дъното на океана в този регион на дълбочина 1200-1400 километра, но тя не беше потвърдена с експериментални данни. По всяка вероятност водата е попаднала там след субдукция (движение на тектоничните плочи).

Около 70 процента от Земята са покрити с вода, която играе важна роля при геологичните процеси. Тя е своебразна смазка при движението на тектоничните плочи, смята Проф. Уайсешън. На Венера отсъстват тектонични движения, защото недрата са абсолютно сухи, понеже водата се е изпарила от високата температира на повърхността на планетата, допълва професора.

Ако изчисленията на групата учени се потвърдят, то създаденият от тях модел ще стане третият революционен модел за строежа на нашата планета след теорията за дрейфа на континентите, публикувана през 1915 г. и теорията за движението на големите литосферни плочи от 1968 г.
« Последна редакция: Февруари 22, 2007, 20:49:52 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #230 -: Февруари 23, 2007, 13:52:28 pm »
Още малко и ще открият кухините :)
поправка
Още малко и ще съобщят за кухините :)
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 13:53:28 pm от Rapsio »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #231 -: Февруари 23, 2007, 18:54:30 pm »
Ето нещо което е превел Оберон за една друга тема  :P Материала е много по-дълъг но аз взимам само малка част.

Ето нещо, което преведох днес от ufolog.ru

Редакциите често са посещавани от странни хора.През октомври 2002 година, когато цялата страна скърбеше за нелепата смърт на групата на Сергей Бордов, на филмови снимки около ледник в Кармадонската долина, в редакцията на седмичника, където работех, се появи тънко облечен за сезона човек на около 45 години. Той се представи като Николай Алексеевич, независим учен от центъра за изследвания „Климат – 69“. както се оказа впоследствие, неговата група учени-геофизици, работи десетки години самостоятелно и със собствен бюджет, по глобални проекти  по цялото земно кълбо.
Николай Алексеевич разказа много невероятна история относно ледник в Кавказ, и обясни, че именно техните уреди били причина за трагедията. Неговата група се занимавала с пренасочване на топлите въздушни маси от Средиземноморието към Росийската равнина, с цел удължаване на вегетативния период. Въпросният ледник в Кавказ се оказал на пътя на пренасочената въздушна маса, скалната подложка се нагряла, и ледника се пързулнал по скалата надолу. Поитересувах се колко са мощни техните уреди, с които правят това и получих отговор: „Само няколко вата и са големи колкото обикновено куфарче.“ „А вярно ли е, че Земята не е такава, каквато ни казва науката, а може би е куха? А вярно ли е, че в Антарктида има вход към земната кухина“- бях неуморим аз. Николай Алексеевич убедително кимна и обясни, че неговите хора със собствени методи са установили, че под леда на Антарктида има движение на тела с големи маси, които се движат праволинейно. Но какви са тези тела, учените му не могли да установят.
По материали от www.ufolog.ru
Превод: Оберон
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 19:31:09 pm от Alien »

Oberon

  • Гост
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #232 -: Февруари 23, 2007, 19:00:00 pm »
Да, което не подкрепя идеята, че цялата Земя е куха, а че има места с огромни кухини, какъвто явно е случая в Антарктида. Големите масивни тела биха могли да са огромни секретни подводници, които се движат под ледената шапка на Антарктида. Допускам възможността там да бъка от подледни тунели и бази. И да, сигурно има вход към огромна кухина, но тук не се коментира идеята цялата Земя да е куха, да има население, собствен енергиен източник и т.н шегички

Оберон
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 19:12:06 pm от Oberon »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #233 -: Февруари 23, 2007, 19:07:47 pm »
Тя истината излиза на порции  ;) Важното е да събираме  различните източници ,които засягат въпроса за частично кухата или пък кухата в по-голям мащаб Земя  ;) И при двата случая имаме информация показваща че официалната наука по някаква причина не ни казва всичко до което е достигнала. И мерси за превода щото инфото е типично в конспираторски стил  а пък знаем колко скептично обикновено си настроен  към подобни публикаци   ;)

Oberon

  • Гост
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #234 -: Февруари 23, 2007, 19:16:17 pm »
Оценявам благодарностите, наистина много време ми отне.
По принцип, за подобен род информация не съм особено скептично настроен. За разни географски изследвания, секретни немски разработки, подводни бази и т.н. Спетичен съм към разни други неща от сорта, че покрай мен минава гущер а аз не разбирам, и разни подобни неща...
Може би ще запозна да превеждам сериозно от uflog.ru, щото има интересни неща. Въпреки това, си запазвам правото да избирам по-достоверните по моя преценка. Щото на заглавната страница на сайта има голи каки и т.н, иначе хубави за окото неща, които обаче не им е там мястото. Само свалят реномето на иначе хубавия сайт. Мернах м/у другото доста хубава статия за подвижните камъни в американските пустини. Ще видя дали си струва усилето да го превеждам...

Оберон

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #235 -: Февруари 23, 2007, 19:24:44 pm »
Оценявам благодарностите, наистина много време ми отне.
По принцип, за подобен род информация не съм особено скептично настроен. За разни географски изследвания, секретни немски разработки, подводни бази и т.н. Спетичен съм към разни други неща от сорта, че покрай мен минава гущер а аз не разбирам, и разни подобни неща...


Разбирам скептицизма ти, защото и той е важен аспект от мисленето, но вече прекалено много започна да се говори за това, и може да се направи основателно предположение за какво става въпрос.. Земята е осеяна с дупки, някои надвишаващи всички представи на хората, и може би - вероятно - тези дупки са населени.
Освен с влечуги, още с какви ли не причудливи създания - никога не сме сами - не забравяй... ;)
musica universalis

Oberon

  • Гост
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #236 -: Февруари 23, 2007, 19:30:56 pm »
Абе аз не споря, че има огромни кухини, които може и да са, може и да не населени. А ти не забравяй, че има хора, които си изкарват прехраната с конспирации, и могат да продадат майка си и баща си, ако могат да спечелят пари от измислена история. Примери колкото щеш, мисля знаеш...

Категорично обаче съм против идеята ЦЯЛАТА Земя да е куха и ние да живеем на някаква си черупка, 20-30 км. Просто е невъзможно от каквато и да е гледна точка. Всъщност възможно е, ако в центъра има чудовищен магнитен или електрически генератор, който да създава магнитното ни поле...

Оберон

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #237 -: Февруари 25, 2007, 01:23:24 am »
Естествено, че не може да е напълно куха, както и да го гледаш. Това да не ти еЛуната - планетоид ;) (хе - хе). Аз вярвам, че има огромни дупки, ама наистина големи (като тази която събира океанчето), но чак цялата да е куха, това е несериозно, въпреки, че е хубаво винаги да имаш едно на ум.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #238 -: Февруари 25, 2007, 07:26:03 am »
Ами някой ако си поиграе, и разбира от физика
може да сметне каква маса има Земята (като има радиуса, и ускорението на земното притегляне, които и 2 те се знаят и не може да се спекулира)
След това като имаме масата и обема, можем да сметнем колко е плътно, разбира се като знаем плътността на съставките на Земята.
Разбира се това е за груби сметки

Абе лично аз не вярвам да е куха - още при образуването преди милиарди години, най тежките елементи са заели центъра и т.н.

А и доста вулкани изригват лава, дето е доста гореща
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: Шамбала и Агарта
« Отговор #239 -: Февруари 25, 2007, 20:39:38 pm »

може да сметне каква маса има Земята

Да, но не се знае с каква точност ще бъде изчислението... :P
Колко ли параметри изобщо не се вземат предвид...?
musica universalis

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27