Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 477079 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: 2012 г.
« Отговор #780 -: Януари 12, 2012, 00:21:35 am »
1.Има една "подробност", която не ми се връзва във всички предсказания /а те никак не са малко, не е само т.нар. календар на маите, а и сума ти ченълинги идващи от къде ли не/, а именно: преминаването в четвъртото /някъде се среща и петото/ измерение СЪС ЗЕМНИТЕ НИ ФИЗИЧЕСКИ ТЕЛА. Това е, което не се връзва /според мен/.
Няма да има никакво преминаване в по-високо измерение. Материята съставяща телата ни се променя в хода на развитието ни, но постепенно. Грубите елементи в телата ни се сменят с по-леки и чисти. Това става в резултат от промяна на мисленето ни. Всеки ще си продължи развитието със свои сили. Това, което може да се очаква в близко бъдеще е една част (не знам дори и приблизителна бройка)от хората да продължат еволюцията си на друга планета. Критерият е чистотата на аурата. Хората с най-тъмна аура, т.е. с най-груби и егоистични мисли, желания и стремежи ще бъде невъзможно да останат на тази планета. Останалите си продължават както преди, с разликата, че няма да го има негативното влияние на другата част. Може да се очаква, че живота на планетата ще започне да се хармонизира. Това разбира се няма да стане от само себе си.

Цитат
2.Четвъртото /петото/ измерение не си ли съществува и в момента? Ние един вид не сме ли непрекъснато част от него /една наша част/? А след смъртта си не  "отиваме" ли всички пак именно там?
Да. И сега астралното и умственото ни тяло са в по-високи сфери, но не го осъзнаваме. След смъртта, при отпадането на физическото тяло човек става съзнателен за реалността в тези сфери. А реалността там е ад или рай, според това кой какви мисли носи в себе си, защото за каквото помислиш, то веднага става част от обкръжението ти и влизаш в сфера с хора със сродни на твоите мисли, и е доста трудно да се откъснеш от това обкръжение.


Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: 2012 г.
« Отговор #781 -: Януари 12, 2012, 00:36:16 am »

       Въпроса  е,  можем  ли  да  променим  нещо  или  не?  Е  не  можем!  Тогава  защо  да  се  косим,  каквото  има  да  става  ще  си  стане  въпреки  това,  че  знаем.  Даже  мисля,  че  знанието  вреди! 
       При  разглеждане  на  въпроса  за  някакъв  глобален  катаклизъм  трябва  да  се  вземе  предвид  и  съществуването  на  човечеството  оттатък,  а  техните  възможности  са  много   по-големи  от  нашите! 
       Когато  казвате  човечество  знайте - ние  си  оставаме  хора  с  човешко  съзнание  след  смъртта  и  си  обичаме  земятя!!!!! :diablo: 
       Ще  позволят  ли  ТЕ  да  се  случи  нещо? ???     
         
Човечеството оттатък в огромната си част си е все така далеч от реалността, както и тук. Животът, който са живели тук, продължават и там. Само че без грубото тяло и с много по-голямо влияние на мисълта. За каквото са мислели тук, за това ще мислят и там. А хората знаем доколко владеят мисълта си. Възможността за промяна в мисленето там е нищожна. И обкръжението им ще е според мислите им. Нещо повече: те със своите мисли провокират и въплътените в груби тела да мислят като тях. Пак валиден е принципа на съответствието. 

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: 2012 г.
« Отговор #782 -: Януари 12, 2012, 08:04:50 am »
Хехе, не знам какво ще се пише, просто отбелязах простичкият факт - нищо повече. Все пак магнитното поле има много силно влияние върху човека, животните и растенията. Чувала съм от джипито си, че влияе на вътречерепното налягане при човека. А това си е стряскащ фактор. Не знам дали тази година или някоя друга ще си достигне нулевата точка, но от наблюдения натам се е запътило, а това никак не е на добре...  ;D
Ама вие знаещите кажете защо и какво го причинява. Иначе всеки знае много безполезни факти.
Не ми отговорихте на простия въпрос, дали принцесата от видеото говори за катаклизъм или не.

А, откъде да знам кво го причинява. Магнитното поле се променя веднъж на няколко хиляди години - факт! Ако толкова искаш да знаеш питай антрополозите, или геолозите, или там който знае нещо по въпроса.

И защо трябва аз да ти отговарям на въпроса за въпросната госпожа - от английски разбирам толкова, колкото да ме набият, а го има и преведено. Изгледай го и реши за какво плещи госпожата...

И да знам много безполезни факти и от време на време ей така отвътре ме ръчка да ги споделям за да дразня хората...  ;D

Айде със здраве  :hi:
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: 2012 г.
« Отговор #783 -: Януари 12, 2012, 08:09:16 am »
една част...от хората да продължат еволюцията си на друга планета. Критерият е чистотата на аурата. Хората с най-тъмна аура, т.е. с най-груби и егоистични мисли, желания и стремежи ще бъде невъзможно да останат на тази планета. Останалите си продължават както преди, с разликата, че няма да го има негативното влияние на другата част. Може да се очаква, че живота на планетата ще започне да се хармонизира. Това разбира се няма да стане от само себе си.
Както винаги - брилянтен изказ и логика, Ирис,  :hi:, най-искрено ти се възхищавам за това ти умение.
"Да продължат еволюцията си" - имаш предвид естествено - СЛЕД ФИЗИЧЕСКАТА СИ СМЪРТ на тази планета, нали?
Това означава, че , ако говорим за някакво "разделяне" на хората, то ще става отвъд, т.е. ще касае СЛЕДВАЩИТЕ инкарнации на хората, не толкова сегашната им.
От казаното от теб следва също, че преимуществено се очаква да измират физически, най-вече НЕПРИГОДНИТЕ за продължаване на живота им тук?
Един вид: единствената промяна ще е в статута на училището ни - от основно ще стане гимназия? ...И изпитите са в тия времена...сегашните.
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 08:48:47 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: 2012 г.
« Отговор #784 -: Януари 12, 2012, 08:22:49 am »
m2f,
има логика в изказването на Iris - това го пише на много места и до някъде е логичено обосновано, но има нещо друго, което ми е странно лично на мен. Ако "лошите" се изметат от тук, то какво става с дуалността на 3Д измерението? Нали точно отличителната черта на на 3Д-то е дуалността, а Земята е 3Д.

Верно е, че се разправя, че "ще ходим" в друго измерение, но това звучи странно, защото самите измерения са проникнати едно в друго и просто още не сме дорасли да ги виждаме или възприемаме. Те са нещо като буркан от компот, в който са сложени големи камъчета и ни се види пълен, но ако между големите камъчета сложим малки камъчета пак ще е пълен. После ако насипем вътре пясък пак ще ни се види пълен и накрая ако добавим и вода пак ще е пълен. Та и измеренията така - сега ние виждаме големите камъни, ама после може да ни се отворят сетивата да виждаме и малките камъчите и така нататък, но това не значи, че трябва да ходим някъде за да ги видим - ние пак сме си тук...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: 2012 г.
« Отговор #785 -: Януари 12, 2012, 08:54:42 am »
Какво ще стане с дуалността? Ще цитирам един друг човек, с когото говорихме по тази тема: "Сред "добрите" винаги ще има по-добри, още по-добри и най-добри"...Не я мисля дуалността изобщо в случая. Стимулите и начина на учене може би ще се променят. Може би вместо с тоягата ще учим с положителни стимули, знам ли? /как само някак си и аз се набутах в числото на "оставащите тука", а то никак не ми е сигурно, ама ...егото ми е виновно в случая :blush:/
За измеренията - знам го това, с камъните, и аз така мисля. :)
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 08:56:42 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #786 -: Януари 12, 2012, 09:21:38 am »
Страховете на всички ви се въртят около въпроса ,а ще сме живи ли?Затова някой се правят на непокисти, говорят с насмешка и чакат 2013 за да се подиграят с другите.
Но забравяте едно, не е важна целта, а пътя до нея.В този смисъл за последните години именно темата за 2012 промени човечеството.Пък вие 2013 се посмейте на воля....... на себе си.На всички ни се иска манна небесна да оправи нещата ,а ние да седим и да раздуваме тук на спокойствие,някак си хем в събитието ,хем като на кино (с бира в ръка и на първия ред  :negative: естетсвено и пуканки щото сме безмозъчни иматотри)Но не става така.Промените са толкова динамични ,че дори ги пропускаме. Прекалено много внимание обръщате на момента в който ще кажете - е това е.И кой всъщност има представа какво е 4 измерение? То може да е живеенето тук и сега в спокойствие мир и любов.Нещо което ще изживееш сам.Никой няма да забележи разликата. Защо трябва да има фантастика? Божественото е идеално,но не задължително сложно.До там обаче не се стига с толкова мислене и контрол. Човешките копнежи са непостижими,изборите който правим ни обричат на нещастие,защото ни лишават от изобилието, защо си мислите тогава че именно свободната ви воля е дар Божии,че го развявате като флаг. Когато се откажете от свободната си воля и дадете път на Душата ви да поеме кормилото, тогава ще разберете защо всичко се случва, ще спрете да се страхувате, ще обичате себе си и най вече ще имате пълното доверие че сте на точното място и в точното време и че ви се случва точно това което трябва да ви се случва.Тогава всичко се подрежда.И има радост и връзката ви със себе си започва отново, но вече на друго ниво. Прекалено много се съпротивлявате, но това не може да продължи вечно.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #787 -: Януари 12, 2012, 12:16:28 pm »
Аз съм от непУкистите,дето само чакат да дойде 2013,че после да се подигравам ;D
Да се откажем от свободната си воля?Че ние само нея имаме :o..И какво значи"душата"да поеме кормилото?Аз какво съм,ако не душа?Малкия десен пръст на левият крак ли...
Катаклизми ще има.Както и миналата година,както и по-миналата,имало е от време оно и винаги ще има..И какво от това?
И как пък знаеш,какви са страховете на всички ни?Много ми е странно?Щото аз лично,такъв страх нямам.И да,ще съм жива.Най-вече напук,за да се"подигравам"тука у тоя форум  :P
п.с.Няма нищо съвършено.Всичко е в процес на еволюция

m2f,дуалността винаги ще съществува
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 12:18:47 pm от konstantin2007 »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: 2012 г.
« Отговор #788 -: Януари 12, 2012, 12:19:31 pm »
Днес е 12.1.2012г. Моля Ви, дръжте се здраво за Земята за да не се възнесете на по-кофти място :lol:. Преди час се отвори един гоооляяям портал пред мен, и 13 неземно красиви каки се опитаха насила да ме възнесат с тях, обаче АЗ им отказах, понеже съм много суеверен и цифрата 13 ме плаши. Ако бяха 14 или 15 каки със сигурност щях да отпътувам с тях ;D.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: 2012 г.
« Отговор #789 -: Януари 12, 2012, 12:54:20 pm »
Човечеството оттатък в огромната си част си е все така далеч от реалността, както и тук. Животът, който са живели тук, продължават и там. Само че без грубото тяло и с много по-голямо влияние на мисълта. За каквото са мислели тук, за това ще мислят и там. А хората знаем доколко владеят мисълта си. Възможността за промяна в мисленето там е нищожна. И обкръжението им ще е според мислите им. Нещо повече: те със своите мисли провокират и въплътените в груби тела да мислят като тях. Пак валиден е принципа на съответствието. 
 
        Привет  Ирис,  
        Не  си  прав  що  се  отнася  за  душете  приели  да  продължат  нататък,  приемайки  необходимоста  от  ровносметка  и  обективно  осмисляне  на  инкарнацията  си.  
        Да  не  забравяме,  че  интелекта  на  инкарнационната  личност  е  силно  редуциран  и  връщайки  се  в  къщи  ще  ползва  действителният  си  интелектуален  капацитет.
       Обаче  нещата  в  Астралното  ниво  са  точно  такива  кавито  ги  описваш,  но  там  остават  съвсем,  бих  казал  незначителна  част  от  процента,  души.  

Какво ще стане с дуалността?
   Няма  система  която  да  е  самодостатъчна  за  съществуването  си,   дори  и  Бог  не  е  такава  система!  Дуалноста  е  необходимо  качество  за  съществуването  на  дух  и  материя.  Дуалноста  е  другата  страна  на  нищото

Верно е, че се разправя, че "ще ходим" в друго измерение, но това звучи странно, защото самите измерения са проникнати едно в друго и просто още не сме дорасли да ги виждаме или възприемаме. Те са нещо като буркан от компот, в който са сложени големи камъчета и ни се види пълен, но ако между големите камъчета сложим малки камъчета пак ще е пълен. После ако насипем вътре пясък пак ще ни се види пълен и накрая ако добавим и вода пак ще е пълен. Та и измеренията така - сега ние виждаме големите камъни, ама после може да ни се отворят сетивата да виждаме и малките камъчите и така нататък, но това не значи, че трябва да ходим някъде за да ги видим - ние пак сме си тук...
      Когато  се  дава  този  пример  трябва  да  се  поясни,  че всяко  по-висше  ниво  съдържа  всички  по-долни  нива,   а  обратното  е  невъзможно
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: 2012 г.
« Отговор #790 -: Януари 12, 2012, 13:09:20 pm »

"Да продължат еволюцията си" - имаш предвид естествено - СЛЕД ФИЗИЧЕСКАТА СИ СМЪРТ на тази планета, нали?
Тук и отвъд, всичко е едно. Просто човек редува едното с другото. Живее 70-80 години въплътен, после няколко пъти по толкова в умствения и астралния свят, после пак се въплъщава. Всичко това си е част от еволюцията. А разделението за което споменах, означава, че самата еволюция на част от човечеството ще се пренесе на друга планета (споменава се Сатурн).
Цитат
Това означава, че , ако говорим за някакво "разделяне" на хората, то ще става отвъд, т.е. ще касае СЛЕДВАЩИТЕ инкарнации на хората, не толкова сегашната им.
Точния механизъм на пренасянето няма как да знам – дали ще се чака естествения край на живота на хората, които ще бъдат отделени, или не.

Цитат
От казаното от теб следва също, че преимуществено се очаква да измират физически, най-вече НЕПРИГОДНИТЕ за продължаване на живота им тук?
Един вид: единствената промяна ще е в статута на училището ни - от основно ще стане гимназия? ...И изпитите са в тия времена...сегашните.
Същността на времето в което живеем е че всичко негативно и отрицателно е оставено да се изяви до краен предел. Това не е случайно. То трябва да се прояви, за да могат хората да направят своя избор. То даже може би не е точно избор, а въпрос на това, дали човек чувства привличане към негативното и отрицателното в света или към положителното. Неутралитет не може да има. Всеки човек ще бъде привлечен към единия от двата полюса, според характера на мислите и стремежите си (които от своя страна се изразяват чрез аурата му).

„Изпитът“ се състои в това, че нашите излъчвания ще ни привлекат към съответстващия им полюс. В последния момент няма да бъде възможно човек да промени характера на мислите си или ако има изключения те ще са единици. Човек във всеки един момент чрез мислите, стремежите и действията си определя своето бъдеще. Дори и да се абстрахираме от въпроса за преминаването на част от човечеството на друга планета, то след смъртта човек тъй или иначе попада в среда съответстваща на това, за което преобладаващо е мислил, докато е бил въплътен. Мисълта е като магнит, а след като отпадне грубото физическо тяло, човек става напълно зависим от способността си да мисли и от характера на мислите и чувствата си.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: 2012 г.
« Отговор #791 -: Януари 12, 2012, 13:20:16 pm »
m2f,
има логика в изказването на Iris - това го пише на много места и до някъде е логичено обосновано, но има нещо друго, което ми е странно лично на мен. Ако "лошите" се изметат от тук, то какво става с дуалността на 3Д измерението? Нали точно отличителната черта на на 3Д-то е дуалността, а Земята е 3Д.

Дуалността ще се запази. Хората, които останат, далеч няма да са съвършени. Те пак ще допускат грешки, пак ще са в някаква степен егоисти (но не в такива крайности като тези, които ще бъдат отделени). Ще бъдат отделени вероятно тези, които са изгубили реални шансове да завършат заплануваната за този космически цикъл еволюция на нашата планета. Това е нещо като повтарянето на клас, само че не се чака да свърши годината, а тези ученици, които се очаква, че няма да могат да завършат успешно започват отначало при други условия, за да може да се предпазят учениците, които все още имат шанс да завършат класа. 

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re: 2012 г.
« Отговор #792 -: Януари 12, 2012, 14:28:59 pm »
Японската принцеса Накамару за 2012 и Трансформацията на планетата:


До вчера имаше и вариант с бг субтитри, но от днес е свален... :)
musica universalis

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: 2012 г.
« Отговор #793 -: Януари 12, 2012, 15:30:21 pm »
Само едно немога да разбера, какво сте се затюхкали какви хора ще останат тук, ами нали вашите теории са че хората са биороботи, носители на душите ви.Май само чешем пръсти по клавиатурите ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re: 2012 г.
« Отговор #794 -: Януари 12, 2012, 15:42:52 pm »
Само едно немога да разбера, какво сте се затюхкали какви хора ще останат тук, ами нали вашите теории са че хората са биороботи, носители на душите ви.Май само чешем пръсти по клавиатурите ;).

Така ще е до 31 декември тази година. А след това ще се разотидат по домовете си излъгани ;). Ще изслушат в 11:55ч. словото на резидента, след това химна.....след него Дунавското хоро.....ще заспят, а след това ние тук ще им пожелаем ЧН2013Г. А до тогава ще се тюхкат :hi:. Ако не беше трагедия, филма в който са се вкарали, щеше да е комедия.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
4995 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5789 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5667 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4267 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11477 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27