Автор Тема: Урантия  (Прочетена 97496 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #15 -: Септември 23, 2005, 23:34:19 pm »
Ще драсна нещо за тях на две на три, очаквай ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Урантия
« Отговор #16 -: Септември 24, 2005, 04:35:23 am »
Този амфибийния може да е Лемуриец, но по-вероятно да е от ранните Атланти. Ама като не съм го видял не мога да съм сигурен. ;)
Ако има на български или руски да прочета, по-може да си съставя мнение. На английски ще ми е мнооогооо бавно.  :(
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #17 -: Септември 24, 2005, 04:36:04 am »
По-скоро е ануннак - хахаха :P

Атила

  • Гост
Re: Урантия
« Отговор #18 -: Септември 26, 2005, 20:45:25 pm »
а на какъв език е оригинала ... и има ли въобще оригинал?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #19 -: Септември 26, 2005, 21:40:00 pm »
Оригинала е на английски. Има я в нета. Има я и на руски, може би ще ти е по-лесно ;)
Аз пък си я имам на оригинална книга ;D
Превежда се на български, но тъй като е 2097 страници, става бавничко. Пък и информацията е много тежка и това забавя нещата...

Атила

  • Гост
Re: Урантия
« Отговор #20 -: Септември 26, 2005, 21:48:57 pm »
a-ха, космична книг и оригинала е на английски ... интересна работа ... бре да му се неначудуш ...

загуба на време .... ама все пак ще има нещичко интересно. Като попрочетете споделете моля вчепетления от английската космическа книга

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #21 -: Септември 26, 2005, 22:47:58 pm »
Атила, глупаво е, човек да отрича нещо, с което не е запознат, нали ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Урантия
« Отговор #22 -: Септември 26, 2005, 22:57:58 pm »
Атила ето малко инфо за книгата от бг- сайта което да отговори на недоумението ти защо е на английски

КАК СЕ Е ПОЯВИЛА КНИГАТА НА УРАНТИЯ?
В ранните години на 20 век един физик, практикуващ в Чикаго, е станал ръководител на група, известна като “Контактната комисия”. Тази малка група е била фокусната точка за съставянето и първоначалното попечителство над окончателния текст на Книгата на Урантия. Те са положили клетва да не разкриват подробности около процеса на самото съставяне, за да се попречи на бъдещите поколения да благоговеят пред участниците. Считало се е за важно нито един индивид да не може да бъде превъзнесен поради връзката си с Книгата на Урантия . Поради своя характер на откровение, Книгата сама отстоява заслугите, природата и съдържанието си.

След като съдържанието на Книгата на Урантия е било възпроизведено, Документите са били прочитани и от "Форума" — групата, която се е събирала на редовни срещи за обсъждания в къщата на доктора по физика, — е било изисквано да съставят въпроси. След това отговорите на тези въпроси са били сглобявани в Документите, съставящи Книгата. Тези първи читатели са формирали първата основна група от вярващи в откровението и са се посветили на мисията да доведат ученията в Книгата на Урантия до знанието на цялото човечество.


Сега без да съм я чел цялата, но съм прегледал съдържанието доста подробно и съм чел отделни глави мога да кажа че в сравнение с тази книга Библията е като детска играчка и направо смешна! Тук за разлика от БИБЛИЯТА всяко нещо е обяснено много смислено логично и подробно. Оставам на страна дали е вярно  или не а просто разглеждам факта че за разлика от смешните обяснения за сътворението на света и устроството на вселената в Библията в Урантия всичко е казано много подробно и завършено и логично така че да няма смешни въпроси като Абе откъде подяволите се взе жената на Каин например, което съвсем не става ясно от Библията както много други неща. Та това произведение определено си заслужава четенето, но наитина е написано на много висок език и би било трудно да се чете дори на български а на английски да не говорим. Изобщо  скоро не са надявайте за превод на български за съжаление.

Атила

  • Гост
Re: Урантия
« Отговор #23 -: Септември 26, 2005, 23:29:09 pm »
нищо не отричам. просто съм супер скептичен и се стремя да черпя информация от максимлко много извори за да разбера кое е вярно кое не, кое е правилно и кое не.

За урантия нямам никакво понятие (както и време за четене), но това което прочетох тук в форума определено ме кара да мисля че има нещо гнило .. ама кой знае

поздрави

p.s. става ли въпрос за религич първото ми мнение е => секта (не че християнството не е най-голямата секта на свта)
« Последна редакция: Септември 26, 2005, 23:31:46 pm от Атила »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #24 -: Септември 26, 2005, 23:39:27 pm »
От издателството ми казаха, че ще бъде издадена до 3-4 години :P То ще дойде края на света - хахаха :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Урантия
« Отговор #25 -: Септември 26, 2005, 23:41:38 pm »
To  относно истината нещата са много сложни защото никой няма да седне и да ти я напише цялата или поради факта че може би никой не я знае или защото не му отърва да я каже. Така че всички възможни писания са само част от истината а може би в някой случаи на гледна точка! Имам чувството че се получава следното и ще се опитам да го опиша:
Предствете си че си имате колиба и живеете в нея но тя е празна и некомфортна обаче се намира някой "учител" който ви казва че можете да направите тази колиба много по-добра за живот и всеки ден ви казва начини да я подобрите и да стане много по-хубава и уютна. Така вие я ъпгрейдвате и става много по-добра от преди. Но в същото време същия този "учител" не  ви споменава факта че не съществува само тази колиба а малко по-далече има огромен дворец който също можете да променяте и красите но ви си нямате ни най-малка представа за него! Та който ме  е разбрал какво искам да кажа  браво
« Последна редакция: Септември 26, 2005, 23:45:36 pm от Alien »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Урантия
« Отговор #26 -: Септември 27, 2005, 01:34:23 am »
Чат-пат се сещам каво имаш в предвид.  :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Урантия
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2006, 23:56:53 pm »
Това са кориците на една книга разясняваща "Урантия", на които има схема на Вселената според самата "Урантия".
Доста сме далечко от центъра :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Урантия
« Отговор #28 -: Февруари 11, 2006, 00:46:00 am »
Ми като не можем да си обършем сополите още, кой ще ни пусне в центъра? Такива дрипльовци като нас-в покрайнините  :D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Урантия
« Отговор #29 -: Февруари 11, 2006, 01:34:27 am »
Мда, назади сми :P >:(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27