Автор Тема: Урантия  (Прочетена 97493 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Урантия
« -: Юни 25, 2005, 22:00:09 pm »
Тъй като няма секция "Религия", не виждам по-подходящо място за тази тема. Обръщам се главно към LM, Eon и Saturn-5, като най-светнати, какво мислят за Урантия. Имам противоречиви чувства. Благодаря предварително!

« Последна редакция: Октомври 14, 2008, 22:05:40 pm от H. »

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Урантия
« Отговор #1 -: Юни 26, 2005, 09:29:51 am »
Не бих казал, че съм
Цитат
най светнат
и наистина е така, защото не знам какво е дори Урантия. Ще ми обясниш ли по подробно. Напоследък не ми остава време да се просвещавам.  :'(
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #2 -: Юни 26, 2005, 18:47:29 pm »
http://www.urantia-bg.org/

В началото го мислех за някакъв вид секта, но се оказа друго... Имам я на английски в оригинален вариант. 2100 страници е и доста тежка за четене на чужд език... Писах на българската фондация и казаха, че в близките години няма да се преведе, тъй като всичко е на доброволни начала.
Урантия е книга създадена от контактьори, които се крият (от което не може да се разбере на чия старана са - светла или тъмна). Книгата е разделена на части. За сътворението на Вселената, за това защо Урантия e толкова важна в космически мащаб (Урантия е Земята). За Анунаките, за генната манипулация и най-голямата част е за Христос. Повече инфо на линка горе.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re: Урантия
« Отговор #3 -: Юни 27, 2005, 10:24:28 am »
Сега ще го прегледам и утре пак ще пиша.. Благодаря..
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

tarikkat

  • Гост
ИМА ЛИ ПРОМЯНА СЛЕД КАТО Я СРЕЩНАХТЕ?
« Отговор #4 -: Юли 04, 2005, 17:49:21 pm »
Хорус, има ли промяна в светогледа ти след като срещна Урантия? Промени ли се нещо в света около нас след като тя е тук отдавна?
Срещал съм само част от Книгата и то посъвсем различни поводи. Хареса ми представянето на Космогонията. Има достатъчно източници че това е така - но няма отговор за това, чии сили я движат и какви сили задвижва...
Сподели ако имаш повече информация за това  :P :P :P

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re: Урантия
« Отговор #5 -: Юли 05, 2005, 01:11:38 am »
Урантия ми хвана вниманието и на мене обаче нямам време сега да я чета изглежда интерестно.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #6 -: Юли 07, 2005, 05:03:30 am »
За Урантия се твърди, че е космическа книга, предадена от Светлите сили. Съмнителното е, че е предадена чрез контактьори, на които, нямам голямо доверие. Четивото е огромно 2097 страници. Лично аз не съм чувал за по-голям езотеричн труд и то така систематизиран. Проблемът е, че е на английски и върви много бавно и тежко. Не е написана на прост английски и затормозява. Трябва да и се отделят поне 1 година, ако човек наистина иска да вникне. Нямам такава възможност. tarikkat не мога да ти кажа дали светогледа ми е променен, защото не съм я чел :) Това, което съм прочел само ме е вдъхновило, защото потвърждава нещата, които съм открил от други източници. Ще ми е интересно да споделиш какво си срещал от Урантия и къде. За Космогонията не ти разбрах много добре въпросът  ::) Има си Духовна Йерархия, на върха, на която (в нашата и в другите Вселени) стои Михаил - космичното име на Иисус Христос. А ако ме питаш за това "Кой, Какво движи" - не, не мога да ти кажа какво е Бог :) В Урантия пише просто, че той е любов и е самото Всичко. Но точно определение отдавна съм се отказал да търся, тъй като самата идея да сложиш Бог в рамки, автоматично ти смъква честотата. Пък и кои сме ние?... Бог живее, където човекът Го пусне да влезе. За да обичаме Бога истински, първо трябва да обичаме човека и себе си. Нека постигнем първо това, пък после ще мислим за Духовната Йерархия.

LM успя ли да прегледаш сайта?

tarikkat

  • Гост
Re: Урантия
« Отговор #7 -: Юли 07, 2005, 10:11:51 am »
Книгата я има на руски и аз отдавна я разглеждам търсейки отговори относно Мелхиседек. Колкото до Михаил не съм съгласен че е Исус Христос. От близо 20 години изучавам религиите търсейки отговори там и това, което разбрах за Михаил че са сбор отбрани Духовни учители. Колкото до Исус Сананда е този, който е ползвал това тяло което се нарича тук на земята Иешуа - така и не разбрах защо гърците го наричат Исус а още по-малко православието Иисус.
Колкото до космогония споменах го защото вече от години се говори официално за Космическата Конфедереция която се стреми да ни помогне. А колкото до контактьорите - не знам как да го кажа но от години имам учител, които не е човек и до ден днешен не ме е  излъгал с нищо. От него знам по-голямата част от тези неща, които след 1991 година започнаха да излизат. И знам че това което наричаме Бог е само една малка част от нещо много по голямо и ВЕлико. Не съм сигурен дали и аз мога да обясня правилно. Но истинската любов която е във световете няма нищо общо с разбиранията ни тук на земята. Тази любов за която те говорят тя дава а не иска нищо насреща. Въпросът е да го разберем с душите си. Защото според тях ДУШАТА е най-важният елемент

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #8 -: Юли 07, 2005, 15:00:11 pm »
Иешуа да. Индуисткото име пък е Иша. Но май името няма голямо значение и няма смисъл да се спори за него. Под Космическа Конфедерация "Ащар" ли имаш в предвид или друга? А че Михаил е Христос - поне така пише в Урантия. Сподели ми твоето търсене. Къде прочете за Михаил, че е сбор от отбрани личности? Разкажи и за твоят Учител, ако не нахалствам прекалено (за което ако е така, предварително ти се извинявам!).
Откри ли нещо в Урантия за Мелхиседек?

tarikkat

  • Гост
Re: Урантия
« Отговор #9 -: Юли 08, 2005, 13:05:34 pm »
винаги съм казвал че истината е някъде там. Защото всеки има различно ниво на развитие и има различни възприята - гледаме една и съща истина но от различни гледни точки. Това което едни приемат за нормално за други е ненормално. А колкото до команда Ащар според мен тя е само част от звената на космическата конфедерация. Това нещо не е за обяснение във форума.
Колкото до интереса ти към съществото което ме "информира" не знам дали мога да използвам тази дума е с мен от най-ранните ми детски години. И преди да тръгна на училище мислех че всички виждат и чуват другите светове като мен. След 6 тата си година разбрах че нещо не ми е наред
Информациите и знанието което съм получил за близо 30 годишният си живот са много и разностранни
Но това е само причина да ми е "тясно " на планетата.
А колкото до Мелхиседек спомена за излизането на някакви книги за какво всъщност става въпрос. А относно имената - смятам че е от значение вибрацията на звука. За това знам че има разлика как наричаме Духовните учители.
« Последна редакция: Юли 08, 2005, 13:07:11 pm от tarikkat »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #10 -: Юли 08, 2005, 17:42:42 pm »
Това за вибрацията на звука е много правилно и много важно, но ще пиша отделен пост. Радвам се, че го разбираш. Има значение как се наричат духовните учители, но има голяма разлика между земните им наименования и космическите наименования. Ние можем само да гадаем, тъй като четем литература, а тя е манипулируема. Важното е да насочваме своята мисъл-форма към правилното място и на правилната честота. Не мисля, че трябва да ти е тясно на планетата. Знам, че хората, които търсят, виждат и осъзнават правилният път са малко. На мен също ми е болно и се чувствам зле, когато виждам майа-та по улиците... Но щом сме на тази планета, означава, че именно тук ни е мястото и именно толкова сме дорасли и затова заслужаваме. Трябва да се реализираме духовно именно тук, не някъде другаде... Има хора, които са на правилният път. Събираме се тук, обменяме енерго-информационен поток. Трябва да помагаме на тези, на които можем. На скептиците, трябва да се опитваме да помагаме и ако не става, трябва да отминем с усмивка и добри чувства.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #11 -: Юли 08, 2005, 21:56:14 pm »
От независим източник разбрах, че "Аратрон" ще издават книга (книги?) за Мелхиседек и Матрицата... Не мога да кажа кога, как и колко, само ми подхвърлиха. Може да е след месец, може да е догодина. Христо Маджаров има книга със заглавие "Мелхиседек" от 1996 година, в която доколкото прочетох в рецензията, доказвал че траките били с атлантски ген (?). Но какво общо има това с Мелхиседек, не мога да ти кажа. Книгата много трудно се намира, аз лично също я нямам, само видях нейна реклама на гърба на "Заговора срещу българите". Ще я търся, ти също ако имаш интерес... Ако разбираш руски, мога да ти дам и сайт за Мелхиседек, на който мойе би вече си попадал, но все пак...

tarikkat

  • Гост
Re: Урантия
« Отговор #12 -: Юли 18, 2005, 17:33:10 pm »
Ако става въпрос за Друнвало не ми трябва търся нещо наистина за Мелхиседек - ако имаш информация - дай я насам. Колкото до Урантия наистина там пишат че и Михаил и Мелхиседек са сбор от духовни учители

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #13 -: Септември 17, 2005, 18:31:01 pm »
То сега дали ти вярваш в Христос или не, не променя истината за него ;) Урантия не е секта, а космична книга. Има много истини в нея, може да има и много неистини. Може да е от светлите, може да е от тъмните. Да не отричаме нещо, с което не сме запознати ;)

Книгата на Филип Вандерберг, за която ми говориш се казва "Сикстинският заговор" и е романче ;) Чел съм и другите му книги - всички са романчета, тип Дан Браун ;) Т.е художествена интерпретация. И взима исторически елементи и прави книга. Както е с книгата, за която говориш - вижда, че на Сикстинската капела има буква "А" и измисля историята за Абулафиа, който е историческа личност. Кабала и християнство са противоположности бай дъ уей ;)

А за амфибията. Само един от многото може би, които се крият. Грешката е, че когато дошли Ануннаки, хората ги обявили за Богове, защото правели невероятни неща за времето си и били мислени за ВСИЧКОТО. Само че това са богове с малко б. Те са само градинари, които манипулирали нашето ДНК. Бог е съвсем друго, не е амфибия ;)

tarikkat

  • Гост
Re: Урантия
« Отговор #14 -: Септември 22, 2005, 22:08:48 pm »
Не мисля че трябва да отричаме Урантия в нея има много неща които са изписани и в други източници
Хорус чел ли си нещо за сините хора които са излезли от водата ???

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27