Автор Тема: Урантия  (Прочетена 97793 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Урантия
« Отговор #210 -: Януари 04, 2007, 20:45:20 pm »
Цитат
Т.е.: използвали са момента на хаос и безредие, за да наложат "тоталния" си контрол...
Що ли ми напомня на днешното време това!?    :-\
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Урантия
« Отговор #211 -: Януари 15, 2007, 15:34:58 pm »
http://mercy.urantia.org/kniga/Paper0.html

В умовете на смъртните на Урантия — както е името на вашия свят — съществува огромно объркване относно такива понятия, като Бог, божественост и божество.

Тоест има един Бог и много божества. ;)
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 21:43:56 pm от Horus »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Урантия
« Отговор #212 -: Януари 15, 2007, 15:55:53 pm »
Айде стига с тоя един Бог. Не че искам да обидя нечии вярвания,но монотеизма чисто исторически е дериват на политеизма и дори най-бегло задълбаване в която ида е монотеистична религия ще открие в нея политеистичните и корени.
Един Бог-един Цар-една Власт-едно Звънче да звъни?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Урантия
« Отговор #213 -: Януари 15, 2007, 16:17:08 pm »
Айде стига с тоя един Бог.

Защо те тревожи тая идея бе, Луцифер и той уж от това негодувал, пък се разбунтувал накрая и ни направил голямо добро.  ;)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Урантия
« Отговор #214 -: Януари 15, 2007, 20:48:22 pm »
Цитат
В умовете на смъртните на Урантия — както е името на вашия свят — съществува огромно объркване относно такива понятия, като Бог, божественост и божество.

Тоест има един Бог и много божества. 
Може би нещо от този род е: Абсолют-Творец-Богове. Поне така си го представям...
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Урантия
« Отговор #215 -: Януари 18, 2007, 19:38:55 pm »
Защо те тревожи тая идея бе, Луцифер и той уж от това негодувал, пък се разбунтувал накрая и ни направил голямо добро.  ;)
За Сатана ми говориш,нали?

Да не споменаваме,че в юдео-християнската митология(плод на която е и Урантията) Сатаната си е направо Бог
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Урантия
« Отговор #216 -: Януари 18, 2007, 21:05:04 pm »
За Сатана ми говориш,нали?

Да не споменаваме,че в юдео-християнската митология(плод на която е и Урантията) Сатаната си е направо Бог

В тема "Урантия" сме, говоря за Луцифер според тази книга, не според други. А кое как Е нито ти, нито аз знаем.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Урантия
« Отговор #217 -: Януари 23, 2007, 21:40:21 pm »
И ще докажем на дело старата фраза, че "Знаещите не говорят, говорещите не знаят".....
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Урантия
« Отговор #218 -: Януари 23, 2007, 22:40:22 pm »
А процедурата е била възможна в един определен момент, след поредното гигантско разбушуване на планетата Земя.
Явно хаоса и безредието не са им попречили да изманипулират всичко живо на Земята.
Логически погледнато живота на Земята е сходен, поради приблизителната еднаквост на средата за всички. ДНК притежава широкоспектърни характеристики и от наслагването на всички такива на съществата от планетата, и на характеристиките на планетния ДНК код, се получава един цялостен организъм. Всичко е взаимосвързано в него.
За да успеят с вероятния си план, би следвало да изметат всичко живо с ДНК и Дух, и да го "посеят" отново.
В сегашния момент, манипулацията само на нищожна част при няколко процента от гените води до невъобразими физически промени.
Не мога да си представя как са изглеждали предците ни с евентуалните цели 10 нишки повече.
Логиката или информацията някъде издиша.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен DreamCatcher

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 368
Re: Урантия
« Отговор #219 -: Януари 23, 2007, 22:43:27 pm »
Страхотна дискусия! Оказасе накрая, че Урантия намери и мен или аз я намерих, все тая. Важното е, че вече знам за какво става въпрос. Блогадарение на една тема в fun се прехвърлих тука, невероятно нали.  :o

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Урантия
« Отговор #220 -: Януари 23, 2007, 23:17:23 pm »
Аз не съм срещал някъде описание на хора с действащи в пълен комплект ДНК-спирали, имам предвид преди да ги "клъцнат". Не е ли възможно още при създаването ни, при посяването ни на Земята,  да са ги отрязали?
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Урантия
« Отговор #221 -: Януари 24, 2007, 09:21:11 am »
Господа, моля ви да не смесваме темите.  :-X
Във въпросната книга, както вече стана дума по-рано, няма позоваване на думи като Atlantis (Атлантида), а reptil-e(3)/-es(15)/-ia(2)/-ian(12) се срещат посочения в скобите брой пъти всяка, но не в разглеждания в този форум смисъл на "влечугоподобни хуманоиди". Не става дума и за DeoxyriboNucleic Acid (ДНК). В пълния текст на книгата “deoxyribo+nucleic” като една дума или със съставните си части - заедно или поотделно - изобщо не се среща, а “acid” се среща 3 пъти, но в съвсем друг контекст (справка: стр.660-§5 – faintly acid, стр.1114-§3 – acid test и стр.1562-§6 – acid test). При това положение всичко свързано с тези понятия, в най-добрия случай, си остава догадка на читателя.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Урантия
« Отговор #222 -: Януари 24, 2007, 15:20:22 pm »
Полезно пояснение. Благодаря.
Ние все се отклоняваме от темите въобразявайки си, че нещата са свързани както в мислите ни.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Xpuctoc Muxaul

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 447
  • Виждам мислите ти!
Re: Урантия
« Отговор #223 -: Януари 26, 2007, 15:09:22 pm »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Урантия
« Отговор #224 -: Януари 26, 2007, 21:09:05 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27