Автор Тема: The truth is out there?... (?)  (Прочетена 20695 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #15 -: Юли 23, 2005, 00:45:14 am »
В търсене на смисъла стигнах до теорията за холограмноста на Вселената. Т.е. на творението.
За холограмата знам, че всяка частица съдържа инфо за цялото. Но същото се отнася за ДНК и тялото.
Обаче стигаме до въпроса.
Холограмата си има източник сканиран със светлинен лъч (лазерен). Кой е източника тогава?
Светлинния лъч също има източник. Кой е той?
Холограмата си има и носител. Кой е той? А източника на този носител?
Колкото и отговори да намираме по тази верига от въпроси, винаги ще има следващ въпрос.
И ако намираме смисъла на всички тези "въпрос-отговор", пак стигаме до " Какъв е смисъла от всичко това?"
До безкрай.
Мурафета е да има движение май?
Аз лично искам да разбера защо хората късат цветята и ги слагат във вази. Всичко друго е илюзия.
Късат ги защото не могат да ги създадат, а само да ги отглеждат. А в случай на мързел ги късат.
СМИСЪЛЪТ на ПЛАНА? и ПЛАНА има ли СМИСЪЛ?
Ами пръстите на ръката, дали някога биха разбрали смисъла на това, да поднасят храна към устата, след като тях ги храни кръвта от кръвоносната система. И ако кръвта, която ходи до всички точки на организма, успее да обясни смисъла, дали той ще бъде разбран?
Ст. Чилингиров беше казал: "Издигни се над другите за да ги видиш, а не да те видят те."
В това виждам смисъл. Ако успяваме да се издигаме духовно, то СМИСЪЛА би ни ставал все по-ясен и по-ясен.
Ако стоим на дъното на едно блато какво бихме видели - тиня. Ако сме на планина? На самолет (НЛО ;) ) В Космоса?
И т.н.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #16 -: Юли 23, 2005, 01:20:11 am »
За истината е говорено много, и няма да спре да се говори. Да поговорим и ние...
Как можем да отделим манипулацията, която ни се внушава отвсякъде, от истински ценното и духовното, което съхранява продължаващият свят? Можем ли да вярваме на всичката литература, която четем? Доколко? Правим ли своята собствена истина?
Enjoy :) (?)
Ние хората, като творение подобно на Бог, сами създаваме своя истина.
Защо?
Бог е творец и създател. Ние, като негово подобие, сме творци и създатели, в най лошия случай сме сътворци и съсъздатели. Във втория случай би трябвало да има ЕДНА ИСТИНА.
Ако обаче сме твърде подобни, то всеки може и си твори (сътворява) своя истина (реалност).
Ако това е бил ПЛАНА на създателя ни, то той е перфектно изпълнен.
Манипулацията за мен, е опита на събратята ни (и не само) да ни наложат и ние да приемем тяхната версия на истината. Ако обаче тяхната версия ме лишава от дарбата, способноста и правото свободно да творя, то те нямат място в моята реалност. И не само това, те не биха имали никаква възможност да се докоснат до мен и моята реалност, ако аз не съм го избрал. Може само да имаме допирни точки някъде, но това отново е въпрос на личния ми избор.
От скромния ми опит в нематериялния (духовния) свят, там никой с по-ниско от твоето ниво, неможе да осъществи контак с тебе. Това може да сториш само и лично ти самия. Привидно изключение от правилото (закона), са контактите с честотно (еволюционно) съседните области (измерения).
В материалния си живот съм срещал НЛО 4-5 пъти. А в нематериалния само веднъж, но се изметох преждевременно.
Не съм сигурен, дали изобщо трябва да се занимавам и дори дали да чета неща от рода на конспирации манипулации НЛО и др. Ако се окажа прав в това, че целта им е чрез тези си опити, техните създатели (на материалите) целят чрез предизвикания резонанс в нас от техните информации да ни принудят да се настроим на техните честоти, и по този начин да ни подчинят или поне да ни спечелят за съмишленици в изграждането на избраната от тах реалност.
Ако е това не са уцелили.
"Не сме от тея как Сийке." ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #17 -: Юли 23, 2005, 22:49:58 pm »
Цитат
Манипулацията за мен, е опита на събратята ни (и не само) да ни наложат и ние да приемем тяхната версия на истината. Ако обаче тяхната версия ме лишава от дарбата, способноста и правото свободно да творя, то те нямат място в моята реалност. И не само това, те не биха имали никаква възможност да се докоснат до мен и моята реалност, ако аз не съм го избрал. Може само да имаме допирни точки някъде, но това отново е въпрос на личния ми избор.
Ммда и ние сме, гледали Матрицата. Но там е показано е и друго. Стремежа към истината се оправдава, въпреки че впоследствие се оказва, че не е открито нищо друго, освен още един пласт на Матрицата.  Но за филмът може да се изпишат тонове, което не е нужно сега. Извода е един. Трябва да се търси. Който не търси е обречен да живее в илюзията. А който си задава въпроса: "Кой е създал Бог? И кой е създал този, който е създал Бог?", не търси, а чисто и просто се опитва с нищожните си човешки възможности да обхване Безкрая. Не ни трябва този тип "търсене" говорим за друго. За себе-осъзнаването. Който го постигне, ще разбере, че не е нужно да си задава горните въпроси, а да погледне себе си. И да разбере, че има начална точка. Под "начална точка" тук трябва да се има впредвид именно "критичната точка", точката на пречупването. Момента, в който осъзнаваш, че си живял грешно, в заблуда. Включен към флашивият източник. Не-божественият.
Да, трябва да се търси. Да ТРЯБВА, нищо, че ще научаваш все по-страшни, а понякога и отчайващи неща. Нищо, че ще си все по-дезинформиран. Ако не четеше за конспирации и НЛО, нямаше в един светъл час да разбереш, че и това е от техният механизъм, нали? И на мен ми хрумна преди време, че може да е така... И защо? Защото в живота ни има стъпала. Всяко стъпало съдържа известната доза истина и лъжа. Не можеш да обхванеш цялото стъпало. Можеш да пресяваш. Но не можеш да пресееш точно без наученото от долното стъпало. В процеса на търсенето се откриват зрънцата. И това не е спускане по течението. Това е лична целенасоченост (съзнателна или подсъзнателна, това вече е субективно). И без тази лична целенасоченост си роб на майа. Колкото до цветята, не си прав. Можем да ги създаваме. Просто сме забравили как. Пък и ни пречат да си спомним. Което не е оправдание, че повечето от нас не искат да си припомнят. Не забравяй, че издигайки се над другите, не трябва да забравяш откъде си тръгнал. А също така и че мисията ти преди всичко е да помагаш и другида се издигнат. Правиш ли го, няма значение къде е физичното и духовното ти местонахождение в момента - горе или долу. Ти ще си изпълнил Божията воля. Това е вече "проекция отвъд". Тогава няма значение дали ще гледаш другите отгоре. Истинската радост е всички да гледаме отгоре. И заедно да виждаме красотата на Земята. Колко пуста ще е тя. И в същото време така пълна. С любов и истински хора. "Не сме от тея как Сийке" не можем да го твърдим никога  ;) Ние винаги ще сме от тях. И те от нас. Няма значение на кое стъпало сме ние и на кое те.

"Свет, свет, свет, е Господ Всемогъщи, Който бе и Който е, и който ще бъде."

Откровение, 3:8 б

И от Който СМЕ, бих добавил аз.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #18 -: Юли 24, 2005, 02:27:03 am »
Ехааа, с нетърпение чакам момента когато ще се срещнем на живо.
Но за сега ще си общуваме така, колкото и да е ограничено.
"Матрицата" и аз съм я гледал но не съм я имал предвит.
Ако гледната точка е тази на досегашното трето измерение ти си почти напълно прав.
Ако обаче гледната ни точка е измерението към което сме се запътили, то нещата са малко по различни.
Момента, в който осъзнаваш, че си живял грешно, в заблуда. Включен към флашивият източник. Не-божественият.
Ако има такъв момент значи нищо не си осъзнал. Не може да осъзнаеш, че си живял грешно. Няма грешен живот, има само изживяване на свободния ти избор. Както, и каквото и да си преживял - то ти си го избрал да бъде така. Няма фалшив, небожествен източник. Източника на всичко е само един - АЗ, Единния АЗ. Докато живеем на принципа на противопоставянето, противоборството между това, което приемаме за себе си като добро, и това което отхвърляме като лошо, няма да се предвижим нагоре (навътре) към себе си. Има ли полярност, има и противоборство. А противоборството затвърждава това срещу което се бориш. Това е принцип който съм пробвал на дело в Айкидо. От тогава забелязвам, че е валиден навсякъде. Нужно е да осъзнаем и приемем за основа инклузивното мислене. Т.е. това мислене, което обединява (интегрира) нещата от живота. И тогава резултантното единство постоянно се разширява до пълното му покриване с Единната Реалност, която е онзи който Е. Извън него няма нищо.

Това е на кратко, с мои думи. Ако искаш още по-конкретни - то се обърни към последната книга на Фрисъл (която обещах да ти пратя). До сега не съм срещал по-точен изказ на моето мнение по темата.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #19 -: Юли 24, 2005, 04:31:21 am »
Жоро, тематиката стана твърде езотерична и на много високо ниво и не бива да се помества вече във "Философски мисли". За измеренията и полярността в света ще напиша отделен голям пост утре (вече днес - ахехахе). Ще бъде специално за теб и ще бъде продължение на темата. Очаквай включване  ;D

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #20 -: Юли 24, 2005, 19:37:24 pm »
Ето статията, която обещах:

http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=81.0

Голям поклон пред човека, които я е писал! Наистина!!!

Ето и моето мнение по въпроса:

По принцип нашата Слънчева система е част от под-вселената Сатания - дял от Вселената Небадон. В момента тя е под управлението на планетарният принц Луцифер. Божественият план за Сатания е бил модел на двуполярния принцип, който много източници наричат "игра на полярностите" или "игра за духовната еволюция". Той се вижда във всички аспекти (материални и духовни) на Земята. Това са In и Ян, "+" и "-", мъжът и жената, тъмнината и Светлината, омразата и любовта и т.н... Полярността е принцип на самата Вселена. Този модел е създаден, за да бъде постигнат именно баланса на двете енергии, а не да се извърши доминация на субективното, което да се превърне в обективна същност - еднополярност. Сатания е двуполярна и нейните измерения, колкото и много и по-висши от предходното, по-низшо, да са те (в случая в нашата Вселена те са 12 и техни под-измерения) си остават двуполярни, тъй като Божественият план на архетипа на Сатания е такъв. Не можем преминавайки в 4-то измерение да станем еднополярни същности, защото дори в 12-то измерение полярността съществува. Еднополярност същесвува извън нашата Вселена, където еволюционното ниво е много по-високо и ние нямаме право дори да мислим за там. Даже след много прераждания ние не можем да достигнем извън границата на нашата Вселена. Можем да се преродим на различни планети в различни галактики, където да си вземем съответните уроци, но въпреки това те пак ще бъдат двуполярни, защото еднополярността е единствено Божия характеристика. Абсурдно е да се мисли че в съзнателния си живот можем да преминаваме от 3то в 12то и нагоре измерения. А към 4то измерение няма смисъл да се стремим, защото фактът, че сме в този форум, четем тази литература, и говорим по тези въпроси е репер за това, че ние сме вдигнали честотите си и изградили многоизмерното ДНК, като подготовка към по-високите честоти, т.е - ние сме с единият крак в следващото - 4то измерение. Много Ню Ейдж автори под диктовката на рептилиите, излагат най-различни невероятни техники за повдигане на тези честоти, но целта е единствено да ни показват грешни методики, чрез, които да попадаме в тяхните ръце и контрол. Няма нужда да отваряш 6та и 7ма чакра, защото методите са 100 % провокативни и ще се свържеш с низшият астрал, където си очакван от "нашите приятели сиваци", които дебнат точно такива жертви тръгнали по пътя на "духовното осъвършенстване". Забележете, че всички контактьори и лечителки, развили горни чакри, но опълчили се на черната ложа, заболяват от неизлечими болести и умират. Защото на този етап тъмните сили са по-силни в 4то измерение и ние не можем да имаме контрол над себе си там. Или трябва да се подчиним, или те ни убиват. За пример ще дам само Ванга (която почина от рак) и Вера Кочовска, която също е болна неизлечимо и не приема отдавна хора.
Като участници в двуполюсната еволюция единственото, към която трябва да се стремим е достигне на правилната честота чрез състрадание и любов. Дори самият Луцифер е двуполярно същество, което е лишено от състрадание и eмoции, колкото и висш да е. В този ред на мисли човекът като концепция е по-висшо създаден от него и може да достигне Божието съзнание, именно поради тези си качества. Единственият път за еволюцията на душата е достигането на честотата на чистото и неподправено състрадание и любов, което е същността на христовото учение. За съжаление, последното, през годините е достатъчно манипулирано от въпросните рептилии и е загубило първоначалния си чист вид. На този етап всеки от нас първо трябва да направи баланс на собствените си "+" и "-" енергии, и след това да помогне на околните за техния баланс.
Христовото учение дава в най-чист вид всичко, то не учи на отваряне на чакри и преминаване в други измерения. То учи единствено и само на любов - към себе си, към околните, както и към всичко съществуващо. Христос е знаел че друго не е необходимо за нашето измерение, и това е единственият правилен път и оръжие за победа над тези, които искат да ни оковат и са обречени да останат в низшите измерения завинаги. Така че не стремеж към единство и висш Аз, а баланс на собствените енергии и любов са нужни на този ранен етап от нашето еволюционно развитие.
Успех на всички!


« Последна редакция: Юли 25, 2005, 19:34:10 pm от Horus »

tarikkat

  • Гост
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #21 -: Юли 26, 2005, 10:17:45 am »
 :-[ :-[ :-[ Говорим за ИСТИНАТА говорим, говорим, и пак...само говорим...  :-[ :-[ :-[
Прилагайте ЗАКОНИТЕ НА ВСЕЛЕНАТА в ежедневният си живот и ще видите че нещата не са толкова забавни и лесни. Влизаме във Форуми, срещаме се с хора, които споделят нашите възгледи и разбирания. Общуваме и след това обратно се връщаме  сред хората които не ни разбират, живеем живот който не е наш, но така ТРЯБВА заради някакви общоприети норми на обществото...
ВЪПРОСЪТ е докога ще бъдем такива каквито ни искат хората. За да ни е УДОБНО, ние не се разкриваме за да не ни възприемат като СТРАННИЦИ каквито сме :P
ДОКОГА????
Докато дойде 2012 година и няма да имаме повече възможности...

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #22 -: Юли 27, 2005, 09:54:46 am »
Само една бележка.
Щом четем това, не сме и с малкото си пръстче в четвъртото измерение.
Основната разлика с третото е, че там мислите се осъществяват почти мигновенно на дело. А без контрол и хармония, със съмнения, страх и злоба не можем да повишим нивото си. Има ли ги тези, то срива е много бърз, и слизаме пак в третото.
Просто за сега повишаваме нивото си в самото трето измерение
И още нещо. Там няма нужда от такава и толкова много техника. Техниката би трябвало и при нас да се ползва само като помощник по пътя за осъзнаване и стабилизиране на личните способности. Не е препоръчително тя да е заместник на човешките качества - прави ни некадърни.
Забелязали ли сте го?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

tarikkat

  • Гост
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #23 -: Юли 27, 2005, 15:22:00 pm »
Вярно е че чрез дебати имаме възможност да разберем докъде сме. Но не мислите ли че ако продължавате в същият дух само увеличавате възможността да ви заболи главата
Четене четене а къде е приложението на полученото знание
Знанието не винаги води до ПОЗНАНИЕ
НАли целта ни е да се развиваме а не да се удавим в бумащина. :P
Има ли някой от вас който да е чел Конспирацията Старгейт интересуват ме мнения по книгата :-[ :-[ :-[

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: The thruth is out there?... (?)
« Отговор #24 -: Юли 28, 2005, 16:04:06 pm »
IYIjorovelev, това за техниката не му схванах източника и логиката, би ли обяснил и пояснил.
Колкото до 4то измерение, четейки тази литература (но правилната и ползвайки я по правилният начин) вдигаш вибрациите и честотата си. Когато дойде ред на катаклизмите, се твърди на много места, че тези постигнали честотата ще бъдат спасени. Ще ни закарат или на друга планета или в 4то измерение на Земята.
А съзнателно да се стремиш да минеш още сега в 4то измерение си е грешно соред мен, но ти си знаеш  ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #25 -: Септември 07, 2005, 21:07:57 pm »
Техниката ни лишава от възможноста да развием заложбите си.
Ако има телепатия, на кой ще са му необходими GSM-ите?
На мързеливите, неспособните и болните.
Ако има био-левитация, на кого ще е необходима авиация? (има и рима) ;)
На мързеливите, неспособните и болните.
Ако има био-телепортация, на кого ще е необходима UFO технокрация?
На мързеливите, неспособните и болните.
Всеки сам избира от кои да бъде.
4-то измерение?
С четене вибрации не се вдигат, както всички знаят. Придобиват се предполагаемо знания, ако литературата не е от конспиратори. Ние сме анти, нали?
И не очаквайте, някой да дойде и ни спаси. Стига с тези празни приказки. Те са надежда, за онези (мързеливите, неспособните и болните), от онези заблудените себебогоизбрали се.
Колко учители трябва да дойдат на Земята, да живеят Живот за пример и подражание, да показват какво и как да правим (ако искаме де), за да разберем "къде е ключа за бараката"? Та ние още чакаме второто пришествие на кой ли поред, или още по-новото да дойдат много (та дори извънземни) за да ни спасят-отведат. Да ни натоварят, като блеещ добитък в конски вагони? На къде? Към цеха, рудника или кухнята? Май вече са го правили. И продължават. Не ни ли стига? Да-а-а, живота на жертвата е да предизвиква и изисква съчувствие и внимание. Особенно вниманието на ловеца, но не и съчувствието му.
Дали е грешка съзнателния ми стремеж към 4-тото?
Ако всички сме се запътили, към този единствен изход,  то грешен ли е стремежа ми?
Може да сгреша (от недостиг на знание) метода, чийто резултат може да не ме изведе до целта ми. Но това ще е поредния избор и израз на свободата ми, относителна както изглежда.
Аз си знам ли? Де да беше така. До тук само правя заключения според собствената си логика.
Ако знаех щях да кажа, "ТОВА Е, СЛЕДВАЙТЕ МЕ!". Но не би.
Много учители са го казвали, а колко ги последваха? Малцина. Мнозинството чакат учителя да повтори (2 пришествие) за да си запишат, и ако им остане време у дома да го назубрят за изпита (3-тото пришествие).
А народа май беше казал "За глухите, камбаните не бият по два пъти", какво остава за три?
Колко ли пъти по три са били, но глухите (нежелаещите да чуят т.е. разберат) пак са си глухи.
Така мисля аз а вие?
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

tarikkat

  • Гост
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #26 -: Септември 08, 2005, 10:53:12 am »
Мързела лекува ли се?
Ако има лек дай го насам че определено е много заразна болест
Какъв трябва да е стремежа ни? ???
« Последна редакция: Септември 09, 2005, 16:05:52 pm от tarikkat »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #27 -: Септември 08, 2005, 19:24:33 pm »
Ммда - право, право. Само че има и такива, които ще дойдат и ще помогнат. Няма спор - поне за мен ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #28 -: Септември 08, 2005, 20:03:00 pm »
Как ще помогнат? Като те включат в мрежата? Ако го сторят дали ще ти повишат показателите или ще те избият чивиите?
Осъзнаването, което е необходимо за това издигане е строго индивидуален процес. Лично достояние, чийто резултат е цялостната трасформация, не само на духовността а и на физическото у човека.
Има достатъчно известни и неизвестни примери от историята на света.
Както казва един. "Костите на Войните не лежат по Земята."
По- ясно ли е сега кои са Войните? (не са едно с бойците)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #29 -: Септември 08, 2005, 20:21:47 pm »
Ще видиш кой и как ще помогне, ок ;)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4702 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2011, 03:39:38 am
от Ghostfist
1 Отговора
4507 Прегледи
Последна публикация Февруари 13, 2014, 14:52:48 pm
от Black Adder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27