Автор Тема: The truth is out there?... (?)  (Прочетена 20469 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #45 -: Август 31, 2006, 01:33:51 am »
По стил си приличат.
Нямам идея от кой е. "Случайно" попаднах на онзи форум.
А Автора май е Един?
:)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Дъвиан

  • Гост
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #46 -: Септември 01, 2006, 00:10:19 am »
Мдаа, Доналд Уолш е. Първа книга на "Разговори с Бога".

Неактивен sunflower

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 207
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #47 -: Септември 01, 2006, 12:19:29 pm »
Да той е .Хубаво и простичко написано. :D
"В изпълнение волята на Бога е силата на човешката душа."                                           

Дъвиан

  • Гост
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #48 -: Септември 01, 2006, 14:21:55 pm »
Едно една прекрасна притча за Любовта и Мъдростта:

Един индийски Учител искал да покаже на своя ученик трите метода в живота. В гората, в която била неговата школа, се подвизавали трима души. Учителят казал на ученика да иде да удари и на тримата по една плесница. Ученикът, като ударил на първия една плесница, онзи му ударил две. Отишъл при втория, ударил и нему една плесница. Той си вдигнал ръката, но пак я спуснал, не го ударил. Като ударил плесница на третия, той не му обърнал никакво внимание, продължил да си медитира.
Като се върнал ученикът, Учителя го попитал какво е станало.
- Аз ударих на първия една плесница, а той ми удари две!
- Това е човекът, който живее по закона: "Око за око, зъб за зъб" - Мойсеевият закон.
- Вторият повдигна ръката си и бързо я свали.
- Той в спасението живее, той се спасява. Дошло му е на ум да приложи закона.
- Третият не ми обърна никакво внимание, все едно че не бях там!
- Онзи, който не обръща внимание на плесницата, той живее в Любовта.

http://www.viavita.net/prikazki/trimetoda.htm

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #49 -: Септември 01, 2006, 14:45:01 pm »
Един Български  Учител искал да покаже на своя ученик трите метода в живота. В гората, в която била неговата школа, се подвизавали трима души. Учителят казал на ученика да иде да наръга и тримата с един кинжал. Ученикът, като наръгал първия, онзи умрял. Отишъл при втория, наръгал и него,и оня умрял. Като наръгал и третия и той умрялКато се върнал ученикът, Учителя го попитал какво е станало.
- Ми те и тримата умряха.
И Учителят отърнал
-Така е, като противникът ти има кинжал и е готов да го използва не вярвай на глупости за любовта.Ай сега дай пет лева за урока.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #50 -: Септември 01, 2006, 14:57:50 pm »
Ето :D - Ти, Gil-Galadh, си този ученик на индийския Учител, който в момента ни зашлеви по една плесница. От нас зависи дали ще бъдем третия монах. :)

Извинявай, че го казвам, разбира се. :)
« Последна редакция: Септември 01, 2006, 15:10:53 pm от Дъвиан »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #51 -: Септември 01, 2006, 15:15:24 pm »
Извинявай, че го казвам, разбира се. :)
не се извинявай.С изказването си откриваш още един аспект на притчата,за който не се бях сетил
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #52 -: Септември 01, 2006, 16:36:16 pm »
Всички сме луди за връзване Гил ;D, радвай се на многообразието. :D

Eon

  • Гост
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #53 -: Септември 01, 2006, 16:46:38 pm »
радвай се на многообразието. :D

“Не искам да направя нещата по-добри. Искам да са повече: повече човешки същества, повече мечти, повече история, повече съзнание, повече страдание, повече радост, повече болест, повече мъка, повече възторг, повече еволюция, повече живот.”

“Размисли”, Джин Зенимура


Лека Вечер, желая на всички.
Eon.
« Последна редакция: Септември 01, 2006, 16:50:17 pm от Eon »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #54 -: Септември 03, 2006, 22:06:46 pm »
Всичко повече, е в повече.
Първо най-напред, после след това.
;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

fisk

  • Гост
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #55 -: Септември 04, 2006, 02:21:24 am »
No such thing as definite true!!!
« Последна редакция: Септември 04, 2006, 02:26:32 am от Horus »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
За истината
« Отговор #56 -: Април 10, 2007, 21:50:31 pm »
Аз вярвам,че необяснимото е обяснимо, че това което не знаем днес, ще знаем утре, че всъщност ние знаем всичко, но незнаем, че знаем:) както казва Рьорих, всичко съществува, но ние трябва да направим възможното реалност.
Около всеки тип загадки, има купища глупости, лъжи и измислици,сляпа вяра, заблуда или недобросъвестност.
не говоря за официозите, знаем че те озкривяват истината, лъжат безсрамно или ни дезинформират с противоречива информация.
Наред с това предлагам да говорим за материалите посветени на загадките, които ни правят най-лошата услуга тъй като са неверни. Истина е, че много автори доизмислят цялостните си теории, без много сериозни предпоставки за това. Истина е, че много си измисслят нарочно, защото това им носи добри доходи, или защото служат на "върхушката".
На  всеки един човек, надарен с особени способности, се падат сигурно 1000 шарлатани.За  всяко истинско НЛО видео или снимка, има стотици фалшификати.
До всяка вярна теория или сведения, стоят поне още пет невярни.

Не ми е много лесно да отричам загадъчните теории, защото те ме вълнуват, но преди всичко предпочита истината.
Ще спомена две такива, които съм готов да отхвърля.
Робърт Бовал и "Загадката орион", тази теория, беше смачкана с факти и доказателства против.
Царичина, там съм раздвоен, но допускам вид измама, най-малкото са похабени 16милиона а и като знам, кой е бил министър...Луджев, а като го знам какъв е...
Призовавам всички да четат различни теории, да ги свързват, напасват или отхвърлят за да се доберем едни ден до истината.Повярвайте ми, късчета от пъзела се откриват на неподозирани места.
« Последна редакция: Април 11, 2007, 17:52:12 pm от Horus »

Oberon

  • Гост
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #57 -: Април 11, 2007, 17:22:06 pm »
Това за Р.Бовал не го схванах. Коя теория са оборили с факти? Какви, как къде? Я разкажи

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #58 -: Април 11, 2007, 23:01:18 pm »
Дискавъри, което си е сериозен минус, но за мен го обориха. Всъщност той беше главно действащо лице във филма, и не можа да отговори по важни пунктове от терорията си. За мен е напасвал(направо си е измислял, или пък е бил заблуден) , според теорията си, а би трябвало да е обратното.
Аз не съм чел книгата му, но ако много сериозно не се бъркам, той пише за така нареченият Космически архитектурен план...е аз смятам че той съществува, но планът на Бовал, беше доказано неточен.

Oberon

  • Гост
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #59 -: Април 12, 2007, 15:30:15 pm »
Сериозно се бъркаш. Основната идея на Бовал е, че трите пирамиди в Гиза са подредени така, както са били подредени трите видими звезди от Пояса на Орион. преди 12504 години при това. И за това е 100% прав. Във филма се опитаха да го осмеят, и човека им даде поле за изява. Ако прочетеш книгата сам, а не гледаш Дискавъри, ще се убедиш.

Оберон

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4526 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2011, 03:39:38 am
от Ghostfist
1 Отговора
4304 Прегледи
Последна публикация Февруари 13, 2014, 14:52:48 pm
от Black Adder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27