Автор Тема: The truth is out there?... (?)  (Прочетена 20451 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #30 -: Септември 08, 2005, 20:28:27 pm »
Прав си  Жоро , че това е индивидуален процес и ако бяхме в друга епоха нещата щяха да стоят по-различно, но точно сега трябва масово да се вдигнат честотите поне на една значителна част от хората и това все пак става като най-голямо отпушване според мен имаше след атентатите в САЩ - може би защото бяха прекалено нагли и прекалено смърдящи на нещо нагласено и това отключи някои неща при хората. Но за да стане масово и хората наистина да се замислят за своята душевност като приоритет номер 1 може би трябва още нещо и огласяване на извънземен контакт така наречения First Contact  въпреки че изобщо няма да е първи  ;D ще отключи много неща! Вярно е че някои могат да изпаднат в депресия страхова невроза и прочие да им се размият тотално представите за света но в крайна сметка е по-добре отколкото да живеем в тази тотална манипулация.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #31 -: Септември 08, 2005, 20:31:20 pm »
Оф топик.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #32 -: Септември 08, 2005, 21:18:23 pm »
 The truth is out there?...
Да точно там ... при ИСТИНАТА.
Когато приемеш, че ти си чисто съзнание и енергия, няма ограничения за място, време и прочие игри на осъзнаването.
Тогава можеш да прехвърлиш цялата си същност където и когато решиш.
Никой, освен ти самия, неможе да ти "налее" осъзнаване. Може да те енергизира и манипулира. но само толкоз (или утрепе). Извисяването, което е свързано единствено с ИСТИНАТА, е индивидуален процес.
Можем да помогнем на другите, като им дадем своя пример. И ако те изберат, добре. Ако ги принудим или изманипулираме ... хм, това е насилие.
А народа е казал : На сила, хубост не става.
Дори някой да иска да дойде да ти помогне, ти помолил ли си го за това? Ако не си а само се надяваш или вярваш, нема да стане. Там има ЗАКОНИ, различни от нашите земни стъкменици.
1. Не прави това за което не са те помолили.
2. Не навреждай с дела, думи и мисли.
Но и там има престъпници. Ако не са спазили поне тези двата - на тех не вервам.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: The truth is out there?... (?)
« Отговор #33 -: Септември 08, 2005, 22:36:42 pm »
Принципно си много прав само че понеже нямаме памет за битиeто си преди тази инкарнация нямаме спомен за това как например когато масово са  се инкарнирали души на тази планета с цел вдигане на вибрациите и сме обещали на нашите приятели че ще ги бийм по главата образно кaзано докато се сетят за какво са тук! Мисия Bell Ringer  ;D

Bellerophone

  • Гост
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #34 -: Януари 01, 2006, 23:24:43 pm »
Доста неща написахте. Добре.
Ще споделя накратко мнението ми по темата.
Спорд мен не бива да се стремим да учим или да помагаме на хората за тези неща. Никой друг освен самия човек не може да ги научи от опита и виждането си за света. Между другото вярвам, че страшно много хора вярват в доброто само че не го показват. И те знаят/чувстват/ че живеят е илюзия, само че не го пишат или казват като нас.
Относно планове на масони, НЛО и каквито и да е други не добри източници нека си ги правят. Ние имаме други такива. Няма да забравя репликата на Мерлин от едноименния филм, когато трябваше да се справи с Маб. Цял живот се бореше с нея и накрая разбра, че за да се отърве трябва да я забрави. Така посъветва и хората. Повече от половината ви размишления са за накакъв план от някой си. Живейте свободно така както е по вашите закони. Голяма работа, че сте различни. Спите ли спокойно? Аз да. Въпреки, че съм сам в този живот/има само едно момиче което ме разбира поне наполовина/. Битката е само с нас. След това идва истината.
Не съм съгласен с виждането ви за двуполюсния модел на света и че трябва да сме много развити за да го прескочим. Истината е само една: прави добро и всичко друго ще изчезне. Въпреки, че някой от вас ги боли, че са дали пари на някой който ги е излъгал/за банички илки хляб  например/. Дали ли сте парите? Да. Тогава какъв ви е проблема?

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #35 -: Януари 02, 2006, 13:46:33 pm »
прав си - битката е вътрешна, и всякакви опити за прикриване зад външни фактори водят до неуспех.
всеки сам избира дали да следва пътя на собствената значимост и его-утвърждаването, или на самотното ровене в дебрите на подсъзнанието, усещанията и емоциите, отвъд които го очакват заключените врати на Истината...

                                                        "...and the truth will set you free!!!"
« Последна редакция: Януари 02, 2006, 13:51:39 pm от ultrafutur »
musica universalis

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #36 -: Януари 02, 2006, 14:55:46 pm »
:D Нашият любимец :D

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #37 -: Януари 02, 2006, 18:39:08 pm »
мда, оня ден изгледах The Revelations Of A Mother Goddess - лудница направо,,какви неща само се казват там!!!
musica universalis

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #38 -: Януари 02, 2006, 22:05:03 pm »
Какви?Я разкажи?
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #39 -: Януари 02, 2006, 22:09:24 pm »
Btw, имам някакъв откъс от "...and the truth will set you free!!!" на български. Ще го постна.

Аз пък преди няколко дена гледах Secret Rulers - Lizards And Jews. Готин, не го пропускай :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #40 -: Юли 27, 2006, 04:02:11 am »
Няма, значение, че не е поствано отдавна. Браво, че има хора, които четат и по-старите неща. Добре дошла във форума и пиши по- често! :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #41 -: Юли 27, 2006, 05:56:18 am »
Притча за Малката Душа

І част
Имаше едно време един дух, който познаваше себе си като светлина. Той беше нов дух и естествено беше нетърпелив да има изживявания. “Аз съм светлината”, казваше той, “Аз съм светлината”. Но цялото знаене и непрекъснатото повтаряне на този факт не можеше да замени изживяването да бъдеш светлина. А в света, в който този дух се беше появил, нямаше нищо друго освен светлина. Всеки дух беше величествен, всеки дух беше възвишен и всеки дух грееше с блясъка на великолепната Ми светлина. И така, нашият млад дух беше като свещица в слънцето. Намирайки се в средата на най-величествената светлина, от която той беше част, духът не можеше нито да види, нито да изпита себе си като Този, Който Той Е Наистина.
Случи се така, че духът копнееше ли копнееше да познае себе си. И копнежът му беше толкова голям, че един ден му казах: “Знаеш ли, Малкия, какво трябва да направиш, за да задоволиш копнежа си?” “Какво, Боже? Какво? Бих направил каквото и да било!”, отвърна духът. “Трябва да се отделиш от нас останалите”, му казах “и да призовеш върху себе си мрака”. “А какво е мракът, Боже?”, попита Малкият дух. “Онова, което ти не си”, му отговорих и той ме разбра.
Духът така и стори. Откъсна се от Всичкото, отивайки даже в друг свят. В този друг свят имаше силата да призове в изживяванията си всякакви видове мрак, което и направи.
Но от средата на мрака духът проплака: “Татко, Татко, защо ме изостави?” Точно както и вие в най-черните си времена. А аз никога не съм ви оставял и съм бил да вас, винаги готов да ви напомня Кои Сте, готов, винаги готов да ви повикам вкъщи.
Затова бъдете светлина сред мрака и не го проклинайте. И не забравяйте Кои Сте в мига, в който сте заобиколени от онова, което не сте. И отдайте почитта си към творението, даже когато се стремите да го промените.
И знайте, че каквото направите по време на най-голямото си изпитание, може да бъде най-големият ви триумф. Защото преживяването, което сътворявате, е изявление да това Кои Сте и Кои Искате Да Бъдете.


II част
– Можеш да си избереш всяка Част на Бога, която решиш да бъдеш – казах аз на Малката Душа. – Ти си Абсолютното Божество, преживяващо Себе Си. Кой аспект на Божественото избираш сега да преживееш като Себе Си?
– Искаш да кажеш, че имам избор, така ли? – попита Малката Душа. А Аз й отговорих:
– Да, можеш да избереш да преживееш всеки Аспект на Божественото в себе си, като себе си и чрез себе си.
– Добре, -- каза Малката Душа, тогава избирам да преживея Прошката. Искам да преживея своя Аз като този Аспект на Бога, наречен Всеопрощение.
Това бе известно предизвикателство, както можеш да си представиш.
Няма на кого да се прощава. Всичко, което съм сътворил, е Съвършенство и Любов.
– Няма ня кого да се прощава ли? – запита Малката Душа недоверчиво.
– Няма на кого, -- повторих Аз. – Огледай се наоколо си. Нима виждаш души, не толкова съвършени и великолепни, колкото си ти?
При тези думи Малката Душа се обърна и с изненада откри, че е заобиколена от всички души на небето. Те бяха дошли от всички страни на Царството, защото бяха чули, че Малката Душа има необичаен разговор с Бога.
– Не виждам никого, който да не е толкова съвършен, колкото съм аз! – възкликна Малката Душа. – На кого тогава да прощавам?
Точно в този момент измежду множеството напред излезе друга душа.
– Можеш да простиш на мен – каза тази Приятелска Душа.
– За какво? – попита Малката Душа.
– Аз ще се явя в следващия ти живот и ще направя нещо, за да ти дам възможност да ми простиш – отвърна Приятелската Душа.
– Но какво? Какво би могло да стори същество с такава Съвършена Светлина, за да ме накара да искам да му простя? – поиска да знае Малката Душа.
– О, сигурна съм, че можем да измислим нещо – усмихна се Приятелската Душа.
– Но защо искаш да сториш това? – Малката Душа не можеше да разбере защо едно толкова съвършено създание иска да понижи вибрациите си до такава степен, че да извърши нещо “лошо”.
– Много просто – обясни Приятелската Душа, – ще го направя, защото те обичам. Ти искаш да преживееш себе си като прощаваща душа, нали? Освен това и ти си правила това за мен.
– Наистина ли? – попита Малката Душа.
– Разбира се. Не си ли спомняш? Ние минахме през всичко – с възходите и паденията, бяхме в едната и в другата посока. Бяхме и тук, и там, и сега, и после. Бяхме малки и големи, мъжки и женски, добри и лоши. Всички сме били Всичко това.
И сме вършили това по взаимно съгласие, за да може всеки от нас да преживее себе си като най-върховна част от Бога. Защото сме разбрали, че…
В отсъствието на това, което Не Си, това, Което Си, Не Е.
– Когато липсва “студа”, не може да съществува “топлината”. Когато липсва “тъга”, не може да се почувства “радостта”, без това, което наричате “зло”, не може да се преживее “доброто”.
– Ако избираш да бъдеш нещо, непременно някой или нещо противоположно трябва да се появи в твоята вселена, за да го направи възможно.
Приятелската Душа обясни, че тези хора са Специални Божи Ангели, а тези условия са Божи Дарове.
Искам за отплата само едно – заяви Приятелската Душа.
– Готова съм на всичко – заяви Малката Душа. Тя бе развълнувана, че може да преживее всеки Божествен Аспект на Бога. Сега започна да й става ясен Планът.
В момента, в който те удрям и смазвам, -- каза Приятелската Душа, – в момента, в който ти причинявам най-голямото зло, което можеш да си представиш, спомни си Истинската Ми Същност.
О, аз няма да забравя! – обеща Малката Душа. – Ще те видя в съвършенството, в което те виждам сега и ще си спомнаям винаги Истинската Ти Същност.
И обещанието на Малката Душа е обещанието, което ти давам Аз. Тъкмо това е неизменно. И все пак, ти, Малка Моя Душа, удържа ли своето обещание?

А Вие?
Вие съфорумци Любими, удържахте ли на обещанието?

Благодаря на "pepo" от http://forums.bgway.com/viewtopic.php?t=177&highlight=%EF%F0%E8%F2%F7%E0
припомних си момента...
« Последна редакция: Юли 27, 2006, 06:11:12 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #42 -: Юли 27, 2006, 05:57:01 am »
и пак от там:
"Най-голямото предизвикателство за човешките същества е да бъдат Тук и Сега, да спрат да се опитват те да нареждат нещата! Престани да градиш настоящия миг въз основа на минали мигове, защото така си го сьздаваш по този модел, преди още да си помислил. Съществувай в момента. Помни, че си изпратил на своя Аз този момент като подарък. В него се съдържа зародишът на голяма истина. Истина, която желаеш да си спомниш. Но когато настъпи моментът, ти веднага започваш да си изграждаш мисли за него. Вместо да съществуваш в самия миг, ти заставаш встрани от него и го преценяваш. И тогава действаш реактивно, реагираш. Тоест, постъпваш така, както вече си постъпвал преди.

Но онова, което искам да подчертая, е, че когато подхождаш към всеки миг на чисто, без предубеждение по отношение на него, ти съ-творяваш своята истинска същност, а не пре-създаваш онова, което навремето си бил."
« Последна редакция: Юли 27, 2006, 05:59:36 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Titania

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Христос и ламите
« Отговор #43 -: Юли 27, 2006, 09:43:31 am »
Мерси за притчата!  :) :)
Ще добавя още една:

Приятелството на Христос с тибетските лами. Христос обяснява на ламите смисъла на Истината, човека, силата, разбирането, мъдростта, спасението и вярата/посвещението.  
Всред свещенниците от Яганат имаше един, който обикна еврейското момче. Лама Брамас бе името с което свещенниците го знаеха.
Един ден, когато Христос и ламата вървяха сами на площада на Яганат, ламата каза:
- Мой еврейски Учителю, какво е Истината?
И Христос каза:
- Истината е единственото нещо, което не се променя. В целия свят има 2 неща: Едното е Истината, другото Илюзията/лъжата. И Истината е това, което Е, а лъжата това, което изглежда че е. Сега, Истината е нещо и няма причина да е и все пак тя е причината за всичко. Лъжата/илюзията е нищо.....и все пак е проява на нещо.Каквото е било създадено, ще бъде развалено.Това, което има начало трябва да има и край.Всички неща, които могат да бъдат видяни от човешко око са проява на нещо - но са нищо и трябва да изчезнат. Нещата, които ние виждаме са само отражение, просто образи....когато етера вибрира по един или друг начин и поради това, когато условията се променят и те изчезват. Святия Дъх е Истината. То е това, което бе и Е и ще бъде завинаги. Нито може да се промени, нито да изчезне.
Ламата каза:
- Ти отговори добре. Сега - какво е човека?
И Христос каза:
- Човека е странна смесица от Истината и Илюзията. Човек е Дъхът взел плът, така че Истината и Илюзията са се срещнали в него и сега те се борят и....илюзията губи и човека като Истина остава.
Отново ламата попита:
- Какво ще кажеш за силата?
И Христос каза: Тя е една проява. Тя е резултат от енергията. Тя не е нищо друго освен ...нищо, тя е една илюзия нищо повече. Енергията не се променя, но силата се променя както се променя етера. Енергията е волята на Бог и е всемогъща и силата е тази воля в проявление управлявана от Дъхът. Има сила във ветровете, сила във вълните, сила в светкавиците, сила в човешките ръце, сила в окото. Етерите причиняват тези сили и мисълта на Elohim, на ангел, човек или друго мислящо нещо направляват силата. Когато си свърши работата...силата я няма повече.
Отново ламата попита:
- Какво имаш да кажеш за "разбирането" ?
И Христос каза:
- Това е скалата/солидната основа на която човек изгражда себе си. Това е висшето значение на "нещото" и "нищото". На Истината и Илюзията.
Отново ламата попита:
- За "мъдростта" какво имаш да кажеш?
И Христос каза:
- Тя е съзнанието, че човек е Нещо. Че Бог и човек са едно. Че Нещото е нещо, че силата е илюзия, че "небето" и "земята" и "адът" не са "отгоре", "наоколо", "отдолу" .....но са ВЪТРЕ в нас и....Бог е всичко.
Ламата попита:
- Моля те, какво е "вярата"?
И Христос каза:
- Вярата е сигурността във всемогъщието на Бог и човека. Яснотата, че човек ще достигне божествен живот. Спасението е една стълба тръгваща от сърцето на човека към сърцето на Бога. Тя има 3 стъпала:
Вярването е първото и "това, което човек може би си мисли, че е Истината".... Вярата е следващото и това е, което човек знае като Истината. Осъществяването/реализацията е третата и.....това е самият човек -Истината. Вярването се загубва във вярата и те се загубват в осъществяването-реализацията и...човек е спасен от илюзията, когато постигне божествен живот.
КОГАТО ТОЙ И БОГ станат ЕДНО !



Дъвиан

  • Гост
Отг: The truth is out there?... (?)
« Отговор #44 -: Август 26, 2006, 18:26:34 pm »
Притча за Малката Душа

Страхотна е наистина. Трудно може да се опише влиянието й. :)
Нийл Доналд Уолш вероятно, съдейки по дадения линк?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4525 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2011, 03:39:38 am
от Ghostfist
1 Отговора
4303 Прегледи
Последна публикация Февруари 13, 2014, 14:52:48 pm
от Black Adder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27