Автор Тема: Атлантида  (Прочетена 164204 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Атлантида
« Отговор #225 -: Август 03, 2009, 20:05:44 pm »
Като чуя Антлантида се сещам за Питагор дето я сънувал.
Същата работа като Антлантида. Остров е, ама не еостров.
Едни викат че била в Тихия океан. Други в индийскя. Трет в Антлантичски.
Да ви Кажа и трите групи са прави донякъде според мен.
Антлантида на истина е потънала, но не под някой световен океан,
а под ледената Шапка на Антарктида. Сравнете двете имена и ще видите че са съставени от по 10 букви.
И накрая да не се окаже, че "най-голямата мистерия" е правописна грешка на някой от Питагоровите Ученици.

Добре де ;) ;D Откъде Атлантическият океан е получил името си? Кой чиляк му го е дал? ;) И защо точно Атлантически?, а не Европейски, или Американски?(като Индийския).Този въпрос ме зачовърка, като прочетох, че Атлантида може да е в другите три океана.Не че не може да е там, ама все пак???
« Последна редакция: Август 03, 2009, 20:06:58 pm от marhs »

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Атлантида
« Отговор #226 -: Август 03, 2009, 21:27:55 pm »
Дано това да ти помогне:

The Atlantic Ocean itself received its name from a misled location of Atlantis; consequently, this name does not give a clue to the location. The Greek word for sea, pontos, alone means the Black Sea.
                            източник: http://www.black-sea-atlantis.com/black-sea-atlantis/

Англо-знаещите да кажат, че май стана - изгубени в превода :P
 
и още малко в същия дух: http://www.atlantis-schoppe.de/insel.html
« Последна редакция: Август 03, 2009, 23:15:09 pm от tiamat »

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re:Атлантида
« Отговор #227 -: Август 03, 2009, 23:06:09 pm »
Абе то реално погледнато Атлантическия океан е част от Световния Океан. А Атлантида е бива горе долу в неговия център, където сега се намира ... Антарктида.

Пък за горния превод - името на Атлантика е даден само защото се е смятало, че Атлантида е била там :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Атлантида
« Отговор #228 -: Август 03, 2009, 23:21:03 pm »
The Atlantic Ocean itself received its name from a misled location of Atlantis; consequently, this name does not give a clue to the location. The Greek word for sea, pontos, alone means the Black Sea.
Превод на цитата:

Атлантическият Океан е поличил името си от погрешно изтълкувано мястото, където лежи на Атлантида; следователно това име не дава следа за истинското място. Гръцката дума за 'море', 'pontos', сама означава 'Черно Море'.

(явно се губи текст, не мога да намеря връзката между последното изречение и предните)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Атлантида
« Отговор #229 -: Август 04, 2009, 00:04:10 am »
А сега де? ???
Пълния текст е в часта...Topography от  http://www.black-sea-atlantis.com/black-sea-atlantis
 
 А като допълнение към идеята за Черно море е една статистика от един форум:
http://www.atlantismaps.com/forum/index.php?topic=39.0
   
 А и си задавам въпроса ако един народ е имал предци,кои ли са били предците на Траките?Защото до сега каквото съм прочел никъде не попаднах на този отговор ...

Неактивен Raad

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Звезден Скитник
Re:Атлантида
« Отговор #230 -: Август 04, 2009, 02:08:27 am »
Добре де ;) ;D Откъде Атлантическият океан е получил името си? Кой чиляк му го е дал? ;) И защо точно Атлантически?, а не Европейски, или Американски?(като Индийския).Този въпрос ме зачовърка, като прочетох, че Атлантида може да е в другите три океана.Не че не може да е там, ама все пак???
Ето какво казва древногръдската легенда.
Поне това което помня от нея...
 Зевс дълго време не пожелавал Хера като жена. Затова тя решила да прелъсти чичо си титана Атлас. По това време Пазител на Свещения огън на Олимп, но Зевс ги хванал в крачка. Хера се оправдала с това че Атлас я прелъстил и Зевс Го наказал да носи небето на плещите си.
 От любовта на Хера с Атлас се  Родила Нимфата Антлантида.
Зевс я Дал за Жена на нейния полубрат Прометей.
 
Аз скитник съм сред звездите И всяка една мой дом е. Аз съм слънцет, което те буди. Аз съм тревата п

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Атлантида
« Отговор #231 -: Август 05, 2009, 23:46:32 pm »
Абе то реално погледнато Атлантическия океан е част от Световния Океан. А Атлантида е бива горе долу в неговия център, където сега се намира ... Антарктида.
Пък за горния превод - името на Атлантика е даден само защото се е смятало, че Атлантида е била там :)

Благодаря ви за мненията-доста отговори са това.Аз смятам също, че името идва от предположения, факти и данни, че Атлантида е е някъде из този океан, а и се води официално име в научните трудове и учебници.
Сега- може да има атлантски градове и колонии и в другите океани, но началото на тази цивилизация е в Атлантическия океан.
В Антарктика също има интересни открития, но се предполага че някога, през нея е минавал стария Екватор.И там може да има атлантски колонии.

А защо Атлантски колонии навсякъде?? Защото, след като са извлекли полезните си изкопаеми от своя континент, са тръгнали да си копаят и по другите.
Между другото, траките са признати за едни от най древните рудари.! Така си е.Но тази наука и професия-рударството-металургията не се учи и прилага на практика за няколко години.Това са си десетки и стотици години опознаване,опити, добив и т.н. Говорим, че траките са по нашите земи от 6-12 век преди христа-това си е най-официална история.А и тракийската керамика е сиво-черна -вижте в музея в Несебър.Никоя друга цивилизация в Европа няма такава керамика с такъв цвят, всичко е кафяво, по-светъл или по-тъмен цвят. И направо извод-траките са част от Атлантската цивилизация. Каста или племе, което е било тясно специализирано за добив на метали.В Бургас те са отишли, живели и работили точно на Медни рид, където са добивали медна и други руди.Това са сегашните медни мини до с.Росен, срещу Атия.
« Последна редакция: Август 05, 2009, 23:48:20 pm от marhs »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Атлантида
« Отговор #232 -: Август 07, 2009, 00:44:53 am »
За траките незнам.Аз друго съм чувал.Маите са бивши атланти.

Не отричам за маите, че може да са атланти.Но траките са племена, по-стари и от маите, и са известни с уменията и традициите си в металургията. И маите го имат. :)
Но най-старото обработено злато в света е намерено около Варна, където са живели траки.А златото е метала на властта и силата при древните. Излиза, че траките са древни и по-развити в някои отношения от маите и други цивилизации. ;)Но лошото е, че не са оставили много писмени паметници. Писмени доказателства за траките са оставили гърците, от Аполония-Созопол и Несебър и др.Богати тракийски вождове, помогнали на двата града, са обявявани за техни почетни граждани с декрети.Такива каменни декрети има в музеите в Несебър и Созопол.
Пак казвам факти-траките са по нашите земи от 12-6 век преди н.е. и са владеели металулгията. А през кои векове са съществували Маите??? ;)
Въпросът е, че нашите историци пишат много малко за траките.А.Фол бе запален траколог и обиколи Странджа на длъж и шир, написвайки доста по въпроса.Но след смъртта му нещата се затишиха.А и сега други пишат учебниците по история.
« Последна редакция: Август 07, 2009, 00:46:08 am от marhs »

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Атлантида
« Отговор #233 -: Август 10, 2009, 18:11:45 pm »
 Invio,погледнато от тая гледна точка си прав!
Само,че когато пускам препратка/линк/ към даден сайт,освен основната идея на линка има и друга т.е.- основния адрес на сайта,а той е :
http://www.atlantismaps.com/
защото там има по интересни неща.
 Иначе би се получило това:
http://www.atlantismaps.com/links.html
http://www.atlantismaps.com/chapter_2.html
http://www.atlantismaps.com/chapter_3.html
http://www.atlantismaps.com/chapter_4.html
http://www.atlantismaps.com/forum/ .........и т.н.
 Аз не смятам че това е правилно.
Нали някой беше казал: Търси и ще намериш!...или нещо такова... :)
С добри чувства,Tiamat!
« Последна редакция: Август 10, 2009, 18:17:15 pm от tiamat »

Неактивен DReaMeR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Атлантида
« Отговор #234 -: Август 19, 2009, 20:39:16 pm »
Аз си мисля че антлантида е под Бермудския триъгълник.

Дванайсет годишното момиче-германка на име Мина се родило през януари, 1995 г. по време на туристическото пътуване на своите родители, когато прекосявали Бермудския триъгълник на кораб. Още съвсем малко, на 3-4 годинки, детето показало удивителни способности – то можело да чете мислите на своите родители и да придвижва с поглед малки предмети. Мина всеки ден изумява експертите, които сега я изследват в един от научните институти в Германия.

Психотерапевтът д-р Гюнтер Бейл е написал цяла статия по въпроса в известно научно списание, след като проучил задълбочено удивителните способности на момиченцето. Доказано е, че сега Мина може да познава правилно в 90 на 100 от случаите мислите на хората, с които общува. Освен това детето може да движи и повдига с поглед леки предмети. Гюнтер Бейл е на мнение, че генетическата структура на детето е променена под въздействието на непозната и тайнствена сила, която със сигурност съществува в района на Бермудския триъгълник.

Мина се е родила по време на пътуване по маршрута Бахамите - Маями. Това станало в рамките на 45-те минути, когато всички пътници на борда на кораба и екипажът са почувствали силно главоболие и неразположение, вследствие на което изпаднали в паника от неясно и недобро предчувствие, обяснява психотерапевтът. Същото преживяли и капитанът, както и хората от охраната му, които прекосявали Атлантическия океан неведнъж. Няма човек, който да не се е почувствал зле през това време, тъй като думите на всеки един се потвърждават и от останалите. Всички пътници били разпитани и всеки от тях споделил, че е изпитал някакво непознато зловещо чувство именно през тези 45 минути. Тогава именно майката на Мина получила родилни болки и момиченцето се появило преждевременно на бял свят. Бащата пък по същото време без видима причина получил припадък от неизвестен произход и за около десетина минути бил в безсъзнание.

Отначало родителите на Мина само се удивлявали на невероятните способности на дъщеря си, но сега обаче тези чувства са повече от тревожни. Те смятат, че тези необикновени качества на момиченцето се развиват и е въпрос на време един ден Мина да стане суперекстрасенс. Нещо повече - без да осъзнава своите невероятни способности, едно дете може да се увреди и дори убие, отбелязва д-р Бейл. Родителите се тревожат как ще се използват тези способности на детето – за добро или за зло? Засега никой не може да отговори на този въпрос…
In this world, is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Атлантида
« Отговор #235 -: Август 19, 2009, 20:58:33 pm »
Аз си мисля че антлантида е под Бермудския триъгълник.

Дванайсет годишното момиче-германка на име Мина се родило през януари, 1995 г. по време на туристическото пътуване на своите родители, когато прекосявали Бермудския триъгълник на кораб. Още съвсем малко, на 3-4 годинки, детето показало удивителни способности – то можело да чете мислите на своите родители и да придвижва с поглед малки предмети. Мина всеки ден изумява експертите, които сега я изследват в един от научните институти в Германия.


Това е интересно.Къде го прочете?

Неактивен DReaMeR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
In this world, is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Атлантида
« Отговор #237 -: Август 19, 2009, 21:45:28 pm »
Аз мисля, че под Саргасово море ( или Триъгълника ) има някаква магнитна аномалия. Не е задължително Атлантида да е била там. Има много повече доказателства в подкрепа на идеята, че се е намирала в Антарктида. Проблема на Саргасово море е, че там Гълфстрийм завива обратно към Шпицберген, и се образува едно завихряне, подари което морето е буквално бъкащо от водорасли и всякакви гнусоси. Това е една от причините в миналото да се загубят много кораби. Това е и основната причина да не се правят задълбочени изследвания в момента. Не забравяйте, че Гълфстрийм тече с около 80 км/ч...

Може би знаете, че на същите ширини, на които е Бермудския, от другата страна на Земята има подобен триъгълник с много по-зловеща история. Нарича се Дяволския триъгълник. Там са изчезнали много повече самолети и кораби.

Мисля, че както пирамидите имат свойстъвото да съхраняват жива материя на 1/3 от височината си, така и Земята има някакви свойства на тези ширини.

Това са си мои теории:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен DReaMeR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Атлантида
« Отговор #238 -: Август 19, 2009, 22:03:23 pm »
Това е някаква защита на острова се пак те са били доста по развити от нас пък за да оцелее една цивилизация винаги и е нужна защита.Ето защо  си мисля че са покрили двата възможни входа със тази защита, защото аномалийте са сходни....Но сега за пръв път намерих нещо положително може би това дете може да открие ключът за острова защото са и дадени дарбите като на хората от острова...
« Последна редакция: Август 19, 2009, 22:16:04 pm от DReaMeR »
In this world, is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Атлантида
« Отговор #239 -: Септември 03, 2009, 09:29:24 am »
 :)
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 11:00:52 am от cbncbd »
холо-хетеро-сапиенс

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27