Автор Тема: Атлантида  (Прочетена 164171 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Атлантида
« Отговор #255 -: Септември 09, 2009, 00:33:14 am »
Първо, Земята никога, и си го запиши, никога не е била кръгла, откак я има. Действат 2 сили - центробежна и центростремителна. Точка. Ти си вярвай в квото искаш.

Земята ,ти си го запиши  ;),  освен ,че е била кръгла ,ами и пак ще стане.

Момчета, да се обърнем към науката  ;) :blum1: Цитирам :
Земята е третата планета в Слънчевата система. Тя е най-голямата от земеподобните планети в тази система и единствената, на която според съвременните научни схващания има живот. Земята е формирана преди около 4,54 милиарда години и скоро след това придобива единствения си естествен спътник-Луната. Астрономическият символ на Земята е окръжност с кръст, представляващ един меридиан и екватора. В един от вариантите кръстът е над окръжността (⊕ или ♁). Формата на Земята се нарича геоид. Земята прилича на огромно скално кълбо, въртящо се в пространството около оста си, но това кълбо не е правилно, тъй като Земята е сплескана откъм полюсите и повърхността ѝ е релефна.Въртенето на планетата създава екваториалната изпъкналост, затова диаметърът на екватора е с 43 km по-голям от този на полюсите.
Поздрави и  :drinks:

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Атлантида
« Отговор #256 -: Септември 10, 2009, 11:47:45 am »
 :)
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 10:55:18 am от cbncbd »
холо-хетеро-сапиенс

Неактивен Клеопатра

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Атлантида
« Отговор #257 -: Септември 10, 2009, 13:47:50 pm »
 :flag_of_truce:До cbncbd
Питаше ме за автори:Рудолф Щайнер/антропософия/Акашовата летопис и др.и Влад Пашов-Пътят на бялото братство през вековете/7 тома/.Още не съм дочела всичко.
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 17:08:26 pm от Alien »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Атлантида
« Отговор #258 -: Септември 10, 2009, 17:38:26 pm »
Ами замря...Аз като ти прочета 3 изречения от поста, обикновено несвързани, и спирам...Взе да обесняваш нещо за меридианите, и не знам, заспа ли, кво стана...аз се обърквам много, когато чета твои неща. Съжалявам, но ти не ми обясни какво е прецесия. Само някви несвързани неща...Какъв "ъгъл на полюсите", кви 5 лева, кой пък ти каза, че Земята след 1000 години пак ще е кръгла, все едно някога е била....бррр.

 :flag_of_truce: :flag_of_truce: :flag_of_truce:
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Атлантида
« Отговор #259 -: Септември 10, 2009, 17:55:37 pm »
Трябва ли някой да каже? :) Измислих си.Ти не следиш ли основата?! :) :flag_of_truce:
холо-хетеро-сапиенс

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Атлантида
« Отговор #260 -: Септември 10, 2009, 18:04:52 pm »
Handle , ако темата се върти около мненията на cbncbd , тогава мога да приема твоите обяснения, защо е замряла :)  Всички могат да вземат отношение и без то да е непременно към написаното от него :)

Според мен обаче реалната причина е, че се изерпаха вариантите, за които се писа досега (относно Атлантида) и повече пишещите не знаят, какво да добавят. Едно е да се повтарят теории, които малко или много са познати, друго е да се опитаме и да прочетем това, което имаме на разположение по друг начин.

За съжаление и аз не съм чела всичко от Щайнер, но той също пише за различните форми на Земята.
Относно генезиса, сетих се за това, как в училище ни преподаваха, колко неуки били древните и как според тя светът бил геоцентричен и т.н.
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 18:06:27 pm от Amrita »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Атлантида
« Отговор #261 -: Септември 10, 2009, 20:48:01 pm »
Няма лошо в това, което пишеш, cbncbd . Но за да си подреждаш по-добре мислите, а и за нас-четящите да е по-ясно, пиши и разсъждавай само по дадената тема. Умът ти прескача от тема в тема и става кашата.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Атлантида
« Отговор #262 -: Септември 10, 2009, 20:51:26 pm »
Естествено, че земната ос се изправя, нали има прецесия. Това няма обаче нищо общо с меридиана. Той едно време е минавал през Кайро. Спред много учени, трябвало е и там да остане.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Атлантида
« Отговор #263 -: Септември 10, 2009, 21:27:06 pm »
Естествено, че земната ос се изправя, нали има прецесия. Това няма обаче нищо общо с меридиана. Той едно време е минавал през Кайро. Спред много учени, трябвало е и там да остане.

Така е.
Аз искам да кажа за излизането от темата.Донякъде е така.Но мисля, че малка връзка бе твърдението, че подобно нещо-изместването ва земната ос се е получило и при гибелта на Атлантида-не съм сигурен.
Но все пак мисля, че достатъчно време отделихме на това и на прецесията и изправянето на земната ос.
Дайте нещо ново по темата.
Колкото до меридианите и паралелите, това са условни линиии,по земното кълбо, измислени от учени, за да се прецизира местоположение или маршрута на обекти с точни цифрови координати (в градуси и т.н.) за ширина и дължина, както и за много други цели.Сега дали нулевият меридиан ще минава над Англия-гр.Гринуйч или Кайро, за нас е без значение. ;D ;) Взели са го в Англия, защото Английската империя е трябвала да № 1 във всички отношения през 18 и 19 век   :bye2:
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 21:28:42 pm от marhs »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Атлантида
« Отговор #264 -: Септември 11, 2009, 10:01:12 am »
Човече, научи малко елементарна небесна механика.

Оста е въображаемо понятие. Никак не е свързана с формата на Земята. Оста свързва северния с южния ГЕОГРАФСКИ полюси. Магнитните са друга история. Заради прецесията, наклона на земната ос спрямо еклиптиката варира с 2-3 градуса. Стига с тая форма на Земята!
Изразявай се моля малко по-свързано, наистина ми е трудно да те чета.

Формата на Земята няма как да е кръгла, защото масата и е разпределена неправилно. Полюсите тежат ужасно много например. Айнщайн е първият, който обвързва древните катаклизми именно с тежестта на полюсите.
Слънцето може да е изгрявало от запад, когато полюсите се обърнат и Земята започне да се върти обратно. Което може и да се е слувало, може и да не се е случвало:))) Аз ще ти кажа обаче откъде идва тази информация че Слънцето е изгрявало на запад - за много култури, египтяни например, севера е бил надолу ( към централна Африка ), а югът - нагоре ( към Европа ). Сети се ти, при това положение, откъде изгрява Слънцето:))? И понеже разбираш от карти ( което ме съмнява ), поглени една стара карта на Оронтий Финей на Атлантида. Начертана е в Атлантическия океан. Само че стрелката за Север, сочи надолу към Антарктида:))) Дали това е разбиране от средните векове, или много по-старо:)?



Нещата не са никак сложни, не ме вкарвай в някви древни мистики там, където ги няма:)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Атлантида
« Отговор #265 -: Септември 11, 2009, 12:01:09 pm »
Сори. :)
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 14:18:43 pm от cbncbd »
холо-хетеро-сапиенс

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Атлантида
« Отговор #266 -: Септември 11, 2009, 13:42:27 pm »
Човече, малко ме изнервяш, не ми е интересно да си говоря с тебе:))

 :flag_of_truce:
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Атлантида
« Отговор #267 -: Септември 11, 2009, 13:55:59 pm »
Идеално, скоро земята ще стане кръгла, навякъде ще е 25 градуса, няма зима, няма Топлофикация, ще плащаме по-малко ток, ще ходим целогодишно на плаж.
Ех, Утопия, Утопия. :rofl2:

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
Re:Атлантида
« Отговор #268 -: Септември 11, 2009, 14:16:52 pm »
 Дотогава да са живи и здрави ЕОН  :)
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 18:28:01 pm от cbncbd »
холо-хетеро-сапиенс

Неактивен cbncbd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 76
« Последна редакция: Септември 12, 2009, 18:48:15 pm от cbncbd »
холо-хетеро-сапиенс

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27