Автор Тема: Предложение  (Прочетена 30705 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Предложение
« -: Октомври 11, 2008, 17:58:12 pm »
Забелязах,че мненията в темите се подреждат "в началото най-старите"
Много е неудобно.не е ли по-добре в началото да излизат последните мнения?

Поне при мен всички линкове към мнения и теми във форума препращат към началната страница.Дори и с copy/paste  се получава същото.

търсачката явно търси само в текстовете на темите.Потребители не намира
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 18:00:01 pm от H. »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:предложение
« Отговор #1 -: Януари 24, 2010, 12:57:23 pm »
Имам предложение към екипа, който ръководи сайта.
Вземете измислете някакъв вариант потребителете да знаят кой е изгонен от форума и не може да пише вече. Тъпо е да се коментират потребители или да им се задават въпроси и те да не могат да се защитят или да отговорят на зададения им въпрос.
Пресен е примерът с Meander. Изгонен е, но продължава да се коментира неговата личност или да му се задават въпроси. Аз, ако не разбрах по друг начин... щях да си мисля, че временно е ангажиран и затова го няма на линия.
Добре е да има "Листа на изгонените" в, която да се казва кой и защо е изгонен.

П.п. Имате власт да гоните, но наблюдавам, че някой злоупотребяват с нея. Изпитал съм го лично на моята гърбина...

Живи и здрави  :hi:

Max

  • Гост
Re:предложение
« Отговор #2 -: Януари 24, 2010, 18:14:32 pm »
Пресен е примерът с Meander. Изгонен е
П.п. Имате власт да гоните, но наблюдавам, че някой злоупотребяват с нея. Изпитал съм го лично на моята гърбина...

Защо???
Какво значи изгонен?
Защо хората трябва да бъдат изгонвани?
Кой го е изгонил?
Да се знаят аргументите!


Това със злоупотребата с власт наистина е много дразнещо!
Преди да вилнеете със сопата, поставяйте се на мястото на другия, за да не се чудите после на гневни реакции!

Неактивен outlawzzz

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Предложение
« Отговор #3 -: Януари 24, 2010, 19:22:24 pm »
Айде малко по-леко с исканията и претенциите. Админите са направили достатъчно за тоя форум, и са имали повече от нужното тъпрение, така че щом някои е изгонен, значи е имало за какво! Тук хора не се гонят "ей така". Конкретно за тоя пич, ако аз бях админ, щях да съм го изгонил отдавна.
А й в крайна сметка ако не ти харесва, има и други форуми!
« Последна редакция: Януари 25, 2010, 07:55:18 am от Mirotvorec »

Max

  • Гост
Re:Предложение
« Отговор #4 -: Януари 24, 2010, 19:27:25 pm »
Имаш същия досаден навик като изгонения да отговаряш на въпроси, които не са адресирани до теб.
Щом питам, значи имам причина.Има тук един чичко с голяма сопа, визирам Блек.
Към другите никога не съм имал претенции.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Предложение
« Отговор #5 -: Януари 24, 2010, 19:31:43 pm »
Аз го баннах. Аргументите са написани в бан лога и той си ги е видял. Не виждам с какво касаят теб или когото и да е било.

Неактивен outlawzzz

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Предложение
« Отговор #6 -: Януари 24, 2010, 19:36:52 pm »
Щом си имаш причини, пиши на ЛС на админите и това е. Ако желаят ше ти кажат защо е баннат, ако не - значи не е твоя работа както казва Н.

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Предложение
« Отговор #7 -: Януари 24, 2010, 20:15:15 pm »
Аз го баннах. Аргументите са написани в бан лога и той си ги е видял. Не виждам с какво касаят теб или когото и да е било.

касаят всички, струва ми се, защото постовете са публични и се предполага да са прочетени. Иначе, ако двамата си пишете помежду си, може и да се баннвате, колкото искате, но яснотата (поне) в този форум изисква причини за забрана за достъпа на някой да бъдат излагани пред всички.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Предложение
« Отговор #8 -: Януари 24, 2010, 20:27:42 pm »
Аз го баннах. Аргументите са написани в бан лога и той си ги е видял. Не виждам с какво касаят теб или когото и да е било.

Касаят всички потребители, защото от два дни участници се обръщат към него с въпроси без да са наясно, че няма да им отговори. Пример: Косев, Танграта и Блу стар. Има и други. Правят си труда хората да пишат въпроси, но на вятъра...

Поставям въпроса не да се заяждам, а повече яснота да има тук. Решил си-изгонил си го, но само ти и тези, които имат достъп до базата с данни знаят. Другите да го д....т.

И защо го изгони? Внасяше свежест с повечето си мнения човечеца. И основно се опитваше да приземи някои потребители дето са се разхвърчали в облаците.


Живи и здрави.   :hi:

п.п. Мнението ми се припокрива с това на Amrita, но няма да го коригирам бях вече го написал.
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 21:32:03 pm от Гален »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Предложение
« Отговор #9 -: Януари 24, 2010, 21:36:03 pm »
Четете много внимателно сега.
Последното нещо, което ви касае е какви са причините за банването на някого. Насочете енергията си в стил "да спасим света и хората", към нещо по-градивно от това да изпадате в екзистенциални терзания от липсата на някого. Който е много загрижен ще дам e-mail на въпросния човек да си пишете на ICQ, ако много ви липсва.

Цитат
но яснотата (поне) в този форум изисква причини за забрана за достъпа на някой да бъдат излагани пред всички.

Абсурдна позиция. Как си представяш тема, в която се излагат причините за бана на някого? До 1 седмица, това ще стане най-обемната тема във форума. Ще има 300 различни мнения "за" и "против", което в крайна сметка е отклоняване на вниманието от истинските теми тук. Точно това много ме дразни - търсенето на интрижка, на колизии, на препирни. Ще стане невероятно клюкарска работа. Като в същото време единствените причини могат да бъдат нарушение на някое от правилата на форума. Който иска да знае причините да си ги прочете отново, няма да ви навреди.

Касаят всички потребители, защото от два дни участници се обръщат към него с въпроси без да са наясно, че няма да им отговори. Пример: Косев, Танграта и Блу стар. Има и други. Правят си труда хората да пишат въпроси, но на вятъра...

Поставям въпроса не да се заяждам, а повече яснота да има тук. Решил си-изгонил си го, но само ти и тези, които имат достъп до базата с данни знаят. Другите да го д....т.

Същото мнение, същия отговор. И тъй като отдавна съм поел ролята на "лошия" в тоя форум, ще отговоря и на теб подобаващо.
Вариантът е да се създаде тема, която да се актуализира с новите баннати потребители. Ако се направи това обаче, абсолютно съм сигурен, че в един красив момент, ще се появи друг многознайко, който ще извади свои собствени морални доводи, защо подобен тип тема е оскърбяваща и нарушаваща личното пространство на хората. Лично ще направя Гален модератор на подобна тема, ако се захване да обяснява позицията си всеки път, както аз го правя. А обяснения не дължа на никого.
Не съм виждал форум, в който администратор да се обяснява на някой, защо е баннал еди кой си. Направо съм изумен с какви неща се терзаете бе хора...

Ще ви кажа какво всъщност ви дразни. Дразни ви това, че тук има правила, които се спазват. Дразни ви това, че ми пука и нямам скрупули. Дразни ви това, че не можете да пишете каквото си искате, както в all.bg без това да има последствия. Дразни ви това, че решението се взима от някой и вие нищо не можете да направите по въпроса. Само че абсолютно същите условия ги имате и на вашето работно място. Остава въпроса - защо там не правите парчета на шефа си за същите неща, а тук да? Ще ви кажа защо. Защото тук не ви плащат. А това нали знаете какви ви прави?
Тук има правила. Сверяването на моралния часовник от хората, които се грижат за това място, с тези правила, е начина по който нещата се случват тук. Точно това поддържа (макар и мнооооого падналото) ниво на този форум и го превръща в единственото кадърно и сериозно място за тези тематики в бг пространството.
Решенията се взимат от хора. Не от машини. Нямаме софтуер за това. В този ред на мисли решенията са субективни, но това не ги прави несправедливи. Държа да се знае.

Max

  • Гост
Re:Предложение
« Отговор #10 -: Януари 24, 2010, 22:00:47 pm »
Хоръс, уважавам те за умението ти да общуваш с потребителите на форума.Така изразено звучи напълно приемливо.За да не се чудиш обаче защо  сме се загрижили, че добавя още една причина, лично моя.Понеже не съм видял поста, който е предизвикал банването си зададох въпроса "Няма ли да ми се случи и на мен". Знае ли човек кога кой кога и как ще изтълкува думите му и в какво настроение ще бъде.Прав си за субективността, няма как да е иначе, но докато ти се ръководиш от разумни аргументи, някои го правят просто защото могат.
Искам  да благодаря на теб, Alien и Eon.Каквото и да правите, го правите човешки.

Ами да се върнем към конспирациите :)

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Предложение
« Отговор #11 -: Януари 24, 2010, 22:33:56 pm »
Цитат
Последното нещо, което ви касае е какви са причините за банването на някого.

Какво ме "касае" или не, определено мога да реша аз. Дори и фактът, че пиша в този форум, администриран, модериран и т.н. от някой, означава също, че имам и право на достъп до информация за вземане на решения относно отстраняване на някой, като част от цялата идея в основата на този сайт (в това число и тези, на които се разрешава да пишат тук). И не говорим за хабене на енергия (много повече щеше да е спестена при едно елементарно информативно изречение с мотивите, отколкото с това, което правим в момента. И не става дума за конкретен потребител (нито за лични разговори с него), а за всички нас, в края на краищата, защото ако на някой модератор му скимне, може да банне, който реши, а какви са мотивите за 'добро поведение" тук, така и не ни казвате.
Нека да има и такива теми с обсъждания - едни ще пишат там, други -не, но поне ще го има удовлетворението, че информацията е поднесена, а не скрита. А  нали уж тук си говорим за прозрачност?!
Много обобщаващо се изказвваш, сякаш едва ли не познаваш живота и битието на всички. От къде знаеш, дали аз работя или не и как се държа с "по-висшестоящи", ако ги имам?! И как така реши, че имаме проблем с правилата, може би имаме проблем с някои от тях и начина на прилагането им?!
Репликата за това, че си в образа на "Лошия", дори написана с шеговит тон ми звучи крайно несериозно. Не пишем във форума, за да си играем на роли, струва ми се, а защото искаме да научим, изразим и/или обсъдим нещо. Всеки го прави, според, както може. Фрапиращи случаи на неадекватно поведение са безспорни, но дори и тогава дори само УВАЖЕНИЕТО към тези, които следим този форум, предполага, че трябва да знаем за това, че някой е изхвърлен и защо това е решено.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Предложение
« Отговор #12 -: Януари 24, 2010, 23:29:26 pm »
Щом питам, значи имам причина.Има тук един чичко с голяма сопа, визирам Блек.
Към другите никога не съм имал претенции.
НеУважаеми Raven, тържествено Ви обещавам, следващият път, когато клеветнически споменете името ми, да се опитам да заслужа отправените обвинения. :---

И тъй като темата е ПРЕДЛОЖЕНИЯ, да Ви предложа на всички недоволни (за пореден път) или да спрете с интригите и да си ползвате форума по предназначение, или да си намерите (направите) друг такъв.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Unlock_the_Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 162
  • Veritas Vos Liberabit!
Re:Предложение
« Отговор #13 -: Януари 24, 2010, 23:33:43 pm »
Не съм виждал форум, в който администратор да се обяснява на някой, защо е баннал еди кой си. Направо съм изумен с какви неща се терзаете бе хора...

Ще ви кажа какво всъщност ви дразни. Дразни ви това, че тук има правила, които се спазват. Дразни ви това, че ми пука и нямам скрупули. Дразни ви това, че не можете да пишете каквото си искате, както в all.bg без това да има последствия. Дразни ви това, че решението се взима от някой и вие нищо не можете да направите по въпроса. Само че абсолютно същите условия ги имате и на вашето работно място. Остава въпроса - защо там не правите парчета на шефа си за същите неща, а тук да? Ще ви кажа защо. Защото тук не ви плащат. А това нали знаете какви ви прави?
Тук има правила. Сверяването на моралния часовник от хората, които се грижат за това място, с тези правила, е начина по който нещата се случват тук. Точно това поддържа (макар и мнооооого падналото) ниво на този форум и го превръща в единственото кадърно и сериозно място за тези тематики в бг пространството.
Решенията се взимат от хора. Не от машини. Нямаме софтуер за това. В този ред на мисли решенията са субективни, но това не ги прави несправедливи. Държа да се знае.

Алелуя! Напълно съгласен. В този форум хора всякакви, все с претенции, все недоволни .Такива, на които не може да им се угоди. Дори те самите не могат да си угодят ако им се предостави такава възможност. Прав е Н. като пише, че само "търсенето на интрижка, на колизии, на препирни" вълнува някои хора. Какъвто и да е случая, на който не му харесва да хваща пътя. Или иначе казано- "The Xnet way or the highway!"
"Светът е моята страна.....да правя добро е моята религия" -Томас Пейн

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Предложение
« Отговор #14 -: Януари 25, 2010, 00:10:23 am »
НеУважаеми Raven, тържествено Ви обещавам, следващият път, когато клеветнически споменете името ми, да се опитам да заслужа отправените обвинения. :---

И тъй като темата е ПРЕДЛОЖЕНИЯ, да Ви предложа на всички недоволни (за пореден път) или да спрете с интригите и да си ползвате форума по предназначение, или да си намерите (направите) друг такъв.

Недоволните са интриганти (за пореден път) така ли да разбирам "логиката' ти? т.е. двете вървят задължително в комплект или има и недоволни, които не са интриганти, и не за пореден път?
Благодаря за предложението (като представител на горните, неясно дали интриганти, недоволни или всичко заедно, за пореден или непореден път).

Понеже виждам, че лесно раздаваш предложения и аз да ти направя едно (но не от името на гореизоброените с неизяснен статут: интригантстващи недоволни за поредн път или точно обратно и не в тази последователност), преди да седнеш да предлагаш нещо на друг (без изрично да ти го е поискал), запознай се с базите на българската граматика, според която 2 л., мн. ч. не се изписва с главна буква при употребата му на "обръщение", такова е възможно, когато се обръщаме към един субект, а както виждам, ти визираш немалка численост недоволни интриганти.
Позволих си офф топик-а, защото бих искала да обърна внимание на един момент, който лесно бива забравян - лесно се дават напътствия, но преди това, следва да се замислим, от каква позиция и какви качества демонстрираме, когато си позволяваме подобно поведение.
Алелуя или не (по Unlock_the_Light), но повече гласове са по-ценни, отколкото всички, които пригласят едно и също и накрая губят идентичността си, да не казвам пък за случаите, когато решават да пригласят на един и збаравят за себе си!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27