Автор Тема: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum  (Прочетена 39014 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« -: Октомври 05, 2008, 17:57:00 pm »
 Вчера излезе втора част на филма Zeigeist от 2007. Новият филм фокусира върху световната парична система и как се създават парите и също така освен информация предлага решения на проблемите на явно неправилно функциониращата световна икономика. Можете да гледате онлайн целия филм ето тук - http://video.google.com/videoplay?docid=7065205277695921912.
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 15:36:29 pm от Oneness »
For The Internets! :D

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2008, 18:00:33 pm »
Като излязат алтернативните енергийни източници (най-вече ZPE) на пазара, световната икономика ще се промени, защото няма да е на базата на горивата; Оттам следва > промяна в стойността на паричната единица.

buden

  • Гост
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2008, 19:38:41 pm »
Така, така, много вярно е това.

Но самият филм е някакъв друг вид промиване. Гледах първата част още като излезе преди близо 2г. май беше. Сега като го пусна и чуя онова натъртено озвучаване и направо ти бърка не знам си къде.
Има нещо нередовно във филма. Може и глава да те заболи и то не от истините. Да не говорим, че част от тях са "истини".

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2008, 19:47:20 pm »
Кои по точно и можеш ли да го подкрепиш с доказателства?
« Последна редакция: Октомври 05, 2008, 19:48:33 pm от Oneness »
For The Internets! :D

buden

  • Гост
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2008, 20:26:17 pm »
В първата част се изреждат имената сигурно на десет божества. И всичките се казваше, че отговарят 1:1 с Иисус и с датата 22.12, и с трите звезди, и т.н.
Ще потърся и ще пиша пак. Защото това не съответстваше с легендите за тези божества. Само в интернет може да се разровиш и ще видиш, че има несъответсвия. А камо ли в книгите ако се разрови човек. Иначе за 2-ра и 3-та част ?? помня, че 3 беше за икономиката, май най-вярното от всичко, 2-рата ?? ми се губи в момента.
Но самата музика във филма и без доказателства си признайте, че е много зла  8)

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2008, 20:41:38 pm »
 Темата е за втората част на филма и затова е в раздел "икономически конспирации"*. За първата част и по-конкретно за религията ще дискутираме, ако се отвори тема на съотвентото място (може и вече да има). Ще се радвам, ако откриеш несъответствия във втория филм и ни уведомиш за тях.



*Там я сложих, заради съдаржанието на филма, но беше преместена тук.
« Последна редакция: Октомври 08, 2008, 02:01:47 am от Oneness »
For The Internets! :D

buden

  • Гост
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2008, 21:23:45 pm »
 :) Е моя грешка тогава, аз говорех за целия филм. Защото който е правил първата част, той е правил и втората, че и третата.

п.п. В интерес на филма обаче е фактът, че за да се сравни митологията с това което те ни представят не може да разчитаме само на интернет. Нямаме достъп до архивни документи - легенди и предания - преди да бъдат пренаписани и те както и Библията от Ватиканът.
Просто нещо в него - вероятно зомбиращото озвучаване и наводняването на интернет с какви ли не конспирации - ме кара да съм лек скептик.
Все пак, Oneness, благодаря за линка. Частите със световното правителство и паричната система са добри.
 
« Последна редакция: Октомври 06, 2008, 09:11:15 am от buden »

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #7 -: Октомври 05, 2008, 22:39:09 pm »
филмът е велик , според мен е в пъти по добър от първия има повече заложени идеи

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2008, 00:07:21 am »
В първия първата част (за религиите) беше толкова злеее.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2008, 12:51:55 pm »
Това което предлагат от The Venus Project е невероятно много се зарадвах че съществуват такива хора които мислят извън всякакви граници ,очертания иил там каквото е дано някой ден това се осъществи и икономиката която днес познаваме да изчезне завинаги , как можем да помогнем за реализирането на идеята ?

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2008, 14:34:17 pm »
 Начините по които можем да помогнем се споменават във филма - да не гледаме мейнстриим медии, да бойкотираме банките и системата като цяло. Това му е най-доброто на филма - че освен информация предлага и начини за решаването на проблема, за разлика от повечето документални филми, които в голяма част са манипулация. А що се отнася за първия филм - не ми се искаше да обсъждаме религията тук, защото не е по темата, но не мога да разбера кое точно му е злето на филма и защо да не може да търсим информация само в интернет. А къде? Някой да ми каже за официални документи, които доказват съществуването на Христос? А и също така не мога да разбера хората, които приемат безусловно, че това което пише в учебниците и енциклопедиите е абсолютната истина. Пазете интернет, казват хората във филма, защото това е единственото място където може свободно да се намери неманипулирана информация и този единствен източник е заплашен от изчезване и по случая има протест по цял свят, също и тук - http://svobodata.org.
For The Internets! :D

Неактивен Amenun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2008, 21:15:31 pm »
Благодаря много за инфото. и двата филма са много ценни. Дори и някой да не им вярва, поради ред причини, е хубаво поне за миг да допусне информацията за вероятна и реална. Аконе за друго, то поне да е готов, при определени евентуално ( за мен реално) случващи се неща. всеки има сърце просто нека се осланя на него за вярванията си !
Отножо благодаря за филма.

Неактивен NTT

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #12 -: Октомври 07, 2008, 00:56:33 am »
Филма е много добър, а и в началото когато се обяснява за банковата систетама, което си е точно така. Правят се пари от нищото и после същите тези институции се "борят" срещу инфлацията и безработицата. Можело е също да добавят и за рецесиите и хиперинфлацията в някои страни през последните 20 години. А в България е имало няколко като последната беше 1997, и колкото и да се залъгваме, е ясно че не е била случайна, дори точно обратното създадена е нарочно за да може да се вземе от хората и малкото което имат. Дори тогава бяхме по-независими, защото хората тогава не теглеха кредити за разлика от сега когат почти всяко второ семейство изплаща някакъв кредит, но дори и сега сме по добре от западните си съседи защото не изплащаме жилища за период от 30 години!
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 00:58:53 am от NTT »
"Политическото величие е като пирамидите където, никой освен орлите и влечугите не може да достигне

buden

  • Гост
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #13 -: Октомври 07, 2008, 02:49:04 am »
Начините по които можем да помогнем се споменават във филма - да не гледаме мейнстриим медии, да бойкотираме банките и системата като цяло. Това му е най-доброто на филма - че освен информация предлага и начини за решаването на проблема, за разлика от повечето документални филми, които в голяма част са манипулация. А що се отнася за първия филм - не ми се искаше да обсъждаме религията тук, защото не е по темата, но не мога да разбера кое точно му е злето на филма и защо да не може да търсим информация само в интернет. А къде? Някой да ми каже за официални документи, които доказват съществуването на Христос? А и също така не мога да разбера хората, които приемат безусловно, че това което пише в учебниците и енциклопедиите е абсолютната истина. Пазете интернет, казват хората във филма, защото това е единственото място където може свободно да се намери неманипулирана информация и този единствен източник е заплашен от изчезване и по случая има протест по цял свят, също и тук - http://svobodata.org.

Защото ако пожелая утре мога да напиша статия в Уикипедия - 1=2 - и ако никой не подаде оплакване това ще си стои дни, че може и месеци наред в интернет енциклопедията.
Не казвам да вярваш 1 към 1 в книгите или пък учебници, но интернет залива с какво ли не нали, а той самия цитира точно книгите. Самите книги биват пренаписвани и изменяни, какво остава за интернет. Относно първата част за религията, която не е за тази тема: който иска да се разрови в .. интернет и там ще намери достатъчно критика, а на какво да вярва сам избира.

Темата е интересна и ме вълнува решаването на този проблем с днешната парична система. Ето тук:
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,4275.30.html
преди две седмици някъде пуснах един превод на филмът Money as Debt. В раздела икономически конспирации има много информация - не съм я чел всичката. Очевидното е, че като че ли все повече хора разбират за проблема, но следствието не води до действие или ефект нулев. Както казва Арън Русо: "Look, we are dealing with complete evil .... until the people wake up stand together and say: we don't want these people stay on top anymore ... That's what is gonna to take .." или "Ние хората си имаме работа със зло в най-чистата му форма .. Докато хората не се събудят, не застанат рамо до рамо и не кажат: не искаме да бъдем управлявани от вас/банкери и т.н./ .... Това е което ще коства промяната".


Вероятно човекът с най-голям принос за тази надигаща се в момента вълна срещу банките, федералния резерв и IRS е Aaron Russo. Може и да е евреин, но имаше големи заслуги според мен... за жалост не сред живите вече/дали пък не го убиха :-\/. Freedom to Fascism е негов филм.
Вижте това негово интервю взето 2004г. - кандидатирал се е за президент тогава. Да почива в мир.
Alex Jones се опира на изследванията на Aaron Russo в множество от своите изявления. Както и много от филмите за паричната система на паразитите се обосновават точно на негови изследвания.
Тук е малка част от борбата на Арън Русо:
http://video.google.com/videoplay?docid=5420753830426590918

п.п. Споменавам го, защото съм почти сигурен, че със своя труд е допринесъл и за създаването на Zeitgeist.
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 06:46:07 am от buden »

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #14 -: Октомври 07, 2008, 06:43:47 am »
Как да се сабудят хората бе , като единственото което мислят е как да осигурят повече пари за семейството си ,такава глобална промяна за "зомбитата" е просто поредната невероятна история за филм по - скоро опитах се да обясня на един човек , за който смятам че е разумно мислещ ,след точно 2 минути ме погледна ,  " ти си си луд бе .. и този странен поглед ,сякаш току що е видял извънземно.:) Повечето хора просто не могат да си представят свят в който няма да плащаш за нищо и парите няма да съществуват ,това е невъзможно за тях ,хайде някой да ми каже как да говорим по този въпрос с такива индивиди , които за част от секундата не искат да си представят живота "outside the box"
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 06:44:43 am от xthing »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Anti - "Zeitgeist"

Започната от Breath « 1 2 3 4 5 » Мултимедия

65 Отговора
37898 Прегледи
Последна публикация Декември 06, 2012, 23:03:22 pm
от blade
21 Отговора
15581 Прегледи
Последна публикация Април 15, 2015, 19:15:37 pm
от Schicksal
82 Отговора
43338 Прегледи
Последна публикация Декември 11, 2014, 16:48:11 pm
от sterov

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27