Автор Тема: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum  (Прочетена 39028 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #45 -: Ноември 28, 2008, 14:27:34 pm »
Disinfo, наистина ще се радвам да стане така.
Единствено си мисля, че не Технологиите, а Човека трябва да е основното. Той да е на първо място, с неговия труд, потенциал, интелект да е: движещата сила, разменната монета, основна ценност, и т.н. защото всичко останало е създадено от него и следователно винаги ще се намери някой, който да го използва само за своя изгода и за да манипулира другите....
:)

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #46 -: Ноември 28, 2008, 15:50:31 pm »
Той да е на първо място, с неговия труд, потенциал, интелект да е: движещата сила, разменната монета, основна ценност, и т.н.
:)


Ами, че то си е така :) Аз, с моя труд, потенциал и интелект съм основната ценност - винаги всичко се прави за мен, за да съм зает, за да съм притежаван, за да съм употребяван...защото аз съм движещата сила и аз съм разменната монета :) Аз се предлагам, защото аз съм купуван и аз съм продаван :)

Аз въртя цялата тая цивилизация,както ще бъде винаги.Въпросът е дали ще въртя технологична или нетехнологична цивилизация.
« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 15:52:02 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #47 -: Ноември 28, 2008, 16:25:24 pm »
Той да е на първо място, с неговия труд, потенциал, интелект да е: движещата сила, разменната монета, основна ценност, и т.н.
:)


Ами, че то си е така :) Аз, с моя труд, потенциал и интелект съм основната ценност - винаги всичко се прави за мен, за да съм зает, за да съм притежаван, за да съм употребяван...защото аз съм движещата сила и аз съм разменната монета :) Аз се предлагам, защото аз съм купуван и аз съм продаван :)

Аз въртя цялата тая цивилизация,както ще бъде винаги.Въпросът е дали ще въртя технологична или нетехнологична цивилизация.
;D ;D ;D
Туше...
А иначе задачата е да преминем от пирамидална структура към кръгова такава, в която обмена, за който говориш (даване и получаване)е неотменна част.  :D

Неактивен alexinvader

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #48 -: Ноември 28, 2008, 16:50:32 pm »
ФИЛМА е 6. Всичко е истина освен може би за религийте! Там нещо куца! laugh

Неактивен Lordsith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #49 -: Ноември 28, 2008, 16:56:12 pm »
Филмът е хубав, заслужава си вниманието.
Но от някои коментари оставам с впечатлението, че много хора вярват в алтернативните енергийни източници (различни от въглеводородните)
За съжаление на този етап разработката на такива е само привидна, не защото не се работи, а защото са разработени, но не за хората на този етап.
Но може би не е тук мястото за такива коментари.


Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #50 -: Ноември 28, 2008, 18:01:59 pm »
ФИЛМА е 6. Всичко е истина освен може би за религийте! Там нещо куца! laugh
Единственото по-логично обяснение, което съм чувала, можете да намерите в темата "Януари - 2008: Разкритията на един Посветен" и по-точно в препратката към най-актуалната тема от този тип, датираща от този месец - http://www.abovetopsecret.com/forum/thread402958/pg1. Никой досега не е казвал нищо толкова ясно и логично, всички други обяснения с пълни с дупки. Ако някой има по-добро обяснение - ще се радвам да го чуя (без да изпадаме в оффтопик разбира се, има си съответни теми).


За съжаление на този етап разработката на такива е само привидна, не защото не се работи, а защото са разработени, но не за хората на този етап.
Но може би не е тук мястото за такива коментари.



 Защо не? Нали в тази тема коментираме филма, съответно и идеите заложени в него?

For The Internets! :D

Bell

  • Гост
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #51 -: Ноември 28, 2008, 21:29:18 pm »
Хубаво продължение на този филм е да се гледа The Corporation - Корпорацията. Отново документален филм (не от тази поредица, но аз го намирам за добро продължение), който излага корпорациите и тяхната дейност. До преди да го гледам не знаех, че вече се патентоват и живи организми!?!?!  >:(

Между другото малка препратка - хареса ми как в новия Джеймс Бонд излагат системата на корпоративната дейност, като дейност над правителствата и зависимостта на правителствата от корпорациите, както и случая с приватизацията на водата (е,разбира се в стил Джеймс Бонд - не изцяло, но все пак, доста смело).
В Корпорацията се разказва подобно за това как американци приватизирали водата така, че приватизирали и дъждът и било забранено със закон да се събира дъждовна вода (не помня държавата). Просто потресаващо!!! :o


Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #52 -: Ноември 28, 2008, 23:22:33 pm »
Други филми като продължение на този, които е хубаво да се гледат са: Тhe god who wasnt there (0тносно религията),филмите на Жак Фреско(чиито имена немога да цитирам, защото все още не съм ги гледал), Esoteric Agenda, ring of power... No end in sight и т.н.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #53 -: Ноември 30, 2008, 21:20:39 pm »
Интересно защо във филма не се обърна внимание на СССР и Nazi Germany и кой ги е финансирал и с каква цел. Това със Садам и Ирак, и другите в Южна Америка беше вярно, но защо избегнаха да коментират комунизма и нацизма, да ги изобличат веднъж завинаги :-\

buden

  • Гост
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #54 -: Ноември 30, 2008, 23:06:12 pm »
Защото искат да накарат недоволните, които винаги са болшенство, да си мислят че при комунизма е хубаво.
Или че им е нужен един нов Хитлер да речем.

Ако не се лъжа книгата на Маркс има огромен интерес сред младите последно време и бяха отбелязали, че в Централна Европа търсеното се увеличило в пъти в сравнение с предните години.
Успяват и това е, наред с полезната информация ни манипулират в някаква друга посока. А може и да греша и да не е умишлено.

Вижте у нас, хората си мислят, че при бай Тошо е било добре. Забравиха някои, а тези които нямат спомени вече няма кой да им каже каква е била реалноста.
Хората които вярват, че има конспирация, но не знаят нищо за нея пък се надяват да се появи втори "мустак"...Хитлер.


Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #55 -: Ноември 30, 2008, 23:46:37 pm »
Да, наистина - това, което се внушава във филма далеч не е "идеалното общество", а нещо съвсем различно - този проект "Венера" толкова ми намирисва, че незнам... хммм,  :-\
А, по отношение на новия Хитлер - да, мнозина го очакват с нетърпение...
И той няма да закъснее да се появи. . .

musica universalis

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #56 -: Декември 01, 2008, 00:36:08 am »
Да, наистина - това, което се внушава във филма далеч не е "идеалното общество", а нещо съвсем различно - този проект "Венера" толкова ми намирисва, че незнам... хммм,  :-\
Какво невъзможно виждаш в това?

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #57 -: Декември 01, 2008, 10:49:13 am »
този проект "Венера" толкова ми намирисва, че незнам... хммм,  :-\
На какво ти намирисва? Както и да е... Някой може ли да ми обясни каква е тая глупост със тоя "shape-shifting reptilian global elite" и сериозно ли има хора, които се хващат за нещо подобно? Някой очевидно гледа прекалено много филми  ;)
« Последна редакция: Декември 01, 2008, 13:52:04 pm от H. »

buden

  • Гост
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #58 -: Декември 13, 2008, 08:38:44 am »
Искам да ви питам, тези от вас които са запознати с проекта Венера не намират ли приликата с Капитала на Маркс. Защото си мисля че е същото. Който не вярва да прочете книгата.
Май ще се окаже, че Капитала не е било никак лоша идея.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Втората част на филма Zeitgeist - Zeitgeist: Addendum
« Отговор #59 -: Декември 13, 2008, 12:13:56 pm »
Комунизма никога не е бил лоша идея. Лошо е изпълнението му...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
Anti - "Zeitgeist"

Започната от Breath « 1 2 3 4 5 » Мултимедия

65 Отговора
37914 Прегледи
Последна публикация Декември 06, 2012, 23:03:22 pm
от blade
21 Отговора
15588 Прегледи
Последна публикация Април 15, 2015, 19:15:37 pm
от Schicksal
82 Отговора
43348 Прегледи
Последна публикация Декември 11, 2014, 16:48:11 pm
от sterov

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27